Sari la conținut

Sinteza Dnepr


bubaq
 Share

Postări Recomandate

Pozari ww2 gasesti mai multi prin partile noastre;Pubertatea intr-ale culturii moto ne tine mai mult sau mai putin;unii raman vesnic puberi... Sint post-apocalipticii cu puscoci fake,parame,damigene,cutii,radiouri holzsurubarite pe cate un mt din 91-93.Apoi pe la pensie,inbatranesc brusc,isi pun tricou cu lup-indieni,si-si iau un virago.Ce am vazut/comunicat eu niprari din Atena,pina sus la nordici,erau baieti faini,dedicati,cu o buna etica moto.

 

Ma,de nu mi-ar fi lene sa-mi fac din nou o galerie pt carb central...am unu prea-putzin-incalzit,vara e bine,iarna nu.

Ai gasit k302 rusesc,sau china?am un consatean interesat pt mt10.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na ca m-ai facut curios de carbu pt. galerie...Ultima oara am mers cu k65,ca monocarb,a mers bine;am avut un minim de consum de 4,5 l(pe solo)sau o butelie de aragaz la vreo 350km(atas).Bineinteles,n-as mai pune k-uri

Am tot vazut pe net clinici particulare specializate in transplanturi de motor la nipru...ar trebui schimbate si matzaraiele din cutie,sa fie bine.Pe la noi nici organul nu ne ajuta cu traforatul de genul asta,.Deocamdata dau gauri in ozon cu ce-am pi stock.

Maine ies la o iarbe verde cu dansa,daca tot a nins.

 

 

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut o cunostinta care rula cu carb de Fiat pe-un mt10.Zicea ca-i merge bine,doar in concediu,lunile iulie-august;asa se si justifica la servici,cand se repartizau concediile.

O sa pun un carb moto cu prindere laterala;fac galeria pe blocul motor,nu pe cutie,unde puneam noi robinetele alea verticale,Ideal ar fi un T-u ceva,sudat direct pe bloc.S-a sexperimentat pe mt ul unui consatean galeria sudata pe cutie;e bine,dar pe bloc va fi mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uratzel,el per ensemble...mai are si burdihanul  ala de carter inferior prea mare...tre cracanat rau sasiu sa-ncapa...da respectam lucrarea omului.

Ai dat carburile sa fie puse ca monocarb pe mt?Eu zic ca-s cam maricele pt acesta.Am incercat asa ceva pe un bicilindru de 900,si-l afuma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ehej,mon cher',Respectul sanatos(dehasemanea,al de sine)e al de pedaleaza in tandem cu reumatismul;se acumuleaza in timp,si nu mai scapi de el.Ideal ar fi sa ne strangem laolalta astia, astia de ne respe' reciproc,si sa levitam deasupra prostimii...asa au aparut ingerii!...

 

bine ca a venit iarna si pe la noi,ca mi-am tocit Petroshina pe asfalt uscat.

 

018.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...