Sari la conținut

Locuri Faine De Plimbare Pt Orice Gen De Motocicleta...


black_prince
 Share

Postări Recomandate

nam mai gasit alt topic ca asta sau cu acelasi sens ... asaca nu dati cu paru.......... PLS :D

 

asa :)

 

deci am deschis topicu asta pt ca sa cunoastem mai bine sau mai multe locuri faine de plimbare dintre putinele care exista in orasul nostru.......... pt orice moto...(cross,supermoto,viteza,enduro .etc) :)

 

de ex nu creca oricine isi asuma riscu de a invata sa mearga pe o roata printre masini....... sau sa invete sa faca un stopie printre conserve pe drumurile publice..... saauuu sa invete sa faca derapaje controlate (cerculete , sau lini derepte sau viraje mai ales la supermoto..........etc)

 

Deci o sa incep io :

 

1Pt cross se poate da shi cu enduro sau hard-enduro........stiu un loc foarte fain shi foarte aproape de casa mea 1km... cu tot tacamu' rampe, damburi destul de mari, gropane marii......... (deci chiar ii fain)

este un fost camp de armata .......are si un poligon de beton care din pacate este cam deteriorat (iarba crescuta intre placile de beton.............) mai sunt shi cateva rampe de beton pt tancuri............. care is destul de ok........... :)

 

ok campul e mare,, nu face nimeni gura daca te cari pe acolo......... nici de galagie nu e problema :))

 

 

ak acuma sa ve explic unde se afla.........

 

daca mergi pe calea Martirilor din Tm catre comuna Giroc imediat ce iesi din Tm(300-400m)

pe dreapta da acolo doar ii intrarea pe unde poti sa intri shi cu masina

 

sau mai simplu

cum vi cu tramvaiu 7 din centru treci de balcescu,treci de linia lu 9 dupa aia treci de str lidia urmeaza str mures dupa care tramvaiu mai are o statie dupa care face curba 90 de grade la dreapta catre victor hugo atunci tu in loc sa faci dreapta mergi tot inainte ppana ajungi la locu de care vb acolo pe camp se vede o cladire mare de beton pe langa aia is damburile alea ...........

 

 

as fi pus poza da nu imi mere ma puteti ajuta pls??????????....... :))

 

ii dau browse aleg poza ii dau UPLOAD se incarca umpic dup care zice: "You did not select a file to upload" :)(

 

 

 

 

 

 

 

astept sa mai ziceti k nu le stiu io pe toate............. ;)

Editat de black_prince
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 225
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ii dau browse aleg poza ii dau UPLOAD se incarca umpic dup care zice: "You did not select a file to upload" :D(

 

prostia asta o spune din cauza ca fisierul cu poza e prea mare. Incearca sa reduci rezolutia la 800 X 600 si apoi sa faci upload.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa o pun ashea .... o dati voi jos shi va uitati.........

scz da altfel nu stiu o sa-l intreb pe fratemiu sa vad dac el stie.........

dar pana atunci.............untitled.zip.

 

prostia asta o spune din cauza ca fisierul cu poza e prea mare. Incearca sa reduci rezolutia la 800 X 600 si apoi sa faci upload.

 

 

apropo ms mult am incercat io ceva tentativa si pana la urm am reusit asha

.....................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nam mai gasit alt topic ca asta sau cu acelasi sens ... asaca nu dati cu paru.......... PLS :lol:

 

asa :D

 

deci am deschis topicu asta pt ca sa cunoastem mai bine sau mai multe locuri faine de plimbare dintre putinele care exista in orasul nostru.......... pt orice moto...(cross,supermoto,viteza,enduro .etc) :)

 

de ex nu creca oricine isi asuma riscu de a invata sa mearga pe o roata printre masini....... sau sa invete sa faca un stopie printre conserve pe drumurile publice..... saauuu sa invete sa faca derapaje controlate (cerculete , sau lini derepte sau viraje mai ales la supermoto..........etc)

 

Deci o sa incep io :

 

1Pt cross se poate da shi cu enduro sau hard-enduro........stiu un loc foarte fain shi foarte aproape de casa mea 1km... cu tot tacamu' rampe, damburi destul de mari, gropane marii......... (deci chiar ii fain)

este un fost camp de armata .......are si un poligon de beton care din pacate este cam deteriorat (iarba crescuta intre placile de beton.............) mai sunt shi cateva rampe de beton pt tancuri............. care is destul de ok........... :)

 

ok campul e mare,, nu face nimeni gura daca te cari pe acolo......... nici de galagie nu e problema :))

 

 

ak acuma sa ve explic unde se afla.........

 

daca mergi pe calea Martirilor din Tm catre comuna Giroc imediat ce iesi din Tm(300-400m)

pe dreapta da acolo doar ii intrarea pe unde poti sa intri shi cu masina

 

sau mai simplu

cum vi cu tramvaiu 7 din centru treci de balcescu,treci de linia lu 9 dupa aia treci de str lidia urmeaza str mures dupa care tramvaiu mai are o statie dupa care face curba 90 de grade la dreapta catre victor hugo atunci tu in loc sa faci dreapta mergi tot inainte ppana ajungi la locu de care vb acolo pe camp se vede o cladire mare de beton pe langa aia is damburile alea ...........

 

 

as fi pus poza da nu imi mere ma puteti ajuta pls??????????....... :))

 

ii dau browse aleg poza ii dau UPLOAD se incarca umpic dup care zice: "You did not select a file to upload" :((

 

 

 

 

 

 

 

astept sa mai ziceti k nu le stiu io pe toate............. :P

de fapt nu vii "cu tramvaiul 7 din centru" vii co motorul :D :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

prieteni :) va zik eu un loc dinasta daca stiti in spate la metro cel dp calea sagului este un drum de vreo 5 km betonat si necirculat care duce din sens exact pana la cenusa pe langa tzevile de cenusa acolo merg si vitezane ca drumu e ca soseaua asta da drum necirculat si e de beton ;)

 

acolo o sa mai merg iar si eu sai fac rodaju la mobra mea (setului nou) un loc ca ala nu mai gasiti garantez eu ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prieteni :D va zik eu un loc dinasta daca stiti in spate la metro cel dp calea sagului este un drum de vreo 5 km betonat si necirculat care duce din sens exact pana la cenusa pe langa tzevile de cenusa acolo merg si vitezane ca drumu e ca soseaua asta da drum necirculat si e de beton :rock:

 

acolo o sa mai merg iar si eu sai fac rodaju la mobra mea (setului nou) un loc ca ala nu mai gasiti garantez eu :unsure:

 

 

serios ????????????? dar cum mergi catre aeroport ,dupa ce treci de bariera mai umpic.........o sa vezi niste gramezi de pamant pe dreapta si stanga .............................

in spatele lor ii o portiune din Vitoarea centura a timisoarei....in stanga se poate intra ......... ii o portiune de drum cu tot cu asfalt............. de cativa km.................. ca sticla.............. am mers cu kart-ul de cateva ori...........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acolo no sa tina multa vreme soseaua ta ca sticla.....da aici unde zik eu a fost drum betonat de ani de zile........si inca va mai fi multa vreme asa ca tot aici unde zik eu e mult mai bine decat unde zici tu aici e in inima campului departe de sosea departe de politie si circulatie e drum betonat vreo 5 km drum ca soseaua ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acolo no sa tina multa vreme soseaua ta ca sticla.....da aici unde zik eu a fost drum betonat de ani de zile........si inca va mai fi multa vreme asa ca tot aici unde zik eu e mult mai bine decat unde zici tu aici e in inima campului departe de sosea departe de politie si circulatie e drum betonat vreo 5 km drum ca soseaua ....

 

 

tu de obicei ce vehicule crezi ca circula pe centura????????????? iti zic io.....in mare parte doar vehiculele de mare tonaj deci drumu ii super shi o sa mai fie un loc super de mers inca ceva vreme pana gata centura shi da drumul la circulatie asta insemnand anii buni....... shi iti zic io chiar ii fain ........de ce nu mergi sa te convingi odata................. :unsure: :rock:

 

apropo ii lat cat pt 4 benzi :D :D

Editat de black_prince
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am zis ca n'ai dreptate am zis doar ca nu va tine la nesfarsit drumul din varianta ta dar aici unde zik eu da....acolo daca zici ca e centura candva va fi circulabila ......... nu vreau sa fiu ridicol dar de unde sti ca nu apare si vreun echipaj de politie p'acolo ? poate o fi pusta si stepa camp dar nu se stie cine apare peacolo ..... nu e sigur.......si nu zik ca nu e drumul bun ................... nush dar unde zik eu e ceva garantat ca nu apare nimeni mai ales politie in inima campului :-@ acolo va tine poate si 20 de ani ..... numa bine ! :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iesirea spre Lipova, dupa Dumbravita, asfalt nou de anul asta, circulatie destul de slaba... loc de dat.

Si daca vrei loc unde sa duci pe cineva sa invete sa se dea pe motor, de pe drumul de Lipova se poate iesi la dreapta spre Bencecu de Sus... drum de asfalt bunicel, aproape fara trafic (si fara politie)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iesirea spre Lipova, dupa Dumbravita, asfalt nou de anul asta, circulatie destul de slaba... loc de dat.

Si daca vrei loc unde sa duci pe cineva sa invete sa se dea pe motor, de pe drumul de Lipova se poate iesi la dreapta spre Bencecu de Sus... drum de asfalt bunicel, aproape fara trafic (si fara politie)

 

 

hm tre sa merg sa vad odata suna interesant...........

 

stiu un loc pt orice moto de off-road .............numa nu merg adaugate pozele pt k au rezolutia prea mare sau nush exact

daca are cineva chef+prog de modif poze................ sa imi dea PM .....shi ii le tr pe mail........................pls locul merita vazut...... :disappointed: :( :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

confirm si eu asta cu Lipova. este brici. mai erau 2 poduri de facut, dar s-au facut si alea.

alt drum fain este dela caransebes - otelu - hateg; beton pentru plimbari pe asfalt.

bun si drumul catre petrosani.

toate sint informatii proaspete, confirmate.

pacat ca nu e si Timisoara - Deva peste Cosava la fel...ca-l bag des :-(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pt plimbare pe asfalt, eu stiu 2 trsee faine pe unde mergeam in trecut cu scuterul, iar astazi am fost cu moto:

 

primul: Timisoara - Carpinis - Deta (drum liber si destul de bun) - Timisoara.

 

al doilea: Timisoara - jimbolia - Sanicolau (40 km ca-n palma, nou asfaltat si aproape necirculat)- Timisoara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Parerea mea este ca cel mai bun drum de dat, in momnetul de fata este cel spre Lipova pana la Alios. Ca dupa aia nu stiu daca mai este asfaltul asa de bun. Dar nici ala spre Bencecul de Sus nu este de ocolit. La fel de bun si proaspat asfaltat este cel spre Bencecul de Jos :laugh: Spre Jimbolia e Ok drumul dar e destul de aglomerat.

 

Asfalt uscat la toti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum mergi spre arad este un potrom pe dreapta ..dupa el se face un drum la stanga si unu la dreapta ..ala care se face la dreapta e facut nou si e ata ....acolo e destul de misto ..numa sa aveti grija ca se face o curba la stanga si nu se vede bine ... asta sa nu patiti sa mergeti pe linia de tren cum am mers eu ..... din fericire am scapat ieftin ... cateva julituri si vrea 6 mil reparatiile ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
hm tre sa merg sa vad odata suna interesant...........

 

stiu un loc pt orice moto de off-road .............numa nu merg adaugate pozele pt k au rezolutia prea mare sau nush exact

daca are cineva chef+prog de modif poze................ sa imi dea PM .....shi ii le tr pe mail........................pls locul merita vazut...... ;) :wave: ;)

 

 

deci cum e cu pozele alea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Postez si eu mai tarziu... si asa sunt un membru mai nou. Am vazut mai sus ca se plangea cineva de soseaua Timisoara - Lugoj - Faget - Deva. Intradevar este cel mai prost traseu cred pentru vitezisti dar... zona Fagetului este cea mai frumoasa pentru un hard-enduro :scratch:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
CLUBUL MOTO FREE BIKERS VA INVITA LA PETRECERE DESCHIDRE SEZON MOTO 2009 - la HUNEDOARA !!!

26.04.2009 - Camping STREI

/index.php?showtopic=345620

 

 

 

 

RESPECT

 

La Strei. Fain. Am tras ceva chefuri pe acolo. :wacko:

 

P.S. - Cum vine aia Clubul Free Bikers? Sunteti club sau free bikers?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Strei. Fain. Am tras ceva chefuri pe acolo. :wink:

 

P.S. - Cum vine aia Clubul Free Bikers? Sunteti club sau free bikers?

 

Intradevar notiune de CLUB MOTO e asociata gresit , suntem MOTOCICLISTI LIBERI -- cu statut juridic , pt a ne usura munca in vederea organizarii diferitelor actiuni pe care le punem la cale !

Ori cum la noi in eterna Romanie , primim bete in roate la orice minut . Pana acum cand incercam sa facem ceva , am imtalnit diferite dificultati deoarece nu avem un statut juridic , eram doar persoane fizice .

 

 

VA ASTEPTAM LA PETRECERE !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...