Jump to content

Alatura-te grupului nostru pe FaceBook! Like & share! Joint the event Like & share! Alatura-te grupului nostru pe FaceBook!
Photo

Donatii de orice natura, insa nu in bani

Oltcit piese scooter donez Parbriz V-strom cizme touring masura 45 donez

• Please log in to reply
719 replies to this topic

#41 baiatu_tony

baiatu_tony

pasionat

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,082 posts
  • Moto: Honda XL650V Transalp
  • Numar: 89 XLV

Posted 07 January 2010 - 01:29 PM

Donez un monitor CRT Sampo Alphascan 511 de 14" si un iTrip Griffin .
Trimit prin curier .
Mesaj completat
iTrip-ul s-a dat

Attached Thumbnails

• 240703047_2884694_700_700.jpg
  • itrip_dockblk.jpg

#42 drifterrd

drifterrd

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 38 posts
  • Moto: GSX-R 600 K4 - 2004
  • Numar: B-95-GSX

Posted 02 April 2010 - 12:51 PM

Am deschis un Grup pe Facebook intitulat " Nu arunca hainele pe care nu le mai porti, doneaza-le", unde asteptam persoane doritoare sa doneze sau persoane care au informatii despre locuri unde am putea duce aceste haine. Transportul in tara se poate face prin posta romana si este foarte ieftin.
Link-ul grupului: http://www.facebook.com/home.php?#!/gr...107635885923463
I don`t ride to die, I ride to live!

Geaca si manusi ICON Hooligan import S.U.A pe stoc ! Livrez oriunde in tara

Detalii, preturi, poze aici:

http://www.okazii.ro...port-U-S-A.html

#43 alin3400

alin3400

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 87 posts
  • Interests:Motoare,excursii,corturi,calculatoare de la A la Z,party
  • Moto: Yamaha Dragstar 650 classic
  • Numar: cj-36- par
  • Club: Moto Chopper

Posted 09 April 2010 - 11:46 AM

Salut baieti si fete, de donat nu doneaza nimeni si un Chopper in stare de functionare?
De 2 ani tot incerc sa ami cumpar dar situatia materiala nu ami permite....
Unu micut macar de 125...si nu de pe vremea razboiului....
Eventual dau la schimb un latop pe care l-am primit este in garantie cu acte si functional..dar cu care nu te poti da decat pe net!!! :blink: + o mica diferenta....poate aude si vocea mea cineva......

#44 Macarov

Macarov

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 57 posts
  • Moto: CBR 1100 XX
  • Club: -

Posted 14 April 2010 - 12:07 AM

Buna seara,
Stie cineva unde pot dona niste haine care nu le mai folosesc eu si prietena mea?....e pacat sa le aruncam, cand putem sa le donam cuiva care are nevoie de ele.
Va multumesc.

#45 mama lu' Adi

mama lu' Adi

Incepator

• Membra
  • Pip
  • 72 posts
  • Moto: Honda VT1100 Sabre
  • Numar: B - 32 - VYS

Posted 19 April 2010 - 06:29 PM

imi cer scuze pentru dublarea unei poze
Mesaj completat
in incercarea de a scoate una dintre poze, am reusit sa tai textul in care va intrebam daca va prisoseste ceva ce i-ar putea bucura pe acesti copii amarati :wacko:

Attached Thumbnails

• P4172525.jpg
  • P4172547.jpg
  • P4172557.jpg

Edited by mama lu' Adi, 19 April 2010 - 06:36 PM.

[size=5][color=#6633FF]Dumnezeu sa te tina in palma mainii Sale, iar ingerii sa te indrume mereu.

#46 zts13

zts13

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 57 posts
  • Interests:eu.

Posted 19 April 2010 - 06:48 PM

Buna.Sunt noua pe forum si din intamplare am nimerit si pe la acest topic.Eu as avea niste haine de care nu m-ar deranja deloc sa ma despart.Intrebarea este,cu cine trebuie sa vorbesc sau unde sa le aduc? :wacko:
<3 Honda

#47 queen

queen

WILDCAT

• Membra
  • Pip
  • 211 posts

Posted 19 April 2010 - 07:39 PM

Buna.Sunt noua pe forum si din intamplare am nimerit si pe la acest topic.Eu as avea niste haine de care nu m-ar deranja deloc sa ma despart.Intrebarea este,cu cine trebuie sa vorbesc sau unde sa le aduc? :wacko:

bine ai venit :laugh: ..nu trebuie sa le aduci nicaieri.baga acolo si tu niste poze cu ce donezi si care vrea ceva se anunta;)..ori oe topic ori iti trimite un PM

bafta la donat
Daca Vreau, POT !!!

#48 zts13

zts13

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 57 posts

Posted 19 April 2010 - 08:12 PM

Ms dodoliciiious.Pai sincer nu am cum sa fac poze la toate hainele pentru ca sunt destul de multe,pot insa sa dau cateva detalii despre mine,in ideea ca poate cunoasteti persoane carora li s-ar potrivi.Am 1,65 si cam 47 kg (mentionez ca sunt fata desi apar ca membru :wacko: ).Initial am scris pentru ca vazusem reply-ul facut de "mama lui Adi" si am observat in pozele postate acolo o fata mai maricica.
Pentru orice intrebari sau nelamuriri imi puteti da un pm si va raspund bucuroasa.
<3 Honda

#49 queen

queen

WILDCAT

• Membra
  • Pip
  • 211 posts

Posted 19 April 2010 - 08:20 PM

Ms dodoliciiious.Pai sincer nu am cum sa fac poze la toate hainele pentru ca sunt destul de multe,pot insa sa dau cateva detalii despre mine,in ideea ca poate cunoasteti persoane carora li s-ar potrivi.Am 1,65 si cam 47 kg (mentionez ca sunt fata desi apar ca membru :wacko: ).Initial am scris pentru ca vazusem reply-ul facut de "mama lui Adi" si am observat in pozele postate acolo o fata mai maricica.
Pentru orice intrebari sau nelamuriri imi puteti da un pm si va raspund bucuroasa.

aha inteleg..pai acu in pare parte la hainele mai dragute(nu ca nu ar fii toate dragute sa nu intelegi altceva) ai putea face cateva poze.iar resstu le poti da prin vecini/prietene...macar sa.si faca fetele o idee.na vezi tu cum faci.

te.am pupat
Daca Vreau, POT !!!

#50 sweet_like_the_sin

sweet_like_the_sin

Incepator

• Membra
  • Pip
  • 191 posts
  • Numar: FUN... 24 FUN

Posted 20 April 2010 - 09:33 AM

(...)
in incercarea de a scoate una dintre poze, am reusit sa tai textul in care va intrebam daca va prisoseste ceva ce i-ar putea bucura pe acesti copii amarati :wacko:

Buna! Zi-ne si noua, te rugam, unde gasim aceasta familie, si poate altele in aceeasi situatie. In urma actiunii Moshociclistii ne-au ramas niste calculatoare perfect functionabile, cu periferice cu tot. Ne-am bucura sa le dam cuiva care are nevoie. Si hainute la fel.
@zts13 & macarov Hai sa vedem cum facem, poate ne adunam cumva, candva intr-un weekend, si impreuna cu cei care mai au cate ceva de dat, sa mergem sa le ducem cui are nevoie. Eventual stabilim o zi de colecta, dupa care le ducem unde e nevoie. Asta bineinteles, dupa ce avem macar 2-3 destinatii sigure.
In atentia celor care cunosc situatii ale unor familii nevoiase, este de dorit sa posteze; cu siguranta se vor gasi lucrusoare de dat.

Edited by sweet_like_the_sin, 20 April 2010 - 09:36 AM.

Dark like the night and sweet like the sin... Just like you said, dear friend...

#51 zts13

zts13

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 57 posts

Posted 20 April 2010 - 09:48 AM

Cu cea mai mare placere vin si va aduc ce am eu de dat,dar de insotit mai greu deoarece nu am moto/masina.O sa urmaresc pe forum sa vad daca se stabileste o locatie unde va vedeti ca sa strangeti toate lucrurile si vin si eu sa le aduc.O zi buna! :wacko:

Edited by zts13, 20 April 2010 - 09:49 AM.

<3 Honda

#52 sweet_like_the_sin

sweet_like_the_sin

Incepator

• Membra
  • Pip
  • 191 posts

Posted 20 April 2010 - 10:29 AM

Cu cea mai mare placere vin si va aduc ce am eu de dat,dar de insotit mai greu deoarece nu am moto/masina.O sa urmaresc pe forum sa vad daca se stabileste o locatie unde va vedeti ca sa strangeti toate lucrurile si vin si eu sa le aduc.O zi buna! :wacko:

:laugh:
Nu e problema de masina. Se va gasi un loc si pentru tine daca vrei sa vii. Eventual, poti veni cu noi (cu mine si danny_nt). Ideea importanta este insa sa gasim niste destinatari. Oricat de greu pare de crezut, nu se gasesc usor. Noi stam cu calculatoarele din iarna; bine, nici n-am dat zvonuri la nivel inalt, pentru ca nici prea mult timp n-am avut.
Hai sa vedem cine si ce sa mai anunta, si poate stabilim un weekend in care sa le strangem si sa le si ducem. E destul de anevoios de carat si depozitat dintr-un loc intr-altul.
Rugamintea pentru toti cei ce doresc sa se implice, este ca in primul rand hainutele, jucariile, si tot ce mai au de donat, sa fie curate, sa nu fie rupte/ stricate. Nu de alta, dar la Craciun am avut ceva incidente, si n-au fost chiar placute :lol:
Dark like the night and sweet like the sin... Just like you said, dear friend...

#53 ddr

ddr

Incepator

• Membra
  • Pip
  • 94 posts
  • Interests:motociclete, zambet, carti, whiskey,munte,copii,batrani,desene animate, teatru , muzica buna si oamenii cu demnitate si coloana vertebrala....:)
  • Moto: nu
  • Numar: nu
  • Club: nu

Posted 20 April 2010 - 01:41 PM

Eu de ceva vreme , strang lucrusoare-lucruri , jucarii, alimente, produse casnice si electrocasnice pentru pruncii de la Asociatia Pro Vita pentru nascuti si nenascuti.Iar cand sunt suficiente incat sa incarc o masina mai mare.....le strang de pe unde is depozitate si dau o fuga la micuti .
Varstele lor variaza ,intre 4 luni si poate si 20 si ceva de ani.Mai sunt si cativa batrani .
Oricum, detalii si chiar si poze, sunt in linq-ul atasat .
Binanteles, daca aveti si alte sugestii....cu placere.Oameni sunt cu totii si toti merita sa primeasca din putinul pe care il strangem cate putin.:wacko:
Iar bucuria din ochii lor nu se compara cu nimic altceva.:laugh:

http://www.motocicli...howtopic=319638

O zi buna.
"Rasul ii ca si stergatorul de parbriz,nu opreste ploaia insa te ajuta sa treci prin ea...."

#54 mama lu' Adi

mama lu' Adi

Incepator

• Membra
  • Pip
  • 72 posts
  • Moto: Honda VT1100 Sabre
  • Numar: B - 32 - VYS

Posted 20 April 2010 - 09:29 PM

Buna! Zi-ne si noua, te rugam, unde gasim aceasta familie, si poate altele in aceeasi situatie. In urma actiunii Moshociclistii ne-au ramas niste calculatoare perfect functionabile, cu periferice cu tot. Ne-am bucura sa le dam cuiva care are nevoie. Si hainute la fel.
@zts13 & macarov Hai sa vedem cum facem, poate ne adunam cumva, candva intr-un weekend, si impreuna cu cei care mai au cate ceva de dat, sa mergem sa le ducem cui are nevoie. Eventual stabilim o zi de colecta, dupa care le ducem unde e nevoie. Asta bineinteles, dupa ce avem macar 2-3 destinatii sigure.
In atentia celor care cunosc situatii ale unor familii nevoiase, este de dorit sa posteze; cu siguranta se vor gasi lucrusoare de dat.

Acesti minunati oameni saraci dar mai bogati decat multi, locuiesc la 25 de km de Buc, in satul numit Gulia. Probabil ca multi dintre voi au auzit de acest loc unde terenurile au fost la mare cautare si f multi sateni s-au imbogatit de pe urma vanzarii acestora. Din pacate ei nu se numara printre cei avuti.
Spun ca sunt "bogati" pentru ca si atunci cand au foarte putin, stiu sa imparta cu ceilalti care nu au deloc, pretuiesc familia si bucuriile marunte care pe noi nu ne mai impresioneaza de mult. Noi i-am cunoscut anul trecut prin vara, cand aveam nevoie de cineva care sa ne ajute cu o fundatie de gard. L-am cunoscut initial pe capul familiei care are un handicap dar ne-a dovedit ca munceste cat doi si la cateva zile i-am cunoscut si baietelul:). Ne-am atasat imediat de ei si de atunci ii ajutam cum putem. Locuiesc trei persoane intr-o camera de pamant, patul pe care dormeau nu mai avea arcuri deloc, hainele ( putine la numar) le tineau intr-un dulap de bucatarie si abia aveau dupa ce bea apa. Am reusit sa le ducem o canapea, un sifonier si un dulap, un aragaz, o masina de spalat cu storcator, plapuma, paturi, lenjerii de pat, prosoape, haine pentru tot neamul, jucarii si mancare. De Sf Valentin ( cand l-am sarbatorit pe baietel ) pe langa jucarii si hainute am luat un tort si am aflat cu stupoare ca era primul lui tort:(.
Am reusit sa-i ajutam sa treaca cu bine peste iarna grea (singurul venit fiind salariul ei 650 ron), el a gasit saptamana trecuta ceva de lucru prin sat si stiu ca le va fi mult mai usor acum dar daca aveti un obiect care va prisoseste, stiu ca-l vor primi cu mare bucurie. Computerul nu ar fi fost deloc o problema, gicu4you (sotul meu) contribuind si el la actiunea din iarna. Din pacate nu au unde sa puna un calculator pentru ca spatiul lor este foarte limitat.
Astazi am gasit o tricicleta pentru maimutzica mica si blonda care este o nepoata de-a lor, nu are tata, mama-sa pleaca dar nu se stie cand vine si este crescuta de fratele mai mare ( clasa a III-a). Sambata, cand ne-a vazut, a intrebat " carne? mancam carne?"
Problema este ca in aceeasi curte cu ei mai stau parintii lui, si doua surori care la randul lor au copii si cand ne ducem acolo, in cateva minute apar toti si fiecare cauta cu privirea ceva ce poate am adus si pentru ei.

Cei care ar dori sa-i ajute dar nu au cu se sa se deplaseze, ma pot contacta.
[size=5][color=#6633FF]Dumnezeu sa te tina in palma mainii Sale, iar ingerii sa te indrume mereu.

#55 sweet_like_the_sin

sweet_like_the_sin

Incepator

• Membra
  • Pip
  • 191 posts

Posted 21 April 2010 - 09:18 AM

Mda... M-au luat fiorii citind postul.
Avem pana acum 2 locatii unde stim ca e nevoie de ajutor. Valea Plopului si familia din satul Gulia. Eu am dat de stire prin firma... sa vedem ce-o sa iasa... Daca strangem niste pachete de alimente si hainute, cred ca ar fi excelent.
Calculatoarele poate le plasam la Valea Plopului. O rog pe Raluca sa se intereseze daca e nevoie de ele acolo, si daca au spatiu de amplasare, fireste.

#56 zts13

zts13

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 57 posts

Posted 21 April 2010 - 10:40 AM

Eu am terminat de impachetat toate hainele :laugh: Astept sa anuntati o zi in care va intalniti sa strangeti toate donatiile si o sa vin si eu.Multa sanatate :wacko:
<3 Honda

#57 sweet_like_the_sin

sweet_like_the_sin

Incepator

• Membra
  • Pip
  • 191 posts

Posted 22 April 2010 - 11:20 AM

http://www.motocicli...howtopic=512603

#58 adigrasu

adigrasu

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 2 posts
  • Moto: nu am
  • Numar: -

Posted 23 April 2010 - 04:45 PM

Dau gratis Legislatie cat A 2008-2009 :rolleyes:

#59 Robbie

Robbie

SCBv team-riders

• Membru
  • Pip
  • 398 posts
  • Moto: Kawasaki GPZ 500
  • Numar: BV pending
  • Club: SCBv

Posted 30 April 2010 - 02:23 PM

Daca imi va fi de folos la permis pentru anul acesta o vreau eu (cu mentiunea ca se va da mai departe dupa sustinerea examenului).

#60 adigrasu

adigrasu

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 2 posts
  • Moto: nu am
  • Numar: -

Posted 17 May 2010 - 08:22 PM

Dau gratis Legislatie cat A 2008-2009 :peace:

Anuntul nu mai e valabil ,,SA DAT'' :moron:

Also tagged with one or more of these keywords: Oltcit, piese, scooter, donez, Parbriz V-strom, cizme touring, masura 45, donez

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status