Sari la conținut

Grupul posesorilor de Kawasaki ZZR


ray
 Share

Postări Recomandate

  • 3 weeks later...

Zamora2 , motor asta cu care esti in poza l-am luat eu cam acum doua saptamani de la TOMINA...........................Ce chestie L-ai vandut?

 

da, am trecut la unul mai mare VTR1000 tot de la tomina luat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Mda, partea trista este ca trebuie sa ma decid prin intermediul pozelor:

1.http://www.motoleasing.ro/view.php?ccode=113226502343100&startitem=&startpage=&endpage=&current=&category=&make=&model=&condition=

2.http://www.motoleasing.ro/view.php?ccode=113225543134163&startitem=&startpage=&endpage=&current=&category=&make=&model=&condition=

 

Asta este partea nasoala la toata treaba asta ca nu le pot vedea, compara......

Este greu de luat o decizie la distanta....

:ok:

 

Vad ca nu am pus bine linkul

1.Albastra

2.Neagra

 

 

 

 

Neagra e la mine :moto: . Cu ocazia asta ma bucur ca suntem mai multi pe aici :welcome: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Welcome!!

 

Un pont: am gasit semnale (sper ca nu aveti nevoie totusi...) la un magazin de piese combinat (auto/moto) la intersectia str.Agricultorilor cu Matei Voievod. nu mai stiu cum se numeste dar se vede la intersectie. Aveau pe stoc semnalele, 1 milion bucata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Welcome!!

 

Un pont: am gasit semnale (sper ca nu aveti nevoie totusi...) la un magazin de piese combinat (auto/moto) la intersectia str.Agricultorilor cu Matei Voievod. nu mai stiu cum se numeste dar se vede la intersectie. Aveau pe stoc semnalele, 1 milion bucata.

 

Promotor International

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saluatare, unde gasesc si eu o husa pt moto (zzr desigur :ok: ), una mai ieftina si sa nu atraga atentia prea mult (cum sunt cele cu diferite embleme .. etc) . Poate face cineva la comanda dintr-un material impermeabil .. etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti comanda de la louis husa, cea mai ieftina posibil - cod 10005036, 5.95 EUR.

Sau daca te grabesti, am vazut la magazinul Promotor aceeasi husa cu... 700.000 lei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Salutare , ce ulei folositi pe kawa zzr 600 ? Vreau sa ii fac schimbu si nu stiu ce sa iau ?

 

..Faceau astia o reclama la un ulei deosebit,Bunica parca-i spune..

E mai scumput dar face banii.Daca ai arici in portofele cauta Ulvex sau Tandarei.In orice caz,sa nu te puna dracu sa incerci cu cel de masline ca-i calezi motoru'.Ar mai fi s-un ulei solar,da acu' nu-i sezon,nus'daca gasesti.

Oricum,nu ma indoiesc ca te descurci tu pina la urma..

Bafta!

:laugh:

Luigi Vicol

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..Faceau astia o reclama la un ulei deosebit,Bunica parca-i spune..

E mai scumput dar face banii.Daca ai arici in portofele cauta Ulvex sau Tandarei.In orice caz,sa nu te puna dracu sa incerci cu cel de masline ca-i calezi motoru'.Ar mai fi s-un ulei solar,da acu' nu-i sezon,nus'daca gasesti.

Oricum,nu ma indoiesc ca te descurci tu pina la urma..

Bafta!

:laugh:

Luigi Vicol

 

o ieeee , diia ce om pasionat aici :moto: . te sfatuiesc sa-ti tii parerea pt tine. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o ieeee , diia ce om pasionat aici :laugh: . te sfatuiesc sa-ti tii parerea pt tine. :moto:

Salut numai vrei una ca a ta???

Aceasi culoare si an 2000 in super stare ia vezi poate vrei!!!! :) :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari ....

In primul rand ... "sa ies si eu in interval" cu motoru .... dar deocamdata nu am poze de pe zzr...

DAR FRATILOR AM O PROBLEMA SI CER AJUTORUL VOSTRU....

Nu e un mare lucru ..... : AM NEVOE DE O POZA NUMAI DE PE SCRISUL "TWIN CAM 16-VALVE " Cu cat mai mare rezolutie ...

Poate sa-mi faca cineva?.... si sa-l baga aici sau pe mail...

Eu as multumi fff mult ... si Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Am si io o problema la ZZR-ul meu (de 600cmc), nu imi incarca.

Am pus astazi bateria noua, am mers cam 2-3 ore, cu far aprins si toate cele si apoi surpriza, pe la Sincai in intersectie moare motoru. Si sa vezi ce muschi a facut baiatu pana pe Vacaresti unde sta un prieten cu garaj.

 

Concluzia: nu incarca.

 

P.S. am vazut langa firul de - un alt fir alb+rosu care nu stiu ce este cul el, are un papuc dar nu stiu daca foloseste la ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Am si io o problema la ZZR-ul meu (de 600cmc), nu imi incarca.

Am pus astazi bateria noua, am mers cam 2-3 ore, cu far aprins si toate cele si apoi surpriza, pe la Sincai in intersectie moare motoru. Si sa vezi ce muschi a facut baiatu pana pe Vacaresti unde sta un prieten cu garaj.

 

Concluzia: nu incarca.

 

P.S. am vazut langa firul de - un alt fir alb+rosu care nu stiu ce este cul el, are un papuc dar nu stiu daca foloseste la ceva.

 

Vezi daca functineaza alternatorul, daca scoate curent.

Si eu am patit la fel (gpx ), la mine alternatorul e invartit de o curea, care s-a dovedit a fi rupta.

:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Am si io o problema la ZZR-ul meu (de 600cmc), nu imi incarca.

Am pus astazi bateria noua, am mers cam 2-3 ore, cu far aprins si toate cele si apoi surpriza, pe la Sincai in intersectie moare motoru. Si sa vezi ce muschi a facut baiatu pana pe Vacaresti unde sta un prieten cu garaj.

 

Concluzia: nu incarca.

 

P.S. am vazut langa firul de - un alt fir alb+rosu care nu stiu ce este cul el, are un papuc dar nu stiu daca foloseste la ceva.

 

Salut suna-ma maine sau cand poti si o facem, vin cu una identica si ne uitam, eventual vin si cu un aparat de masura si vedem unde e hiba.Salut 0741579183 Stefan :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...