Sari la conținut

Donatii


07ary
 Share

Postări Recomandate

in sfarsit, on-topic

invitatia la o bere este lansata, Bimbo's Fighter, sper sa o accepti. te rog sa ma crezi ca nu exista nici un resentiment, dimpotriva.

asadar, donez cu prima ocazie bere.

deoarece am o oarescare banuiala ca vor fi mai multi doritori :huh:, va rog sa va programati, iar in limita stocului disponibil, vor fi serviti cei care sunt mai deshidratati... :P

PS Ai grija putin la exprimare, atat negarea negatiei cat si dubla adresare se penalizeaza...

Editat de Louis Cyphre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 98
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ti-se potriveau de minune pe Tenere dar!! numai in combinatie cu un Braincap. (asta ti-o donam eu)

ce marinimos, imparti/donezi si putinul pe care il ai.

Defapt asta e ideea topicului - sa donezi ce nu mai folosesti. M-as baga, mai ales ca "obectul" nu prea are uzura :D :D :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce marinimos, imparti/donezi si putinul pe care il ai.

Defapt asta e ideea topicului - sa donezi ce nu mai folosesti. M-as baga, mai ales ca "obectul" nu prea are uzura :D :lol: :P

 

asta e............"limba Romana" se poate interpreta cu mai multe intelesuri

 

cred si eu ca ai avea nevoie de putin "Brain" pentru ca sa nu mai confuzi cureaua cu cardanul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Donez doua custi pentru papagali si un acvariu si mai am o capota de dacie in stare destul de buna , dar putin indoita in fatza pe partea stanga :baldy:

post-14493-1241386856_thumb.jpg

post-14493-1241386868_thumb.jpg

post-14493-1241386876_thumb.jpg

post-14493-1241386919_thumb.jpg

post-14493-1241386937_thumb.jpg

post-14493-1241386946_thumb.jpg

post-14493-1241386955_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Donez 2 x capace rezervor lichid de frana de la pompa de frana/ambreiaj, de chopper (dar mere cam la orice Suzuki), cromate, de pe Intrusu de1.4 a lu the_jack.

post-8276-1241423284_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

donez g-pig-ul.

mascul, 1an juma.

 

mai florine stai ca poate te scap eu de el.

 

am avut si io doi din astia si dupa un an m-am trezit cu 50 de pui de la ei. i-am tinut sa prinda putere si le-am dat la toti drumul prin padure. sa vezi cum fugeau de parca se dadeau banane gratis la alcomsib :moto:

 

dar serios ca intreb io pe cineva daca vrea bestia ca mai are unu singur :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

O doamna de 52 de ani are urgenta nevoie de sange, grupa AB4 Rh negativ. Din pacate este o grupa de sange foarte rara, la Sibiu si Cluj nu exista decat o(1) punga de sange din aceasta grupa.

Asa ca daca aveti voi sau stiti pe cineva care are aceasta grupa de sange, va rog sa mergeti sa donati. Poate salvati o viata.

Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru relatii, tel. 0748/267 295, D-na Gabor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai aflat urmatoarele:

Cei care doneaza sange trebuie sa specifice faptul ca doneaza pentru D-na Milesan Letitia din Sibiu, care este internata la Spitalul Oncologie Cluj. Sa ceara un numar de telefon de contact de acolo unde doneaza si sa ia legatura la nr. de tel. 0748/267 295 cu Dna Gabor si sa-i comunice la ce unitate medicala a donat sange, pentru ca cei de la Cluj sa poata discuta modalitatea de transport a unitatilor de sange.

Inca odata, multumesc!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva sa-mi imprumute un lant de legat mobra de stalp? Imi trebuie de joi 2 iulie pana luni 6 iulie. Ma duc la Bucuresti si o sa stau la bloc. Mi-e sa nu ma intorc cu Atlassibu'. Dau si eu o bere ... doua :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o problema.

Nu am stiut unde sa o pun asa ca: are cineva (donatie sua pe bani) o bucata de cauciuc poros sau altceva care sa poata fi pus intre topcase si suportul lui ca sa nu mai zdrangane? Sau stie cineva de unde pot cumpara asa ceva? Grosimea sa fie pana in 5 mm (zic eu).

Sau, si mai bine, are cineva o alta solutie de oprit zdranganeala de la topcase? ( si sa nu imi ziceti "lasa-l acasa" ca nu e optiune valida)

Imi place ca am topcase-ul dar ma calca pe nervi cand il aud zdranganind in spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exceptional. am primit pe PM niste idei nemaipomenite. ar fi trebuit sa ma gandesc si eu la ele. da' ce sa faci... daca nu se poate... nu se poate.

le afisez aici in ordine aleatoare:

louis cyphre: mouse pad (are cam 5 mm grosime - daca nu mai mult - e suficient de moale ca sa poata sa fie presat).

speedy_alien: burete care se pine sub parchet (impermeabil, grosimile difera de pa la 3 mm pana la 5 sau mai mult)

abrudan70: o bucata de microporos mai dens, are cam 3 mm grosime (multumesc man. o sa iti raspund pe PM daca nu imi iese faza cu mousepad-ul)

flymad: banda adeziva de armaflex (na asta nu stiu ce e ca nu am apucat sa vorbesc cu el la telefon asa ca poate fi si misto - sa imi lipesc topcaseul de suport si sa il dau jos cu flexu'.... nici la ideea asta nu m-am gandit... si o sa o pun deoparte ca altfel imi va fi greu sufleteste sa imi tai motoru.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exceptional. am primit pe PM niste idei nemaipomenite. ar fi trebuit sa ma gandesc si eu la ele. da' ce sa faci... daca nu se poate... nu se poate.

le afisez aici in ordine aleatoare:

louis cyphre: mouse pad (are cam 5 mm grosime - daca nu mai mult - e suficient de moale ca sa poata sa fie presat).

speedy_alien: burete care se pine sub parchet (impermeabil, grosimile difera de pa la 3 mm pana la 5 sau mai mult)

abrudan70: o bucata de microporos mai dens, are cam 3 mm grosime (multumesc man. o sa iti raspund pe PM daca nu imi iese faza cu mousepad-ul)

flymad: banda adeziva de armaflex (na asta nu stiu ce e ca nu am apucat sa vorbesc cu el la telefon asa ca poate fi si misto - sa imi lipesc topcaseul de suport si sa il dau jos cu flexu'.... nici la ideea asta nu m-am gandit... si o sa o pun deoparte ca altfel imi va fi greu sufleteste sa imi tai motoru.)

 

ARMAFLEX: Este un material izolant, cu structura celulara inchisa, pe baza de cauciuc elastomeric. Se utilizeaza pentru prevenirea condensului in instalatiile de aer conditionat si refrigerare. Caracteristici:

-greu inflamabil; etanseitate sporita contra umiditatii; rezistent la temperatura joasa, intervalul de temperatura este intre -500º C si +1050º C (pentru placi si banda +850º C); produsul este autoextinctiv; conductivitate termica - λ = 0,038 W/(mxk); difuzia vaporilor de apa - μ = 7960; nu contine CFC.

http://www.1001case.ro/Izolatie_din_cauciu...criere-completa

 

BANDA ADEZIVA ARMAFLEX: Banda din materialul de mai sus care are o singura fata adeziva; se poate lipi pe suport in locurile in care etansarea cu cutia este defectuoasa si care genereaza fenomenul cunoscut sub numele de "zdranganeala"; poate reduce luft-urile.

 

Si eu care credeam ca toata lumea stie de armaflex?!? Si ca n-are nici o legatura cu flexu'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ARMAFLEX: Este un material izolant, cu structura celulara inchisa, pe baza de cauciuc elastomeric. Se utilizeaza pentru prevenirea condensului in instalatiile de aer conditionat si refrigerare. Caracteristici:

-greu inflamabil; etanseitate sporita contra umiditatii; rezistent la temperatura joasa, intervalul de temperatura este intre -500º C si +1050º C (pentru placi si banda +850º C); produsul este autoextinctiv; conductivitate termica - λ = 0,038 W/(mxk); difuzia vaporilor de apa - μ = 7960; nu contine CFC.

http://www.1001case.ro/Izolatie_din_cauciu...criere-completa

 

BANDA ADEZIVA ARMAFLEX: Banda din materialul de mai sus care are o singura fata adeziva; se poate lipi pe suport in locurile in care etansarea cu cutia este defectuoasa si care genereaza fenomenul cunoscut sub numele de "zdranganeala"; poate reduce luft-urile.

 

Si eu care credeam ca toata lumea stie de armaflex?!? Si ca n-are nici o legatura cu flexu'.

cat e de gros?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si nici cu arma...

 

coect ... :D

 

cat e de gros?

 

Asta adeziv pe care il am acu' la-ndemna e de 3 mm. Salteaua adeziva poate fi si de 20 mm. Depinde la ce se foloseste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exceptional. am primit pe PM niste idei nemaipomenite. ar fi trebuit sa ma gandesc si eu la ele. da' ce sa faci... daca nu se poate... nu se poate.

le afisez aici in ordine aleatoare:

louis cyphre: mouse pad (are cam 5 mm grosime - daca nu mai mult - e suficient de moale ca sa poata sa fie presat).

speedy_alien: burete care se pine sub parchet (impermeabil, grosimile difera de pa la 3 mm pana la 5 sau mai mult)

abrudan70: o bucata de microporos mai dens, are cam 3 mm grosime (multumesc man. o sa iti raspund pe PM daca nu imi iese faza cu mousepad-ul)

flymad: banda adeziva de armaflex (na asta nu stiu ce e ca nu am apucat sa vorbesc cu el la telefon asa ca poate fi si misto - sa imi lipesc topcaseul de suport si sa il dau jos cu flexu'.... nici la ideea asta nu m-am gandit... si o sa o pun deoparte ca altfel imi va fi greu sufleteste sa imi tai motoru.)

 

 

o felie moale de paine

 

:D

 

glumesc :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pate ca problema persista. am pus un mouse pad. topcase-ul nu se mai misca relativ la suport dar zdranganeala persista. asa ca l-am dat jos pana imi dau seama de unde vine asta. ideea mea e ca de la sistemul de incuiere. undeva inauntru zdrangane ceva. deci: se inclouieste topcase-ul cu tank bag. cel putin pentru traseele de forestiere.

 

"succesuri" la toata lumea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

DONEZ IUBITORILOR DE ANIMALE UN PUIUT DE COCKER NEGRU, FETITA, CU VARSTA DE APROX 4 LUNI.

MICUTA A FOST GASITA HOINARIND PE STRADA.

 

Mesaj completat

micuta si-a gasit un stapan iubitor.Va multumim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...