Sari la conținut

Service anvelope moto


HAMMON
 Share

Postări Recomandate

Imi bateam capul in ultimele doua luni ca tot imi scapa aer roata din spate, Tubeless.

Nu am gasit nici un service care sa faca ceva, sa nu mai zic de echilibrare. Asa ca, va rog, daca stiti adrese, puneti aici.

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 67
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai ar fi cel putzin 2.

 

1. Thunderbikes.. la iesirea din Tm catre Lipova, pe stanga.. chiar langa Rapid Service

2. Best Wheels - in Ghiroda.. 0741/080844 sau 0729/068452

3. Maxi Scooter... da' nu stiu sigur daca au scula de echilibrat... www.maxiscooter.ro

 

Bafta!

 

DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si mie imi scapa un pic aer tot cu tubeless, puii mei merg si bag aer la benzinarie, daca o fi problema si peste iarna ma duc sa o rezolv, oricum un sezon a trecut apropae si ma paste si pe mine echilibratu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ar fi cel putzin 2.

 

1. Thunderbikes.. la iesirea din Tm catre Lipova, pe stanga.. chiar langa Rapid Service

2. Best Wheels - in Ghiroda.. 0741/080844 sau 0729/068452

3. Maxi Scooter... da' nu stiu sigur daca au scula de echilibrat... www.maxiscooter.ro

 

Bafta!

 

DDC

 

Maxi scooter, in Sag, au aparat de echilibrat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia din sag au de echilibrat dar din pacate lucreaza cu motoarele de parca is mopede nu motoare de mii de euro...in sensul ca nu conteaza daca iti zgarie putin bascula sau janta...asta e... AM PATIT-O!

Editat de KristaKe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thunderbikes NU ARE!

In Ghiroda are echilibrare ochiometrica!

 

La maxiscooter chiar nu am ajuns, dar ma voi duce sa vad ce scule au.

 

Mergi la Dani, in Sagului vis-a-vis de Pompieri, unde avea Red Dust-ul service. :laugh:

Editat de disabled_Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Vad ca nimeni nu spune nimic de preturi.

Una dintre sursele de mai sus mi-a cerut 100 Ron pentru schimbat cauciuc + echilibrare (cauciucul meu) sau 70 Ron cu cauciucul cumparat de la ei (super oferte si aici - cel putin din punctul lor de vedere).

Incerc sa vizualizez clientii celor din Ghiroda (despre Best Wheels este vorba mai sus, da) si mecanismul client (iq client, portmoneu, cunostiinte tehnice) - afacere (iq afacerist, cerere, oferta) prin care asemenea preturi pot fi mentinute.

Probabil de asta si-au "extins" afacerea la Salonta sau Marghita (nu mai retin).

 

 

@ Hammon :

Verifica starea (si varsta) cauciucului, a jantei si a valvei. Eu asa as face. Sper sa nu te deranjeze parerea mea.

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost in vara asta cu un prieten cu o honda la maxi scuter sa isi schimbe guma spate ...... si ce sa vezi vine un "angajat minune" cu o cheie de buteli sa dea roata jos......imaginativa ce a urmat....... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi pacat sa inchida Florin de la best whels, din ghiroda. Eu il recomand cu incredere! Chiar are scula de echilibrat, lucreaza bine, are scule si rabdare, dar nu e genul de afacerist feroce, de aia mi-a si placut de el. Imi aduc aminte un detaliu: a dat cu spray degresant pe discuri, desi nici nu cred ca le atinsese, doar asa, de obicei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul am fost foarte multumit de cel din Ghiroda... Ii drept ca am fost acolo acum mai bine de un an jumate... Si era pe la inceput.. La vremea aia am platit 50 RONi pentru schimbatu' ambelor cauciucuri, cu cauciucurile mele, nu cumparate de la el. Omu' o lucrat foarte atent, foarte curat, si super bine! Deci n-am avut de ce sa ma plang.

 

La Maxi Scooter n-am avut ocazia sa merg pentru ca nu mi-am schimbat niciun cauciuc de cand au ei scula de echilibrat.

 

La Thunderbikes... Ma mir ca nu au scula de echilibrat, mai ales la cate scule au ei acolo..

 

Cristi D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

subscriu la opinia antevorbitorilor mei vis-a-vis de baiatul din ghiroda...a facut treaba ca lumnea, desi era la icneput cand am fost eu la el, nu avea preturi mari, si nu si-a batut joc de munca ... despre restul nu ma pronunt pt ca nu stiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti o adresa din Ghiroda? am un cauciuc cu camera ce vreau sa-l pun sus pe o janta spitata de URAL. Pot merge acolo sau unde sa ma duc ?

 

mergem, stiu eu unde e baiatu. si mie mi-a facut o pana care toti ziceau ca nu o sa reziste. e tot acolo de aproape un an. restekpa !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il indic si eu cu incredere pe baiatul din ghiroda...desi am fost de ceva vreme la el, a fost corect si in acelasi timp foarte amabil, ajutandu-ma cu prblema gasirii unei camere second, pe care mi-a dat-o la un pret de nimic...pe principiul ca era second-hand pt ca naoua nu avea la dimnesiunea respectiva...in acelasi timp, trebuie sa precizez (daca tot e de facut reclama di antireclama...) ca eu avea o camera nou-nouta pe care o tineam mandru in punguta ei sigilata...surpriza a fost ca, la montaj, camera avea de fapt alta dimensiune si alt balonaj decat cel inscris...motiv pt care omul a fost nevoit sa caute una adecvata...drept urmare, mutlumiri omului ca ma ajutat si rusine celor care mi-au comercializat-o(nu dau nume...e un magazin destul de mediatizat...)...din pacate intamplarea la magazin neffind prima de acest gen(am cumparat placute de stanga,precizat neapart stanga, erau pt spate...si ele erau de dreapta)...asadar...ca sa revin la subiect, baiatul din ghiroda e ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu si eu pentru Ghiroda, cu ceilalti n-am avut experienta, mi-am montat cauciucuri noi acum un an si si acum merg bine.

Cat despre desteptul de mai sus care scria de 'roata' de echilibrare - exista echilibrare dinamica (cum vezi la vulcanizari) si echilibrare statica cu balanta de torsiune, cum are baiatul. Asa ca nu e chiar ochiometric, rezultatul e acelasi cu cel obtinut la echilibrare dinamica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buuuun!

În concluzie, in tot satul nostru, exista un service care echilibreaza „nu chiar ochiometric”, dar lumea e multumita de rezultate, si anume cel din Ghiroda. Se poate un numar de tel sau o adresa?

 

Se pare ca singura scula moderna de echilibrat roti de motoare din Timisoara se afla la service-ul BMW de pe Lugojului, insa pot fi echilibrate doar roti de BMW, ca are nu stiu de sistem de le merge doar astora.

 

La cele peste 2000 de motoare care sunt in Timisoara..... cum de nu se gandeste nimeni sa faca asa o investitie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

echilibrarea statica este perfecta ..e gresit spus ochiometric

considerati ca este folosita cu succes in toate marile competitii de la SSp la WSBK si motoGP..totul se echilibreaza manual cu un aparat care costa 40€ in louis

 

preturi bune ptr clientii mei are Dani de la RED DUST...70ron montat +echilibrat (fata spate) ..acum s'a mutat langa ghiroda dupa intersectia care duce la aeroport pe stanga

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

echilibrarea statica este perfecta ..e gresit spus ochiometric

considerati ca este folosita cu succes in toate marile competitii de la SSp la WSBK si motoGP..totul se echilibreaza manual cu un aparat care costa 40€ in louis

 

preturi bune ptr clientii mei are Dani de la RED DUST...70ron montat +echilibrat (fata spate) ..acum s'a mutat langa ghiroda dupa intersectia care duce la aeroport pe stanga

 

se poate un numar de telefon?

 

Multumesc,

C.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...