Jump to content

Photo

Donatii de orice natura, insa nu in bani

Oltcit piese scooter donez Parbriz V-strom cizme touring masura 45 donez

• Please log in to reply
785 replies to this topic

#1 Kali

Kali

... spirit maidanez ...

• Moderatori
  • PipPipPip
  • 3,090 posts
  • Moto: Honda CBR 600 F3, Pacific Coast PC800
  • Numar: B-977-KLI, H-858-CDM
  • Club: Militari rulz

Posted 26 December 2008 - 02:43 PM

Sunt lucruri care se stiu si lucruri despre care nu se aude nimic. Sunt oameni care sufera in tacere si oameni care-si striga amarul. Sunt tristeti si bucurii care se croseteaza absurd intr-o existenta zbuciumata...

Mi s-a intamplat adesea sa mi se spuna: "Kali, mai strangi lucruri pentru saraci? Am niste hainutze si niste jucarii".

Niciodata nu refuz o astfel de gest, chiar daca, pentru moment, nu stiu exact unde voi duce lucrurile donate. Din acest motiv, pentru mai bine de jumatate de an, una dintre camerele mele nu a fost deloc locuita, pentru ca a functionat ca depozit permanent de haine, jucarii, materiale de constructii (ramase dupa renovari). In acest interval, am primit, desigur, si informatii despre familii nevoiase, despre batrani singuri si cu o stare materiala precara sau despre copii care nu aveau ghiozdane sa mearga la scoala. Cel mai repede am rezolvat problema ghiozdanelor, intrucat elevii mei, acum clasa a IV-a, in fiecare an ma intreaba: "Domnisoara, mai strangem jucarii?". Asa ca micutii aduna jucarii, caiete, creioane colorate si ghiozdane in scopul de a le dona (in clasa mea exista o cutie mare de carton pentru donatii din partea elevilor).

In urma cu o saptamana, am primit de la userul Purghy o masina de hainutze si jucarii, pe care le-am alaturat gestului frumos facut de Dac Motors si Chopper Academy, carora li s-au alaturat Urban Riders si toti aceia care au gasit o clipa libera pentru a trece pe la Apasu si a lasa acolo daruri pentru cei mici. Nu au trecut nici doua zile si userul Daseth a adus toate cele trebuincioase unui om in varsta, incepand cu cearshafuri de pat si terminand cu incaltari. Userul hebe5p1n a contribuit la "baza materiala", asta in conditiile in care si ea derula o actiune pe cont propriu. Imediat dupa ce voi fi terminat de scris acest post, voi fi pe drum pentru a duce darurile lui Daseth catre un batran.

Acest topic este menit sa realizeze o conexiune intre aceia care doresc sa doneze si aceia care stiu unde ar fi mare nevoie de aceste lucruri. Rugamintea mea imensa catre cei care doriti sa donati este sa postati obiectele, un numar de telefon si cand ati putea sa o faceti. Cei care aveti informatii despre persoane care ar avea nevoie de anumite obiecte, procedati la fel. Retineti ca niciun obiect nu este inutil. Nici macar o lingura pe care nu o mai folositi...

Fiecare actiune caritabila a avut sprijinul vostru si asta a insemnat mult! Va doresc un an nou fericit si plin de bucurii, pe masura sufletelor voastre generoase :o

Cu respect,

Kali
Nicio fapta buna nu ramane nepedepsita...

#2 hebe5p1n

hebe5p1n

membru superior

• Membra
  • Pip
  • 426 posts
  • Interests:fotografia, hipismul, arta
  • Numar: B -- WZD
  • Club: wizard racing

Posted 26 December 2008 - 02:47 PM

o idee foarte buna .... asteptam informatiile ... Craciun fericit tuturor!
WIZARD RACING
RIDE WITH THE BEST

http://www.wizard-racing.ro

Blogul meu
Blog nou dar interesant

#3 Ralucone

Ralucone

Furia Blonda

• Super Membra
  • PipPipPip
  • 2,280 posts
  • Interests:Moto, film, advertising, muzica, calatorii si momentele demne de Kodak. Ma rog, Canon, nu mai folosesc ai nostri film... :D
  • Moto: Yamaha TT 600 Supermoto (Siboney)
  • Numar: butt-naked
  • Club: A.C.M.R.

Posted 26 December 2008 - 03:08 PM

Mi-au ramas foarte multe hainute, de la actiunea de Craciun. Mai precis hainute pentru copii mici si bebe, mai am si cateva randuri de haine pentru copii de 8-14 ani pe care o sa le trec prin masina de spalat dupa revelion. De asemenea mi-a ramas si o trotineta care, tot asa, trebuie curatata. Am ramas si cu monitorul de la Claudiu, asa ca cine poate veni cu restul - respectiv o unitate cat de cat completa, e binevenit sa dea un semn aici. Ah, pt calculator am si un set de boxe Heineken foarte haioase. Mi-au mai ramas trei jucarii, respectiv doua masinute si un turn de jucarie. Ah, si o cutie de ghetute, pantofiori si papucei, tot asa, pentru copii pana in trei ani. Momentan le tin la mine, le pot pregati pana dupa revelion, sunt foarte multe de spalat si nu am spatiu suficient pentru a le usca pe toate. Daca aveam balconul deschis era perfect, insa acesta a fost incorporat in dormitor, so... :o

@kali, vi le pun la dispozitie, sigur sunt familii care au nevoie de hainute pentru bebe si copii mici. ma gasiti via pm, mess etc.

#4 Kali

Kali

... spirit maidanez ...

• Moderatori
  • PipPipPip
  • 3,090 posts

Posted 01 January 2009 - 03:14 PM

Am primit de la prietena lui Borris multe jucarii si hainutze care s-ar potrivi unei adolescente. Aveti "candidate" pt ele?

PS: La multi ani si un an nou fericit! :o

#5 nicolette

nicolette

incepator

• Super Membra
  • PipPip
  • 572 posts

Posted 02 January 2009 - 05:13 PM

Am si eu de dat imbracaminte si incaltaminte pentru fete si pentru o bebelusa intre 1-2 ani (sunt de la mine si de la fetita mea).
Ma bucur ca ai facut topicul asta, ca fapt divers, si eu cautam pe cineva care sa aiba nevoie de hainute, mai ales pentru copii.

Te ajut si eu cu tot ce pot.
if something seems to be too good to be true, then it probably is

#6 Kali

Kali

... spirit maidanez ...

• Moderatori
  • PipPipPip
  • 3,090 posts

Posted 03 January 2009 - 04:35 PM

Super, Nicolette, multumesc! :(

Acest topic este deschis pentru toata tzara, nu numai pentru Bucuresti. Daca stiti cazuri disperate, spuneti-le aici si le expediem ce avem, ca n-o fi un capat de tzara sa punem un colet la posta (in cazul in care nu reusim sa ne deplasam noi sau sa gasim prieteni/motociclisti care sa aiba drum incolo :laugh: ).

:o

#7 super_buburuza

super_buburuza

EU si restul...

• Super Membra
  • PipPip
  • 1,370 posts
  • Club: Militari

Posted 05 January 2009 - 05:24 PM

Am si eu ceva haine. O sa le strang zilele astea :o
Femeile si pisicile fac intotdeauna doar ce le place. Barbatii si cainii ar trebui sa accepte si sa-si vada de treaba lor.

SUPER BUBURUZA

#8 Kowalski

Kowalski

IRASCIBIL

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,261 posts
  • Interests:femeile altora
  • Moto: Suzuki GSX-R 600
  • Numar: colorat

Posted 26 January 2009 - 02:53 AM

Super, Nicolette, multumesc! :D

Acest topic este deschis pentru toata tzara, nu numai pentru Bucuresti. Daca stiti cazuri disperate, spuneti-le aici si le expediem ce avem, ca n-o fi un capat de tzara sa punem un colet la posta (in cazul in care nu reusim sa ne deplasam noi sau sa gasim prieteni/motociclisti care sa aiba drum incolo :P ).

:scratch:

daca ai timp sa iei un monitor de 17" model mai vechi(tub) dar care e in stare foarte buna de functionare da-mi un semn,este destul de mare si greu si nu am cu ce sa-l `deplasez`

Edited by redslayer, 26 January 2009 - 02:54 AM.

As The Countless Numbers Hunger For Worldwide Renown, All The Pimping Sons Of Plunder Will Roll Up Their Sleeves, All Searching For The Answers They Don't Even Care To Know...

Posted Image

#9 legionaru

legionaru

bored mthfkr

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,038 posts
  • Moto: Kawasaki VN800 Classic
  • Numar: B-xx-LEG

Posted 02 March 2009 - 11:37 AM

Nu stiu daca e ok sa postez aici, dar se doneaza una bucata casca CMS, masura S (cred, nu stiu exact). Este cea din poze. Problema ar fi ca nu se inchide viziera cum trebuie (lipseste un capacel de la viziera pe partea stanga, ceea ce tine viziera un pic deschisa), cum se poate observa din poze. Vreau sa ajunga la cineva care sa o foloseasca si care sa aibe nevoie de ea si nu are bani sa-si cumpere. In rest casca e in stare buna, interiorul este si el in stare f buna, viziera un pic zgariata.

Sorry! S-a dat...

Edited by legionaru, 02 March 2009 - 11:46 AM.

Carpe diem!

#10 Ioana Suzuki

Ioana Suzuki

Incepator

• Membra
  • Pip
  • 418 posts

Posted 02 March 2009 - 12:37 PM

Are cineva nevoie de carti? Dictionare, literatura (mai ales in romana). Daca e prin Bucuresti nevoie, le pot duce eu cu masina.

#11 Kali

Kali

... spirit maidanez ...

• Moderatori
  • PipPipPip
  • 3,090 posts

Posted 11 March 2009 - 03:04 PM

Cu siguranta, Ioana :D Se potrivesc pt o scoala? :)

#12 Ioana Suzuki

Ioana Suzuki

Incepator

• Membra
  • Pip
  • 418 posts

Posted 12 March 2009 - 12:53 PM

Cu siguranta, Ioana :D Se potrivesc pt o scoala? :)

Buna Kali, sigur ca da! Daca vrei, ne vedem in uichend sau saptamana viitoare intr-o seara si le aduc la scoala ta.

#13 Kali

Kali

... spirit maidanez ...

• Moderatori
  • PipPipPip
  • 3,090 posts

Posted 12 March 2009 - 01:03 PM

Scoala mea este in daramaturi de acum 4 ani... :D Ne-au distrus scoala... :D Pt moment, invatam pe unde ne "tolereaza" unii. Oricum, vom avea d-astea. Ar fi bine sa gasim un camin sau o fundatie. La asta lucrez acum. Am primit, de altfel, un PM cu o oferta de carti si chiar ma gandesc sa ajutam cat mai multa lume, cum om putea.

Va multumesc mult pt implicare. :)

#14 sailordana8

sailordana8

Wild at heart

• Super Membra
  • PipPip
  • 1,239 posts
  • Moto: Zambi si Rozi
  • Numar: MAO
  • Club: Just us 2

Posted 12 March 2009 - 01:10 PM

Pai uite daca e pentru o scoala sau niste scoleri parca mai aveam si eu niste caiete pe acasa si niste romane etc. Ma uit si iti spun. Stiu ca de caiete e mereu nevoie asa ca decat sa se umple la mine de praf mai bine le dau mai departe :)

#15 Samy_91

Samy_91

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 35 posts
  • Moto: Husqvarna SM 610
  • Club: EBBRT

Posted 13 March 2009 - 10:09 PM

felicitari pentru initiativa... ar trebui ca fiecare dintre noi sa il ajute pe cel de langa el cu ce poate.

#16 sailordana8

sailordana8

Wild at heart

• Super Membra
  • PipPip
  • 1,239 posts

Posted 16 March 2009 - 08:54 AM

Kali spune-mi, te rog cam ce varste au scolerii tai? Din pacate in urma descinderii am descoperit cam putine caiete si ma gandeam mai degraba poate la niste carti..trebuie sa sap mai adanc prin lucrurile ramase dupa facultate :kiss: gen pixuri creioane de colorat etc etc ...

Edited by sailordana8, 16 March 2009 - 08:54 AM.

#17 Kali

Kali

... spirit maidanez ...

• Moderatori
  • PipPipPip
  • 3,090 posts

Posted 16 March 2009 - 03:12 PM

Pisic, scolerii mei sunt clasa a IV-a. Dar ei au donat pentru alti copii:) Chestii chiar uimitoare. Orice este bun, gasim imediat "subiect" pt obiectele primite.

:kiss:

#18 sailordana8

sailordana8

Wild at heart

• Super Membra
  • PipPip
  • 1,239 posts

Posted 16 March 2009 - 04:05 PM

OK..pai atunci zilele astea ma uit mai bine si vedem ce mai gasim

#19 arycy

arycy

back on the streets !

• Membru
  • Pip
  • 369 posts
  • Moto: EX : viespe de 600 - BLONDA

Posted 21 April 2009 - 03:57 PM

hellllooooo!!!! :wink: a trecut 1 luna si 5 zile si nu mai doneaza nimeni nimic ?!?
chiar asa de egoisti sunteti ?!?
preferati sa aruncati la ghena decat sa donati ?
eu ma apuc sa fac curat in sifonier si dau tot ce gasesc inutil vechi si nepurtat
Posted Image

#20 Stelu'

Stelu'

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 9 posts

Posted 01 May 2009 - 02:00 PM

In urma tratamentului dupa accidentul de motocicleta, mi-au ramas urmatoarele:
-perfuzoare,
-siringi cu ace
-ace groase,
-ace dublu sens
-trei baxuri cu NACL
-antibiotic AMIKACIN 1g/4ml 7 fiole
-anticuagulant ARIXTRA 3 doze
-dopuri de perfuzoare
-mufe trei cai pt perfuzoare

daca stiti pe cineva care are nevoie, va astept sa le luati, GRATIS, sa nu intelegeti altceva.

0740104046 Ionut
unii se dau, altii se imbata, dar impruna ne simtim bine...

Posted Image

Also tagged with one or more of these keywords: Oltcit, piese, scooter, donez, Parbriz V-strom, cizme touring, masura 45, donez

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status