Sari la conținut

Kawasaki ER6-n


tzantaru'
 Share

Postări Recomandate

sigur ca facem o iesire :kiss:

 

eu ies in general in weekend dar daca vremea e buna mai trag o tura si noaptea prin bucuresti ... desi in ultima vreme nu prea am mai avut energia necesara :rolleyes: munca multa ... 'tui ...

 

dar in weekend ma bag ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal....felicitari pt alegerea facuta...desi regret faptul ca ai ales varianta fara ABS ...oamenii de la united au avut mari probleme cu ABS la modelul asta (eu am schimbat de 3 ori unitatea centrala si nu e tocmai ieftina 1300euro) si nu mai recomanda asta din cauza garantiei pe care am auzit ca ar suportao ei si nu producatorur japonez...oricum eu am asteptat 2 luni jumatate pana a venit piesa ....deci am mers si fara ABS si am vazut diferenta...

Despre toba va pot face o demonstratie cu o toba BORLA facuta de un prieten pt prieteni...inclusiv si pt voi ca de ..doar aici santem cu totii prieteni..:bow:)

Suna demential...atat de demential incat dupa vre-o 2 luni i-am construit un silencer...Parbrizule bun si el io am dar nu il montez decat atunci cand ies din oras..arata parca mai bine fara...se moteaza super simplu...

Deabea astept sa se mai incalzeasca sa o punem de o intalnire a la ER6 CLUB

 

 

Salutare Pepinno,

Prevad o colaborare in viitorul apropiat in legatura cu ariapa aia spate... Ti-am zis si la telefon azi si iti repet acum, in legatura cu abs-ul, asa mi-au recomandata aia, cu argumente si na, am luat-o de buna. Oricum nu regret, ca la urma urmei abs-ul e relativ recent pe moto si urmatoarea moto, cand o sa vina va avea si ABS.

Saptamana viitoare daca e vreme buna, sper sa ne vedem, ca o sa vin si eu cu ea in bucuresti. Ma mai ajuti si pe mine cu una, alta, ca am vazut ca esti destul de avansat in ceea ce priveste accesorizarea motoretei... parbriz, toba, aripa, ghidon, si cred ca mai sunt.

 

Cu ocazia asta mai pun si eu niste poze k am promis si nu m-am tinut de cuvant

post-8376-1237327632_thumb.jpg post-8376-1237327651_thumb.jpg post-8376-1237327657_thumb.jpg post-8376-1237327661_thumb.jpg post-8376-1237327673_thumb.jpg post-8376-1237327680_thumb.jpg post-8376-1237327686_thumb.jpg

 

 

PS: intereseaza-te cand ai timp daca mai are baiatul ala matrita pt aripa

 

S-auzim de bine!!!

asfat uscat

 

 

sigur ca facem o iesire :rolleyes:

 

eu ies in general in weekend dar daca vremea e buna mai trag o tura si noaptea prin bucuresti ... desi in ultima vreme nu prea am mai avut energia necesara :moto: munca multa ... 'tui ...

 

dar in weekend ma bag ...

 

 

 

Saptamana viitoare, ca momentan nu o am in bucuresti (am asteptat sa ii fac casco k sa dorm linistit). De fapt ai zis weekend, duminica pe seara o sa fiu prezent, vezi k ti-am dat un pm cu nr meu de tel, vb, iesim :kiss:

 

Bafta, pune mana si incarca bateriile si las-o mai moale cu munca!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Sal....felicitari pt alegerea facuta...desi regret faptul ca ai ales varianta fara ABS ...oamenii de la united au avut mari probleme cu ABS la modelul asta (eu am schimbat de 3 ori unitatea centrala si nu e tocmai ieftina 1300euro) si nu mai recomanda asta din cauza garantiei pe care am auzit ca ar suportao ei si nu producatorur japonez...oricum eu am asteptat 2 luni jumatate pana a venit piesa ....deci am mers si fara ABS si am vazut diferenta...

Despre toba va pot face o demonstratie cu o toba BORLA facuta de un prieten pt prieteni...inclusiv si pt voi ca de ..doar aici santem cu totii prieteni..:rolleyes:)

Suna demential...atat de demential incat dupa vre-o 2 luni i-am construit un silencer...Parbrizule bun si el io am dar nu il montez decat atunci cand ies din oras..arata parca mai bine fara...se moteaza super simplu...

Deabea astept sa se mai incalzeasca sa o punem de o intalnire a la ER6 CLUB

 

 

 

pepinno sa ai gura aurita ca mobra ta....din 2006 ma chinui sa gasesc un grup cu er6

nar fi rau sa ne vedem intro zi cu soare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre frrti kawaskisti bicilindrici paraleli...n-aveti careva un cablu de acceleratie de rezerva? ma lasa al meu si merg cam cu frica....si parca n-as sta 15 zile pe bara pana vine un cablu nou din Japan....in plus nimeni nu ia comenzi acuma pana in salon

abia de luni, marti incolo..

 

un frate kawasakist disperat...

:huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze pt ca am absentat atat. in primul rand sa va spun ca sunt femeie, asta pt ca unii mi s-au adresat ca unui baiat. geserica vine de la faptul ca anul trecut am avut gsr600 2008

am luat er 6 n 2008 si am inmatriculat-o pe 13 martie. o cheama B28KWA si are buburuze pe numar si peste tot si e verde. deja am facut revizia de 1000km.

si eu am fost sfatuita sa nu iau abs, din motivele mentionate deja aici.

 

impresii despre er6n:

-primii 200 km mi se bloca spatele la cea mai mica atingere, acum s-a "lasat"

-nu imi place frana fata, mi se pare ca nu e destul de prompta si ca trebuie sa trag tare de ea ( cred ca asta e singurul mare minus pe care i-l gasesc)

-i-am facut rodajul ca la carte

-pana acum cea mai mare viteza 195km/h in aprox 8500 ture

-pitesti-bucueresti nu am lasat-o sub 150km/h dar nu am trecut-o de 7000 ture decat rar, desi ma "manca"

-parbrizul.... se cam impune, inca ma doare ceafa de la efort, si am vazut unul de la puig care era ok ( si pe gsr am avut unul puig excelent)

-consuma civilizat, cam 6,5 l la 100km , tinuta intre 6-7ooo ture

-i-am pus crash-pads(rizoma) dar nu cred ca intentionez sa le folosesc, gsrul l-am pus de cate 5 ori pe fiecare parte anul trecut. kawa e mult mai usor de tinut chiar si de mine care nu sunt inalta

-nu cred ca o sa umblu la toba, inca, dar as schimba cirtcuitul de frana

 

ps. l-am cumparat de la kawamotors pt ca cei de la united motors au fost f nesimtiti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe weather zice ca avem noroc duminica si e vreme frumoasa ...

 

http://www.weather.com/outlook/travel/busi...topnav_business

 

iti dau un tel maine si vedem cum ne organizam

 

 

..... Ce ironie a sortii, "avem noroc duminica si e vreme frumoasa ..." Am avut noroc de n-am mai putut in duminica aia... Am facut BUF :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P :huh:

 

Yuhuuu!!!! Vin de la service de unde am aflat ca le-au intrat banutii in cont. Marti (14.04.2009) vor da comanda de piese si cel mi probabil vor ajunge pe la sf urmatoarei saptamani din cauza sarbatorilor pascale, sa zicem vineri (24.04.2009). E bine, contrar tuturor asteptarilor lucrurile au mers destul de bine, in conditiile in care au trecut 19 zile de la data producerii accidentului.

 

Data de 18mai ramane cea mai realista desi sper si o sa fac tot posibilul sa o iau mai devreme. Daca de ziua muncii nu o am, macar de ziua copilului :lol:.

 

Atasez fotocopii dupa acte, ca sa fie si un topic util, desi nu doresc la nimeni sa ajunga prin service si sa astepte dupa asigurator. Vorba sefului de service: "Fereasca Dumnezeu sa ajungi in service"

 

In ordinea obtinerii avem asa:

 

-Autorizati de Reparatie - de la Politie, obtinuta in data accidentului (22.03.2009)

Autorizatie_Reparatie_Politie.PDF

 

-Proces Verbal de Constatare Daune - de la Asigurator (24.03.2009)

PV_Constatare_Daune.PDF

 

-Factura Proforma pt reparatie - de la Service (25.03.2009)

Factura_Proforma_UM.PDF

+Factura pt Intocmire Documentatie (Pentru cei ce nu stiu, service-urile au o taxa/comision perceput pentru intocmirea documentatiei, adica pt ca pierd timp ca sa caute toate reperele si toate codurile pt piese... In cazul celor de la UM onorariul e de 1%din valoarea pieselor, adica vre-o 130lei in cazul meu)

Factura_Intocmire_Documentatie.PDF

 

De aici inainte tine de noroc si de cat de determinat esti sa-ti repari mobra repede... Dupa ce voi avea factura finala (sper sa fie un 27 aprilie) de la UM va trebui sa ma duc din nou la asigurator, sa i-o dau si sa astept plata.

 

Mai pariaza cineva, sau ramane sa beau singur berile alea? :laugh: ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze pt ca am absentat atat. in primul rand sa va spun ca sunt femeie, asta pt ca unii mi s-au adresat ca unui baiat. geserica vine de la faptul ca anul trecut am avut gsr600 2008

am luat er 6 n 2008 si am inmatriculat-o pe 13 martie. o cheama B28KWA si are buburuze pe numar si peste tot si e verde. deja am facut revizia de 1000km.

si eu am fost sfatuita sa nu iau abs, din motivele mentionate deja aici.

 

impresii despre er6n:

-primii 200 km mi se bloca spatele la cea mai mica atingere, acum s-a "lasat"

-nu imi place frana fata, mi se pare ca nu e destul de prompta si ca trebuie sa trag tare de ea ( cred ca asta e singurul mare minus pe care i-l gasesc)

-i-am facut rodajul ca la carte

-pana acum cea mai mare viteza 195km/h in aprox 8500 ture

-pitesti-bucueresti nu am lasat-o sub 150km/h dar nu am trecut-o de 7000 ture decat rar, desi ma "manca"

-parbrizul.... se cam impune, inca ma doare ceafa de la efort, si am vazut unul de la puig care era ok ( si pe gsr am avut unul puig excelent)

-consuma civilizat, cam 6,5 l la 100km , tinuta intre 6-7ooo ture

-i-am pus crash-pads(rizoma) dar nu cred ca intentionez sa le folosesc, gsrul l-am pus de cate 5 ori pe fiecare parte anul trecut. kawa e mult mai usor de tinut chiar si de mine care nu sunt inalta

-nu cred ca o sa umblu la toba, inca, dar as schimba cirtcuitul de frana

 

ps. l-am cumparat de la kawamotors pt ca cei de la united motors au fost f nesimtiti

Si,totusi,ai semnat chestia aia cu donare de organe(la ultima discutie,i.e.n.,din mine ar fi ramas macar retina!)?Asfalt uscat si sa te bucuri de ea si de pruncutz!Dan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si,totusi,ai semnat chestia aia cu donare de organe(la ultima discutie,i.e.n.,din mine ar fi ramas macar retina!)?Asfalt uscat si sa te bucuri de ea si de pruncutz!Dan.

 

 

pai ...inca mentin... iar la accident eu nu am avut practic nimic. m-am inscris pe lista donatorilor de celule stem pt leucemie, astept sa ma cheme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ...inca mentin... iar la accident eu nu am avut practic nimic. m-am inscris pe lista donatorilor de celule stem pt leucemie, astept sa ma cheme

Scuze,nu am vrut sa fiu rautacios,nu m-am referit la accident ci la viteza maxima cu noul motor(195km/h mi se pare cam mult).Multa,multa bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
am luat er 6 n 2008 si am inmatriculat-o pe 13 martie. o cheama B28KWA si are buburuze pe numar si peste tot si e verde. deja am facut revizia de 1000km.

impresii despre er6n:

-nu imi place frana fata, mi se pare ca nu e destul de prompta si ca trebuie sa trag tare de ea ( cred ca asta e singurul mare minus pe care i-l gasesc)

-nu cred ca o sa umblu la toba, inca, dar as schimba cirtcuitul de frana

 

buna,

 

eu la al meu i-am schimbat tot circuitul de frana fata, adica:

radiala Nissin, racorduri racing (cu insertie metalica), placute brembo.....se simte!!! :) :bigstar:

 

in schimb am captat o alta poblema...oglinda dreapta in care vedeam cel mai bine, a devenit inutilizabila...gasesc eu o solutie si la asta

 

poze gasiti aici

 

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate...frate....de er6..frate...am intrat in posesia matritei de aripa spate pt modelele F si N am si facut una ,o am acasa....contra fabuloasei sume de 200 lei deveniti posesorii aripei spate...tinant cont ca cea mai ieftina e 130 uro

 

 

Cat a costat cablul de acceleratie????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...