Sari la conținut

Suzuki Savage 650


spire
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 319
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu-i deloc rea ideea de a face un club exclusiv de choppere!!

:ok:

 

Daca aveti cumva idee unde pot gasi o carte tehnica pentru savage... as ramane dator cu :lol:

 

BAfta si la cat mai MULTE CHOPPERE!!!!

Editat de spire
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!!!! Am facut rost de cartea tehnica ptr suzuki savage!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :crack: Singura parte nashpa e ca este in germana

 

http://www.ls-650.de/Downloads/Repbuch.zip

 

Bafta multa si la cat mai mult choppere!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

Daca nu merge link-ul nu-i nici o problema, incerc sa gasesc un alt server zilele astea., deocamdata e inca pe serverul tipului din germania . ENJOY!!!!!!!!!!

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi cum v--atzi rezolvat tobele sa sune bine? Ca io deja fac cu nervii. Am vrut sa pun o toba de Harley da mecanicul o zis ca are limitare prea mare pt motorashu de savage. Daca pun tzevi goale ard supapele... Shi daca iau de pe ebay toba custom imi vin anu viitor. arghhhhh....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am nici o solutie in privinta asta si nu prea imi vine sa fac modificari tocmai pentru a nu distruge ceva prin motor :crack: Si eu sunt curios daca a facut careva vre-o modificare la tobe si daca rezultatele sunt ok. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit pe undeva ca tobele de Harley sunt si mai ieftine si mai OK decat cele originale:

"But the best yet - the muffler... take it off and thow it away, soon. Any Harley exhaust pipe will fit on with only a small shim of metal between the head pipe and the exhaust pipe itself. Cost: Suzuki $483.00 CAD, Harley $71.00 CAD if you ask for one that someone removed when they bought the bike new and replaced it with louder ones. All Harley dealers usually have a stock of these. If not call me and I can send you one obviously cheaper, even after freight.

Before and after putting a stock Harley pipe on my '86 LS 650 (which is the best and cheapest upgrade or swap there is [usually $75.00 CAD]) I had a bad backfiring problem. This is due to the idle that the bike is running at at the time. As we are well aware with this unit it tends to idle a little faster when it is warm and then there is less backfiring. This is because at the slow idle the carb is running off the primary jet and allowing a larger amount of fuel that necessary to pool and thus cause a backfire. When the bike comes off the the primary circuit and on the main circuit, this problem stops. You have to find a balance of rpm at idle to solve this problem. Too slow - backfire. Too fast - annoying.

The best solution is to replace the stock Mikuni 40 with a Mikuni flat slide. If your budget can stand it. Otherwise... grin and hear it. "

 

 

Super tare manevra cu manualul!!!

 

http://suzukisavage.com/cgi-bin/YaBB.pl?bo...;num=1114360126

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aham! Asta o sa fac si eu , o sa dau niste gauri in capacul tobei! Momentan nu am malai pt alta toba ;)

 

Imi dun bani pt curea ... Are cineva idee cam care e duarta de viata a unei curele, in km? A.... mersi pt schema electrica! :lol:

Ma voi baga sa fac niste modificari Savage-ului, un sisy bar mai inalt decat ala al lui si inca cateva chestii minore.. yam,yam. Hei !! hai sa vedem cu :P aia!! ce ziceti, va bagatzi? :baldy: Doar nu vretzi sa :crack: singur??

 

 

 

Abea astept sa vina vara!!!!!!!!!!!! BAFTA SI LA CAT MAI MULTE CHPOOERE!!

Editat de spire
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai da , era si cazul... DAR MA INTARZIE ASITIA CU SALARIUL :haha: fire-ar ei sa fie cu cardurile lor si uite asa mai tre sa astept pana la beri!! SA MOR DE DREACI!!!!! MAMA LOR>..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am reglat amestecul dupa cum ziceau meseriashii pe forumul de Savage, dar tot pushca. Shi cum mi-am gaurit capacele de la toba, suna de parca bombardez orashul. Buahhahahah! Nevasta-mea (ca doar a ei e motorul) e cam ingrozita de pushcaturi, asha ca o sa schimb shi jiglorul. Sper sa rezolv cateceva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea ca asta sa fie farmecul Savage-ului - sau macar unul din ele... Un walkman cu Iron Maiden dat la maxim rezolva orice backfire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...