Sari la conținut

remorca pentru motocicleta


mihai_prd
 Share

Postări Recomandate

Am de vanzare o remorca pentru motocicleta. Vreau s-o vand sa mai bag in M, ca am cam ramas in ...criza goala si ma apropii cu pasi mari de finalizarea M-ului.

Pretul este de 700 lei si nu il negociez. Un PAV la nemti se vinde in 300-400 de euro.

Tel e acelasi mereu-0723565973, restul datelor la profil.

Unde e pata verde m-am jucat un pic in paint si asa mi-a ramas poza, acolo este o sigla.

post-263-1228944288_thumb.jpg

post-263-1228944300_thumb.jpg

post-263-1228944307_thumb.jpg

Editat de mihai_prd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 224
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

In legislatie nu prevede nimic de remorca cu o singura roata. La RAR au dat din umeri, unii mi-au spus ca pot circula pe nr de la motocicleta, altii ca merge asa cum e, iar un alt inginer mi-a spus sa iau niste acte de la o remorca mica inscrisa si gata. Sau s-o inscriu la primarie din localitate ca remorca de moped si e acelasi lucru, plus ca e mai ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, posesorul ei are si user pe forum, Liviu Tula parca, dar remorca aceea este fabrica manual dintr-o "copaie" de plastic si omul a omologat-o artizanal. Cred ca l-a costat ceva omologarea, dar atunci nu se inmatriculau la primarie mopede sau alte utilaje.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am de vanzare o remorca pentru motocicleta. Vreau s-o vand sa mai bag in M, ca am cam ramas in ...criza goala si ma apropii cu pasi mari de finalizarea M-ului.

Pretul este de 500 lei si nu il negociez. Un PAV la nemti se vinde in 300-400 de euro.

Tel e acelasi mereu-0723565973, restul datelor la profil.

Unde e pata verde m-am jucat un pic in paint si asa mi-a ramas poza, acolo este o sigla.

 

SAl

 

M-asi interesa ideia jucariei.

 

Daca te rog nu pui niste poze mai clare sau mai mari

 

Multam

 

fricz

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am de vanzare o remorca pentru motocicleta. Vreau s-o vand sa mai bag in M, ca am cam ramas in ...criza goala si ma apropii cu pasi mari de finalizarea M-ului.

Pretul este de 500 lei si nu il negociez. Un PAV la nemti se vinde in 300-400 de euro.

Tel e acelasi mereu-0723565973, restul datelor la profil.

Unde e pata verde m-am jucat un pic in paint si asa mi-a ramas poza, acolo este o sigla.

un Bull-terrier de 25 kg incape in ea?nu e bascalie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E prin tara o tula roz cu remorca inmatriculata separat, remorca nu are acelasi numar cu motocicleta.

 

 

Da, posesorul ei are si user pe forum, Liviu Tula parca, dar remorca aceea este fabrica manual dintr-o "copaie" de plastic si omul a omologat-o artizanal. Cred ca l-a costat ceva omologarea, dar atunci nu se inmatriculau la primarie mopede sau alte utilaje.

 

 

cel cu tula care are remorca este din targoviste

 

Asta este: post-1353-1229164678_thumb.jpg

 

Si eu vreau sa construiesc o remorcuta pe 1 roata, mi-am luat o roata de scuter, cu frana, cu alea, alea...

Editat de mishu_canishu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SAl

 

M-asi interesa ideia jucariei.

 

Daca te rog nu pui niste poze mai clare sau mai mari

 

Multam

 

fricz

 

Salut. O sa-i fac saptamana viitoare.

 

un Bull-terrier de 25 kg incape in ea?nu e bascalie!

 

Fara probleme. Ideea nasoala e, ca fiind in spatele motocicletei, nu stiu daca poti urmarii cainele sa nu sara din remorca. Eventual sa faci un sistem sita prin care sa poata respira cainele si in acelasi timp sa-l poti controla sa nu sara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. O sa-i fac saptamana viitoare.

 

 

 

Fara probleme. Ideea nasoala e, ca fiind in spatele motocicletei, nu stiu daca poti urmarii cainele sa nu sara din remorca. Eventual sa faci un sistem sita prin care sa poata respira cainele si in acelasi timp sa-l poti controla sa nu sara.

ooo! atita bai sa fie! pe una din usi (vazui doua) pot pune sita cum zici matale si o zala, incuietoare!

nu e asa naravas, pina cand nu vede ceva sau pe cineva, care se misca in patru labe :smoke: mic ori mare :D

carburatoare noi nu ai nevoie sau nu potrivesc K68 pekar Y rusesti originale in cutie, la restaurarea M-lui?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sa caut, ca ma bate gandu destul de tare sa scoata ceva de genu din el...si trebuie ceva documentatie...., mai ramane sa ne interesam cu inscrierea cum sta treaba......si daca il faci "home made" cred ca este mai complicat...ca trebuie ceva acte si la primarie....!!!

 

 

 

C.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mai fost un topic cu remorca moto ; am scris acolo ce conditii trebuie sa indeplineasca o remorca , tot acolo am scris si ce trebuie si cum trebuie facut . Ia mai ganditi-va : In vara un auto mi-a iesit inainte cand veneam cu bagaje la intrunirea de la Breaza , daca nu manevram in scurt sa ma feresc ..... Manevra s-a putut face pentru ca principala caracteristica a unei remorci este TINUTA de DRUM ! Eu sunt batran si vreau sa ajung la destinatie fara probleme , nu sa ma tocmesc pe marginea drumului cu POLITIA pentru punerea in circulatie a unui vehicol neinmatriculat , etc . Odata ce exista legi despre remorca de motocicleta , bineinteles ca se vor gasi si oameni care sa le aplice ... Daca vreau sa ies din tara o pot face fara probleme . Eu care am trait si am vazut atatea , merg pe principiul : "Mai bine sa ma feresc decat sa ma vaiet" . In caz de accident vi se cer toate actele , iar un tip istet poate da vina pe orice ca sa scape ; si atunci ce te faci ? Nu observati ca legile sunt din ce in ce mai pretentioase ? Asa cum circul eu de vreo 15 ani cu remorca , bineinteles ca veti putea si voi , pentru ca eu am creat un precedent . Nu vreau ca "maine-poimaine" sa ma intalnesc cu cineva care sa-mi zica : "- Bine mai omule daca ai stiut , de ce nu ne-ai spus si noua , ca esti om batran ! " . Parerea mea .... CRACIUN FERICIT ! La multi ani cu sanatate ! Asfalt uscat si un an fara evenimente neplacute !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Daca fac un mic exercitiu de imaginatie si ma gandesc cum o arata dupa M72, incep deja sa ma gandesc mai bine la vanzarea ei.

 

O poza mai relevanta.

 

 

exact asa arata ea acum? deci trebuie reconditionata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...