Sari la conținut

moto guzzi 1100 sport


dBg
 Share

Postări Recomandate

am gasit un Guzzi 1100 sport la un super pret in jur de 1500 eu cu vre-o 20000 km , nu stiu sigur anul ,cred ca-i din 1995 , dar oricum arata super! proprietarul a avut ceva probleme de sanatate si nu a mai putut ''calari'' ,dar nu si-a vandut motorul ,l-a tinut in garaj......pana acum (criza asta :laugh: ). problema-i urmatoarea :nu stiu nimic despre acest model si nici despre Guzzi in general, asa ca daca m-ati ajuta cu ceva informatii (de orice fel) ar fi tare bine. nu de alta dar eu am vrut initial sa-mi iau un XJR 1300 2000-2001 , dar as renunta la el daca ar fi ceva de capul Guzzi-ului (mai ales ca din punct de vedere al design-ului m-o dat pe spate :laugh: . mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit un Guzzi 1100 sport la un super pret in jur de 1500 eu cu vre-o 20000 km , nu stiu sigur anul ,cred ca-i din 1995 , dar oricum arata super! proprietarul a avut ceva probleme de sanatate si nu a mai putut ''calari'' ,dar nu si-a vandut motorul ,l-a tinut in garaj......pana acum (criza asta :crack: ). problema-i urmatoarea :nu stiu nimic despre acest model si nici despre Guzzi in general, asa ca daca m-ati ajuta cu ceva informatii (de orice fel) ar fi tare bine. nu de alta dar eu am vrut initial sa-mi iau un XJR 1300 2000-2001 , dar as renunta la el daca ar fi ceva de capul Guzzi-ului (mai ales ca din punct de vedere al design-ului m-o dat pe spate :blink: . mersi

 

mergi tot pe XJR...parerea mea :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai de capul meu! sa nu cumva sa incepeti sa va certati :blink: pe tema V2 bate 4-n linie sau italieni vs japonezi....., ca o sa uitati de mine.... si dupa vre-o 4 pagini de lupta :) o sa va impacati :crack: si mie o sa-mi spuneti sa-mi iau Logan :D asa ca :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai de capul meu! sa nu cumva sa incepeti sa va certati :blink: pe tema V2 bate 4-n linie sau italieni vs japonezi....., ca o sa uitati de mine.... si dupa vre-o 4 pagini de lupta :) o sa va impacati :crack: si mie o sa-mi spuneti sa-mi iau Logan :D asa ca :blink:

eu recomand guzzi cu incredere

moto guzzi griso 1100 sport

Editat de cocosound
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

guzzi sunt considerati harley-ul european pentru traditie.

mie imi plac ca motoare. go for it.

 

Am un prieten care a lucrat la reprezentanta guzzi si mi-a vorbit numai de bine despre aceste motoare.

 

P.S. mie imi place mult 1200 sport din 2008.

 

rear.jpg

Editat de alex ripper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E modelul pe injectie sau carburatie?

 

nu stiu sigur , cred ca-i pe injectie . pt ca , am aflat ca-i din '96 si potrivit cu anu' ar trebui sa fie ,cel putin dupa datele oficiale de la Guzzi. Dar am aflat de la cineva ,ca modelul pe carburatie a mai fost facut (nu stiu sigur cat timp) in paralel cu modelul pe injectie. Dar mai am o problema ,mototocicleta-i de culoare galbena si am gasit pe doua site-uri de specialitate ,in pagina cu datele tehnice, informatii cu privire la culori care se contrazic,....intr-una scrie ca exista modelul pe galben in '96 si-n cealalta(de pe celalalt site) scrie ca nu exista model pe galben in '96 ci numai in '95.... :crack: ...daca-i asa ,atunci e pe carburatie. motoru-i undeva la Sud de Londra , ...un prieten(care locuieste acolo) a vazut anuntul si mi-a spus de el, dar nu a putut lua inca legatura cu proprietaru, asa ca tot ce stiu e ce scrie in anunt.

 

Ps: oricum, tu spune-mi te rog care-i treaba cu carburatia si cu injectia ,pt ca am vazut (din cate am inteles io,cu engleza mea de profesor.....de educatie fizica :blink: ) ca se cam impart parerile :blink: cand vine vb. de asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit un Guzzi 1100 sport la un super pret in jur de 1500 eu cu vre-o 20000 km , nu stiu sigur anul ,cred ca-i din 1995 , dar oricum arata super! proprietarul a avut ceva probleme de sanatate si nu a mai putut ''calari'' ,dar nu si-a vandut motorul ,l-a tinut in garaj......pana acum (criza asta :crack: ). problema-i urmatoarea :nu stiu nimic despre acest model si nici despre Guzzi in general, asa ca daca m-ati ajuta cu ceva informatii (de orice fel) ar fi tare bine. nu de alta dar eu am vrut initial sa-mi iau un XJR 1300 2000-2001 , dar as renunta la el daca ar fi ceva de capul Guzzi-ului (mai ales ca din punct de vedere al design-ului m-o dat pe spate :blink: . mersi

 

 

super mobra la banii astia. eu zic sa o iei fara sa stai pe ganduri. daca iti place si se incadreaza in buget nu ezita :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc inca odata pentru parerile voastre!...cred ca o sa o sa merg pe mana Guzzi-ului . Am tot intors problema pe toate partile...obiectiv ,practic..in toate felurile, si cand ma gandesc la Guzzi vis-a-vis de xjr....imi da cu virgula :crack: ,exceptand doar partea financiara(fff importanta de altfel,ca trebuie sa inscriu si o masina cu taxa tripla :blink: ),dar.....daca ma gandesc mai bine ......viata-i scurta ,gustu-i lung :) !

 

ps: stiti voi pe cineva care m-ar putea ajuta cu transportul ? pt ca eu momentan astept dupa cineva care are o platforma, dar nu stie sigur cand merge, si s-o aduc pe roti nu pot din cauza vremii.

si apropo de motor , e pe injectie . eu mai astept inca parerile voastre....pana nu-i prea tarziu :D :blink:

 

Pana la urma , cred ca o sa-mi iau tot XJR-u'.......ca s-a vandut Guzzi-ul, sau s-a razgandit proprietaru' , nu stiu sigur ,ca a retras anuntul , fara sa precizeze daca s-a vandut sau nu, si nici nu poate fi contactat. Asta e, sunt un pic dezamagit dar cand ma gandesc la sfertul de tona de fier pe care scrie Yamaha imi mai trece :P .

 

Ps:daca stiti pe cineva care m-ar putea ajuta cu transportul din Anglia(tot in jurul Londrei e si xjr-u',) ,dati-mi si mie va rog de stire ,ca sa am o a doua optiune in cazul in care nu reusesc sa o aduc eu cumva. va multumesc inca o data pt. ajutor .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Parerea mea e ca poate ca e mai bine ca sa vandut fieru ala....Are niste caracteristici tare dubioase...tre sa te tii bine de coarne la guzzi...nu stiu daca cunosti mobra dar are o problema cu acceleratia...daca tragi tare de gaz tinde sa te arunce pe stanga din cauza miscari de rotatie a volantei...io am mers cu una si ma cam bagat in sperieti ..intr-o curba pe dreapta ,la vre-o 80 , cand am bagat mana in gaz sa ies frumos pe traictorie...era gata gata...sa ma infig in tr-unu cu un camion ca asa frumos s-andreptat de nu mi-a venit a crede....

Deci nu zic ca`i rea ...din contra e superba...are ea un zgomot de zici ca e rasnitza da` ....e cum zicea cineva mai sus..un Harlley

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 7 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...