Jump to content

Photo

Cu si despre accidente

• Please log in to reply
1453 replies to this topic

#1441 ®azvan

®azvan

人馬一体

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,776 posts
  • Moto: Yamaha FZ1R '09
  • Numar: 69YIN
  • Club: 4some (o mai aparut una)

Posted 10 May 2018 - 12:06 PM

cineva pe grup spunea ca fusese depasit de motociclist si croseta cam tare...

#1442 artoisss

artoisss

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 79 posts
  • Moto: GS 650

Posted 10 May 2018 - 08:10 PM

Salutare, victima accidentului de azi are 27 de ani si se pare ca e in stare grava cu hemoragie la plamani. Daca va stiti ok si puteti dona sange, o puteti face pentru Ciceu Bogdan. Doamne ajuta sa fie ok!

#1443 cuki

cuki

keep walking

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,718 posts
  • Moto: Suzuki Bandit N600
  • Numar: CJ 46 COH

Posted 11 May 2018 - 09:44 AM

Grija mare, atentia la cauciucuri si exersati franarea de urgenta.

https://ibb.co/mcJAQd

din ce vad pe imagini, motociclistul pur si simplu cred ca s-a speriat. Loc era destul, soferita nu parea sa vireze de pe banda 2 in curte. Cred ca viteza prea mare, experienta prea putina si poate franarea pe marcaj (nu imi dau seama daca a prins marcajul in franare) l-au pus jos. 

L.E. vad ca si politia confirma ca nu a fost vorba de neacordare de prioritate, ci ca motociclisum s-ar fi dezechilibrat si in cadere s-a lovit de masina. 

Edited by cuki, 11 May 2018 - 09:47 AM.

#1444 jerry_mcrie

jerry_mcrie

supraviețuitor în RO... jale...

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 5,038 posts
  • Interests:moto vechi, downhill mtb, sci fi sub toate formele lui..., foto, video, muzică mai veche și mai nouă, mașini tot mai vechi...
  • Moto: Yamaha TDM 850 1994

Posted 11 May 2018 - 09:52 AM

https://ibb.co/mcJAQd

frate e un flopel nu un tir...

greu cu covrigu-n curba!

"God is an ever-receding pocket of scientific ignorance that's getting smaller and smaller and smaller as time goes on."

Neil DeGrasse Tyson

#1445 ®azvan

®azvan

人馬一体

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,776 posts

Posted 11 May 2018 - 10:12 AM

Regula: te grabesti doar pe circuit. Oriunde altundeva, exclus! Oricata experienta ai avea, va fi inutila in secunda in care conteaza...

Eu sincer, cand am vazut STF-ul ala la numar, am vrut sa trec mai departe, la modul, inca un dud cu prea multe impresii in cap... mesajul in care avea nevoie de ajutorul nostru m-a facut sa postez incidentul.

Altfel, STF-ul nu pot sa-l interpretez decat ca pe o urare adresata noua tuturor, caci doar noi suntem in trafic alaturi de el, pe doua sau mai multe roti.

#1446 AntonioAntonio

AntonioAntonio

Antonio

• Membru
  • Pip
  • 431 posts
  • Interests:tot ce misca....
  • Moto: honda transalp xl 650
  • Numar: CJ 38TNY
  • Club: Cluj-Napoca

Posted 11 May 2018 - 10:28 AM

Daca tot vb de accidente si experienta sa va povestesc si eu un accident de acum aproape 3 ani. In sensul giratoriu Marasti spre centru, inainte de trecerea de pietoni de langa sens, eram pe banda 1, schimbam viteza din 1in 2, mers lejer fiind aglomerat .......urmatoarea secunda schimba brusc banda un meserias cu un Logan si ma trantaeste de asfalt. Desi circul de 14 ani cu motorul nu am apucat sa fac nimic, a fost fulgerator. M-am bucurat ca am scapat intreg eu, putin sifonat la piciorul stang dar fara rani, motorul culcat pe partea stanga.....carenaj, oglinda, semnalizare, maneta frana. Poate nimeni nu se astepta ca cineva sa schimbe banda asa fara sa se asigure la iesirea din sensul giratoriu inainte de trecerea de pietoni. Ei uite ca se intampla. Daca aveam putina viteza cu transalpul meu era mult mai grav. De aceea in oras trebuie mers incet si atentie maxima. Nu stii de unde sare iepurele, poti avea experinta 100 ani.

Unic producător în România de membrane carburator Honda Transalp tel.0764865403
Nou:  Garnituri etrieri, faţă/2 etrieri/ 120 lei setul şi spate 60 lei setul Honda Transalp xl600 si 650.

#1447 apriliacluj

apriliacluj

MEDALIA de AUR

• Carantina
  • PipPipPipPip
  • 13,050 posts
  • Moto: Hayabusa L1, DR650
  • Numar: cj40bub, cj48bub
  • Club: MY WAY

Posted 11 May 2018 - 03:29 PM

Regula: te grabesti doar pe circuit. Oriunde altundeva, exclus! Oricata experienta ai avea, va fi inutila in secunda in care conteaza...

De aceea in oras trebuie mers incet si atentie maxima. Nu stii de unde sare iepurele, poti avea experinta 100 ani.

bine punctat colegii!!  :peace:  :peace:  :peace:

!!!! NICI O FAPTA BUNA NU RAMANE NEPEDEPSITA !!!!

#1448 bambilici

bambilici

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 9 posts
  • Moto: Suzuki sv 650

Posted 12 May 2018 - 01:19 AM

Eu sincer, cand am vazut STF-ul ala la numar, am vrut sa trec mai departe, la modul, inca un dud cu prea multe impresii in cap... mesajul in care avea nevoie de ajutorul nostru m-a facut sa postez incidentul.

Altfel, STF-ul nu pot sa-l interpretez decat ca pe o urare adresata noua tuturor, caci doar noi suntem in trafic alaturi de el, pe doua sau mai multe roti.

Scuza-mi expresia, da ti-ai dat filme. Motorul a fost al unui tip Stefan inainte sa il cumpere Bogdan, de unde si numarul. Nu are nici o legatura cu impresiile sau urarile adresate participantilor la trafic pe care le suspectezi tu.

#1449 ®azvan

®azvan

人馬一体

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,776 posts

Posted 14 May 2018 - 09:39 AM

@bambilici filmele ti le dai tu prietene: ala care are coloana vertebrala, are si 17 lei sau cat costa sa-si ia un set de numere aleatorii. Asta daca nu vrea un numar preferential decent, care nu este nici acela o avere.

Cel care se complace in ignoranta, suporta consecintele. Nu uitam de faptul ca actiunile noastre ne reprezinta. Dupa cum ai sarit de ars, bag seama ca si tu esti in aceeasi oala, ca nivel. 

Edited by ®azvan, 14 May 2018 - 09:39 AM.

#1450 cuki

cuki

keep walking

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,718 posts

Posted 14 May 2018 - 10:44 AM

sunteti comedie...ala si-a pus numar dupa nume (Stefan prescurtat STF), asta a cumparat motoru si poate nu il trecuse pe el (ai timp 30 zile)...chiar si asa fostul prop. poate iti lase numerele.

#1451 MaximusPC

MaximusPC

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 27 posts

Posted 20 May 2018 - 08:31 AM

Cum e tipul? Bogdan? Si-a revenit?

#1452 cuki

cuki

keep walking

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,718 posts

Posted 21 May 2018 - 10:31 AM

http://www.stiridecluj.ro/social/motocislistul-ranit-pe-piatra-craiului-are-nevoie-de-sange-foto 

#1453 Speedy.K

Speedy.K

Megamembru

• Super Membru
  • PipPipPipPip
  • 10,057 posts
  • Moto: KLE 500
  • Numar: SPD

Posted 21 May 2018 - 07:43 PM

Amice, STF ti se adreseaza doar tie, care-l citesti.

Pentru toata lumea e al meu de la masina, SVF!

#1454 ®azvan

®azvan

人馬一体

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,776 posts

Posted 22 May 2018 - 08:01 AM

Pentru toata lumea e al meu de la masina, SVF!

...

Edited by ®azvan, 22 May 2018 - 08:10 AM.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status