Sari la conținut

Motociclete... De Fete ;)


blueberry
 Share

Postări Recomandate

Deschid acest topic in ideea de a auzi cateva pareri despre care modele de motociclete pot fi conduse si de noi fetele care nu suntem atat de fortzoase ca voi posesorii de Transalp-e, BMW-uri Dakar si asa mai departe :friends:

 

Ma refer la modele de touring, enduriste, street, naked.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 371
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kawasaki ZXR 400 - joasa

Honda NSR 125 - foarte joasa

Yamaja XT 125 - foarte usoara, destul de joasa, poate fi tinuta usor in echilibru

Yamaha YBR 125 - joasa

Honda CBR 125R - foarte usoara, joasa

Yamaha 125R - usoara, dar nu e pentru pitici :banana:

Aprilia RS 125 - idem :peace:

Kawasaki ninja 250R - semijoasa :friends:

Ducati Monster - joasa

Suzuki SV 650 - semijoasa :crack:

 

Cand ma refer la joasa, ma refer ca o fata mai scunda are sanse sa atinga solul :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kawasaki ZXR 400 - joasa

Honda NSR 125 - foarte joasa

Yamaja XT 125 - foarte usoara, destul de joasa, poate fi tinuta usor in echilibru

Yamaha YBR 125 - joasa

Honda CBR 125R - foarte usoara, joasa

Yamaha 125R - usoara, dar nu e pentru pitici :peace:

Aprilia RS 125 - idem :D

Kawasaki ninja 250R - semijoasa :friends:

Ducati Monster - joasa

Suzuki SV 650 - semijoasa :crack:

 

Cand ma refer la joasa, ma refer ca o fata mai scunda are sanse sa atinga solul :bounce:

 

 

apreciez interesul :banana:

multe sportive

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apreciez interesul :crack:

multe sportive

eu conduc o Honda CBF de 500 dar cred ca pentru o incepatoare este cam grea si cam inalta... stau pe varfuri la semafor si am totusi 1.7 m

 

ceea ce vrei tu ...este cam greu de gasit la noi...piata moto sub 400 este aproape moarta ...(ma refer la modele de touring, street, naked.) ...recomand CBR de 125 (sportiva :friends: ) o vreme si apoi honda ca a mea....cum se vede clar sunt fan Honda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu conduc o Honda CBF de 500 dar cred ca pentru o incepatoare este cam grea si cam inalta... stau pe varfuri la semafor si am totusi 1.7 m

 

ceea ce vrei tu ...este cam greu de gasit la noi...piata moto sub 400 este aproape moarta ...(ma refer la modele de touring, street, naked.) ...recomand CBR de 125 (sportiva :crack: ) o vreme si apoi honda ca a mea....cum se vede clar sunt fan Honda

da da..!!!:banana: Si un Cbr de 600 :peace: :D :friends: ...apoi :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ducati Monster - joasa, frumoasa, o codita superba, un super rezervor, forme in exclusivitate rotunde si feminine, un sunet monumental...... (unii vor spune ca nu prea e fiabila, ca nu prea-i place orasul, ca e pozitia incomoda..... dar astea sunt detalii, maruntisuri) :cheers: :)

Editat de AadaA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

paisprezece, as putea sa-ti completez lista dar n-am s-o fac pentru ca m-as simti jenat! Si oricum, daca nu s-a zis nimic de gs500 pana acum inseamna ca-i motoreta numa' pentru masculi. :cheers:

 

Pe gs500 cand tin talpile jos am genunchii putin indoiti si am 1.77. Cred ca ar putea ajunge lejer la asfalt orice fata de peste 1.60. Conform tabelului as incadra-o la semijoasa, se ajunge un pic mai greu decat la monster.

 

"Caprele" de peste 1.75 nu cred c-ar trebui sa-si faca vreo problema in privinta vreunei dimensiuni a motoretei. Categoria asta n-are nevoie nevoie neaparata de mobre "uÂşurele, micutze, fâÂşnețe", s-ar descurca si cu d-alea babane, grele si greoaie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

monsterul da, cel de 600 e scund, dar cam tre să ai 1,70 dacă vrei să stai cu talpa pe pământ cum trebe. nu că nu se poate sta pe vârfuri, dar io dacă aÂş fi mai mititică nițel, clar aÂş prefera să simt pământu' sub toată talpa la semafor, opriri Âşi alte cele. ar mai fi banditu de 250 Âşi 400. dar ambele modele îs destul de rare, io am de 250, n-am avut probleme cu el, mai un înecat, mai o carburație, dar deh... lumea zice că e vai-Âşi-amar cu lipsa pieselor. anyway, îs motorete bune pentru începători, fete Âşi nu numai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca la toate,dar la unele motoare merge coborata saua. asa ca intereseaza-te si de treaba asta;eu am 1,60 si un suzuki gs500f, care are saua coborata cu 5 cmT(cu toate astea nu ajung nici asa cu toata talpa jos dar poate esti un pic mai inalta decat mine)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io o sa ii dau unei prietene al meu Kawasaki ER5 Twister, care pentru mine, la 1,75, este chiar jos

 

 

zilele astea ii face o proba si vede daca o sa ii convina - io pun pariu de pe acum ca n-o sa aiba probleme de acomodare, mai ales ca motorul a fost al unei nemtoaice inainte sa il iau io :cheers: singura chestie pentru o incepatoare poate fi greutatea motorului, care si pe mine ma ia prin surprindere daca se inclina prea mult intr-o parte. shaua este relativ lata, am impresia ca mai lata ca la suzuki gs500

 

mai stiu o tipa foarte mica de inaltime care calareste un suzuki marauder de 250. de fapt, am vazut cam multe tipe vara asta pe chopperase mai mici, mai mari...

 

cred ca triada honda cb500 - suzuki gs500 - kawasaki er5 este super pentru orice incepatoare

post-18257-1213647707_thumb.jpg

Editat de moto8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

paisprezece, as putea sa-ti completez lista dar n-am s-o fac pentru ca m-as simti jenat! Si oricum, daca nu s-a zis nimic de gs500 pana acum inseamna ca-i motoreta numa' pentru masculi. :bigstar:

 

Iarta-ma, te rog nu te simti exclus :cheers: GS 500 este si ea destul de joasa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde cat de incepator esti, am vazut gagici de 1,50 cu mainile intinse, care calareau lejerel cbr, gpz sau mai stiu eu ce. pe de alta parte, m-am suit pe un transalp zilele trecute si stateam mai ceva ca o balerina pe varfuri. tocmai de asta ma gandesc serios sa-ncerc o horneata de 250 sau o viraga, tot de 250.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...