Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

Viorele,

 

Te calc cit de curind. A 25

 

Dan Rosca

( Poate-l iau si pe Relu Olaru cu mine) :banana:

 

Salut pe toti,

Chiar ne dorim tare mult, atit eu cit si Cristi sa ne revedem si vom veni unde hotariti voi.

Doru, Vio & restul, ne vedem cit de curind :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut pe toti,

Chiar ne dorim tare mult, atit eu cit si Cristi sa ne revedem si vom veni unde hotariti voi.

Doru, Vio & restul, ne vedem cit de curind :cheers:

 

Ia uite Domne, mai traieste. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut pe toti,

Chiar ne dorim tare mult, atit eu cit si Cristi sa ne revedem si vom veni unde hotariti voi.

Doru, Vio & restul, ne vedem cit de curind :rolleyes:

 

Hai Relule sa te vedem...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti A 25 si mai mult , faci parte din AMOVERO esti in drum spre mare sau vii in Bucuresti (expoziti, saloane auto-moto) ai cazare gratuit , siguranta motorului si un peisaj de nota 10 ,ca pentru veterani, bautura din partea casei. iar pentru pescuit treb sa ai rime sau vermusi.

asfalt uscat.

0761663826 viorel

( doru adi, gabi nepotu, mircea, bogan ,relu, tibi si sandu chioru, sorin, maciuca etc nu mai asteptati invitatii speciale venitiiiiiiiiii.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veteranii se mai duc si la intruniri,stiati?Uite-asa m-am regasit cu Nicu cel cu BMW 1200 LT din Dolj si cu celalat tip din Vatra Dornei cu LT-ul visiniu...tocmai la Timisoara!Chiar daca intrunirea nu a fost o reusita,avind multe puncte slabe in organizarea ei,chiar daca vremea nu a tinut cu motociclistii si drumurile sint asa cum le stim cu totii,macar am reusit sa ne revedem intr-un cadru organizat si ne-am simtit bine! :drink:

In ultima poza,la mijloc,incadrata de mine si sotia mea,se afla cea mai virstnica posesoare de categoria A pe care am cunoscut-o acum vreo 27-28 ani,doamna Stefania Cana,motociclista cu acte in regula din 1958.Mi-a povestit cum ca in 1958 erau doar 4 (patru) motociclete in toata Timisoara,dintre care un Ij ii apartinea sotului dinsei,regretatul Col. Costel Cana.La intrunire a venit cu masina,dar asta nu o impiedica sa fie si la virsta ei o infocata admiratoare a motocicletelor. :rolleyes:

post-2215-1245669751_thumb.jpg

post-2215-1245670066_thumb.jpg

post-2215-1245670916_thumb.jpg

post-2215-1245671029_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veterani Activi, haideti la un Garmisch.

La Garmisch Partenkirchen este intalnirea BMW intre 3 si 5. 07.

Sa plecam pe 1 si ajungem in zona pe 2 seara. 1600 km.

Sponsorizez pe cei cu A> 40.

Este timpul scurt. Voi face si un topic cu deplasarea aceasta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni nu mai are nimic de zis sau toata lumea este in concediu ? :)

As fi zis eu ceva la oferta lui Constantin de sponsorizare a deplasarii la Garmisch pentru cei cu peste 40 de ani de A: poate sa mai tina oferta valabila inca 14 ani?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lipsa amatori. Am plecat singur la Garmisch.

Pe 1. 07 Buc - Arad. Pe 2. 07 Arad - Muenchen - Garmisch - Oberamstetten, 1100 km, cu ploaie. Vibra roata fata si pe 3. 07 m-am dus la Innsbruck si am schimbat cauciucul fata. Sambata 4. 07 cu Pompi, Ninel ( veteran), Vlad si alti juni la Intalnirea BMW. Fara taxa intrare. Mii de motociclete, Germania, Franta, Italia. Duminica inapoi la Arad. Luni, cam obositor Arad - Buc.

Poza cu cel mai varstnic motociclist al nemtilor.

post-4437-1246988601_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe "nenea" l-am pozat si eu anul trecut...

si ce varsta are :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lipsa amatori. Am plecat singur la Garmisch.

Pe 1. 07 Buc - Arad. Pe 2. 07 Arad - Muenchen - Garmisch - Oberamstetten, 1100 km, cu ploaie. Vibra roata fata si pe 3. 07 m-am dus la Innsbruck si am schimbat cauciucul fata. Sambata 4. 07 cu Pompi, Ninel ( veteran), Vlad si alti juni la Intalnirea BMW. Fara taxa intrare. Mii de motociclete, Germania, Franta, Italia. Duminica inapoi la Arad. Luni, cam obositor Arad - Buc.

Poza cu cel mai varstnic motociclist al nemtilor.

 

* EXCELENT! stiu de eveniment, as vrea sa ajung la Garmish macar o data, ...n-am avut ocazia pana acum.

Poate am sa te insotesc peste cativa ani, cand imi voi permite sa tin mai mult de o motocicleta. A doua va fi cu siguranta motor boxer :laugh:

 

a la votre!

 

P.S: veteranul neamt ar trebui pus in rama! tot respectul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lipsa amatori. Am plecat singur la Garmisch.

Pe 1. 07 Buc - Arad. Pe 2. 07 Arad - Muenchen - Garmisch - Oberamstetten, 1100 km, cu ploaie. Vibra roata fata si pe 3. 07 m-am dus la Innsbruck si am schimbat cauciucul fata. Sambata 4. 07 cu Pompi, Ninel ( veteran), Vlad si alti juni la Intalnirea BMW. Fara taxa intrare. Mii de motociclete, Germania, Franta, Italia. Duminica inapoi la Arad. Luni, cam obositor Arad - Buc.

Poza cu cel mai varstnic motociclist al nemtilor.

Toate stima si sincere felicitari, domnule profesor !

Intentionez sa schimb streetfighter-ul meu actual si sa revin la "un cardan"...

Oricum, chiar daca raman cu "ascutitoarea", sper ca la proxima ocazie sa va onorez invitatia.

Sa fim sanatosi si sa auzim numai de bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut pe toti,

Chiar ne dorim tare mult, atit eu cit si Cristi sa ne revedem si vom veni unde hotariti voi.

Doru, Vio & restul, ne vedem cit de curind :bounce:

arza-te-ar terciu pe mate ... si pe tine si pe frac-to

va mai numarati printre mobristi?

 

 

ia sa vedem de stii cine te apostrofeaza :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...