Sari la conținut

Cine e interesat de harta topografica a Romaniei?


Postări Recomandate

Cred ca trebuie sa va inscrieti pe site. eu am incercat fara sa fiu signed in si a mers. nu stiu altfel cum sa le uploadez ca sa le poata descarca lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Harta aceasta impreuna cu multe alte harti pot fi downloadate gratuit si de pe DC++ dar si de pe grupul de discutii YahooGroups - Harti-Carti -> harti_carti-subscribe@yahoogroups.com

 

Sunt vreo 12 CD-uri cu infirmatii diverse, majoritatea actualizate in anul 2004.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Harta aceasta impreuna cu multe alte harti pot fi downloadate gratuit si de pe DC++ dar si de pe grupul de discutii YahooGroups - Harti-Carti -> harti_carti-subscribe@yahoogroups.com

 

Sunt vreo 12 CD-uri cu infirmatii diverse, majoritatea actualizate in anul 2004.

garmin road 2008 digital map pentru pc.gasesti tot ce vrei cauta pe www.okazii.ro(harti garmin)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Harta mentionata de @andrei o gasiti pe DC++.

Cautati "Harta militara a Romaniei" si descarcati doar fisierele ce au peste 400 Mb.

Deoarece multe directoare sharuite sunt incomplete, ar fi indicat sa descarcati 3-4 si sa dati un copy-paste tuturor intr-un singur fisier, la final. In felul acesta veti fi siguri ca aveti varianta intreaga.

 

Este cea mai detaliata harta in format tiparit, insa are un mic defect - nu abunda in detalii color iar drumurile forestiere/montane nu sunt intotdeauna bine conturate, riscand sa fie confundate cu alte detalii (linie de demarcatie intre judete, cursuri de apa, margini de localitati, etc).

Necesita doar un pic mai multa atentie pentru cine nu a facut acele trasee.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Am incercat sa downloadez una dintre hartiile mentionate de andrei_belcic dar rezolutia este de 790 x 800 pixeli.

Cu acesta rezolutie nu ai detalii deloc.

 

Andrei, confirma te rog, daca aceasta este rezolutia pozelor sau eu nu reusesc sa descarc in mod corect.

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...

credeti ca merg urcate aceste harti pe un telefon nokia 5800,..acum am instalat garmin cu harta" road2008", dar nu ma ajuta deloc pe forestiere.

multumesc frumos!

desi este un telefon merge foarte bine gps-ul pe el.

Editat de crazy_mouse_87
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

garmin road 2008 digital map pentru pc.gasesti tot ce vrei cauta pe www.okazii.ro(harti garmin)

 

e slab prin multe zone. il bate la popo OSM in pustietati la retea de drumuri / poteci. si moca.

 

cine vrea harta cu curbe de nivel pt garmin poa' sa si-o faca. sau imi da un pm ca am cred deja pe undeva facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...