Jump to content

Alatura-te grupului nostru pe FaceBook! Like & share! Joint the event Like & share! Alatura-te grupului nostru pe FaceBook!
Photo

FREE TALK (Discuta Liber)

• Please log in to reply
1165 replies to this topic

#41 Gilbert

Gilbert

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 334 posts
  • Interests:Multe si marunte, da mai ales unele
  • Moto: Yamaha Diversion 600S
  • Club: Motociclistii anonimi

Posted 11 March 2009 - 11:54 AM

Noi vrem totul!!! :)

#42 scorpion_girl

scorpion_girl

Don't mess with my tail...;))

• Membra
  • Pip
  • 329 posts
  • Club: FREE BIKERS Hunedoara

Posted 11 March 2009 - 02:52 PM

Foarte bine spus J'ariel....Super tare... :)
Cand sunteti bagati in seama si aveti pe cineva langa voi vi se ingradeste libertatea..cand nu sunteti bagati in seama vreti zile speciale.....
Dupa ce ca vreti totul...nici nu va decideti ce exact vreti....

Ce tot atatea zile speciale pt voi!

PIESE MOTO - ACCESORII - CONSUMABILE

WWW.ACHIMOTO.RO
YM : achimoto_ro & achimotoro

Probably the best prices in Romania

"Prieten imi este acela care ,desi ma cunoaste bine ,imi ramane prieten"

#43 Biraid

Biraid

GINGER

• Super Membra
  • PipPip
  • 1,206 posts
  • Interests:Cocalarii.
  • Moto: ROZ
  • Club: Young Bitches MC

Posted 11 March 2009 - 02:55 PM

cica ieri 09.03.2009 a fost ziua barbatului stie cineva ceva sa schimbat ziua cumva?eu stiam ceva de 5 mai eu oricum am sarbatorit bine chiar bine de tot,asa sa nu deviez de la subiect si intreb organizam ceva de 5 mai daca nu sa schimbat ziua?

Daca tot vorbiti de ziua barbatului...iata una,exact pe "gustul" vostru.

I am your queen.

#44 j`ariel

j`ariel

Incepator

• Membra
  • Pip
  • 187 posts
  • Moto: SUZUKI GS400
  • Numar: ZSE

Posted 11 March 2009 - 03:05 PM

:D
imi place asta, desi ne cam pune in dezavantaj :)

Nu credeti tot ce vedeti ! :D

:P

Edited by j`ariel, 11 March 2009 - 03:07 PM.

#45 calutz

calutz

calut iubitor de cai putere

• Super Membru
  • PipPip
  • 870 posts
  • Moto: suzuki intruder,ktm450
  • Numar: hd 81 cal

Posted 11 March 2009 - 08:25 PM

ei rele sunteti dadeam si eu motiv de intalnire asa mai multa lume si sa petrecem eu unu mi se rupe de atate zile de sarbatoare si din partea mea nu oblig pe nimeni sa stea la cratita si eu sa stau la tv daca te insori tre sa imparti atat munca in casa cat si necazurile la fel ca bucuriile,nu?
daca vrei cu adevarat poti......
.....daca vrei sa ai mai mult decat poti,poti pierde tot.....
MOTOCICLISTII EXISTA IN TRAFIC CHIAR SI PE TROTUAR...
tatuaje la preturi mici cu aparatura profesionala si sterila chiar si la domiciliul clientului.0721656301,ioocalut@yahoo.com

#46 j`ariel

j`ariel

Incepator

• Membra
  • Pip
  • 187 posts

Posted 11 March 2009 - 08:40 PM

ei rele sunteti dadeam si eu motiv de intalnire asa mai multa lume si sa petrecem eu unu mi se rupe de atate zile de sarbatoare si din partea mea nu oblig pe nimeni sa stea la cratita si eu sa stau la tv daca te insori tre sa imparti atat munca in casa cat si necazurile la fel ca bucuriile,nu?

:) De ce nu te-am cunoscut acu 9 ani?
:D Acu mai in gluma mai in serios....nici unu nu obligati pe nimeni...dar aveti daru sa ne faceti sa ne simtim....ia uita-te tu la cel putin jumatate de motociclisti.....is singuri pe motor sau isi iau motor care are numa un loc.... :D Ce sa inteleg din asta? Ca femeia tre sa stea la cratita.
Bine ca eu am gasit unu care ma accepta pe motor post de "rucsac" si isi asuma neajunsu de a nu fi nimeni la cratita

#47 vass_alexandru

vass_alexandru

IUBITOR DE FRUMOS

• Membru
  • Pip
  • 210 posts
  • Numar: HD-07 -ZYX

Posted 11 March 2009 - 09:23 PM

:) De ce nu te-am cunoscut acu 9 ani?
:D Acu mai in gluma mai in serios....nici unu nu obligati pe nimeni...dar aveti daru sa ne faceti sa ne simtim....ia uita-te tu la cel putin jumatate de motociclisti.....is singuri pe motor sau isi iau motor care are numa un loc.... :D Ce sa inteleg din asta? Ca femeia tre sa stea la cratita.
Bine ca eu am gasit unu care ma accepta pe motor post de "rucsac" si isi asuma neajunsu de a nu fi nimeni la cratita

DE ASTA :

Am citit si eu pe undeva si mi-a placut enorm .

Sotia/prietena si motorul
Acum cateva zile am adus acasa un R6 nou.Frumos motor.Probabil rapid.Destul de rapid pt a face prosti...
Ma uitam la el cat de frumos este si cat de calm arata acolo pe stand.In acelasi moment ma trecut un fior gandindu-ma la bestia ce statea in fata mea si cat de repede mi-ar rapi pe cea draga de langa mine daca ia-si acorda sansa.

Privirea mi sa tulburat in clipa in care mi-am adus aminte de incidentul de acum 10 ani,petrecut pe DN1.Vorbim de 1997 cand eram mandrul posesor al unui DR Big 800. Motocicleta ce mia ramas intaparita in memorie.Motocicleta cu ajutorul careia am schimbat viata persoanei iubite pentru totdeauna,inclusiv a mea.Plecasem din Balotesti spre bucuresti,eu si sotia (la acel timp).Afara incepuse sa ploua usor ,motiv pt care mergeam f incet si precaut.Am iesit in DN si am intrat in banda a doua de langa axul drumului.Imi aduc aminte perfect ca mergeam cu 60km/ora.Am trecut de complexul Prisma.La 100m in fata mea ,pe partea dreapta ,in intersectia cu drumul care strabate Corbeanca,a aparut o masina care imediat a dat semnal de stanga pt ataia DN'ul si a merge catre ploiesti.Am continuat drumul in banda a doua,fara sa reduc viteza,deoarece intentia soferului era clara.Acesta oprise pt a imi acorda prioritate.Ajung la circa 20m pe diagonala de acea masina,moment in care vad cu coltul ochiului o pata alba ce ulterior am realizat ca era o dacie care fara a opri,fara a acorda prioritate , cu intentia de a traversa DN1 si a continua catre ploiesti , a iesit in DN'u si a intrat fix in laterala dreapta a motocicletei,respectiv in piciorul sotiei mele.Imi aduc aminte perfect zborul ce a parut o eternitate,aterizarea violenta dupa care ceata si...........

Sotiei mele intinsa pe DN'u i se spune ca eu am murit.Intra in soc.Eu imi revin ,incerc sa ma ridic,...piciorul rupt.Ma tarasc pana la ea care este inca constienta si ii explic ca din ce vad are mana rupta,piciorul rupt ..

Apare ambulanta.Apare tavanul patat din spital.Incep sa strig dupa ea.Aflu ca e in operatie si ca are femurul rupt,cotul zdrobit,plamanul deplasat.Ceata.Ma trezesc cateva ore mai tarziu.Ia ,tot in operatie.

Trec 40 de zile de spitalizare,6 luni de reabilitare.Ea nu mai e ce era altcandva.Era vesela,plina de viata,..o femeie frumoasa.Acum marcata,schioapata de la un loc la altul.Cicatricile pe brat si picior nu ii mai ofera satisfactia de a se admira in oglinda.Este marcata tot restul vietii.Eu sunt cel ce am marcat-o.Este vina mea si numai a mea.Eu sunt cel dispus sa risc,dispus sa merg pe motor.Ea este inconstienta,nu realizeaza pericolul.Viata ei a fost in mainile mele.Mi-am batut jos de ea.Timpul trece si se spune ca timpul le rezolva pe toate dar cicatricile raman.

Daca tu iubesti acest sport si esti dispus sa risti zi de zi ,asta nu inseamna ca ai dreptul sa risti viata altuia,mai ales a persoane iubite.Daca persoana respectiva este inconstienta si nu realizeaza pericolul,este de datoria ta ca om matur,motociclist cu capul pe umeri,sa ii explici ca nu merita sa riste.Nu accepta ca tu sa devii persoana ce a condamna-to la moarte. Credema, nu te vei ierta niciodata.Cel mai rau lucru care ti se va putea intampla este ca ea sa moara si tu sa traiesti cu constiinta patata ca tu ai omorato.

Un an mai tarziu am divortat.Nu a mai fost niciodata la fel.Nu m-am iertat niciodata pt cele intamplate.Nu am cum sa repar ce am stricat.Raman patat pe veci.Nu vei intelege pana nu ti se va intampla.Nu iti doresc sa ajungi ca mine.

Frumos R6'le.Am scos surubelnita si i-am desfacut saua de spate si apoi scaritele pasagerului.Atat lucru pot face si eu pt persoana iubita.

#48 MirceaB

MirceaB

ciocoflender-incepator

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,646 posts
  • Moto: Aprilia Caponord
  • Numar: HD11ETV
  • Club: Corvin Riders

Posted 11 March 2009 - 11:52 PM

DE ASTA :

Am citit si eu pe undeva si mi-a placut enorm .

Sotia/prietena si motorul
Acum cateva zile am adus acasa un R6 nou.Frumos motor.Probabil rapid.Destul de rapid pt a face prosti...
Ma uitam la el cat de frumos este si cat de calm arata acolo pe stand.In acelasi moment ma trecut un fior gandindu-ma la bestia ce statea in fata mea si cat de repede mi-ar rapi pe cea draga de langa mine daca ia-si acorda sansa.

Privirea mi sa tulburat in clipa in care mi-am adus aminte de incidentul de acum 10 ani,petrecut pe DN1.Vorbim de 1997 cand eram mandrul posesor al unui DR Big 800. Motocicleta ce mia ramas intaparita in memorie.Motocicleta cu ajutorul careia am schimbat viata persoanei iubite pentru totdeauna,inclusiv a mea.Plecasem din Balotesti spre bucuresti,eu si sotia (la acel timp).Afara incepuse sa ploua usor ,motiv pt care mergeam f incet si precaut.Am iesit in DN si am intrat in banda a doua de langa axul drumului.Imi aduc aminte perfect ca mergeam cu 60km/ora.Am trecut de complexul Prisma.La 100m in fata mea ,pe partea dreapta ,in intersectia cu drumul care strabate Corbeanca,a aparut o masina care imediat a dat semnal de stanga pt ataia DN'ul si a merge catre ploiesti.Am continuat drumul in banda a doua,fara sa reduc viteza,deoarece intentia soferului era clara.Acesta oprise pt a imi acorda prioritate.Ajung la circa 20m pe diagonala de acea masina,moment in care vad cu coltul ochiului o pata alba ce ulterior am realizat ca era o dacie care fara a opri,fara a acorda prioritate , cu intentia de a traversa DN1 si a continua catre ploiesti , a iesit in DN'u si a intrat fix in laterala dreapta a motocicletei,respectiv in piciorul sotiei mele.Imi aduc aminte perfect zborul ce a parut o eternitate,aterizarea violenta dupa care ceata si...........

Sotiei mele intinsa pe DN'u i se spune ca eu am murit.Intra in soc.Eu imi revin ,incerc sa ma ridic,...piciorul rupt.Ma tarasc pana la ea care este inca constienta si ii explic ca din ce vad are mana rupta,piciorul rupt ..

Apare ambulanta.Apare tavanul patat din spital.Incep sa strig dupa ea.Aflu ca e in operatie si ca are femurul rupt,cotul zdrobit,plamanul deplasat.Ceata.Ma trezesc cateva ore mai tarziu.Ia ,tot in operatie.

Trec 40 de zile de spitalizare,6 luni de reabilitare.Ea nu mai e ce era altcandva.Era vesela,plina de viata,..o femeie frumoasa.Acum marcata,schioapata de la un loc la altul.Cicatricile pe brat si picior nu ii mai ofera satisfactia de a se admira in oglinda.Este marcata tot restul vietii.Eu sunt cel ce am marcat-o.Este vina mea si numai a mea.Eu sunt cel dispus sa risc,dispus sa merg pe motor.Ea este inconstienta,nu realizeaza pericolul.Viata ei a fost in mainile mele.Mi-am batut jos de ea.Timpul trece si se spune ca timpul le rezolva pe toate dar cicatricile raman.

Daca tu iubesti acest sport si esti dispus sa risti zi de zi ,asta nu inseamna ca ai dreptul sa risti viata altuia,mai ales a persoane iubite.Daca persoana respectiva este inconstienta si nu realizeaza pericolul,este de datoria ta ca om matur,motociclist cu capul pe umeri,sa ii explici ca nu merita sa riste.Nu accepta ca tu sa devii persoana ce a condamna-to la moarte. Credema, nu te vei ierta niciodata.Cel mai rau lucru care ti se va putea intampla este ca ea sa moara si tu sa traiesti cu constiinta patata ca tu ai omorato.

Un an mai tarziu am divortat.Nu a mai fost niciodata la fel.Nu m-am iertat niciodata pt cele intamplate.Nu am cum sa repar ce am stricat.Raman patat pe veci.Nu vei intelege pana nu ti se va intampla.Nu iti doresc sa ajungi ca mine.

Frumos R6'le.Am scos surubelnita si i-am desfacut saua de spate si apoi scaritele pasagerului.Atat lucru pot face si eu pt persoana iubita.

De nota 10 chestia de mai sus! cel putin asta-i parerea mea, facind abstractie de faptul ca povestea e una trista rau. Dar pina la urma asta-i realitatea...daca esti dispus sa o gonesti cind esti numai tu pe trotineta, foarte bine, e viata ta (cred ca trebuie totusi sa te gindesti ca cineva te iubeste acasa ) dar se schimba problema cind iubita sau sotia e pe post de pasager.Atunci cred ca trebuie sa cascam ochii cit se poate de tare.

SONORIZARI PENTRU NUNTI SI ALTE EVENIMENTE DIN VIATA TA !
ASIGURARI RCA,CASCO, DE CALATORIE IN STRAINATATE,LOCUINTE,BUNURI... INFO LA 0744-529189

DEVA, CLADIRE IPH, ETAJ 2, CAMERA 210.

#49 yedutz

yedutz

born 2 ride&ride 2 live

• Super Membru
  • PipPip
  • 999 posts
  • Interests:2 ROTI,cunicultura,old music...
  • Moto: kawasaki ninja zx-6r
  • Numar: hd-o7-SIJ

Posted 12 March 2009 - 02:50 AM

(cred ca trebuie totusi sa te gindesti ca cineva te iubeste acasa ) dar se schimba problema cind iubita sau sotia e pe post de pasager.Atunci cred ca trebuie sa cascam ochii cit se poate de tare.

Mircea,ai dreptate.Eu de fiecare data cand plec cu mobra ma gandesc ca cineva ma asteapta acasa,intreg si nevatamat.Din punctul meu de vedere conteaza si experienta acumulata si nu in ultimul rand sansa sau soarta(spuneti-i voi cum vreti)de a scapa teafar din anumite situatii proaste..
Asta vara am plecat intr-o plimbare singur pana la arad(dus pe Ilia,intors pe Varfuri).Am mers cu o viteza medie de 120km/h.Totul a decurs normal fara nici un eveniment neplacut.Ajuns acasa,nici nu am apucat sa bag mobra in curte ca o amica s-a rugat de mine sa o plimb si pe ea.Am dat o tura de oras iar la o intersectie,inainte de a pleca acasa s-a intamplat neprevazutul!..Unul cu o coaja de dacie era in fata mea.Cand am ajuns in mijlocul intersectiei,am virat dreapta,iar tampitu mi-a taiat pur si simplu fata.Daca ar fi semnalizat mi-as fi dat seama de intentia lui...Rezultatul:cam nasol:virand din scurt dreapta sa nu dau in tampit,amica mea s-a dezichilibrat de pe motor si m-a trantit si pe mine jos cu mobra cu tot.Eu il puteam evita pe conservar dar lipsa de experenta a amicei mele,ca pasager pe motor si-a spus cuvantul.Conteaza foarte mult ca cel din spatele tau sa stie cum sa stea pe motor(mai ales pe al meu-KAWA ZX-6R) si sa nu te incurce cu nimic la condus
Un factor pozitiv la evitarea oricarui eveniment neplacut este si vigilenta.Cand sunt pe mobra nu sunt atent decat in fata mea si in oglinzi si niciodata nu raspund la provocarile unui te miri cine stie ce cocalar din trafic fie el cu conserva sau motor....
Sa auzim de bine...

RESPECT :)
only god can judge me

Odihneste-te in Pace,prieten drag Nick ''Lombardia'' Posted Image

#50 vass_alexandru

vass_alexandru

IUBITOR DE FRUMOS

• Membru
  • Pip
  • 210 posts

Posted 12 March 2009 - 12:05 PM

Un factor pozitiv la evitarea oricarui eveniment neplacut este si vigilenta.Cand sunt pe mobra nu sunt atent decat in fata mea si in oglinzi si niciodata nu raspund la provocarile unui te miri cine stie ce cocalar din trafic fie el cu conserva sau motor....
Sa auzim de bine...

RESPECT :)

Cred ca esti un pic stresat de masini pentru motivul ca le faci conserve. Sa stii, ar trebui sa le spunem si noi masini sau automobile, un pic de respect si pentru ei daca vrem sa fim si noi respectati atunci cand calarim pe 2 roti. pun pariu ca majoritatea timpului esti cu masina , daca ai . Sau sa te vad eu iesin de la Real cu un cos de cumparaturi si sa le cari cu motorul???????? poate ne pui si o poza .As fi pe burta de ras .
Concluzie : Trebuie tratati si automobilistii ca atare daca vrem sa fim si noi respectati.

#51 Syth

Syth

Free rider

• Super Membru
  • PipPip
  • 539 posts
  • Interests:moto, ski, pescuit, calculatoare, filme...
  • Moto: Yamaha Royal Star 1300
  • Numar: none
  • Club: I ride alone!

Posted 12 March 2009 - 12:56 PM

Daca tot vorbiti de ziua barbatului...iata una,exact pe "gustul" vostru.

No offense, dar... STF Biraid... decat sa ajung asa mai bine-mi trag un glont in cap! (Biraid... stii ca te iubesc, nu-i asa? :) )
Oricum, ziua barbatului e pe 14 martie si se numeste "Steak and blowjob Day"... mai sunt doar doua zile pana atunci!
Libertatea nu este „puterea de a face”, ci „puterea de a alege”

Posted Image

#52 Gilbert

Gilbert

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 334 posts

Posted 12 March 2009 - 05:19 PM

tare de tot filmuletu..si cat se poate de real... :)

#53 j`ariel

j`ariel

Incepator

• Membra
  • Pip
  • 187 posts

Posted 13 March 2009 - 08:31 AM

cam trista povestea cu sotia, dar eu imi asum riscurile de a merge cu motoru. De la 10 ani am mers pe motor, atunci era mobra lu taica-meu, eu eram cu directia, ambreiaj, frana si echilibru, vitezele le schimba el, nici acum nu stiu de ce. Imi place sa merg pe motor si vreau sa am motoru meu, cand se va putea... Pana atunci sunt multumita si pe post de rucsac, pasager, sau cum se mai numesc cei din spate. In povestea de sus eu nu vad ca el sa fi avut vreo vina.....si nici nu o sa dau vina pe barbat pentru chestii care se intampla din cauza factorilor externi. Se schimba situatia daca facem accident cand el goneste cu peste 100 la h....da....atunci ar putea fi mai responsabil....Dar si atunci, din moment ce eu am decis sa ma urc pe motor, el nu m-a obligat, stiu riscurile......el e absolvit de orice vina. Fiecare trebuie sa-si asume consecintele faptelor lui, si sa fie cat se poate de obiectiv in analizarea situatiilor, ca sa nu se ajunga la gesturi extreme :friends:

Edited by j`ariel, 13 March 2009 - 08:36 AM.

#54 bogdy_hd

bogdy_hd

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 299 posts
  • Numar: -
  • Club: -

Posted 13 March 2009 - 01:31 PM

Scuze ca schimb subiectul discutiei, dar am citit acest mesaj pe un site si am ramas socat... L-am postat peste tot pe unde am putut si unde am stiut ca are acces lumea in general. Avand in vedere ca aici e topic de "free talk" mi-am permis sa-l postez si aici.
Incercati sa-l raspanditi prin cat mai multe locuri. Eu cred ca un mic impact si efect va avea. Cat de mic si nesemnificativ v-ar parea efectul e bine si asa. Macar facem ceva folositor.

"Mama, am iesit cu prietenii.

Am fost la o petrecere si mi-am adus aminte ceea ce mi-ai spus: **SA NU BEAU ALCOOL**.
Mi-ai cerut sa nu beau, avand in vedere ca trebuie sa conduc masina, si atunci am baut un Sprite.
Am fost foarte mandra de mine, ca am ascultat, cand cu drag mi-ai sugerat sa nu beau daca trebuie sa conduc,
total contrar de ceea ce-mi spuneau prietenii...

Am facut o alegere sanatoasa si sfatul tau a fost corect.

Cand s-a terminat petrecerea, oamenii au plecat, conducand fara a fi in conditia de a face acest lucru.
Eu am luat masina mea, cu siguranta ca sunt in forma.
Nu puteam sa-mi imaginez, mama, ca ma astepta...ceva. ..neasteptat !
Acum sunt aici, intinsa pe asfalt si aud un politai care zice: "baiatul care a provocat accidentul era beat".

Mama, vocea lui mi se pare atat de indepartata. .. Sangele meu e intins peste tot, si incerc din toate puterile mele sa nu plang.
Aud medicii care spun: **"Aceasta fata nu va supravietui" .**

Sunt sigura ca baiatul care conducea cealalta masina nici macar nu-si putea imagina...in timp ce mergea cu viteza
maxima. Pana la urma el a decis sa bea si eu acum trebuie sa mor...
De ce oamenii fac toate acestea, mama? Stiind foarte bine ca pot distruge alte vieti?

Durerea o simt ca pe un milion de pumnale care-mi sunt infipte toate odata. Spune-i surorii mele sa nu se sperie,
spune-i tatalui sa fie tare. Cineva trebuia sa-i spuna acelui baiat ca nu poate conduce masina dupa ce a baut.
Poate daca ai lui i-ar fi spus toate astea, eu acum n-as fi murit...
Respiratia mea incepe sa fie din ce in ce mai slaba, si incepe sa-mi fie frica.
Acestea sunt ultimele mele momente, si ma simt asa de...disperata. .

Mi-ar fi placut sa pot sa te imbratisez, mama, in timp ce sunt intinsa aici pe asfalt, murind.

Mi-ar placea sa-ti spun ca te iubesc pentru asta...

Te iubesc, si... adio.

**ACESTE CUVINTE AU FOST SCRISE DE O JURNALISTA PREZENTA LA ACEST ACCIDENT.**

**FATA, INAINTE DE MURI, A SOPTIT ACESTE CUVINTE, IAR JURNALISTA LE-A SCRIS...SOCATA. **

**ACEASTA JURNALISTA A INCEPUT O CAMPANIE IMPOTRIVA "CONSUMULUI DE ALCOOL LA VOLAN"**

**DACA ACEST MESAJ AJUNGE LA TINE SI-L STERGI...POTI PIERDE OCAZIA, CHIAR DACA NU ESTI UN BAUTOR, DE A FACE ALTE
PERSOANE SA INTELEAGA CA PROPRIA TA VIATA ESTE IN PERICOL.**

**ACEST MIC GEST POATE FACE DIFERENTA.**

**TRIMITE-L LA TOTI CEI CARE-I CUNOSTI "

PS: Initial am vrut sa-mi pun textul la semnatura, dar am zis ca e prea mult. Ce ziceti?

Edited by bogdy_hd, 13 March 2009 - 01:32 PM.

Born to be wild!

Aberațiile mele, adică mai pe românește blogul meu http://bogdyxx.blogspot.com/

Nothing in this world that's worth having comes easy...

#55 scorpion_girl

scorpion_girl

Don't mess with my tail...;))

• Membra
  • Pip
  • 329 posts

Posted 13 March 2009 - 02:38 PM

@Bogdy....trist si adevarat postul tau.....Din pacate multe accidente se intampla din cauza alcoolului la volan.
@vass...."yedutz" se referaea la conserva si pt ca este dacie..dar in special el asa foloseste sinonim pt masina..nu e ceva degradant....Problema este ca toti am intalnit de mai multe ori in trafic oamnei cu masini care nu semnalizeaza....si taie calea pana si la alte autoturiseme...nu doar la motociclete.Asta este un lucru cert..oamneii din masini nu semnalizeaza..nu se asigura...nu se uita in oglinzi....Motociclistii crek mai degraba se uita si in oglinzi cand semnalizeaza si vor sa schimbe directia de mers.Da cand mergi linistit drept inainte...si o masina vireaza brusc fara sa se asigure...crek e vina masinii....
Oricum imprudenta este mult mai mare la masini....

PIESE MOTO - ACCESORII - CONSUMABILE

WWW.ACHIMOTO.RO
YM : achimoto_ro & achimotoro

Probably the best prices in Romania

"Prieten imi este acela care ,desi ma cunoaste bine ,imi ramane prieten"

#56 vass_alexandru

vass_alexandru

IUBITOR DE FRUMOS

• Membru
  • Pip
  • 210 posts

Posted 13 March 2009 - 03:07 PM

e un filmulet ce merita vizionat

http://www.piticu.ro...anie/index.html

#57 j`ariel

j`ariel

Incepator

• Membra
  • Pip
  • 187 posts

Posted 13 March 2009 - 03:16 PM

tocmai m-am uitat la el.... :cheers: chiar socant...... si ma gandeam ca acu trebuie sa plec la autobuz... :friends: sa trec strada....

#58 Deus`Absconditus

Deus`Absconditus

The`MottoRocker`s

• Membru
  • Pip
  • 278 posts
  • Interests:Dream what you want to dream,

Go where you want to go,

Be what you want to be,

You have only one life ...

Wild & Free !!!
  • Moto: Honda VTX 1300
  • Numar: HD 69 DNN
  • Club: Road Patrol

Posted 16 March 2009 - 11:05 AM

Trist dar Adevarat ...

#59 Gilbert

Gilbert

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 334 posts

Posted 17 March 2009 - 07:10 AM

Si ploua...si ploua...si iarasi ploua... :kiss:

#60 MiLu_HD

MiLu_HD

† Black Cross and Blood Red Roses †

• Membru
  • Pip
  • 128 posts
  • Interests:Bikes, Gothic, Metal, concerts and many more... i`m at work now.. so i`m lazy...
  • Moto: Suzuki Marauder VZ800
  • Numar: HD 84 MIL
  • Club: Old Riders

Posted 17 March 2009 - 09:19 AM

Trist dar Adevarat ...

Da domnu.. asa-i ca-i soare afarA? :kiss:))) fain mesaj :rolleyes:
ce mai faci ? pe la work ?
take care

best wishes

asfalt uscat

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users