Sari la conținut

Honda Vfr 750/800/1200


rmg

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Poate totusi mai gasesti pe stoc undeva ramase,nu exista sa se fi epuizat absolut toate.Eu am gasit far original la o motocicleta de 21 de ani,pe raft la fabrica... Normal ca l-am cumparat. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 15.11.2022 la 17:14, Mihai Daniliuc a spus:

Pe cmsnl apar indisponibile pentru FI

 

Incearca ebay.de cu codul de piesa:

36532MBGD01 sau dupa denumire

 

https://www.cmsnl.com/honda-vfr800fi-2001-1-european-direct-salesimm-kph_model5739/sensor-oxygen-3-4_36532mbgd01/

Da, din pacate nu se mai fabrica noi. Am gasit ceva pe ebay, astept să ajungă. Dacă nu voi reuși să rezolv problema le voi anula cu o rescriere soft injectie. Multumesc!

Acum 1 minut, Kristian K a spus:

Poate totusi mai gasesti pe stoc undeva ramase,nu exista sa se fi epuizat absolut toate.Eu am gasit far original la o motocicleta de 21 de ani,pe raft la fabrica... Normal ca l-am cumparat. :)

Cautat peste tot in lumea mare, nimic. Am vazut ca ar exista un kit cu tot cu mufe care ar minti ECU. Am gasit pe ebay SH, astept sa ajunga. Daca nu rezolv problea mai exista o singura solutie, anularea lor cu rescriere schema injectie. Oricum ele pe vfr 800 fi isi fac treaba cu intarziere și doar la turații destul de mari, in regim de folosire maxim. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, ciprinakos a spus:

Merge si cu rezistori. Asa am facut eu inainte sa pun PC.

Mai multe detalii pe vfrdiscussion.com

Salut! Poti fi mai explicit vizavi de rezistori?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mufa de la senzori are 4 contacte. Intre 2 din ele se poate baga un rezistor care va spune calculatorului ca senzorul esre prezent si isi face treaba.

In prezent am net limitat si nu pot cauta dar este topic pe site-ul de mai sus. Sau incearca cu google. Senzorii sunt universali, nu trebuie sa cauti specific VFR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
La 28.04.2023 la 11:36, ovidiux a spus:

Lasa-mi o adresa de mail si iti trimit

Fi bun și trimite și pe  paul.afrim@yahoo.ro Mulțumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Fazeru a spus:

Fi bun și trimite și pe  paul.afrim@yahoo.ro Mulțumesc!

Sper ca ai primit manualul.

 

se pare ca norocul ma urmareste. Astazi un binevoitor m a accidentat si a plecat iar eu trebuie sa schimb capacul alternator dreapta. Are cineva aceasta piesa la vanzare?(vfr800 2003 fara abs am) Multumesc anticipat, sa aveti o zi frumoasa in continuare 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 08.05.2023 la 18:28, ovidiux a spus:

Sper ca ai primit manualul.

 

se pare ca norocul ma urmareste. Astazi un binevoitor m a accidentat si a plecat iar eu trebuie sa schimb capacul alternator dreapta. Are cineva aceasta piesa la vanzare?(vfr800 2003 fara abs am) Multumesc anticipat, sa aveti o zi frumoasa in continuare 

Am primit și îți mulțumesc frumos! Eu am 800 FI dar sunt multe chestiuni comune. Îmi pare rău de necazul tău. Pe eBay găsești multe piese și la prețuri decente.

Editat de Fazeru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, Fazeru a spus:

Am primit și îți mulțumesc frumos! Eu am 800 FI dar sunt multe chestiuni comune. Îmi pare rău de necazul tău. Pe eBay găsești multe piese și la prețuri decente.

Nu am gasit nimic pe ebay inca. E ceva pe bonparts, acum, caut si mufe si nu gasesc(acel conector cu 3 pini) cine si o mai lua motocicleta veche

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Daca nu are consistenta alunecoasa, nu-i antigel. Poate fi condens de la radiatorul de ulei sau umiditate ce se aduna in partea din fata/jos a carenelor laterale si apoi se scurge lent pe langa cele 2 clipsuri de prindere dedesupt.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, ciprinakos a spus:

Poate fi condens de la radiatorul de ulei sau umiditate ce se aduna in partea din fata/jos a carenelor laterale si apoi se scurge lent pe langa cele 2 clipsuri de prindere dedesupt.

 

E cantitatea cam mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, edward_zone a spus:

E cantitatea cam mare.

Condens = H²O

Acolo se vede clar că e un lichid gras, și dacă zici că ai găsit antigel în carene e evident că varianta abracadabrantă a condensului pică.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, ENEOS a spus:

Condens = H²O

Acolo se vede clar că e un lichid gras, și dacă zici că ai găsit antigel în carene e evident că varianta abracadabrantă a condensului pică.

Asa este. Cantitate mare si vascos. Sper sa fie doar vreun furtun. Ca daca e vreun radiator s-a dus partial bugetul de plimbari.

Editat de edward_zone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...