Sari la conținut

Motociclisti Din Mangalia Si Din Sudul Litoralului


pava98
 Share

Postări Recomandate

vino linistit cu motocicleta si bucura.te de vacanta :)

 

Multam de sfat. "Distractia" cred ca o sa fie garantata, ca s-ar putea sa ma insor :wacko: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 224
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multam de sfat. "Distractia" cred ca o sa fie garantata, ca s-ar putea sa ma insor :wacko: :laugh:

 

 

Pai atunci si mai bine iti furam mireasa ;) si iti cerem rascumparare motocicleta :) . Felicitari Casa de piatra!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai atunci si mai bine iti furam mireasa ;) si iti cerem rascumparare motocicleta :) . Felicitari Casa de piatra!!!!!!

 

Bai cum o dau, tot naspa o nimeresc cu tine! :laugh:

 

Multam de urari, dar "s-ar putea sa ma insor". Ca nimic nu-i sigur pe lumea asta. Cand m-o vedea descalecand de pe fier, s-ar putea sa se hotarasca mai repede, intr-un sens sau altul. :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 7 months later...
  • 4 weeks later...

salutare din maramu , nu stiti se tine intrunirea din iunie? si ceva detalii?

Se tine vezi pe pagina de de intalniri sau pe seawolf.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Pic și eu pe aici cu o reclamă...pentru mine. :D

Pe bd. Iuliu Maniu (București), am deschis un magazin acum ceva vreme și am băgat și partea de piese pentru moto și scutere. Lucrez cu 3 importatori de căciulă, deci sper să pot găsi cam orice ar fi nevoie.

Dacă aveți nevoie de ceva aruncați cu mail-uri pe contact@zetmag.com sau sunați-mă la 021.367.48.77 sau 0752.230.399

 

Asfalt uscat!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal

va rog ceva informatii in legatura cu locatia targului de vechituri sau auto-moto

unde se tine si cand

ma refer la Constanta sau imprejurimi

 

 

Sal

In general este pe vechea varianta, acum b-dul Aurel Vlaicu pe langa benzinaria Petrom.Targul auto s-a mutat pe varianta Constanta-Ovidiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Cum a fost vara asta pentru voi? pentru mine a fost de c.... . Nu am mers cu moto decat de 4 ori dintre care de 2 ori împinsa. Ceva actiune in zona Constanta nu mai e sau lumea s-a mutat in alte parti_?

Editat de pava98
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

am mare chef de o iesire...si m-am gandit la turul dobrogei :moto: teoretic ar fi vorba doar de o zi.plecarea joi(poimaine)dimineata.

stiu ca postez cam tarziu,dar daca totusi mai are si altcineva chef ne auzim maine la 0743334167 si vorbim.pana acum suntem trei motoare(un tourer si doua choppere).

toate cele bune! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe uite

am mare chef de o iesire...si m-am gandit la turul dobrogei :moto: teoretic ar fi vorba doar de o zi.plecarea joi(poimaine)dimineata.

stiu ca postez cam tarziu,dar daca totusi mai are si altcineva chef ne auzim maine la 0743334167 si vorbim.pana acum suntem trei motoare(un tourer si doua choppere).

toate cele bune! :cheers:

 

Hehe .. uite cine a reaparut pe forum . Plimbare placuta

 

Cum a fost vara asta pentru voi? pentru mine a fost de c.... . Nu am mers cu moto decat de 4 ori dintre care de 2 ori împinsa. Ceva actiune in zona Constanta nu mai e sau lumea s-a mutat in alte parti_?

 

Imi pare rau pt tine .Vara a fost excelenta .. 2 intruniri moto din care una la Vatra Dornei ( poate la anul o sa conving mai multi sa mearga - a fost totul minunat; drumul, oamenii, alcoolul , mancarea si nu in ultimul rand peisajul - 2000 de km facuti intr-o saptamana) si peste 8000 dekm facuti cu mobra . In iarna acum trebuie sa fac al 3 lea schimb de ulei pe anul asta . Motorul este bine sanatos .. eu la fel .. dar clar trebuie sa strang bani de unul mai mare si mai potrivit pentru drumuri mai lungi ( xv 1100 :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe .. uite cine a reaparut pe forum . Plimbare placuta

 

merci...tinand cont ca am doar trei saptamani de concediu trebuie sa profit de vremea frumoasa,adica maine si poimaine.

 

cele doua zile programate pt turul dobrogei s-au transformat in doua zile la spital(pustiul meu cel mic a fost operat de apendicita).drept urmare tura se reprogrameaza pentru saptamana viitoare.NU se anuleaza, indiferent de vreme :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

La multi ani Mangalia !
Sa ma prezint ; ma numesc B.Cristian sant nascut in Mangalia ...pe 30 dec ....am 33 de ani si am aceiasi pasiune ca si voi, deci ...
Sunt stabilit in cypru ...unde avem 9 luni de ;calarit; la tricou si bascheti ...eeee zona tropicala ...ce sa fac ..cum sa nu profiti .....mod de locomotie motor s-au fratele mic scuter(am unu de 125cc )
De ceva timp am planuit sa ma duc in pe motor tara....deci NEBUNIE si adrenalina la maxim....sa fiu sincer mai multa nebunie ,dar deja eram "injectat"cu mirosu de km( lucrez pe tir ) deci trebuia stimulata de motor toata dorinta asta nebuna.......si am decis august 2012...sa nu se inteleaga ca sunt un nebun care vrea sa se sinucida ...am la activ ceva multe mi de km.....da si de precizat mare fan HONDA cbr 1000rr , shadow 750 e o nebunie si altele un kava de 900 pentru putin timp si scutere am detinut...aaaaa si o aprilia sa nu mint in 2006
Acum la repriza de pregatiri .........prima - ce motor trebuie ales la astfel de calatorii ...mai mult hi-way km....deci tourer.....da stai ca era o dilema am 33 nu 55 sa ma bag la ceva de genu ( sper sa ajung ) nu prea ma coafa idea ......si am mai facut ceva plimbari cu ar unor prieteni de aici ......si am decis sport-tourer
Am gasit mobra.......acum trebuia aleasa,....injectie s-au carb dupa 15 min pe pe ambele ........am iesit indragostit de carburatoare....4 nebuni, care detin 164 de calareti.......si uite asa am gasit pasaroiu meu BlackBird xx cbr 1100 in care am mai bagat ceva banuti .....pregatire pentru trip ; gume , servis,frane, geam protectie after market ..a facut toti banii,aparatoare lant si cauciuc spate din carbon....mai sunt etc
La mine un costum textil cu protectii de la fox.....aaa si manusi tot de la fulpe, cismele de la spidi VS1 si ele la fel super tari au meritat banii ....casca de la Caberg un flip up super ok ...bagaje ;2 laterale si una pe coada textile toate ...no coment fff mutumit cargo destul de mult daca vrei sa stai 2-3 sapt plecat ....si ori cum am avut prea multe care nu aveau rost ...da ....sa aiba baiatu de toate

 

Deci ....am hotarat sa plec pe 13 august din cipru ...pe varianta ; cypru - cyprus nord-turcia-bulgaristan - romanica ....final VAMA VECHE in patria mea ...egoistu de mine ...a noastra
Drumul a fost cu ceva peripeti ...hai sa povestesc
Aveam vaporul din partrea de nord a ciprului-turcia la 12 dupa masa ...biletu 103 euro dus -intors(bilet deschis) am mai fos cu masina pe acolo si stiu ca de obicei intarzie vaporul la plecare ...in fine de data asta au plecat la timp 13 si am ajuns pe la 20  deci super ok ...problema cu hartiile la vama ( procedura) dute acolo prima oara apoi la celalat ghiseu.....o nebunie si o gimnastica din maini 100% limbaj de intelegerer intre mine si agenti MAIMUTAREALA....am mai platit o asigurare de 25 euro pe 4 luni valabila  da si am uitat ....alti 25 euro in cypru turcesc asigurare pe o luna si alti 5 - 10 euro pentru nu stiu ce taxe
in turcia am scapat pe la 10 din vama portuala si dupa 40 km pe condus pe noapte si un mare liliac in umar .....am decis sa ma cazez la un hotel care m-au scuturat de 50 euro ...de, daca mai inaintam 500 m ma cazam cu 20 e ....ce sa mai, bine si asa ,un dus bun ...si un burger cu o mare cola pe terasa cu vedere la mare ( pai platisem 50) meritam
dimineata 5-juma mic dejun cafea doua poze si la drum

Dupa vreo 500 km in care sa fiu sincer nu asa marfa de unu singur ....da m-am salvat cu ceva muzica in casti si gaz de voie ...cam piperat la turci ...ajunge undeva de 2 e pe litru fata de cypru 1,30 e o diferente si se observa daca tragi de motor ...si cum esti singur si e plictiseala ...mai bagi mana in cai ca....vorba aia are de unde ...herghelia e mare 164 de alergatori nu e de joaca ...te trezesti ca razi singur de ce esti in stare sa facu cu animalu tau

 

 

...ceva nu a mers bine ....am descoperit ca vacumu de la pompa de benzina se infundase .....deci nasol stiam la ce sa ma astept da nu aveam unde .......si am descoperit pe drum un prieten motorist Ali care dupa ce m-am maimutarit si cu el ....a inteles .....si am decis inpreuna sa mergem prin instambul la un prieten deal lui mecanic .......zis si facut pe cai si jar ........intr-un final am ajuns la mecanic ...bag o poza sa vada lumea bunatate de om ...m-a ajutat ...a rezolvat problema partial fara sa ma coste nimic ....ce sa zic de apreciat mare om

 

dupa reparatie ....jar catre orasul lui Ali care era in drumul meu spre bulgari-- Luleburgaz...in drum spre ....mare eveniment ....am pierdut portofelu...am simtit cand a cazut din mers ....si era deja seara 9 si pe banda ...la care ne-am intors pe contrasens ,estimat locul unde a cazut si dai si cauta ....nu prea a fost placut sa simti tiruru cu suta pe linga tine ...Ali pe linga parapet si eu pe langa balostrada si ne clanxonau soferii ca pe hoti...ca eram pe cotrases sa cautam portofelu la cascat.....e in fine l-am gasit ...mai bine zis o parte din el si o parte din bani....da tot era bine.....asa ca jar iar si la hotel ......frumos si elegant ...20 e ...o supa rapid si ceva felu doi si la sforait ...ca a doua zi aveam de patinat si era bulgaria cu nebunia ei de strazi ,unde Varadero are prioritate ......e am trecut si de parte cu slalom

Si uite cum ma indrept eu spre Romanica.....si unde nu am afut evenimente pe tot drumu 1300km fara oprire era sa ma tavalesc la bulgari.....reparatii de prum undeva aprode de vama la vreo 30 km s-au ceva de genu .....nesemnalizat si desi era zi nu am bagat de seama ca era drumul in pregatire ...se turna asfalt si am intrat intr-o zona cu pietris.....si ce-am mai dansat vreo 10 m deja ma vedem lungit ....da nu am reusit... am pacalit-o si am tinut-o sub mine ,nu a vrut sa plece singura !!! am relizat ca tine la mine ...asta da relatie...eu fac haz de necaz da morcovu se vedea

Ce urmeaza ........VAMA VECHE de aici nu mai scriu nici o povestire ca am avut treaba :alcy: :alcy: :alcy:trebuiea !

La intoarcere nimic deosebit .....gaz si voie buna

si inca ceva mare domn Edi de pe varianta are magazin de piese auto ..m-a ajutat pe ultima suta de metri cu ulei pentru motoru meu...ce sa zic ;merci Edi

 

 

 

Am citit topicul asta de la inceput si ce sa zic sunt motoare si la noi in mangalia da nu sunt organizati baietii.....deci hai cu o denumire de club Vama Veche si un logo marfa ...ne reprezinta pe cei din zona si este recunoscut peste tot in tara si in europa ,.Eu o sa lucrez la un logo si cand vin spre romania o sa pun in practica acasa ! am ceva experienta de aici(suntem vreo 7 da suntem ca fratii si nu toti avem acelasi tip de motor) dar noi ne invitam uni pe alti la diverse activitati , cat si la calarit pe maidane cu motoarele lor ....noi ne ajutam intre noi unu stie mecanica unu la pise unu la vopsea si etc. Nu trebuie sa apara divergente ..gen numai vitezane merg azi....pai bine ,daca prietenu meu nu are il iau cu mine pe a mea si iar suntem cu totii si invers ...mergem pe munti ma ia el pe mine si credeti-ma ca e o nebunie curata......Nu o insel pe a mea .....da cand calaresti un enduro e total orgasm....haide oameni buni ca se poate ,,,si Pe cuvant de onoare ca o sa fac tot posibilu sa fac ceva pe tema asta

Pana atunci drum la bun la toti motociclisti din Mangalia La Multi Ani fara evenimente



sdc11531x.jpg Si momentul cand am plecat din cypru......

sdc11540l.jpgfacusem aproape prima mie de km si aveam si problema cu vacumu nerezolvata...se vede pe fata mea

sdc11543xy.jpgoooooo la mecanic ...asa mai da ...cu Ali in stanga mea si mecanicul in dreapta mea

sdc11545y.jpg pasaroiu meu refacut si suza lui Ali

sdc115712.jpg poza e la acelasi hotel la care am inoptat la venirea catre romania

sdc11572t.jpgplecarea catre cypru.....dupa o vacanta de vis la Vama Veche

 

Deci va las pe voi sa va dati cu pareare ! si inca ceva ...cine vine spre cipru are usa deschisa la mine ....cazare si bere din partea casei !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 3 years later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...