Sari la conținut

Donatii


07ary
 Share

Postări Recomandate

Am si eu o problema.

Nu am stiut unde sa o pun asa ca: are cineva (donatie sua pe bani) o bucata de cauciuc poros sau altceva care sa poata fi pus intre topcase si suportul lui ca sa nu mai zdrangane? Sau stie cineva de unde pot cumpara asa ceva? Grosimea sa fie pana in 5 mm (zic eu).

Sau, si mai bine, are cineva o alta solutie de oprit zdranganeala de la topcase? ( si sa nu imi ziceti "lasa-l acasa" ca nu e optiune valida)

Imi place ca am topcase-ul dar ma calca pe nervi cand il aud zdranganind in spate.

daca nu e buna camera de tractor atunci - polistiren extrudat, sau ceva material provenit dintr-o pereche de slapi... dar cred ca problema este alta... parghie... bratu' x forta... :cheers: ... mecanica... joaca codita mobrei cu totul, pentru ca greutatea topcase-ului este aplicata exact unde e mai rau .

La SuperTenere exista un suport care actual se vinde cu 300-350 euro, desi mobrele valoreaza vreo 2000 ... cauta poze sa vezi cum arata suportul ala si vei intelege ca problema ta nu se poate rezolva prea usor :angry:

Mesaj completat

Visit My Website

Mesaj completat

suport

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 98
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

DONEZ!!!

Pentru cei care se sint in stare sa mai INVIE o comunista una bucata cilindru pentru CZ175

Este in vaselina

SUCCES :laugh:

 

 

Frumos din partea ta ! trebe sa fie cinva f tinar sa puna mult suflet si energie .

Si ca o gluma : Bunicule nu le baga mortu-n casa ! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bunicu eu as vrea cilindrul daca se poate .In curand o sa imi iau un cz si nu se stie. Sanatate

 

 

Te astept cu DRAG pe General Balan Nr.20 :laugh:

Nu de alta dar te pomenesti ca se face harnic Florin sau se apuca de imbalsamat "cadavre" :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DONEZ!!!

Pentru cei care se sint in stare sa mai INVIE o comunista una bucata cilindru pentru CZ175

Este in vaselina

SUCCES :)

 

 

Bunicu eu as vrea cilindrul daca se poate .In curand o sa imi iau un cz si nu se stie. Sanatate

 

 

DONAT :)

Sper sa apuc si eu sa fac o tura pe lumea ASTA :)

Ca dupa......... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Am eu la firma o foaie de tabla de aluminiu. Nu mai stiu grosimea dar mai uit maine si iti spun. Oricum, sigur e peste 1mm. O mai iei si tu un pic la smirghel.

 

as avea nevoie de o placuta de aluminiu de 200 mm x 200 mm si grosime de 1 mm

si de un senzor de cric lateral.

cumpar sau accept donatii :)

 

Mesaj completat

E de 2 mm. Daca ti-e buna asa zi-mi si-ti tai o bucata.

as avea nevoie de o placuta de aluminiu de 200 mm x 200 mm si grosime de 1 mm

si de un senzor de cric lateral.

cumpar sau accept donatii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu la firma o foaie de tabla de aluminiu. Nu mai stiu grosimea dar mai uit maine si iti spun. Oricum, sigur e peste 1mm. O mai iei si tu un pic la smirghel.

 

 

 

Mesaj completat

E de 2 mm. Daca ti-e buna asa zi-mi si-ti tai o bucata.

cred ca e prea groasa.

vreau sa imi fac un suport pentru modulul de control de la ungatorul automat. suportul asta vine prins de surubul de la suportul manetei de ambreiaj.

si va trebui indoit in un fel de Z dar cu unghiuri de 90 de grade sau mai mari si cu laturile de aproximativ 10 mm, 5 mm si 50 mm

daca se poate face asta inseamna ca e ok si de 2 mm (pentru ca ar fi destul de puternica ca sa nu vibreze modulul ala prea tare).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nush ce sa zic. Cre'ca-ti trebe un abcan sa-ti iasa chiat la fix. Eu mi-am facut dintr-asta masca pentru radiator si aparatoare pentru lant. Cu tot felul de indoituri. Pana la urma iti tai o bucata, ti-o dau si vezi tu ce iasa pana la urma. OK? O iau maine la mine si 'om vorbi la telefon pen'ca parca ai numarul meu.

 

 

cred ca e prea groasa.

vreau sa imi fac un suport pentru modulul de control de la ungatorul automat. suportul asta vine prins de surubul de la suportul manetei de ambreiaj.

si va trebui indoit in un fel de Z dar cu unghiuri de 90 de grade sau mai mari si cu laturile de aproximativ 10 mm, 5 mm si 50 mm

daca se poate face asta inseamna ca e ok si de 2 mm (pentru ca ar fi destul de puternica ca sa nu vibreze modulul ala prea tare).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

deci...dupa un secol am reusit si eu sa-mi remodelez bestia aseara...doar ca...bineinteles nu putea fi totul perfect...asadar... CINE ARE O BATERIE PE DATORIE SAU DE IMPRUMUT ;)

Mesaj completat

pt max o luna...pana vine iarasi fluturasul :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci...dupa un secol am reusit si eu sa-mi remodelez bestia aseara...doar ca...bineinteles nu putea fi totul perfect...asadar... CINE ARE O BATERIE PE DATORIE SAU DE IMPRUMUT :laugh:

Mesaj completat

pt max o luna...pana vine iarasi fluturasul :(

 

daca am eu, ce imi dai la schimb? , la mine nu e gratis :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...