Sari la conținut

Kawasaki ER6-n


tzantaru'
 Share

Postări Recomandate

post-8376-1235600557_thumb.jpgpost-8376-1235600580_thumb.jpgpost-8376-1235600597_thumb.jpgpost-8376-1235600604_thumb.jpgpost-8376-1235600657_thumb.jpg

 

 

Salut,

 

Ma alatur si eu comunitatii, cu un ER6-n. Am considerat ca e cea mai buna alegere pentru mine, facand trecerea de la aprilia RS50 ;).

 

Sper sa ma poarte mandra, sa facem casa buna :-L , si sa nu ne desparta nicio conserva respectiv alte obstacole... :bounce:

 

Acum ca tot m-am prezentat si am facut cunostinta, astept cu nerabdare sa vina vremea buna, sa facem o iesire, 2,3 ...nnnnoua. Sunt Pitestean student in Bucuresti, deci o sa ma impart cand pe la pitesti cand pe la capitala :P

 

Orice parere, sfat, sunt binevenite.

 

Ca planuri pe termen scurt ar fi un parbriz si crash-paduri... Cine poate sa ma ajute in a gasi cea ma buna oferta, raman recunoscator si....dau o bere :friends:

 

Numai bine, Andrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte misto modelul...s-o stapanesti sanatos! ma gandesc serios la varianta asta cand o sa trec la categoria A :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte misto modelul...s-o stapanesti sanatos! ma gandesc serios la varianta asta cand o sa trec la categoria A :bounce:

 

Ti-o recomand cu mare drag, poate faci bine si-ti tragi modelul 2009 ca sa ma pe cine sa invidiez.

Parerea mea, si nu numai, e ca ER6-n e o motocicleta super buna pentru inceput si are multe atuuri pentru a sustine asta..... E foarte prietenoasa, manevrabila, se simte foarte usoara, are un unghi mare de bracare, trage de la cele mai mici turatii, are centrul de greutate jos.... Acum iti dai seama ca sunt si subiectiv, si nu pot sa caracterizez comparativ ca na, n-am calarit zeci de mobre. Am trecut de pe motor in 2 timpi de 50 pe unul in 4 de 650 :-L.

Momentan n-am gasit omul sa-i faca un reviw negativ, asa ca e bine. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal...si eu astept una tot model 2008, verde. am dat banii, o astept in max o saptamana. ne vedem !

 

Felicitari! S-o stapanesti sanatos, am vazut una verde azi in bucuresti, era ER6-f poate erai tu!? Poate maxim o saptamana a insemnat la tn o zi....

Ca ai fost, ca n-ai fost, felicitari inca o data pt alegerea facuta si sper sa ne vedem.

 

sa o stapanesti sanatos!

in legatura cu crashpadurile ia legatura cu gigiberlogea de pe forum,si el pitestean de-al nostru care acum e pe la bucuresti si iti face o oferta super.

 

Merci Gusterica, inca n-am apucat sa iau legatura cu gigiberlogea, poate imi dai un PM cu mai multe detalii, chiar ma intereseaza!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit, tzantare! ;)

 

S-o folosesti cu placere cat mai multi kilometri!Din poze deduc ca nu are ABS....Toba cum "suna"? :-L

 

Si eu vreau sa imi schimb anul asta GS-ul cu ER-6F(2009).Depinde si la ce pret va aparea.Daca va fi prea sus, ori mai astept pana in toamna, ori o sa iau modelul 2008, desi cel nou e mult mai elaborat.Am inteles ca au eliminat si niste mici "bug"-uri.... :friends:

 

Ai luat-o noua?De la care dealer?La ce pret?

 

Geserica, tu tot N din 2008 sau F?La ce pret si de la ce dealer?

 

Merci anticipat! :bounce:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-o recomand cu mare drag, poate faci bine si-ti tragi modelul 2009 ca sa ma pe cine sa invidiez.

Parerea mea, si nu numai, e ca ER6-n e o motocicleta super buna pentru inceput si are multe atuuri pentru a sustine asta..... E foarte prietenoasa, manevrabila, se simte foarte usoara, are un unghi mare de bracare, trage de la cele mai mici turatii, are centrul de greutate jos.... Acum iti dai seama ca sunt si subiectiv, si nu pot sa caracterizez comparativ ca na, n-am calarit zeci de mobre. Am trecut de pe motor in 2 timpi de 50 pe unul in 4 de 650 ;) .

Momentan n-am gasit omul sa-i faca un reviw negativ, asa ca e bine. :-L

 

Daca as si dispune de banii pt. modelul 2009 sa stii ca nu as sta pe ganduri :bounce:

Ma impac f bine si cu una din 2006...oricum pana atuncea sa fim sanatosi,ca restu' cumparam ! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit, tzantare!

 

S-o folosesti cu placere cat mai multi kilometri!Din poze deduc ca nu are ABS....Toba cum "suna"?

 

Si eu vreau sa imi schimb anul asta GS-ul cu ER-6F(2009).Depinde si la ce pret va aparea.Daca va fi prea sus, ori mai astept pana in toamna, ori o sa iau modelul 2008, desi cel nou e mult mai elaborat.Am inteles ca au eliminat si niste mici "bug"-uri....

 

Ai luat-o noua?De la care dealer?La ce pret?

 

Geserica, tu tot N din 2008 sau F?La ce pret si de la ce dealer?

 

Merci anticipat!

 

Salut, o sa incerc sa le iau in ordine si sa nu omit vre-un raspuns.

ABS nu are, pentru ca mi s-a spus ca nu e recomandat pentru ea, m-i s-au adus si argumente si am luat-o de buna. Cei de la united au zis ca ABS-ul poate fi un dezavataj la ER6-n fiind destul de usurica in conditiile drumurilor denivelate (si cu totii stim ca astea sunt destul de multe). De exemplu se poate intampla sa ai nevoie sa franezi brusc pe un drum cu denivelari...in aceste conditii distanta de franare pt abs va fi mai mare decat pt fara.... Abs-ul s-ar preta mai bine pe modelele de la 750cmc in sus, >200kg, fiind mai grele si mai bine asezate pe drum... Sper ca te-am lamurit!

Toba imi place mult cum suna, cel mai frumos la turatii joase, cand am 3-4000 de rotatii si ii dau gaz, ma unge pe suflet :-L . Cu toate astea, sunt sanse sa o schimb la vara cu una Arrow, dintre toate tobele asta imi place cel mai mult cum se aude -

. Depinde si de finantele disponibile, sau daca chiar o sa simt nevoia de o schimbare....Asta intra la categoria moft spre deosebire de parbriz si crash paduri care au o utilitate..

Pe tine te intereseaza F-ul... Preturile cu TVA sunt:

-ER6-n 6507E

-ER6-n ABS 7293E

-ER6-f 7060E

-ER6-f ABS 7680E

Astea au fost valabile pana pe la jumatatea lui februarie, mai nou s-au schimbat lucrurile, ca na nu mai e an fabricatie 2008 in 2008, e 2008 in 2009... m-ati inteles... Acum e normal sa mai scada la ce mai au de anul trecut

Au afisat acum lista de preturi pt cele din 2008 si 2009, se gasesc pe site-ul lor http://www.unitedmotors.ro/

Modelul din 2009 e chiar mai ieftin fata de predecesor, parca 6300E, oricum toate info se gasesc pe site.

Dupa cum ti-ai dat seama, in conditiile in care am vb numai despre unitedmotors, de la ei am luat-o, si de acum nu le pronunt numele ca le fac reclama mocca...

Am luat-o noua, da. Am achitat-o pe 13 ianuarie (cu noroc pt mine ) si parca pe 18 ca a fost vreme "frumoasa" am luat-o la pitesti (pe ploaie, frig, si uragan...dar asta e o alta poveste).

Cu banii eu am batut mult terenul, ca am vrut sa lase cat mai mult la ea (pe fondul crizei si in condiile in care eu vorbeam cu banul jos) Am reusit sa iau un 20% discount, atat vine pe foaie, ca sa iasa la 5205,6. Dar calculat pe 4,27 vine destul de mult. Daca se tine euro sus, pot sa zic ca am luat-o bine, daca incepe sa scada..... :bounce: glm. Daca am facut afacere sau nu, sunteti liberi sa va dati cu parerea....

Hai ca ti-am raspuns la tot ce m-ai intrebat, ca la generala.... luam raspunsul din intrebare "De ce ai facut wheelie? R: Am facut wheelie pentru ca.... ;)) " Numai la prostii ma gandesc :P

Alte intrebari daca mai ai, iti raspund cu drag

pa-pa

 

 

 

Daca as si dispune de banii pt. modelul 2009 sa stii ca nu as sta pe ganduri

Ma impac f bine si cu una din 2006...oricum pana atuncea sa fim sanatosi,ca restu' cumparam !

 

Intradevar, modelul 2009 e mai bun, clar. E revizuit si au rezolvat din probemele predecesorului, intotdeuna ce-i mai nou e mai bun... Dar cum ai spus si u si una din 2006 e buna. Arunca un ochi aici:

 

http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-va...006-168066.html

 

Insa nu te sfatuiasc sa inchei vre-un business cu omu, ca a fost rau, si n-a vrut sa ne intelegem... am vrut sa-i cumpar parbrizul si crash-padurile, dar n-am avut cu cine sa ma inteleg, in conditiile in care i-am facut o oferta foarte buna. Nu concepea sa le dea jos: "pai ce, ma apuc sa o dezmembrez?" De parca ii ceream janta spate... Oricum poate o cumperi u si ma inteleg cu tine dupaia

E o afacere buna... numai crash padurile sunt 270 E :friends: da.... cred ca sunt cele mai scumpe de pe piata, parca ar fi poleite in aur... plus parbrizu' si ala vre-o 150... scump al dreaq

Hai ca iar imi fac nervi cu sumele astea.....

Hai cumpar-o tu, si vinde-mi-le mie dupaia, da?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

F. frumoasa motocicleta, s-o stapanesti sanatos !!! Singurul lucru care o strica este placa aia de inmatriculare enorma , doamne astia din Romania de se ocupa cu inmatricularile sunt nebuni. Aia italieneasca e de doua ori mai mica ...

Editat de alessandro92
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

F. frumoasa motocicleta, s-o stapanesti sanatos !!! Singurul lucru care o strica este placa aia de inmatriculare enorma , doamne astia din Romania de se ocupa cu inmatricularile sunt nebuni. Aia italieneasca e de doua ori mai mica ...

 

Asa arata doar numarul provizoriu,cand ii va da numerele definitive o sa-i dea placute mai mici :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ABS nu are, pentru ca mi s-a spus ca nu e recomandat pentru ea, m-i s-au adus si argumente si am luat-o de buna. Cei de la united au zis ca ABS-ul poate fi un dezavataj la ER6-n fiind destul de usurica in conditiile drumurilor denivelate (si cu totii stim ca astea sunt destul de multe). De exemplu se poate intampla sa ai nevoie sa franezi brusc pe un drum cu denivelari...in aceste conditii distanta de franare pt abs va fi mai mare decat pt fara.... Abs-ul s-ar preta mai bine pe modelele de la 750cmc in sus, >200kg, fiind mai grele si mai bine asezate pe drum... Sper ca te-am lamurit!

Toba imi place mult cum suna, cel mai frumos la turatii joase, cand am 3-4000 de rotatii si ii dau gaz, ma unge pe suflet :) . Cu toate astea, sunt sanse sa o schimb la vara cu una Arrow, dintre toate tobele asta imi place cel mai mult cum se aude -

. Depinde si de finantele disponibile, sau daca chiar o sa simt nevoia de o schimbare....Asta intra la categoria moft spre deosebire de parbriz si crash paduri care au o utilitate..

Pe tine te intereseaza F-ul... Preturile cu TVA sunt:

-ER6-n 6507E

-ER6-n ABS 7293E

-ER6-f 7060E

-ER6-f ABS 7680E

Astea au fost valabile pana pe la jumatatea lui februarie, mai nou s-au schimbat lucrurile, ca na nu mai e an fabricatie 2008 in 2008, e 2008 in 2009... m-ati inteles... Acum e normal sa mai scada la ce mai au de anul trecut

Au afisat acum lista de preturi pt cele din 2008 si 2009, se gasesc pe site-ul lor http://www.unitedmotors.ro/

Modelul din 2009 e chiar mai ieftin fata de predecesor, parca 6300E, oricum toate info se gasesc pe site.

Dupa cum ti-ai dat seama, in conditiile in care am vb numai despre unitedmotors, de la ei am luat-o, si de acum nu le pronunt numele ca le fac reclama mocca...

Am luat-o noua, da. Am achitat-o pe 13 ianuarie (cu noroc pt mine ) si parca pe 18 ca a fost vreme "frumoasa" am luat-o la pitesti (pe ploaie, frig, si uragan...dar asta e o alta poveste).

Cu banii eu am batut mult terenul, ca am vrut sa lase cat mai mult la ea (pe fondul crizei si in condiile in care eu vorbeam cu banul jos) Am reusit sa iau un 20% discount, atat vine pe foaie, ca sa iasa la 5205,6. Dar calculat pe 4,27 vine destul de mult. Daca se tine euro sus, pot sa zic ca am luat-o bine, daca incepe sa scada..... :rolleyes: glm. Daca am facut afacere sau nu, sunteti liberi sa va dati cu parerea....

 

 

Multam fain pentru raspunsul asta kilometric. :)

 

In mare parte mi-ai confirmat inca o data informatiile pe care le detineam deja:distanta de franare poate creste in cazul dotarii cu ABS(in anumite conditii de drum) si toba este destul de silentioasa(acest aspect ar putea fi privit ca si un minus pana la urma, daca tinem seama de in conditiile de trafic din Bucuresti).Totusi, daca va fi sa-mi iau F-ul, o sa aiba ABS si toba nu o voi schimba cel putin pana cand nu iese din garantie.Apropos, garantie cat ai? 2 ani?

Toba aia Arrow suna chiar bine...

 

Singura parte la care m-ai bagat complet in ceata a fost cea cu preturile pe modele.Presupun ca toate se refera la modele 2008.Totusi mi se par enorme.Eu am gasit o oferta la concurenta pentru modelul F 2008 cu ABS la 5600 euro cu tot cu TVA.

 

Dar, daca modelul 2009 este 6300 euro(ceea ce chiar ma intriga....), sigur voi opta pentru acesta.Din pacate, la momentul in care scriu acest post, site-ul celor de United nu functioneaza.Dar voi verifica mai incolo.

 

Oricum, si eu voi merge la ei cu banu' jos si voi incerca o negociere la sange.Pana la urma traim in Balcani. :P

Tu nu trebuie acum sa iti mai faci calcule euro-RON-criza.Ai luat-o cu banii aia, sa te bucuri de ea si cu asta basta.Treaba asta e de domeniul trecutului.Concentreaza-te pe paduri si parbriz.Sper sa le gasesti la un pret bun.

 

Merci inca o data si mai tinem legatura.Daca mi-oi lua si eu un F, poate te insotesc pe A1 cand mai mergi acasa.

 

Numai bine! :cheers:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam fain pentru raspunsul asta kilometric. :)

 

In mare parte mi-ai confirmat inca o data informatiile pe care le detineam deja:distanta de franare poate creste in cazul dotarii cu ABS(in anumite conditii de drum) si toba este destul de silentioasa(acest aspect ar putea fi privit ca si un minus pana la urma, daca tinem seama de in conditiile de trafic din Bucuresti).Totusi, daca va fi sa-mi iau F-ul, o sa aiba ABS si toba nu o voi schimba cel putin pana cand nu iese din garantie.Apropos, garantie cat ai? 2 ani?

Toba aia Arrow suna chiar bine...

 

Singura parte la care m-ai bagat complet in ceata a fost cea cu preturile pe modele.Presupun ca toate se refera la modele 2008.Totusi mi se par enorme.Eu am gasit o oferta la concurenta pentru modelul F 2008 cu ABS la 5600 euro cu tot cu TVA.

 

Dar, daca modelul 2009 este 6300 euro(ceea ce chiar ma intriga....), sigur voi opta pentru acesta.Din pacate, la momentul in care scriu acest post, site-ul celor de United nu functioneaza.Dar voi verifica mai incolo.

 

Oricum, si eu voi merge la ei cu banu' jos si voi incerca o negociere la sange.Pana la urma traim in Balcani. :)

Tu nu trebuie acum sa iti mai faci calcule euro-RON-criza.Ai luat-o cu banii aia, sa te bucuri de ea si cu asta basta.Treaba asta e de domeniul trecutului.Concentreaza-te pe paduri si parbriz.Sper sa le gasesti la un pret bun.

 

Merci inca o data si mai tinem legatura.Daca mi-oi lua si eu un F, poate te insotesc pe A1 cand mai mergi acasa.

 

Numai bine! :rolleyes:

 

 

 

Garantie am 2 ani, da, insa nu o pierd in cazul in care montez toba(Arrow) la ei... Montajul costa in jur de 200 lei.

Imi pare rau ca te-am bagat in ceata cu preturile..... Cele pe care ti le-am scris sunt valabile pt modele din 2008, in anul 2008. Acum s-a mai schimbat. Oricum pot sa-ti spun sigur ca modelul F din 2008 nu-l mai au. Mai au 2 N-uri, unul negru si unul albastru. Asa ca singura solutie in cazul tau ramane F-ul din 2009, care dupa cum ti-am mai spus, ar fi 6300 (fara Abs).

Bafta la shopping, si mult succes! ! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

F. frumoasa motocicleta, s-o stapanesti sanatos !!! Singurul lucru care o strica este placa aia de inmatriculare enorma , doamne astia din Romania de se ocupa cu inmatricularile sunt nebuni. Aia italieneasca e de doua ori mai mica ...

 

 

Merci de aprecieri si felicitari pentru motocicleta ta, la categoria 125 e de departe cea mai buna alegere.

 

Placuta aia intradevar era provizorie, chiar si asa dimensiunile sunt exagerat de mari si total nepotrivite, insa decat unul ca pentru masina pe care ar fi trebuit sa il indoi la capete, mai bine asa.... Probabil ca la voi exista chiar si numere provizorii de dimensiuni adecvate. E clar ca sunt diferente mari, si trebuie sa mai treaca multi ani, sa ajungem si noi sa ne ridicam la nivelul Italiei...

 

Crede-ma ca daca mergeai cu R125 tau in Romania, erai intrebat de cel putin 3 ori pe saptamana, daca prinde 300, cat baga, cat prinde etc?... La noi pt prea multi motocicleta = 300km/h, fie ea una de 50, 125, 600... TRIST :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

bravo tzantzare! e frumoasa foc :friends:

 

vroiam si eu una din 2008 dar m-am hotarat la un hornet de 600 ... sunt curios de la cate RPM incepe sa traga tare? vibreaza?

 

ca a mea trage domol pana pe la 4000-5000 dupa care zici ca e apucata ... :cheers:

 

cum se lasa in curbe? de vant pe autostrada nu te intreb ca stiu cum e :lol:)

 

sa o stapanesti sanatos si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal....felicitari pt alegerea facuta...desi regret faptul ca ai ales varianta fara ABS ...oamenii de la united au avut mari probleme cu ABS la modelul asta (eu am schimbat de 3 ori unitatea centrala si nu e tocmai ieftina 1300euro) si nu mai recomanda asta din cauza garantiei pe care am auzit ca ar suportao ei si nu producatorur japonez...oricum eu am asteptat 2 luni jumatate pana a venit piesa ....deci am mers si fara ABS si am vazut diferenta...

Despre toba va pot face o demonstratie cu o toba BORLA facuta de un prieten pt prieteni...inclusiv si pt voi ca de ..doar aici santem cu totii prieteni..:friends:)

Suna demential...atat de demential incat dupa vre-o 2 luni i-am construit un silencer...Parbrizule bun si el io am dar nu il montez decat atunci cand ies din oras..arata parca mai bine fara...se moteaza super simplu...

Deabea astept sa se mai incalzeasca sa o punem de o intalnire a la ER6 CLUB

post-17351-1237011386_thumb.jpg

post-17351-1237011709_thumb.jpg

Editat de pepinno
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti sanatos!

 

Dar sunt curios de ce nu ti-ai luat F? :kiss: Ca are si parbriz si carene care iti pot fi de folos pe autostrada Buc-Pitesti la 200 km/h :rolleyes:

 

Recomand calduros :moto: carenata...

 

Bafta!

 

 

Si mie imi place foarte tare cum arata ER6F ,doar ca e prea puternica ptr mine ,are 600 cmc,ceva mai mic ce ar fi ,ca sa semene cu asta ? 250 R sau 400 R ?dar park vad niste diferente ,nu ma pricep prea bine ,astept un sfat cine stie ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi place foarte tare cum arata ER6F ,doar ca e prea puternica ptr mine ,are 600 cmc,ceva mai mic ce ar fi ,ca sa semene cu asta ? 250 R sau 400 R ?dar park vad niste diferente ,nu ma pricep prea bine ,astept un sfat cine stie ...

 

Are aceleasi caracteristici tehnice ca si naked-ul insa are o aerodinamica mai buna datorita carenelor si parbrizului. A, si ar mai fi bordul si farul care sunt adaptate la carenata...

 

Si eu initial am vrut sa-mi iau 250R insa mai bine ca nu am luat-o... fiind de putere mica te plictisesti repede de ea si vrei alta... si mai greu gasesti client pentru ea...

 

Succes in alegere :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti sanatos!

 

Dar sunt curios de ce nu ti-ai luat F? :kiss: Ca are si parbriz si carene care iti pot fi de folos pe autostrada Buc-Pitesti la 200 km/h :rolleyes:

 

Recomand calduros :moto: carenata...

 

Bafta!

 

 

Merci mult,

Mi-am luat N-ul pt k sincer imi place mai mult cum arata, adica se potriveste si cu spatele. La F mi se pare ca e ceva gen peugeot 206 sedane, fata nu se inbuca cu spatele... Cei 200km/h au fost inca un motiv sa ma decid la naked... Cu cat e mai neplacut sa merg cu viteza mare, cu atat mai bine, naked-ul mi-a oferit o garantie ca nu o sa merg prea tare :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo tzantzare! e frumoasa foc :rolleyes:

 

vroiam si eu una din 2008 dar m-am hotarat la un hornet de 600 ... sunt curios de la cate RPM incepe sa traga tare? vibreaza?

 

ca a mea trage domol pana pe la 4000-5000 dupa care zici ca e apucata ...

 

cum se lasa in curbe? de vant pe autostrada nu te intreb ca stiu cum e

 

sa o stapanesti sanatos si asfalt uscat!

 

 

Ms mult,

 

Si eu am fost mult in dubiu daca sa-mi iau hornet sau nu, insa nu regret alegerea facuta, consider ca e mai potrivita pentru "prima motocicleta" decat hornetul (2 cilindri fata de 4 la hornet, greutate mai mare la hornet, 72 de cai fata de 100, si lista poate continua). Oricum sunt mari sanse ca urmatoarea moto sa fie un hornet de 600, daca nu un z750 sau de ce nu un z1000 :bow:

 

Trage super bine, cel putin in primele trepte, daca e sa schimb in turatii mai mari, mai agresit, simt cum fata devine foarte usoara si nu de putine ori s-a intamplat sa se salte cand i-i dau a 2-a in nas :moto: De lasat in curbe nu mai vorbesc, ea ar vrea sa se lase mult, stiu ca are potential mare dar mi-e cam frica acum ca inca e iarna-primavara, si nu prea am avut temperaturi de "knee down" :haha:

Poate facem o iesire, in curand vine vremea buna :kiss:

Bafta si asfalt uscat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...