Sari la conținut

Prezentati-va!


SuperMoto
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 187
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Gata? Doar 11 cu cei din Bucuresti(Tg-Jiu) cu tot ???. :rock: Ce mai gasca ne-am strins.... :blbl:

 

Mai sunt rataciti pe aici pe forum care nu vor sa se prezinte. Asta este, daca nu vor sa formam o comunitate si aici... :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dijmarescu,nascut si crescut in Cartiu-Turcinesti,scoala gen.3 si Lic.T.Vladimirescu.Plecat din tzara de aproape 20 de ani.Inima-mi bate tot pentru Pandurii si Jiul Rovinari unde am jucat cand lucram la Poiana.Virusul moto l-am luat de la 12 ani cand ai furam mobra lu` frate-meu si ma alergam cu militia.Am tras ture lungi pe motor majoritatea facute pe un Dakar insa enduro-ul pare mult mai apetisant.Detin un KTM XCF250-W si un Transalp batran.Odata sper sa ajung sa trag o fuga cu voi pe Sohodol sau peste dealurile sii muntii nostrii fara egal in frumusete

Sanatate multa oltenilor sii tuturor celor pe doua rotzi

Pace si numa bine

Claudiu Dijmarescu

Ceva poze...

http://picasaweb.google.com/dijmarescu/Tra...pAndMotoPhotos#

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dijmarescu a mai facut un pas si s-a prezentat. Pe unde esti stabilit momentan? In mod clar te asteptam sa vi sa dai o tura cu noi :>

 

PS: SUA?

Yep,Stiam ca bati saua sa priceapa iapa`

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu poti tu venim noi sa dam o tura prin grand canyon :rock: :blbl:

Hmmm,poate la vara ca-i cam departe de coasta de est si da Domnu sa pot lua 990adv-ul.Santeti bineveniti oricand.Casti si motociclete ai plin garajul de ele.

:rock:

Claudiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uofff,mi s-a luat un pietroi de pe inima!Asteptam cu nerabdare salutul lui Dijmaru'...cu toate ca este la ceva mii de km departare!Nu se dezminte,oltean get-beget,sau 100% mai pe intelesul tuturor! :rock:

Acum,dupa ce si cel mai indepartat oltean motorizat si-a pus C.V.-ul aici,ar fi bine sa incerce si astia mai de-aproape s-o faca,fiindca stiu ca-s multi si nu-i frumos sa stea "la umbra vrejului"! :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uofff,mi s-a luat un pietroi de pe inima!Asteptam cu nerabdare salutul lui Dijmaru'...cu toate ca este la ceva mii de km departare!Nu se dezminte,oltean get-beget,sau 100% mai pe intelesul tuturor! :rock:

Acum,dupa ce si cel mai indepartat oltean motorizat si-a pus C.V.-ul aici,ar fi bine sa incerce si astia mai de-aproape s-o faca,fiindca stiu ca-s multi si nu-i frumos sa stea "la umbra vrejului"! :rock:

:blbl:

N-am stiut daca ma "calific".Am intrebat-o pe fii-mea daca crede ca eu-s oltean.Mi-a raspuns ca "ce-i ala"?incapatinat? :P

Ti-am trimis un PM daca stii detalii de cum a murit Cornel, Dumnezeu sa-l ierte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-36344-1223390916_thumb.jpg

Salut!

Nu stiu daca m-am mai prezentat (posibil sa o fi facut la inceput cind inca nu era facuta subsectiune ptr Gorj) asa ca uite arunc aici 2, 3 vorbe despre mine si poate o poza: parasit Tg-Jiu in 94 ptr facultate si cum Bucurestiul este orasul oportunitatilor bune (cam singurul lucru bun la el de altfel...) m-am aciuit si io p'aicia sa minc o piine buna. Pe acasa treceam lunar (in facultate), o data la 2 luni (dupa facultate), o data la 3 luni (pina acu vreo 2 ani) si acu vin de sarbatori sau daca am ceva timp liber...Poate acum ca sintem mai multi cu motoare pe acolo o sa vin mai des vara pe acasa (eventual cu ceilalti gorjeni bucuresteni) sa dam o tura cu motoarele pe frumoasele meleaguri gorjene...

S'auzim de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Sa ma prezint si eu . Ma numesc Dorinel, Dori pentru prieteni, am o Honda NTV de 650, mai vechiuta dar merge perfect. Sunt din apropierea Tg-Jiu-lui, din Balesti. Aaa, daca intereseaza pe cineva, motocicleta este si de vanzare, la un pret mic. Postez de mult timp pe aceasta pagina dar, abia acum am gasit sectiunea ptr Gorj.

post-14332-1224786668_thumb.jpg

Editat de dori_x
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, uite ca ne strangem. Bine ai venit aici Dori, in sectiunea Gorj. Totusi, eu nu te-am vazut niciodata cu motorul prin oras...

Va multumesc ! Am fost dar nu prea des. Si deloc la intalnirile voastre. Merg mai mult cu masina, din pacate. :blbl: Desi prefer motorul, nu prea am ocazia. O scot la plimbare zilnic, dar prin zona unde stau eu ( Balesti). O sa vin si eu la o intalnire a voastra, sa ne putem cunoaste mai bine. Si bafta la vanzarea RR-ului. Superb motor . Treci la 1000 ? Ti l-as fi luat eu dar momentan ... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc ! Am fost dar nu prea des. Si deloc la intalnirile voastre. Merg mai mult cu masina, din pacate. ;) Desi prefer motorul, nu prea am ocazia. O scot la plimbare zilnic, dar prin zona unde stau eu ( Balesti). O sa vin si eu la o intalnire a voastra, sa ne putem cunoaste mai bine. Si bafta la vanzarea RR-ului. Superb motor . Treci la 1000 ? Ti l-as fi luat eu dar momentan ... ;)

 

Nu, inca nu este timpul pentru 1000. Fac trecerea la o motocicleta de Supermoto si eventual un R6 din 2006/2007 :blbl:

Te asteptam la viitoarele intalniri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc ! Am fost dar nu prea des. Si deloc la intalnirile voastre. Merg mai mult cu masina, din pacate. ;) Desi prefer motorul, nu prea am ocazia. O scot la plimbare zilnic, dar prin zona unde stau eu ( Balesti). O sa vin si eu la o intalnire a voastra, sa ne putem cunoaste mai bine. Si bafta la vanzarea RR-ului. Superb motor . Treci la 1000 ? Ti l-as fi luat eu dar momentan ... ;)

 

Nu, inca nu este timpul pentru 1000. Fac trecerea la o motocicleta de Supermoto si eventual un R6 din 2006/2007 :blbl:

Te asteptam la viitoarele intalniri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut baieti, sun din tg-jiu dar vin destul de rar si mai rar cu motorul, nu ma cunoaste foarte multa lumea dar lucrul asta se va repeta, in viitorul sezon o sa fac tot pasibilul sa cunosc cati mai multi dintre voi.Am un 954 lovit si nenorocit (momentan).Inainte am avut un zx6r.

Va urez numai bine si AVETI DRACULUI GRIJA ca am auzit numai de rau prin tg-jiul asta.

 

 

Drum uscat si sper sa dea cat mai repede zapada ca nu mai suport sa va tot aud tobele alea...

 

 

Salut baieti, sun din tg-jiu dar vin destul de rar si mai rar cu motorul, nu ma cunoaste foarte multa lumea dar lucrul asta se va repara, in viitorul sezon o sa fac tot pasibilul sa cunosc cati mai multi dintre voi.Am un 954 lovit si nenorocit (momentan).Inainte am avut un zx6r.

Va urez numai bine si AVETI DRACULUI GRIJA ca am auzit numai de rau prin tg-jiul asta.

 

 

Drum uscat si sper sa dea cat mai repede zapada ca nu mai suport sa va tot aud tobele alea...

post-14674-1225700753_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti, sun din tg-jiu dar vin destul de rar si mai rar cu motorul, nu ma cunoaste foarte multa lumea dar lucrul asta se va repeta, in viitorul sezon o sa fac tot pasibilul sa cunosc cati mai multi dintre voi.Am un 954 lovit si nenorocit (momentan).Inainte am avut un zx6r.

Va urez numai bine si AVETI DRACULUI GRIJA ca am auzit numai de rau prin tg-jiul asta.

 

 

Drum uscat si sper sa dea cat mai repede zapada ca nu mai suport sa va tot aud tobele alea...

 

 

bun venit, bucuresteano-gorjeanule! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti, sun din tg-jiu dar vin destul de rar si mai rar cu motorul, nu ma cunoaste foarte multa lumea dar lucrul asta se va repeta, in viitorul sezon o sa fac tot pasibilul sa cunosc cati mai multi dintre voi.Am un 954 lovit si nenorocit (momentan).Inainte am avut un zx6r.

Va urez numai bine si AVETI DRACULUI GRIJA ca am auzit numai de rau prin tg-jiul asta.

 

 

Drum uscat si sper sa dea cat mai repede zapada ca nu mai suport sa va tot aud tobele alea...

 

 

 

 

Frate bine ca te-ai gandit si tu sa te prezinti. Las` ca mobra o reparam ca ne pricepem :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!Ma numesc Cosmin,am 19 ani si sunt din Tg-Jiu.In seara asta cautand pe net am descoperit acest forum,am citit toata Sectiunea Gorj ,m-am uitat pe toate pozele,sunt super..felicitari baieti! Din pacate eu nu am un motor,nu am condus niciodata unul,doar in spate ca pasager.Este o senzatie super..Intotdeauna mi-au placut motoarele,de mic imi doresc unul.Pana acum mi-as fii luat,dar nu dispun de suficiente fonduri,nu ma pricep la mecanica si nu am nici un prieten motociclist :unsure:De fiecare data cand aud sunetul unui motor ma trec fiorii :rolleyes: .Acum as fii dispus sa fac un imprumut pt a-mi cumpara un motor,si as avea nevoie de sfaturile voastre si ajutorul vostru.Gasesc ceva in jur de 2000euro SH?Daca imi voi lua as avea nevoie de cineva care sa imi explice cum sta treaba,sa ma invete sa conduc :nono: .Sper ca acum nu o sa ziceti toti ca...Iar un pusti care vrea motor si viseaza nu stiu ce,doar sa se dea mare si etc.Pur si simplu asta imi doresc si nu imi este frica,nu ma intereseaza riscul,nimic..Voi nu a-ti fost ca mine la inceput?Ma rog unii dintre voi,probabil altora v-a fost mai usor a-ti avut parinti motociclisti,prieteni care sa aiba un motor sa va invete cu el

 

RESPECT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!Ma numesc Cosmin,am 19 ani si sunt din Tg-Jiu.In seara asta cautand pe net am descoperit acest forum,am citit toata Sectiunea Gorj ,m-am uitat pe toate pozele,sunt super..felicitari baieti! Din pacate eu nu am un motor,nu am condus niciodata unul,doar in spate ca pasager.Este o senzatie super..Intotdeauna mi-au placut motoarele,de mic imi doresc unul.Pana acum mi-as fii luat,dar nu dispun de suficiente fonduri,nu ma pricep la mecanica si nu am nici un prieten motociclist :unsure:De fiecare data cand aud sunetul unui motor ma trec fiorii :rolleyes: .Acum as fii dispus sa fac un imprumut pt a-mi cumpara un motor,si as avea nevoie de sfaturile voastre si ajutorul vostru.Gasesc ceva in jur de 2000euro SH?Daca imi voi lua as avea nevoie de cineva care sa imi explice cum sta treaba,sa ma invete sa conduc :lool: .Sper ca acum nu o sa ziceti toti ca...Iar un pusti care vrea motor si viseaza nu stiu ce,doar sa se dea mare si etc.Pur si simplu asta imi doresc si nu imi este frica,nu ma intereseaza riscul,nimic..Voi nu a-ti fost ca mine la inceput?Ma rog unii dintre voi,probabil altora v-a fost mai usor a-ti avut parinti motociclisti,prieteni care sa aiba un motor sa va invete cu el

 

RESPECT!

 

Bun venit amice!Nu te speria,fiindca nimeni nu s-a nascut invatat si aceia care arata mereu cu degetul,aia atotstiutorii,nu-s decit niste pirliti de calculatoro-motociclisti,adica imbina partea de PC cu doua roti si de obicei nu le iese nimic,poate tavaleli in vazul lumii,fiindca ei asta vor,sa epateze si sa uimeasca "publicul"!In primul rind ai nevoie de vointa,curajul de a incepe,bani si pe cineva care sa te invete atit lucrurile bune,cit si pe cele rele...sa stii de ce sa te feresti.

In rest depinde de noroc,bafta si stapinirea de sine...iar experienta o dobindesti odata cu trecerea timpului!

Iti doresc doar vise realizabile si sa te vad cit mai curind calare pe "armasarul" tau si cu plasticul pe care scrie "A" in buzunar! :nono:

Editat de ivan_pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!Ma numesc Cosmin,am 19 ani si sunt din Tg-Jiu.In seara asta cautand pe net am descoperit acest forum,am citit toata Sectiunea Gorj ,m-am uitat pe toate pozele,sunt super..felicitari baieti! Din pacate eu nu am un motor,nu am condus niciodata unul,doar in spate ca pasager.Este o senzatie super..Intotdeauna mi-au placut motoarele,de mic imi doresc unul.Pana acum mi-as fii luat,dar nu dispun de suficiente fonduri,nu ma pricep la mecanica si nu am nici un prieten motociclist :unsure:De fiecare data cand aud sunetul unui motor ma trec fiorii :rolleyes: .Acum as fii dispus sa fac un imprumut pt a-mi cumpara un motor,si as avea nevoie de sfaturile voastre si ajutorul vostru.Gasesc ceva in jur de 2000euro SH?Daca imi voi lua as avea nevoie de cineva care sa imi explice cum sta treaba,sa ma invete sa conduc :lool: .Sper ca acum nu o sa ziceti toti ca...Iar un pusti care vrea motor si viseaza nu stiu ce,doar sa se dea mare si etc.Pur si simplu asta imi doresc si nu imi este frica,nu ma intereseaza riscul,nimic..Voi nu a-ti fost ca mine la inceput?Ma rog unii dintre voi,probabil altora v-a fost mai usor a-ti avut parinti motociclisti,prieteni care sa aiba un motor sa va invete cu el

 

RESPECT!

Pai nu mai bine faci scoala moto mai intai si dup-aia iti iei motor?

Si eu vreau sa-mi iau motor tot in jurul a 2000 euro si ma gandeam la un model 'naked' gen Honda CB500 sau Suzuki GS500, mai mult de 500 nu mi-as lua motorul pt ca sunt tentatii mari :nono:

Acum, fiecare cu gusturile sale, am prieten care si-a luat chopper, primul motor (si acum e endurist convins) sau altii care s-au aruncat direct la un R1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...