Sari la conținut

Plimbari


bamsee_tgv
 Share

Postări Recomandate

nu bre...vreu sa ii arat suprematia clara a elevenistei in fata tenericii...pe drum virajat si cu asfalt cat de cat pe el...si bineinteles maiestria MEA de mare reisar de care dau EU dovada...bineinteles ca esti si tu bagat in toata treaba asta,ca si arbitru impartial (care o sa bea pe banii mei sambata seara!!!)ce o sa decida care e reisar si care fetitza dintre mine si Fuhrer. te bagi da?

 

drumul tre sa fie neaparat virajat si NEAPARAT cu asfalt pe(o parte ) din el

 

sambata...choose your battlefield to feel the fury of X11!!!

 

ps; ma simt ca Nemuritotu cand vb asa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 96
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

poi...inca nu am vb sigur.in seara asta la bere o sa stabilim detalii.sambata tre sa ajung si la paulas sa ii iau neveste-mii geaca. si dupa aia as face o plimbare mica asa. ma gandeam la un bran, o chestie. de primit...nici nu se pune problema,ca doar nu e drumul nostru si un prieten in plus e binevenit. Mariane,nush ce sa zic...n-as vrea sa ma fac de bacanie si sa imi dai lectii cu ij-ul pe viraje!!!

poate te bagi si tu totusi...ca oricum merg cu fetele (Fuhrer si Maxx (daca scapa de munca ))

deci ? care se baga?

bah...sau mergem noi ca baietii o fuga dimineatza si o duc pe nevasta-mea dupa amiaza sa-si ia geaca?????

Editat de mbm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Long way down to... Zimnicea!

 

Am plecat pe la pranz cu cateva picaturi pe viziere, din Bucuresti, si, trecand prin Alexandria, am cotit-o la stanga spre Zimnicea. Un drum foarte frumos, mai ales a doua parte, nu prea lat, dar necirculat, printre lanuri de chestii galbene... In sfarsit cand am ajuns in Zimnicea, ne-a cuprins un sentiment de pustietate... si chiar asa e, pentru ca la intrare te instiinteaza ca este oras defavorizat inca din anul 2000!

Inca ceva, in Alexandria nu se circula cu motorul intre orele 22-06!!! Cum de au reusit sa-i enerveze bikerii pe oameni in halul asta, nu-mi dau seama..

 

Pozele de rigoare :)

 

Ah, si vremea a fost cam pe dos, dar am alergat exact la fix: ori cu norii in spate, ori veneam dupa dara de ploaie. Intr-un final, am ajuns acasa neplouati, desi am avut si costumele de ploaie. Pentru cand se va face cald, vreau sa mergem cu cortu` prin zona, Zimnicea-Turnu Magurele, este splendid.

 

In fine, mai este un vaporas acolo, care aterizeaza de la Bulgari :bigstar: Oamenii se pare ca fac naveta pe-acolo..

post-14740-1240766822_thumb.jpg

post-14740-1240766859_thumb.jpg

post-14740-1240766885_thumb.jpg

post-14740-1240766896_thumb.jpg

post-14740-1240766912_thumb.jpg

post-14740-1240766955_thumb.jpg

post-14740-1240766980_thumb.jpg

post-14740-1240767010_thumb.jpg

post-14740-1240767037_thumb.jpg

post-14740-1240767056_thumb.jpg

post-14740-1240767080_thumb.jpg

post-14740-1240767109_thumb.jpg

post-14740-1240767151_thumb.jpg

post-14740-1240767180_thumb.jpg

post-14740-1240767224_thumb.jpg

post-14740-1240767269_thumb.jpg

post-14740-1240767299_thumb.jpg

post-14740-1240767345_thumb.jpg

post-14740-1240767407_thumb.jpg

post-14740-1240767428_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte faine pozele!!!

ma simt totusi obligat sa ii dau raspuns lui Gringo,care mi-a sos okii ca n-am mai scos motoreta desi am zis ca o sa fiu calaretzul singuratic. Asa e,n-am mai scos-o pentru ca PLOUA!!! si am fost la Ploiesti cu conserva(thydusk666 sper ca nu v-a prins totusi ploaia).

a doua chestie: BAAAAAAAAAAAAAh ce oameni!!! mai mai sa ma dea soacramea afara din casa ca au venit satanistii sa deranjeze linistea urbei duminica. DOAAAAAMNE feri! promit ca data viitoare o sa punem o clatita la fiert la mine acasa si nu o sa mai faceti atata amar de drum degeaba! Ieri a fost situatia de asa natura incat nu am putut sa va invit inauntru(pt simplul fapt ca nu eram la mine acasa).

vb joi seara sau cel tarziu vineri dimineatza.

ps: CoSSnim,tu esti gajiul cu YFZ-ica aia alba ce am tot vazut-o in Comisani??? Daca da,sincer,ar trebui sa mai exersezi putin salutul! numa bene!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte faine pozele!!!

ma simt totusi obligat sa ii dau raspuns lui Gringo,care mi-a sos okii ca n-am mai scos motoreta desi am zis ca o sa fiu calaretzul singuratic. Asa e,n-am mai scos-o pentru ca PLOUA!!! si am fost la Ploiesti cu conserva(thydusk666 sper ca nu v-a prins totusi ploaia).

a doua chestie: BAAAAAAAAAAAAAh ce oameni!!! mai mai sa ma dea soacramea afara din casa ca au venit satanistii sa deranjeze linistea urbei duminica. DOAAAAAMNE feri! promit ca data viitoare o sa punem o clatita la fiert la mine acasa si nu o sa mai faceti atata amar de drum degeaba! Ieri a fost situatia de asa natura incat nu am putut sa va invit inauntru(pt simplul fapt ca nu eram la mine acasa).

vb joi seara sau cel tarziu vineri dimineatza.

ps: CoSSnim,tu esti gajiul cu YFZ-ica aia alba ce am tot vazut-o in Comisani??? Daca da,sincer,ar trebui sa mai exersezi putin salutul! numa bene!

hai bre ne duci de nas cu clatita vopsita!cat despre soacra?sa se obisnuiasaca cu adevreata ta fata! :)

faine pze iepuras-emblema aia face tot peisajul! :bigstar:

Editat de bykerkess
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ps: CoSSnim,tu esti gajiul cu YFZ-ica aia alba ce am tot vazut-o in Comisani??? Daca da,sincer,ar trebui sa mai exersezi putin salutul! numa bene!

 

 

Nu, ma confunzi!

 

Daca aveti de gand sa iesiti pe undeva in week-end scrieti aici ca ma bag si eu, dar nu in week-endul urmator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Printre lanurile Baraganului sau motociclistii exista in rapita! :D

post-8528-1242731066_thumb.jpgpost-8528-1242730721_thumb.jpgpost-8528-1242730614_thumb.jpgpost-8528-1242731263_thumb.jpgpost-8528-1242731321_thumb.jpgpost-8528-1242731378_thumb.jpgpost-8528-1242731450_thumb.jpgpost-8528-1242731483_thumb.jpgpost-8528-1242731513_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut si scuze pentru intruziune la voi pe topic. :)

 

Sambata asta, pe 04 iulie, s-ar putea sa ajungem in jurul pranzului prin Targoviste cativa GS-isti din Bucuresti intr-o plimbare usoara, asa ca de week-end.

 

Cam ce ar fi mai important de vizitat pe la voi(gen Turnul Chindiei, etc.)si unde se poate manca o gustare buna si ieftina?Un loc de intalnire cu voi, poate ne cunoastem si in realitate, nu doar de pe forum.Doar suntem vecini, nu?! :D

 

Un week-end fain! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de vizitat:

- Ansamblul muzeal Curtea Domneasca-include si Turnul Chindiei

-Manastirea Dealu-aici se afla capul lui Mihai Vitezul-+piveliste super-drum fain curbe misto la 3-4 km de oras,atentie insa- nisip mult in curbe

-o gramada de muzee,dar nu cred sa abeti timp de ele

Loc de mancat oki-exista pe drumul spre manastirea Delul doua restaurante,mai sunt o gramada pe centrul vechi-foarte aproape de turn-se manaca bine la Casa veche, Don Quijotte sau motor Pub-Un alt loc foarte oki ptr mancare este Hanul Galben -pe drumul de la Buc la tgv cu vreo 15 lm ininte de intrarea in oras -pe partea stanga cum veniti.

Din pacate o parte dintre Valahi suntem maine la Bucuresti la a venimentul din Piata Constitutiei-dar mai sunt o groaza de bikeri in Tgv cu care va puteti intalni sa va fie ghizi.

asfalt uscat si femei umede va doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wow!Asta numesc eu comunitate adevarata! :)

 

Poate ne vedem maine seara in Piata Constitutiei! :D

BTW, daca veniti maine pe mobre, atentie pe unde le parcati.Fiind o manifestare cu intrarea libera, cred ca se va aduna toata pleava "metropolei", fiind un bun prilej de dat cu "jula".Deci, mare atentie prin Bucuresti maine!

 

Numai bine si distractie placuta maine tuturor Valahilor! :)

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
se baga careva la o maaaaaaaaaaare intrunire pe la 7 scari? sa stam cu cortul o seara doua, vine cine pofteste (cu motorul bineinteles). 31 iulie-1 august. eh?

 

Ma bag eu, numai sa fiu pe acasa. mai vb pe marti sau miercuri. bafta

 

Nu ca sunt eu orasean de Tgv. dar unde " este" 7 scari astea?

Editat de bamsee_tgv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai la catesti matale pe-acasaaaa!!!vb saptamana viitoare oricum. sapte scari e de fapt canionul alaprin mute de urci niste scari de fier de fac cacao pe tine (io cel putin mai aveam oleaca) la un moment dat. undeva la Timisul de Sus(care e dupa Predeal) faci dreapta ...e o bariera, dar se poate trece cu motoru,apoi e o pienita . Canionul e undeva la 1 ora de traseu mers lejer, pe carare in padure, nu se ajunge cu motoru ,dar putem face o excursie mica. vb. sa vedem cati si daca ne strangem. poate bem o bere intr-o seara,daca esti p-acas.

bah, daca mergem,mergem IN LIMITELE LEGALE!!!!! NU cum mergi tu!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot eu eram mai sus:D da ramasese logat pe contu dementului. bah, cica tre sa gasim alta locatie ca am citit pe alt topic ca acolo ne impuscam cu jandarmii daca mergem. vb oricum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
spre Rasnov in 4-6 septembrie 2009

tot in weekend, tot de-o plimbare :huh:

Venim bre venim-mai ales ca ne-am obisnuit cu locatia :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...