Sari la conținut

Yamaha Vmax


liviudurbac
 Share

Postări Recomandate

Da, mi-a placut mica ta prezentare..

Vis a vis de problemele care pot aparea sunt aproape normale pentru un motor care nu este nou.

Ar pierde din placerea unei intretineri de calitate :D

Totusi, ramane o curiozitate si poate o pasiune in continuare pt mine sa pot incerca motorul asta.

Eu m-am obisnuit cu a mea (230 Kg) dar imi imaginez cum ar fi sa o manevrez la 300 Kg doar avand un pasager de 70 pe a mea :laugh:

In plus, desi cred ca face banii, mi-e peste mana sa mai dau 5-6 mii de euro pe inca una, ca la asta nu as renunta..

Chiar speram sa inghita mai putin combustibil, sau depiunde totusi de cat bagi mana in gaz.

Ne mai auzim totusi, poate la vre-o intalnire prin TR.

Drum bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

salutari la toata lumea :)

topic deschis pentru detinatorii si pasionatii de Vmax nou si vechi! vmaxclub romania este si pe facebook.

Cei cu bestia un pas in fata! sunt membru oficial vmaxclub italia si m-am gandit ca nu ar strica sa facem un club si la noi, nu se stie niciodata. va tin la curent cu tot ce se intampla pe aici...

prima intanlire oficiala vmaxclub italia si vmaxclub croatia la Umag! 6-8 MAI........va imaginati....2 cluburi impreuna :D :) :laugh:

 

Mesaj completat

Mie personal nu imi place avionul asta nou

Imi place modelul '99-2000, chiar am vazut unul facut fain, cu sysi bar si parbriz , era perfect pt mine ;)

am eu unu din 2000 Carbon look cu sysi bar insa parbriz-ul abia ajunge saptamana asta. iti trimit poze ce zici? asa arata fara sysi bar si parbriz.......

post-62986-1297705974_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Salutare,

 

Sunt fericitul castigator al unui zmeu de VMax. Ma poate ajuta cineva cu oferte de accesorii pentru el?

Sissybar ar fi primul element de interes.

 

Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Am un sissy bar pentru Harley DavidsonSoftail si unul pentru Kawasaki Vulcan 800.

Preturile sunt 150 euro pentru cel de Harley si 100 euro penteu cel de Kawasaki.

Daca te intereseaza da-mi o adresa de mail sa pun poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Si ma intereseaza sa intru in "filiala" VMAX club din Romania. Daca cei de la HOG sunt pretiosi, noi vom fi si mai si...putine motorete!

Pentru Catalinxv750:

Eu am carbon 1991, adusa din US

Avantaje: e sigura ca DAAAAAAAAA te sperie ca dracu, mai ales cand intra VBOOST-ul, spatele franeaza violent dar, culmea nu fuge intr-o parte ( probata in fata unui caine prin Bucuresti ) Dezavantaje:piesele costa.... exVBoost- 320 euro ( cand se strica se schimba, nu se repara-patit), vantul lateral il simti la fiecare "pala" mai fortoasa, incomoda la drumuri lungi ( ptr cei cu mici probleme la spate ca mine sau mi se pare mie datorita pozitiei, eu 1, 78 m) O parte din mine ( spatele ) vrea sa o dea pe un chopper sau cruiser, o alta parte ( inima) nici nu vrea sa auda!

Oricum, certific zambetul de copil imbecil cand accelerezi in linie dreapta!:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) si asa ajungi acasa. In curbe e destul de manevrabila pentru ceea ce e ea ( drag moto- nu cruiser, nu power cruiser) si o compar cu un CBR care "doarme" langa ea de cand o am ( nu mai manevrabila dar, e ok--a nu se intelege gresit)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ma intereseaza sa intru in "filiala" VMAX club din Romania. Daca cei de la HOG sunt pretiosi, noi vom fi si mai si...putine motorete!

Pentru Catalinxv750:

Eu am carbon 1991, adusa din US

Avantaje: e sigura ca DAAAAAAAAA te sperie ca dracu, mai ales cand intra VBOOST-ul, spatele franeaza violent dar, culmea nu fuge intr-o parte ( probata in fata unui caine prin Bucuresti ) Dezavantaje:piesele costa.... exVBoost- 320 euro ( cand se strica se schimba, nu se repara-patit), vantul lateral il simti la fiecare "pala" mai fortoasa, incomoda la drumuri lungi ( ptr cei cu mici probleme la spate ca mine sau mi se pare mie datorita pozitiei, eu 1, 78 m) O parte din mine ( spatele ) vrea sa o dea pe un chopper sau cruiser, o alta parte ( inima) nici nu vrea sa auda!

Oricum, certific zambetul de copil imbecil cand accelerezi in linie dreapta!:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) si asa ajungi acasa. In curbe e destul de manevrabila pentru ceea ce e ea ( drag moto- nu cruiser, nu power cruiser) si o compar cu un CBR care "doarme" langa ea de cand o am ( nu mai manevrabila dar, e ok--a nu se intelege gresit)

 

io zic sa asculti de partea aia si sa facem o "combinatie" :P

faina mobra ai, s-o stapanesti sanatos

Editat de raduprint01
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

io zic sa asculti de partea aia si sa facem o "combinatie" :P

faina mobra ai, s-o stapanesti sanatos

No way man! Imi pare rau s-o spun dar despre VN n-am vazut "de bine". Am un "frend" caruia la 120-130 pe DN spre regiunea cu trandafiri de la Moldova i-a sarit o bucata din blocul motor si un pistonas a crezut de cuviinta sa schimbe directia de mers! :-) Capricioase si la fel de scumpe ca VMAX dar, la senzatii..loooowwwww. Oricum cu ii place VN, ii place VN!

 

ziceau niste Andrele acum multi ani" m-am indragostit lulea..." de un Intruder de 1800 asa ca scot VMAX pe piata! :-)

 

M-am hotarat sa scot Vmax pe piata, dupa ce ii fac o revizie capitala. Te intereseaza?

io zic sa asculti de partea aia si sa facem o "combinatie" :P

faina mobra ai, s-o stapanesti sanatos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

De Vanzare! Dupa o revizie TOTALA, m-am hotarat ptr un Intruder 1800. Daca e cineva interesat, astept oferte. Motoreta e 91, US nu europa ( 140 cp) carbon look, tinuta doar in garaj. Pozele spun totul! Asfalt nonmadein Romania!

post-70251-0-09705300-1375168281_thumb.jpg

post-70251-0-09518900-1375168298_thumb.jpg

post-70251-0-89614100-1375168315_thumb.jpg

post-70251-0-56357700-1375168335_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Nu ma pot abtine. Bafta la vanzare dar vreau sa precizez...

 

cartea care am citit-o
omul care l-am întrebat cartea pe care am citit-o
omul pe care l-am întrebat

cartea care mi-a plăcut
omul care mi-a răspuns În toate cazurile avem de-a face cu propoziții subordonate atributive. În primele două, pe care este complement direct, ca și cartea, omul la care se referă, adică în cazul acuzativ, de aceea este nevoie și de prepoziția pe.

În ultimele două cazuri, care este subiect, ca și substantivele la care se referă, deci este la nominativ, de aceea nu este nevoie de prepoziția pe. Cartea care am citit-o este o contaminare între cele două construcții și este incorectă.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il voi intreba. Nu suntem prieteni! Suntem posesori de Vmax care si-au impartasit cateva idei. Il voi intreba de nr de tel.



morpheus- LA CARE vanzare te referi?! Multumim oricum pentru urari, pentru lectia de gramatica si te rugam sa ne ierti pentru " gresealele" noastre si uite asa devenim si noi "Super Membri"! "Ieste" adevarat ca de multe ori, multi nu stiu sa scrie corect dar, la fel de adevarat este ca, multi se grabesc sa scrie pentru a nu pierde prea mult timp pe site.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citez: "care din ele le vrei?" , sa nu schimbam contextul. Scrie mai sus, la nr 47. (Inteleg unde bati dar nu asa am ajuns eu super membru, poti sa dai search sa vezi in cei peste opt ani de cand am cont aici cum am apucat eu sa scriu asa de putin)

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Yamaha Vmax

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...