Sari la conținut

Plimbare In Weekend.......cine Vine?


GR8
 Share

Postări Recomandate

e pe vine...dar mi-am uitat aparatul de fotografiat in top-case si nu pot sa-l deschid. cred ca e deformat de cind a trecut pe linga mine GLONTUL! (parca zicea ca nu merge tare). la 130 cit aveam eu, nici nu am apucat sa vad culoarea la motor ca dus a fost.

P.S. Bogdane, drac sa-ti futa farul! zici ca e veioza lu buna. nici nu stie omul cind te lansezi din spate.noroc ca aveam boxeri altfel de mult aveam chilotii adinc in c.r!

 

Yo nu m-am lansat din spate, veneam lansat, deci nici nu prea aveai cum sa vezi veioza :( Ti-am vazut de departe stopul, si am zis sa vad daca pot sa te ajung :( ... am presupus ca nu o sa prea ai timp sa ma vezi in oglinzi, d'aia nu am trecut prea aproape de tine...si da, recunosc ca am trecut cam tare, dar nu suficient de tare sa-ti intre chilotzii in c.ur :disappointed: n-aveam decat vreo 230 :(

Da promit sa-mi pun xenon pe ea, sa nu te mai sperii ca te urmareste buna-ta cu veioza :D

 

P.S. daca veneam pe faza lunga, ma injurai, ca ziceai ca am ceva cu tine si vreau sa te orbesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 573
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da frumos fara cuvinte si ce a fost cel mai frumos pe langa natura a fost faptul ca sau strans atat de multi motociclisti si din mai multe judete . FELICITARI la toata trupa si la mai multe iesiri de astea !!!!

post-41789-1224013628_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e pe vine...dar mi-am uitat aparatul de fotografiat in top-case si nu pot sa-l deschid. cred ca e deformat de cind a trecut pe linga mine GLONTUL! (parca zicea ca nu merge tare). la 130 cit aveam eu, nici nu am apucat sa vad culoarea la motor ca dus a fost.

P.S. Bogdane, drac sa-ti futa farul! zici ca e veioza lu buna. nici nu stie omul cind te lansezi din spate.noroc ca aveam boxeri altfel de mult aveam chilotii adinc in c.r!

 

Si Bogdan nega vehement ca el nu e asa zis GLONTUL. :(

Si cu Flory,cum a fost?A cam pus piciorul jos in curba,huh? :(

 

Eu zic sa tinem un moment de reculegere pentru chilotii lui Mircea,ehh,ce ziceti? :disappointed:

R.I.P :D

 

@ bogdy : mi'ai inseninat ziua cu pozele astea. Superbe. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yo nu m-am lansat din spate, veneam lansat, deci nici nu prea aveai cum sa vezi veioza Ti-am vazut de departe stopul, si am zis sa vad daca pot sa te ajung ... am presupus ca nu o sa prea ai timp sa ma vezi in oglinzi, d'aia nu am trecut prea aproape de tine...si da, recunosc ca am trecut cam tare, dar nu suficient de tare sa-ti intre chilotzii in c.ur n-aveam decat vreo 230

Da promit sa-mi pun xenon pe ea, sa nu te mai sperii ca te urmareste buna-ta cu veioza :D

 

P.S. daca veneam pe faza lunga, ma injurai, ca ziceai ca am ceva cu tine si vreau sa te orbesc

 

Si aparatul meu a suferit un ,, Card Error '' si a naibi aparat a cam pierdut din filme si poze , incerc sa recuperez ce se poate si voi posta !!

 

Mircea , chiar vreau sa vaz faza in care l-ai depasit pe ,, Bogdan Thundercat GLONTUL '' , in timp ce acesta incerca sa faca ENDURO cu supersportul sau pa un drum fara asfalt , .......................astept si acea zi insemnata cu rosu in calendar asa cum ai promis :( :disappointed:

 

Si daca nu cer prea mult vreu sa vedem toti cu incetinitorul filmul cum se chinuiau toti sa faca slalom printre ,, pietricelel asezat pe acel DN din Romania , cum strangeau de manerele moto cu FLAPSURILE DESCHISE :( si cu M_R_O_UL in fund :( !!!

 

 

 

 

RESPECT _____ ACHIMOTO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa recunosc ca a fost o plimbare extrem de reusita mai ales ca au venit motociclisti din mai multe judete si a fost un mediu foarte primitor.Chiar daca pe majoritatea i-am vazut pentru prima data pot sa zic ca a fost ca o familie si a meritat din plin excursia.Sper ca la urmatoarea si mai multi motociclisti sa ia parte. :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e pe vine...dar mi-am uitat aparatul de fotografiat in top-case si nu pot sa-l deschid. cred ca e deformat de cind a trecut pe linga mine GLONTUL! :disappointed: (parca zicea ca nu merge tare).

 

Tot nu ai reusit sa deschizi topcase-ul ala? daca ai dificultati chiar asa de mari, spune-mi, ca ne intalnim si trec pe langa tine din partea cealalta, poate se indreapta...sau exista intotdeauna planul "B"...RANGA...

HAI CA TARE SUNT CURIOS...SA MA VAD PE NAMOL :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ete na si pozele...

 

..o sa vina si filmuletele...

 

Naspa..nu pot sa pun filmuletul..zice ca este prea mare. Daca aveti ceva idei, despre cum pot sa-l postez, astept..

 

Pune-l pe youtube si da link-u :)...sau chiar pe mototube.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pus primul filmulet...cu intirziere dar am avut de lucru la el:

1.a trebuit sa incerc sa egalizez vitezele intre motoare - cei patru din fata cu vitezanele mergeau repede (cam 90 km/ora) iar omul cu enduro-touring-ul ala mare foaret incet (cam 25 km/ora). Asa ca, am incercat sa fac in asa fel incit sa nu se vada diferenta.

2. cei din fata cu vitezenele in filmuletul original aveau ochii bulbucati si trecuti dincolo de viziera (nu stiu din ce cauza),dar a trebuit sa lucrez si la asta.

3. am incercat stopez imaginea tremurata a filmuletului (fara succes). Ma intreb totusi de la ce s-a intimplat treaba asta. Doar 2 motive am gasit: fie din cauza tremuriciului pt ca nu bausem nimic alcool in ziua respectiva si corpul meu deja simtea nevoia, fie din cauza risului si a fericirii, pt ca pe portiunea respectiva am reusit sa-l depasesc pe Bogdan Glontul, ceea ce nu se intimpla in fiecare zi!!!

Pentru doritori aici este link-ul

http://www.mototube.ro/view/900/excursie-moto/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate bune si frumoase dar restu de filmulete cine le are, de ex filmuletu in care am plecat de unde am oprit sa mancam cine il are...? ca vad aici ca sa pus un singur filmulet, dar din cate am vazut eu nu a fost numai unu.... care are filmeeeee sa le scoata la interval :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate bune si frumoase dar restu de filmulete cine le are, de ex filmuletu in care am plecat de unde am oprit sa mancam cine il are...? ca vad aici ca sa pus un singur filmulet, dar din cate am vazut eu nu a fost numai unu.... care are filmeeeee sa le scoata la interval :rusinica:

Restul de filme sunt pe caredul lui achimoto, care se pare ca are ceva erori...nu mai stiu daca a reusit pana la urma sa le scoata de pe card, sau nu...poate ne lamureste el :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Baieti, scuze ca dezgrop topicul asta, dar se pare ca vom avea niste surprize...el putin unii dintre noi...si din pacate nu sunt unele placute ;)

 

Cu parere de rau va anunt ca a aparut prima INSTIINTARE DE RADAR de pe Valea Oltului, i-a venit lui Radu acasa ;) :wave: cica 82 km/h in localitate...mie inca nu mi-a venit nimic...

 

V-as ruga daca v-a mai venit la careva, sau daca va vine ( Doamne fereste!!) sa anuntati aici...suntem ca la emisiunea STUPIZE, STUPIZE...cu Andreea Radarin :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ouch.... Doamne fereste sa mai vina cuiva un asemenea "cadou" de Sarbatori!

Da ...se pare k sunt primu ''norocos'' caruia ia venit recomandata prin posta.Radaru a fost la Cainenii Mari.Sunt de ultima generatie.Am incercat sa fac contestatie dar am fost sfatuit de nijte prieteni politisti sa o las balta pentru ca acele radare sunt ultimele din tara si mai rau sunt si omologate deci sunt sanse fff mari sa ii dati in judecata degeaba.Am trimis datele la Valcea acu sper sa nu mai vina procesu verbal.oricum va tin la curent si va tin pumnii sa fii scapat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Mai sa fie, a trecut deja o luna de la ultimul post si ma mira faptul ca dintre toti motociclistii care am fost in plimbare doar eu sunt singurul care a primit amenda desi parca nu imi vine a crede ca am fost singurul care m-am grabit in partiunea aceea de drum.Oricum cel mai important e ca nu s-au intamplat evenimente majore si nici nu s-a lasat cu suspendari de permise. Sper sa dea mai repede caldura si sa ne vedem la asfalt uscat! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

*** Pe FORUM , exista tot felul de motociclisti , unii sunt adevarati si la subiect iar altii sunt tot pe langa , comenturi aiurea , posturi in topikuri unde nu trebuie .

*** Pe Hunedoara , exista deja o gramada de Topicuri deschise , la fiecare cum ii vine o idee gata trosc un topik , titlu mare - lumea comenteaza umpik si se duce la fund .

DE CE NU PUTEM SA FIM CIVILIZATI ? daca exista un topik cu :

-- Iesit in wekend e greu toate aceste mici iesiri sa fie postate acolo ,

-- certuri Rupetiva - Batetiva - scoatetiva ochii acolo ,

-- Bursa , scrieti acolo ce aveti de vandut - schimbat

-- Si multe alte exemple , ca daca le insir incep sa aberez .......

 

O sa ajungem sa avem 200 de pagini cu tot felul de topikuri , si daca vrei sa vezi iesirea dintr-un anumit wekend , o sa cauti in nestire pana te vei enerva si vei inchide forumul , nu e oare mai simplu sa te duci la Topikul : PLIMBARE IN WEKEND .... CINE VINE ? , si sa cauti si sa gasesti rapid ???

 

Da , intradevar sunt anumite lucruri care chiar merita sa aibe un TOPIK , si merita sa se discute despre ele - numai despre le si in jurul lor , aici RESPECT !!

 

Daca aveti impresia ca lipseste un TOPIK IMPORTANT , luati tastatura in brate - apucati soarecele de coada si faceti acel topik specific .

 

 

RESPECT

 

 

 

 

PS : MOTOCICLISITI CIVILIZATI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iese careva pe undeva week-endu'asta? Vremea, dupa cum vedeti e super.

 

O sa scot mobra la o rostogoleala azi, dar n-am o tinta anume...poate mai are careva chef de o plimbare? :scratch: :friends: :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...