Sari la conținut

Fc-moto..


namaste
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 276
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 hours ago, goe 75 said:

Multam fain tare . Am jubilat pana am vazut ca nu gasesc optiunea sa platesc prin paypal.

Ai mai luat de la ei? Par seriosi sau ma trezesc ca-mi golesc contul daca le dau direct info de la card?

 

Nu am mai luat de la ei, dar nu cred că sunt probleme de seriozitate în ceea ce-i privește. La fel ca și Motocard, par să aibă sediul fiscal în Andora și cel puțin un magazin fizic în Spania (Barcelona). Prezența în mediul online pare relativ recentă dar solidă. Sper doar să se miște bine cu livrarea. Succes și să ne dai un feedback la final.

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

O sa va tin la curent .Sper sa mearga totul ca pe roate pt ca mi s-a pus pata ca in concediul urmator sa am tot echipamentul nou ...si de preferat si ala pe care l-am ales eu , fara sa fiu fortat de imprejurari. 

Deja la casca a trebuit sa fac un mic compromis si am comandat  Shoshoei Primal in loc de Swayer pt ca era singura optiune la marimea M , pe alb/albastru. Primal are si un pic de rosu in rest este aceeasi, cred eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Vizitator goe 75

 

 

Am primit azi primul pachet ...si normal ca este de la ultima comanda facuta , de la Motocard.

 

Imi este foarte clar faptul ca Motocard este cea mai serioasa firma ,dintre cele mentionat pe acest topic. Pe langa livrarea in termenul promis mai este si comunicarea impecapila .

FcMoto sunt categoric cei mai de caruta si nu se merita comandat doar  daca prinzi super reduceri cum sunt cele de pasti si de craciun , unde iti scade 100€ la fiecare 500 € cheltuiti.

Restul sunt undeva la mijloc.

MartiMotos par destul de seriosi si o sa mai comand de la ei dar pe partea de comunicare sunt ...sau mai degraba nu sunt chiar la inaltime pentru ca nu prea trimit notificarile normale ,dar sunt foarte usor de gasit ( si telefonic si via email).

 

Mai am  3 pachete de primit ...sper sa ajunga toate vara asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Nu am comandat niciodata nimic decat dupa ce am verificat ca produsele sa fie in stocul lor. Dupa ce am dat comanda au inceput sa o dea la intors ca o sa dureze mai mult ...si intr-un caz mi s-a spus ca nu mai exista produsul si mi-au returnat banii.

 

Cel mai rau a fost la o comanda de doua produse trimisa si cu intarziere si care s-a lasat si cu investigatie interna si tone de  mailuri si poze , pentru ca au pus in cutie doar unul dintre produse. Cred ca se rezolva mai greu daca nu puneau acel un produs intr-o cutie de dimensiuni prea mici sa le poate cuprinde pe ambele ...si au priceput ca a fost o greseala de la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am patit, am comandat de la FCMoto 2 casti si o viziera, toate fiind pe stoc la momentul comenzii.

 

Mi-au trimis doar o casca si viziera care era pentru cealalta, deci total inutila. Am trimis o gramada de mail-uri, am cautat si numar sa sun, nu mi s-a raspuns niciodata, nici la mail nici la telefon. Banii au fost returnati tarziu de tot dar tot am ramas cu o viziera degeaba.

 

Saptamana trecuta am mai comandat o casca si o viziera ca erau la pret mult mai bun fata de alte magazine iar de data asta au si trimis coletul a doua zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, barbat a spus:

Ati fost voi ghinionisti. Nu e asta regula.

 

https://www.resellerratings.com/store/fc_moto

 

https://www.trustpilot.com/review/www.fc-moto.de?languages=en&stars=1

 

Noi si altii.

 

Pe Trustpilot au 1462 de review-uri de o stea din total de 12.000, tragi singur concluzia daca e regula sau nu.

 

Ca si comparatie, Motocard are 176 de review-uri de o stea din total de 6000.

 

https://www.trustpilot.com/review/motocard.com

Editat de vladf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Vizitator _Raul_
La 21.05.2019 la 14:36, goe 75 a spus:

Azi am primit si ultima transa de bani ce trebuiau returnati pt ca nu am avut chef sa astept pana in Iulie pt o geaca ...deja amanata odata cu 3 sapt.

Mi-au promis ca imi trimit casca in cateva zile si o pereche de ghete.

Am cautat rahatul de costum care ma intereseaza pe toate site-urile sugerate de voi si se pare ca nu este disponibil nicaieri in marimea XL .

Despre asta este vorba:

https://www.motoin.de/Clothing/Jackets/Textile-jackets/Alpinestars-Andes-V2-Honda-Collection-textile-jacket-Drystar::52703.html

 

 

@goe 75

Mi-am adus aminte de postarea ta de acum ceva timp. 

Poate ai luat deja geaca in cauza. Poate nu...

In caz afirmativ - sper ca ceea ce scriu mai jos sa foloseasca cuiva care cauta ceva asemanator. 

 

Pentru posesorii de Honda AT (sau cei interesati de o geaca alb/negru/rosu/albastru), Dainese a lansat D Explorer GoreTex 2

image.thumb.jpg.8a046fef83e41c56b6fa30aff98142ba.jpg

 

Link aici (pe site-ul oficial, Dainese.com, momentan exista doar pe gri/negru):

https://www.revzilla.com/motorcycle/dainese-d-explorer-2-gore-tex-jacket?rrec=true

 

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Multam fain ! Intradevar arata fenomenal ...dar si pretul de 800€ doar pt geaca  este... enorm...

 

Mi-a ajuns costumul de la Alpinestars ,dar inca nu am apucat sa-l folosesc pt ca este prea gros pt temperaturi de peste 20°C.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa mai dau un update referitor la FC-Moto, daca tot mi-au trimis ultimul colet rapid si oricum urmeaza sa fac o tura lunga prin Europa, am zis ca imi incerc norocul si-mi innoiesc echipamentul asa ca am comandat un costum Alpinestars, cizme, manusi si combinezon de ploaie.

 

Comanda e in procesare de aproape o luna iar concediul incepe in doua saptamani 🤣

 

Pentru mine cu siguranta e ultima comanda de acolo, oricare ar fi reducerea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 8 months later...

Se pare că or să mă ia și pe mine toți nervii cu "băieții" ăștia de la FcMoto. La comanda făcută apare și acum "2-3 zile" pentru livrare + încă 2-3zile prin DHL.

Probabil trece săptămâna asta și n o să se întâmple nimic cu comanda.. sper să mă înșel totuși.

Mă țin blocați cu 700€.

Într-adevăr, am comandat de la ei pentru prețul bun pe care l-am găsit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Au stricat treaba cei de pe fc-moto?

Am comandat o data o geaca, a fost totul ok.

In urma cu vreo 6 luni am vrut sa comand o geaca, avea un pret ok, am tinut pagina cu geaca cca 20 minute pana m-am uitat si la altele pe acelasi site. Dupa ce m-am hotarat sa o comand, am bagat-o in cos si pretul s-a modificat (a crescut). Am renuntat la comanda.

Azi dimineata pe la ora 7 la fel, am pus ochii pe niste cizme, le-am tinut pe o pagina pana m-am uitat si la altele, cand am zis ca le iau, s-a marit pretul dupa ce le-am bagat in cos.

Procentul de reducere a ramas la fel, dar au marit pretul initial din care si cel redus s-a marit.

Cum functioneaza acest site? A mai patit cineva?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, pretul afisat pe site este cumva general pt Germania , daca modifici din prima tara de livrare o sa apara pretul corect pt RO CU TVA/draci, laci, o tot pateam si eu si am trimis un mail si asta mi.au spus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, TrekOut a spus:

Au stricat treaba cei de pe fc-moto?

Am comandat o data o geaca, a fost totul ok.

In urma cu vreo 6 luni am vrut sa comand o geaca, avea un pret ok, am tinut pagina cu geaca cca 20 minute pana m-am uitat si la altele pe acelasi site. Dupa ce m-am hotarat sa o comand, am bagat-o in cos si pretul s-a modificat (a crescut). Am renuntat la comanda.

Azi dimineata pe la ora 7 la fel, am pus ochii pe niste cizme, le-am tinut pe o pagina pana m-am uitat si la altele, cand am zis ca le iau, s-a marit pretul dupa ce le-am bagat in cos.

Procentul de reducere a ramas la fel, dar au marit pretul initial din care si cel redus s-a marit.

Cum functioneaza acest site? A mai patit cineva?

 

Exista posibilitatea ca preturile sa fie ajustate "din spate" in mod automat daca un vizitator revine la un produs, insemnand ca isi doreste sa-l cumpere. La fel cum sunt unii care fac discounturi in functie de locul din care accesezi siteul, dispozitiv, sistem de operare etc etc. 

Cand vreau sa cumpar lucruri de pe net si nu cunosc site-ul sau nu am experienta cu site-ul respectiv caut de la un alt dispozitiv pe care nu am logat niciun cont comun cu dispozitivul de pe care voi da comanda. Genul asta de praduiala l-am observat acum multi ani la biletele de avion si de atunci fac asa.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, therocketscientist1 a spus:

Exista posibilitatea ca preturile sa fie ajustate "din spate" in mod automat daca un vizitator revine la un produs, insemnand ca isi doreste sa-l cumpere. La fel cum sunt unii care fac discounturi in functie de locul din care accesezi siteul, dispozitiv, sistem de operare etc etc. 

Cand vreau sa cumpar lucruri de pe net si nu cunosc site-ul sau nu am experienta cu site-ul respectiv caut de la un alt dispozitiv pe care nu am logat niciun cont comun cu dispozitivul de pe care voi da comanda. Genul asta de praduiala l-am observat acum multi ani la biletele de avion si de atunci fac asa.

 

Nu este corect asa ceva! Consider ca vor sa ma pacaleasca si nu mai cumpar niciodata de la ei.

La fel s-a intamplat cu JYSK, voiam sa cumpar o saltea de pat, am mers in urma cu 2 zile sa ofere reduceri, erau la un pret, dupa 2 zile au bagat reduceri mari, dar au umflat preturile si pretul redus era cel pe care l-am vazut inainte. Nu mai am treaba cu JYSK de atunci.

Legat de fc moto, au 3.5 nota, deci posibil sa se fi stricat site-ul..

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...