Sari la conținut

Cine Foloseste Sa din Blana


Xomin
 Share

Postări Recomandate

ma refer la asa ceva

Ride23MARCH_012.jpg

 

am tot vazut pe advrider si eram curios daca ajuta cu ceva la drum lung (am mai vazut pe la intruniri dar erau mai mult pentru fashion)

deci, merita pusa o blana din asta pe sa?

 

 

 

PS. drum lung = atunci cand iti intra pantaloni in cor de la atata mers :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din poza iti poti da seama dc foloseste aceasta alternativa...omul are 50 +

la varsta lui intervin alte chestii(hemoroizii,durerile de spate,romantismul,izmene vara )

acum depinde si ce motor ai si de gusturile fiecaruia...dak tie iti place no comment

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La blana sant doua aspecte, comoditatea data de forma mai indulcita a sei si senzatia de racoare la poponeata vara si de caldura iarna. Cu ani in urma, cand aerul conditionat la auto era SF, am avut huse la Dacie din petice de blana de oaie. Cat au rezistat 8 sau 10 ani au fost de vis, atata ca si dupa multi ani in masina mirosea a stana. Mai nasol pe ploaiea, cu blana pe motor si cu praful adunat. Am vazut la bulgari de vanzare blana de lup cu capul inpaiat. Ar fi super pe un choper.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut la bulgari de vanzare blana de lup cu capul inpaiat. Ar fi super pe un choper.

 

Aia cand se uda chiar ca-ti rupe nasul. O sa stea cainii tarla la fundul choperistului.

Editat de invictus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi inchipui cat de practic este (mai ales cand ploua sau dupa praf) dar am vazut pt unul in Viena care are toata motocicleta imbracata in blana!!! Este tot o japoneza mai veche tip sport-touring. Daca il mai vad, poate ii fac o poza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce nu incerci sa pui pe sa o husa cu gel... comanzi pentru motorul tau si se potriveste perfect, se muleaza dupa posterior si nu mai ai nici o problema. legat de transpirat vara eu merg ridicat in scarite 5-10 minute, si pe autostrada, si se ventileaza curu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa faci o incercare, la Ikea am vazut blana de oaie naturala de marimea unei sei moto, albe sau gri, la cca 50 roni. Un amic care a facut turul Europei pe moto anul trecut, a avut o blana pe sa si a fost multumit de confortul castigat. Evident ca pe ploaie o scotea, fiind prinsa in cateva bride elastice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recomand blana de "sconcs"

 

 

1. nu poata spune nimeni ca mirosi urat......dai vina pe blana

2. are o dunga alba pe mijloc si poti sa pastrazi linia continua fara probleme

3. pute de nu o fura nimeni...deci nu mai dai banii pe alarma

4. unicat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Mai @motoadvpunctro ce blana e aia?? lana de oaie??

 

V a faceti de kko...scuzatidaca jicnesc pe cineva..pune-ti si voi ceva.... mai misto..mai fin...De iepure de exemplu...

 

Am eu daca vreti :disappointed: ..si asa am facut reclama in interes comercial...shet...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa stiu cum sa va raspund la rautatile astea, spuneti-mi si mie a-ti factut mai mult de 100 km intr-o zi? nu zic 1000 km, macar 100. penguin-015.gif

 

Nu ai observat man ca pe acest forum nu ai cu cine sa discuti?

 

Incepi o discutie serioasa si ei te iau la misto...

 

O explicatie are fi ca unii useri nu au nimic cu ce sa contribuie pozitiv la un anumit topic (pentru ca nu sunt in stare, nu au informatii, pe unii saracii nu ii duce capul,.. etc) dar simt nevoia sa se bage in seama. Atat stiu si ei, atat posteaza. Nu e vina lor saracii :disappointed:

 

 

 

Intrebare ONTOPIC: cum se simte blana vara? Nu tine de cald? Adica mai rau decat shaua originala?

 

La mine vine vara acum si deja e cam cald.

Editat de Baiazid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum se simte blana vara? Nu tine de cald? Adica mai rau decat shaua originala?

 

La mine vine vara acum si deja e cam cald.

 

tocmai d-aia am pus-o, cu blana la drum lung e cu cateva grade mai racoare si nici nu mai stai cu corul lipit pe plasticul ala ci pe o textura variata (e ca si cum ti-ai face masaj)

ia o bucata si pune-o pe sa, dai un drum mai lung si ai sa vezi diferenta, dupa aceea vezi daca ti-o montezi sau nu :disappointed:

 

PS. acum vine iarna si nu mai fac drumuri lungi, asa ca am dat-o jos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai d-aia am pus-o, cu blana la drum lung e cu cateva grade mai racoare si nici nu mai stai cu corul lipit pe plasticul ala ci pe o textura variata (e ca si cum ti-ai face masaj)

ia o bucata si pune-o pe sa, dai un drum mai lung si ai sa vezi diferenta, dupa aceea vezi daca ti-o montezi sau nu :cheers:

 

PS. acum vine iarna si nu mai fac drumuri lungi, asa ca am dat-o jos

 

Sa stii ca am sa iau in considerare!

 

O sa citesc si pe advrider si hub poate au si recomandari. Singurul lucru care ma sperie este ploaia + miros. Ma gandesc ca poate una artificiala nu ar avea impedimentul mirosului.

 

:disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...