Sari la conținut

Plimbare In Weekend.......cine Vine?


GR8
 Share

Postări Recomandate

Sper sa mai vina lume.... si nu conteaza cu ce motoare....ca nu dam cox....mergem la roadtrip nu sa vedem cat timp scoatem..... ;)

Mergem frumos grupati....si in functie de cum merge lumea mergem toti.....nu unii dam cox si ii asteptam pe restu nu stiu pe unde....ca nu asta e scopu....

e plimbare asa de placere.....si e chiar fain daca suntem mai multi...deci eu mai astept lume sa vad ca vine.... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 573
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bravo voua !!!! super fain traseul si multe locuri faine de vazut mai ales in perioada asta din an . As fi venit si eu fara nici o ezitare chiar daca nu era vremea prea buna , daca nu as fi prins intro alta excursie . Suntem trupa care a fost sambata , si duminica trecuta pe Valea Cernei si sambata asta si duminica suntem plecati la Cheile Galbenei in Apuseni !

suntem vreo 6 motoare pana acuma !!

Chiar ma gandeam la mai multe posibilitati de a le face pe amndoua dar nu prea merge ca e distanta prea mare din Apuseni pna la Deva nu as avea cum sa ma intorc . Bravoo Voua inca o data !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

primiti din petrosani si pana pe la vidra pe doi tovarasi cu motoare de 125?....aprilia rs si cbr.....ca am veni si noi cu voi pana pe la vidra...si poate si mai incolo:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo voua !!!! super fain traseul si multe locuri faine de vazut mai ales in perioada asta din an . As fi venit si eu fara nici o ezitare chiar daca nu era vremea prea buna , daca nu as fi prins intro alta excursie . Suntem trupa care a fost sambata , si duminica trecuta pe Valea Cernei si sambata asta si duminica suntem plecati la Cheile Galbenei in Apuseni !

suntem vreo 6 motoare pana acuma !!

Chiar ma gandeam la mai multe posibilitati de a le face pe amndoua dar nu prea merge ca e distanta prea mare din Apuseni pna la Deva nu as avea cum sa ma intorc . Bravoo Voua inca o data !!

 

Nu am apucat sa te intreb daca a fost vremea asa cum am zis eu vineri cand am fost la pizza la Galena in hd?? a ploat numa sambata seara la voi pe munti?

:) Am vazut pozele si filmuletele din roadtripu vostru...super fain.... Sper sa prindem toti vreme buna sambata si dumineca...sa o mai lungim cat putem pana parcam de tot motoarele pt anu asta....

 

Slaba miscare.....nimeni de prin hunedoara??? Nu aveti motoare pe acolo?? :) (parca vad ce injuraturi imi iau dupa asta) Sau aveti alt program in weekend??? Hai sa avem ce povesti cand isi deschide Achimoto baru ;) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Apropo, Mircea...imi pare rau ca trebuie sa mergi la Bucuresti, ca altfel nu scapai sa nu vii cu noi"

Sigur ca da Bogdane! ;) eu cu Apriloiu va caram bagajele si faceam traseul asta in sapse zile! ;)

 

Asa mai bine ma duc de unul singur la Bucuresti si in imaginatia mea bolnava o sa ma cred un fel de Ghost Rider al touring-ului :) :) Le arat io viteza la aia cu Trabanturile! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun deci daca o sa fie frumos duminica cum spuneti, o sa venim si noi din vl, 2 motoare un cb si un hornet, si ne intalnim la obarsia lotrului , sau in kaz k ajungem mai devreme sau mai tarziu, undeva pe drum pe acolo, zona este intradevar superba, si merita. astept detalii p la ce ora plecati si la cam pe la ce ora preconizati ca o sa ajungeti la obarsie, aprox.

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar totusi ce bagaje va luati??ca e pt o singura zi..nu 2 sau 3..

 

"bagajele" sunt pasagerii, Dimmu-le ;)

 

primiti din petrosani si pana pe la vidra pe doi tovarasi cu motoare de 125?....aprilia rs si cbr.....ca am veni si noi cu voi pana pe la vidra...si poate si mai incolo:)

 

Va primim, normal...doar sa lasati un nr. de tel la care sa va contactam cand suntem aproape de Petrosani, sa ne putem intalni.

 

 

Bun deci daca o sa fie frumos duminica cum spuneti, o sa venim si noi din vl, 2 motoare un cb si un hornet, si ne intalnim la obarsia lotrului , sau in kaz k ajungem mai devreme sau mai tarziu, undeva pe drum pe acolo, zona este intradevar superba, si merita. astept detalii p la ce ora plecati si la cam pe la ce ora preconizati ca o sa ajungeti la obarsie, aprox.

Numai bine.

 

Valabil si pentru voi: lasati un nr. de telefon, sa putem da unii de altii pe acolo ;)

 

 

Pentru cei care vin din Alba, va puteti intalni cu mine la OMV in Simeria ( e chiar pe DN, dupa drumul care duce spre centru) la 9:45, dupa care ne vom intalni cu baietii din Deva la 10:00 la Santuhalm la intersectia cu Hunedoara, acolo unde stau "fetitzele" :)...Alex si Cristi stiu despre ce vb, deci stiu unde sa ne astepte, nu baieti?

Zic eu ca daca plecam la 10:00 de acolo, e suficient timp sa intram pe la HD dupa "bagaje" si sa plecam la drum.

 

Cam asta ar fi planul de bataie, dupa care ii sunam pe cei de la Petrosani cand suntem pe aproape, si pe cei de la VL...numai sa ne lasti numerele de telefon :)

 

A...sa nu existe confuzii, aceasta actiune se va desfasura DUMINICA 12.10.2008.

Editat de shackalu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va mai pot propune un traseu, din petrosani inspre cheile butii, zona e superba 80-90 de km de serpentine(de la iesirea din uricani) drum lat proaspat asfaltat si cu aproape 0 trafic......o sa incerc sa revin cu o harta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va urez asfalt uscat shi distractie placuta...

As veni si eu dar din pacate cu scooterul nu ma pot tine dupa voi...

Dar sa stiti ca anul viitor o sa mai aveti parte un tovaras ca o sa imi iau si eu o vitezana...sper sa fie un Yamaha r6..

NUma'bine!!!;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Painkill3r
Va urez asfalt uscat shi distractie placuta...

As veni si eu dar din pacate cu scooterul nu ma pot tine dupa voi...

Dar sa stiti ca anul viitor o sa mai aveti parte un tovaras ca o sa imi iau si eu o vitezana...sper sa fie un Yamaha r6..

NUma'bine!!!;)

 

Sa dea domnu sa poti sa-ti indeplinesti dorintza.. dear pana atunci ASFLAT USCAT SI OCHII`N 4

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut voios, ce sa spun, mi se rupe inima de o plimbarica,insa ...eu..mi-am cam ... sifonat honda... :) imi mai lipsesc niste piese,pe duminica asta nu va fi gata, dupa aceea, oricand ;) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cei 2 din petrosani am ramas numai eu...si nush si eu daca voi mai veni pt ca ar insemna sa ma intorc singur...va urez distractie placuta si sfatul meu e sa i sunati pe cei din vl din petrosani pt ca dupa ce intrati pe jetz nu veti mai avea semnal decat foarte slab, o linie adica, la granita dintre judetele hd si vl, si si acolo doar pe cosmote...dar acolo va fi prea tarziu sa i sunati ca veti fi doar la 5 km de obarsie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci pana la urma cati vom fii . Din Deva eu cu Kittinel , Simeria Bogdan , Hunedoara Bia si Ioana daca ne ajuta careva cu 2 casti poate unchiul Achim face un bine daca are doua sau poate vine si el . iar restul care doriti sa veniti sa spune-ti va rog .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci pana la urma cati vom fii . Din Deva eu cu Kittinel , Simeria Bogdan , Hunedoara Bia si Ioana daca ne ajuta careva cu 2 casti poate unchiul Achim face un bine daca are doua sau poate vine si el . iar restul care doriti sa veniti sa spune-ti va rog .

 

Pai mai vin baietii de la Alba, Painkill3r, Dimmu si inca unul (s-ar putea chiar mai multi, din cat am inteles de la Painkill3r ;) dar minim ei trei ) plus ca mai vine un baiat de la Simeria , care nu e membru pe forum, dar am vb cu el la tel si a zis ca vine. Plus baietii de la VL, cu care ne intalnim pe traseu.

Deocamdata astia suntem. ;) impreuna cu noi trei, bineinteles (shackalu, Tiatira si GR8)

 

total 7 motociclete care plecam de aici, plus 2 pe traseu = 9 motociclete

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate ne vedem prin petrosani la un suc chiar inainte sa urcati in valcea, va las un nr de tel 0742259795 daca aveti nevoie de orice in petrosani va stau la dispozitie (cu bun simt totusi, nu fac eu cinste la toata lumea cu bere si benzina ;)) ), oricum daca aveti nevoie de ceva call me i`ll be there probably:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...