Sari la conținut

Yamaha Xjr 1300


HAMMON
 Share

Postări Recomandate

Salut,

Am un xjr de anul trecut, și știu că în Timișoara sunt doar două bucăți. Mă miră foarte mult, pentru că pe toate forumurile din străinătate exista grupuri mari de posesori de xjr, cei mai multi fiind in UK.

Toți spun că după ce au trecut pe xjr, nimic nu a mai fost la fel, eu idem. Deși nu am avut inainte decat un motor, pot spune ca nu cred ca mi-as lua alt model decat xjr.

Haideți să vedem cate sunt prin tara si pe unde. Cine stie, poate organizam o intalnire....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 164
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cel putin inca una in Bucuresti.. Superba de altfel :D

Foarte frumoasa. Am observat ca e modelul nou, cu o singura toba. nu am putut sa vad farurile, insa banuiesc ca sunt model naked, cu doua faruri.

Deci, pana acum suntem trei in Romania.

Nu se mai anunta nimeni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumoasa. Am observat ca e modelul nou, cu o singura toba. nu am putut sa vad farurile, insa banuiesc ca sunt model naked, cu doua faruri.

Deci, pana acum suntem trei in Romania.

Nu se mai anunta nimeni?

Fata arata cam asa..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare.

Si cea a lui Kapno (din TM) are tot un far. A mea e cu doua faruri si nu gasesc nicicum parbriz pt modelul asta.

Pe louis.de exista minunea asta

La un moment dat imi amintesc ca aveau si parbrizul separat, deci de existat, exista :D Mai incearca si pe ebay...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum de nu l-am gasit si eu. De o saptamana tot caut....

E bine ca vine la set cu tot cu faruri, ca si asa ale mele sunt cam ingalbenite de vreme.....si voiam sa le schimb. Acum am ocazia.

Multumesc pt pont.

 

Haideți, haideți, simt eu ca mai sunt ceva xjr-uri prin țară.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
nici o noutate?

eu acuma am gs 500 si ma chibzuiesc pt urmatorul motor

cum sunt iubitor de nakeduri(de toate felurile:) ),trebuie sa ma hotarasc intre ducati monster si xjr,e tare greu de ales....

 

 

Citește articolul ăsta: http://www.motorbikestoday.com/reviews/Art...yam_xjr1300.htm

 

Încă mai ai dubii????

 

mi se face o ciuda si mi se pune un amar in suflet de neimaginat cand vad un xjr... asta e

 

Păi?.....

 

Deci.... doar trei in toată România??????

Piese de colecție....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

fratilor... puneti-ma si pe mine pe lista :kiss: nu prea am timp sa-mi fac conturi si sa postez pe forumuri moto dar add me to the xjr1300 owners club :)

de anul trecut sunt fericitul posesor al acestui motor. ce sa zic... o bijuterie. acum nu-mi vine in minte decat faptul ca toti ma faceau nebun cand am cumparat-o, eu fiind proaspat posesor de A :agree:) dar timpul a trecut si deja am savurat 20.000 km. super motocicleta... voi reveni si cu poze cand voi avea ceva mai mult timp. numai bine :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor... puneti-ma si pe mine pe lista :kiss: nu prea am timp sa-mi fac conturi si sa postez pe forumuri moto dar add me to the xjr1300 owners club :)

de anul trecut sunt fericitul posesor al acestui motor. ce sa zic... o bijuterie. acum nu-mi vine in minte decat faptul ca toti ma faceau nebun cand am cumparat-o, eu fiind proaspat posesor de A :agree:) dar timpul a trecut si deja am savurat 20.000 km. super motocicleta... voi reveni si cu poze cand voi avea ceva mai mult timp. numai bine :goodposting:

Beton!!!

Incet, incet, creste și numarul nostru.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care va laudati ma cu miostorcicleta mea ? :)

 

detin una bucata din 2008 luata din germania nou nouta si intors pe ea....ce pot spune la prima impresie este ca e foarte brutala (daca nu esti atent)

 

sunt inebunit dupa ea si o sa revin cu niste poze cand ajung acasa

 

PS : nu stiu ce varste aveti voi, ceilalti detinatori (eu am 25), dar toata lumea stie ca este o motocicleta "destinata" unei categorii de varsta...mai inaintata :)

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care va laudati ma cu miostorcicleta mea ? :blbl:

 

detin una bucata din 2008 luata din germania nou nouta si intors pe ea....ce pot spune la prima impresie este ca e foarte brutala (daca nu esti atent)

 

sunt inebunit dupa ea si o sa revin cu niste poze cand ajung acasa

 

PS : nu stiu ce varste aveti voi, ceilalti detinatori (eu am 25), dar toata lumea stie ca este o motocicleta "destinata" unei categorii de varsta...mai inaintata :rock:

 

bafta

 

Cred că nu exista o varsta ?necesara? pentru motorul asta. Trebuie doar sa ai o statura care sa poata controla cele 300 de kile. In rest, sa mergi cu motorul de placere, si nu la raliuri sau la enduro..... ca atunci va trebui schimbata optiunea :rock:)

Toate cele bune, si mai asteptam .......

Pana acuma 6 bucati....

Editat de HAMMON
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred că nu exista o varsta ?necesara? pentru motorul asta. Trebuie doar sa ai o statura care sa poata controla cele 300 de kile. In rest, sa mergi cu motorul de placere, si nu la raliuri sau la enduro..... ca atunci va trebui schimbata optiunea ;))

Toate cele bune, si mai asteptam .......

Pana acuma 6 bucati....

230 ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai la mine in talon zice de masa proprie ca fiind 260 kg. Mai bagi 25 de litri de benzina la plin si ajungi la 285. Rotunjit .... da 300 ;))

 

 

la mine in talon scrie 230 (cu toate ca nu are) + rezervor de 21 Litrii ;)

 

am promis ca revin cu poze si am uitat...promit pentru a doua oara si acum sper sa ma tin de cuvant

 

singura poza pe care o am aici la birou

post-10353-1223447982_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles de la cel de la care am cumparat-o, că motocicleta pe care o detin eu face parte dintr-o serie limitata, aniversară, produsa la trecerea de pe carburator pe injectie.

Asa că, în anul 2001, s-au produs cateva exemplare de xjr modelul nou (cu suspensii ohlins, arhitectura motorului, etc), insa cu motor pe carburator. Totodata, la seria asta limitata au pus doua faruri (pentru care, by the way, nu gasesc piese identice de schimb!!!!).

Am mai vazut si ca modelul nou are o toba, iar al meu are doua tobe de esapament (si consumul banuiesc ca e mai mare ;))

Dar toate astea nu conteaza. Noi sa fim sanatosi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai la mine in talon zice de masa proprie ca fiind 260 kg. Mai bagi 25 de litri de benzina la plin si ajungi la 285. Rotunjit .... da 300 ;))

 

25 de litri de benzen n-au 25 de kile. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai la mine in talon zice de masa proprie ca fiind 260 kg. Mai bagi 25 de litri de benzina la plin si ajungi la 285. Rotunjit .... da 300 ;))

 

25 de litri de benzen n-au 25 de kile. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma uit la pozele alea, si incepe incet incet sa ma furnice sira spinarii.....si apoi imi amintesc ca si eu am una GALBENA in garaj, si ma duc repede sa o mai vad aievea....:unsure:)

 

Daca n-as avea deja si eu o frumusete de asta, in mod sigur as incepe imediat sa caut una...

 

S-o folosesti sanatos si fara incidente.

 

 

 

 

Am si eu o intrebare: cum a fost facuta poza ta din semnatura?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare: cum a fost facuta poza ta din semnatura?

 

Intreaba divizia de marketing de la yamaha. :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...