Sari la conținut

Yamaha Xjr 1300


HAMMON
 Share

Postări Recomandate

Ce ghidon e ala? un link, o poza, ceva?

 

Asta.

 

Bai metaxa, nu-mi mai baga reclame ca zice lumea ca s bijnitar si ma ocup cu din astea si ma umple de comenzi. :laugh: Baga si tu picturi cu el montat si zi-ne cum iti vine pe manute. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 164
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pt ca-i mai mare de 1 MB?

 

 

sunt mai mici de 1Mb....dar nu imi ia atasamentul....oricum acum am ajuns acasa si am desfacut coletul...super piese :laugh:....o sa urmeze cred ca manetele

 

pana sa le montez mai e, ca locul unde imi tin motoreta acum nu prea imi permite sa lucrez. promit sa vin cu poze, dar o sa mai dureze

Editat de metaxa09
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un salut calduros tuturor,

momentan poze nu voi pune pentru ca inca nu am unele sugestive. acum motocicleta zace in garaj nespalata si nu se cade sa-i stirbesc imaginea cu niste poze facute in graba.

astept sa-mi soseasca anvelopele Metzeler Roadtec Z6 iar dupa ce le voi inlocui si-i voi face o cosmetizare voi pune si pozele promise.

grila pentru radiator o consider in primul rand necesara din motive practice, esteticul (e relativ, gusturile fiind impartite) trecand pe locul secund. aripioarele radiatorului sunt sensibile si se indoaie foarte usor. ma gandesc ca acea grila ar mai diminua efectul.

mai multe detalii despre modificarile pe care le putem face precum si sfaturi utile gasim pe forumul dedicat xjr1300.co.uk

am gasit la producatorul japonez OVER un kit de protectie motor cu un aspect interesant si singurele evacuari care mie mi-au placut...

http://www.over.jp/item/56-26-00/

http://www.over.jp/item/10-26-SC/

pretul lor insa este unul prohibitiv si nu stiu cine comercializeaza asa ceva in europa :smoke:

ce m-ar mai interesa este colectorul cromat de la evacuare precum si suruburi cromate la prinderea galeriei de evacuare la iesirea lor din motor. daca aveti informatii despre ele (de unde as putea cumpara) va rog sa mi le impartasiti si mie.

toate cele bune :D

post-42644-1229247769_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

grila pentru radiator o consider in primul rand necesara din motive practice, esteticul (e relativ, gusturile fiind impartite) trecand pe locul secund. aripioarele radiatorului sunt sensibile si se indoaie foarte usor. ma gandesc ca acea grila ar mai diminua efectul.

 

:D

 

1) welcome :smoke:

2) wow cum arata protectia aia pt motor :D ....ai idee cum se poate achizitiona si cat costa asa ceva ?...din cate vad se poate monta si pe RP19

Editat de metaxa09
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

protectia pentru motor costa 50,400 JPY adica aproximativ 1.600 RON :smoke:

tobele 126.000 JPY adica 4.000 RON

preturile sunt in Japonia, fara taxe vamale, transport si ce s-o mai adauga... sincer eu mi-as comanda acea protectie pentru motor precum si tobele si in acest sens vreau sa trimit un mail producatorului sa vad daca trimit in europa si in ce conditii. daca mai este cineva interesat de aceste produse poate coalizam in ideea de imparti costul transportului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

protectia pentru motor costa 50,400 JPY adica aproximativ 1.600 RON :smoke:

tobele 126.000 JPY adica 4.000 RON

preturile sunt in Japonia, fara taxe vamale, transport si ce s-o mai adauga... sincer eu mi-as comanda acea protectie pentru motor precum si tobele si in acest sens vreau sa trimit un mail producatorului sa vad daca trimit in europa si in ce conditii. daca mai este cineva interesat de aceste produse poate coalizam in ideea de imparti costul transportului.

 

 

adica 16 MILIOANE ?!?!?!?....este exagerat de mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

daca strangeti mai multe detalii despre protectiile astea si sunteti hotorati sa va bagati, dati-mi si mie un PM sau 0727.731.601, ca m-as baga si eu :D

 

sunt geniale dupa parerea mea :D

 

??? are cineva idee ???

 

thx :smoke:

 

 

 

 

La multi ani !!! :D

 

vad ca a murit de tot topicul asta ?...nu mai scrie nimeni nimic...nu mai are nimeni nici o parere ? :P

 

cine are idee de conducte HEL (frana si ulei)....le-am gasit la un pret foarte convenabil si vreau sa imi iau intreg kit-ul

Editat de metaxa09
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Hello, si LA MULTI ANI!!!!! tuturor posesorilor de XJR - uri!!!

 

Sigur ca nu a murit topic-ul, pentru ca suntem noi pe pozitie.

 

Acum, insa, pt ca e iarna, mai dau si eu cate o ocheada motorului in garaj, si astept sa se incalzeasca putin vremea sa ma mai dau si eu o tura ....

 

In legatura cu protectiile alea... nimic?

 

tare m-as baga la ele... si mai degraba acuma iarna, pt ca dupa aia, sigur or sa vina si alte proritati...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve si La multi ani....

 

se pare ca nici o noutate cu protectiile alea.....uite ce ar merge super pe motoarele noastre, insa cred ca sunt niste preturi de care nu te poti apropia.....OHLINS

 

:lol:

 

bafta !

 

stie cineva sau macar a auzit zvonuri despre un recall din partea Yamaha pt o serie de modele RP19 (2007-2008) si/sau au fost recall-uri pt RP10 (2005-2006), pentru o problema la TPS (defect de fabrica) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve si La multi ani....

 

se pare ca nici o noutate cu protectiile alea.....uite ce ar merge super pe motoarele noastre, insa cred ca sunt niste preturi de care nu te poti apropia.....OHLINS

 

:yikes:

 

bafta !

 

stie cineva sau macar a auzit zvonuri despre un recall din partea Yamaha pt o serie de modele RP19 (2007-2008) si/sau au fost recall-uri pt RP10 (2005-2006), pentru o problema la TPS (defect de fabrica) ?

 

Eu nu. Insa ar trebui sa intrebi la dealerul de unde ai luat motorul. Parca in Germania, nu?

Nu ne mobilizam sa luam impreuna barele alea de protectie? Ca numai maine nu-i poimaine si vine iarasi primavara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu. Insa ar trebui sa intrebi la dealerul de unde ai luat motorul. Parca in Germania, nu?

Nu ne mobilizam sa luam impreuna barele alea de protectie? Ca numai maine nu-i poimaine si vine iarasi primavara.

 

 

Salut...mi-e putin cam greu sa iau legatura cu dealerul din Germania :yikes:, insa am gasit info pe net (yamahaxjrownersclub.com) cum ca ar fi vorba de modelul RP19. Am sunat la un dealer de aici din Bucuresti (motodynamics), am vorbit cu cineva de la garantii si mi-a spus ca primeste zilnic instiintari de natura tehnica despre toate motoretele si ca problema asta la TPS ar fi fost pentru o serie de FZ-uri si XT-uri prin 2005 si 2006, nicidecum la XJR (care cica au fost curate ca lacrima)

 

In legatura cu barele alea de protectie, cred ca ma cam depaseste financiar (sunt totusi 16 milioane), si cred ca am sa recurg la alea care le-am vazut intr-un post de-al tau mai sus, bare care cred eu ca protejeaza si mult mai bine :yikes: (alea de pe ebay)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

OHOHOOOO...ia te uita. Aceleasi intrebari mi le-am pus si eu :friends: Eu sunt fericitul posesor al unui 1300 din 2005. Modelul e din 2001. Am vreo 40.000+ facuti cu ea,in primul si al doilea an mai mult pentru ca dupa aia nu prea a mai fost timp. Am avut prilejul sa merg si in turul tarii si in pofida "gropilor cu drumuri" motoru s-a comportat exceptional. Apropo, din Focsani sunt eu si actualmente activez in Bucuresti.

Mi-am rezervat dreptul de a atasa niste poze, va astept si pe voi !

post-15139-1236884231_thumb.jpg

post-15139-1236884255_thumb.jpg

post-15139-1236884262_thumb.jpg

post-15139-1236884312_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
OHOHOOOO...ia te uita. Aceleasi intrebari mi le-am pus si eu :scratch: Eu sunt fericitul posesor al unui 1300 din 2005. Modelul e din 2001. Am vreo 40.000+ facuti cu ea,in primul si al doilea an mai mult pentru ca dupa aia nu prea a mai fost timp. Am avut prilejul sa merg si in turul tarii si in pofida "gropilor cu drumuri" motoru s-a comportat exceptional. Apropo, din Focsani sunt eu si actualmente activez in Bucuresti.

Mi-am rezervat dreptul de a atasa niste poze, va astept si pe voi !

 

 

WELCOME!!!!

 

Incet, incet ne strangem si noi de o jumatate de duzina....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noroc! :cheers: Si merci de calduroasa primire!

Engine guardurile le avea pe ea cand am luat-o dar le-am schimbat la un moment dat cu altele,mai mari(poza), de la Louis.

Parbrizul face si el parte din colectia Louis 2007 :bounce: Mi se pare folositor pentru ca linia vantului nu mai e la piept, se ridica pana undeva deasupra vizierei.

post-15139-1238354441_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noroc! :cheers: Si merci de calduroasa primire!

Engine guardurile le avea pe ea cand am luat-o dar le-am schimbat la un moment dat cu altele,mai mari(poza), de la Louis.

Parbrizul face si el parte din colectia Louis 2007 :D Mi se pare folositor pentru ca linia vantului nu mai e la piept, se ridica pana undeva deasupra vizierei.

 

 

poti sa imi dai te rog un cod de produs louis cu engine guards ?...si cu pambrizu pls daca esti amabil :bounce:

 

thx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa imi dai te rog un cod de produs louis cu engine guards ?...si cu pambrizu pls daca esti amabil :cheers:

 

thx

 

http://www.louis.de/_206ec10c418ee8b5460f5...5&anzeige=0

asta e parbrizul (uite si codul in cazul in care nu mere linkul: 10006585)

Cat despre crash bar, nu este de gasit. O sa ma uit in catalogul louis si o sa revin cu un raspuns.

PS poate ne strangem si noi la vara sa dam o tura pe undeva, cum fac "prietenii" nostri,iubitorii de xjr, din UK :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...