Sari la conținut

Auto-moto-ring Tg Mures


szl
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 213
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

se merge pe 4-5-6iunie pe hungaroring.............echipa ”DRACULA RACING TEAM”....TG-MURES.piloti:1.csaba-kawasaki.,loti-kawasaki.,veterinaru-yamaha.,viespea-suzuki.pt prima etapa la cupa marcilor....le dorin succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se merge pe 4-5-6iunie pe hungaroring.............echipa ”DRACULA RACING TEAM”....TG-MURES.piloti:1.csaba-kawasaki.,loti-kawasaki.,veterinaru-yamaha.,viespea-suzuki.pt prima etapa la cupa marcilor....le dorin succes.

 

 

 

Cred ca stiti fiecare cm2 de pe Hungaro de cate ori ati fost....

S-a deschis in toamna SlovakiaRing... Am fost in mai.... Circuit f spectaculos.. Are aproape 6km, curbe de viteza f mare, sicane, linie dreapta f lunga (in care oricum intri cu viteza mare), 4 'poduri' (2 se termina la intrare in viraj). E la ~150km de Budapesta si ~100 de Viena... Merita incercat!!

 

Distractie placuta la Hungaro... Ajung si eu acolo din 17 pana in 20 luna asta.. Poate veniti in 17 la 'track day'..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

ieri au aratat la antena 3 ,parca, dar nu asta e important, ca vor incepe luna viitoare adica prin septembrie lucrarile la PRIMUL CIRCUIT de pe plaiurile mioritice, si ca va costa 10-11 milioane de euroi. Spunea un nene acolo,ca nu va fi la nivelul unui circuit de F1 ,ce unul de moto la standardele actuale . Mai slab decat Hungaroringul si mai tare decat Seresul. Proiectul arata ca unul nu foarte tehnic, adica fara prea multe viraje ,ce cu doua linii de viteza grozave, cu boxe si restu.... Foarte bine ,sa fie de viteza ^_^ ,ca tehnice sunt ale vecinilor nostrii de la Bors incolo.-DAR NUMA SA FIE.... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
ieri au aratat la antena 3 ,parca, dar nu asta e important, ca vor incepe luna viitoare adica prin septembrie lucrarile la PRIMUL CIRCUIT de pe plaiurile mioritice, si ca va costa 10-11 milioane de euroi. Spunea un nene acolo,ca nu va fi la nivelul unui circuit de F1 ,ce unul de moto la standardele actuale . Mai slab decat Hungaroringul si mai tare decat Seresul. Proiectul arata ca unul nu foarte tehnic, adica fara prea multe viraje ,ce cu doua linii de viteza grozave, cu boxe si restu.... Foarte bine ,sa fie de viteza :alcy: ,ca tehnice sunt ale vecinilor nostrii de la Bors incolo.-DAR NUMA SA FIE.... :laugh:

NOUTATI CEVA?

am auzit ca si in ungaria se stie de circuitul de la tg- murres.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt in ungaria dar nu se aude aici nici de romania dar de circuit,trebuia sa vi azi vara sa vezi cum merg astia aici nu romanii,dau lectii de moto astia pe pista :laugh:

tu nu auzi ca nu stii ungureste :alcy:

lasa ca ne invatam la noi acasa,si or sa vina ei aici,va fi mai eftin.....cu asfalt de la citadin :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit si eu multe depsre circuitul asta dar sincer sa fiu nush ce sa crec o data in 2012 o data in 2012 sau 2011 nu stie lumea ce sa zica , a fost vorba si de un circuit de cv moto cross pe dealul cerghidului , planul acela e acelasi cu acesta despre care e vorba in topic ? ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Salutare, mi-am facut si eu cont aici ca sa va pun la dispozitie noutati ce s-au folosit in proiectul tehnic, eu fiind unul dintre desenatorii acestui proiect. O sa incerc sa uploadez ceva desene aici ... daca vreti si alte informatii contul meu de yahoo este: carlocsabi . Am vazut ca ai postat la inceput prima pagina din Studiul de fezabilitate dar tzin sa te informez ca in Proiectul tehnic s-a cam modificat tot: s-a adaugat un pod peste care intra camioanele si masinile motociclistilor catre boxe, spectatorii nu avand acces pe acest pod, iar pista trece pe sub pod. Dupa cum vedetzi sunt mai multe curbe pe pista :) ... Putetzi vedea in poza alaturata, din pacate PDF ul nu l-am putut uploada pe forum daca vretzi vi-l dau personal pe mess cat si alte zeci de planse facute de mine daca va intereseaza. Cum v-am zis alte nelamuriridaca mai irtu aici daca nu pe mess.

 

O zi buna.

 

post-63884-1301371961_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, mi-am facut si eu cont aici ca sa va pun la dispozitie noutati ce s-au folosit in proiectul tehnic, eu fiind unul dintre desenatorii acestui proiect. O sa incerc sa uploadez ceva desene aici ... daca vreti si alte informatii contul meu de yahoo este: carlocsabi . Am vazut ca ai postat la inceput prima pagina din Studiul de fezabilitate dar tzin sa te informez ca in Proiectul tehnic s-a cam modificat tot: s-a adaugat un pod peste care intra camioanele si masinile motociclistilor catre boxe, spectatorii nu avand acces pe acest pod, iar pista trece pe sub pod. Dupa cum vedetzi sunt mai multe curbe pe pista :D ... Putetzi vedea in poza alaturata, din pacate PDF ul nu l-am putut uploada pe forum daca vretzi vi-l dau personal pe mess cat si alte zeci de planse facute de mine daca va intereseaza. Cum v-am zis alte nelamuriridaca mai irtu aici daca nu pe mess.

 

O zi buna.

 

post-63884-1301371961_thumb.jpg

 

cand va fi gata????? caaaaaaaaaaaaaaaaaaaaand? :)

Mesaj completat

nu mai am aer!!! nu mai am aer!!! trebuie sa stiu cand!!! caaand!!! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...