Sari la conținut

Cum Se Inmatriculeaza ?


suzuki75
 Share

Postări Recomandate

Salut.

Cum se inmatriculeaza un ATV ? toate modelele sunt inmatriculabile ? ce acte trebuie sa aiba ? date tehnice ? pt cele din USA mai trebuie platit ceva ?

Merci si astept un raspuns cat mai complet de la cineva care chiar cunoaste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Se inmatriculeaza doar ATV-urile care au COC ( certificat de conformitate); este preferabil sa cumperi un ATV cu Carte de Identitate, pe care o obtine importatorul.

Problema e ca,vreau sa aduc din USA si acolo nu au carte de identitate,pt ca acolo nu se pot inmatricula ! .....se circula cu ele doar pe camp,asa cum ar fi normal si pe la noi sa fie....de asta am intrebat.....dar aici stiu ca doar anumite modele se pot inmatricula...... ma intereseaza exact care sunt cerintele.....si eu sunt pers fizica,nu firma.

 

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

am si eu o intrebare... exista un termen anume in care se poate inmatricula un atv...? al meu e adus de vreo 4 luni in romania, are toate actele (carte de identitate, CoC) dar nu l-am inmatriculat... e doar inregistrat la primarie ca utilaj agricol. il mai pot inmatricula...? sau nu are rost (stiu ca taxele sunt mult mai mari daca il inmatrculez)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
Problema e ca,vreau sa aduc din USA si acolo nu au carte de identitate,pt ca acolo nu se pot inmatricula ! .....se circula cu ele doar pe camp,asa cum ar fi normal si pe la noi sa fie....de asta am intrebat.....dar aici stiu ca doar anumite modele se pot inmatricula...... ma intereseaza exact care sunt cerintele.....si eu sunt pers fizica,nu firma.

 

Merci

-pai si in Romania ca si in USA " PE CAMP " poti merge chiar si cu vaporul :ok: atit timp cit nu vei calca pe carosabil nu te va opri politia ! :cheers:

 

PS sint multe marci chinezesti neomologate pe piata si de aceea se circula care pe unde poate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...