Sari la conținut

Ce-or mai face vechii membri ai forumului?


l.u.v
 Share

Postări Recomandate

  • Admin

Cind am intrat in breasla asta,prin 2004,erau membrii mai vechi de la care aveai de invatat..

nu era atita tiganeala/jigniri/dementa,forumul parca nu era asa plin de pusti increzuti,nu erau nici atitea accidente..intr-un fel de inteles..nu erau nici atitea motoare..dar erau citiva oameni educati,care stiau ce/cum sa spuna daca aveau ceva de spus..

ex;zahei/pavel/dobrescu/smokey/ares666/...si multi altii al caror nick nu mi-l mai amintesc acum..sa ma ierte..

imi este dor de ei,desi nu-i cunosteam personal,eram incepator pe atunci..

nu am mai auzit nimic de unii..ce-or face..citeodata mi-e sila de ce se intimpla acum pe forum..as vrea sa stiu macar daca sunt bine..

am rugamintea daca vechii forumisti care stiu despre cine este vorba ne pot da vesti..

respecte..

luigi vicol

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cind am intrat in breasla asta,prin 2004,erau membrii mai vechi de la care aveai de invatat..

nu era atita tiganeala/jigniri/dementa,forumul parca nu era asa plin de pusti increzuti,nu erau nici atitea accidente..intr-un fel de inteles..nu erau nici atitea motoare..dar erau citiva oameni educati,care stiau ce/cum sa spuna daca aveau ceva de spus..

ex;zahei/pavel/dobrescu/smokey/ares666/...si multi altii al caror nick nu mi-l mai amintesc acum..sa ma ierte..

imi este dor de ei,desi nu-i cunosteam personal,eram incepator pe atunci..

nu am mai auzit nimic de unii..ce-or face..citeodata mi-e sila de ce se intimpla acum pe forum..as vrea sa stiu macar daca sunt bine..

am rugamintea daca vechii forumisti care stiu despre cine este vorba ne pot da vesti..

respecte..

luigi vicol

 

Chiar m-am gandit de cateva ori in ultima perioada la treaba asta! Primul soc l-am avut cand Dobrescu a renuntat a mai posta pe forum, mai ales supararea din randurile lui pe care atunci n-o prea intelegeam. A fost urmat de altii, mult prea multi din pacate. Locul lor a fost luat de pusti corditi migratori de pe mirc si "batrani" blazati si gretosi.

@dogg, @robby - care a reinceput sa posteze, spre bucuria mea, si multi altii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Trendul" este normal. Candva si proBike era un forum inteligent, acum a devenit o adunatura de pusti mucosi si plini de fite.

De pe motociclism multi au migrat pe forumurile nou infiintate (tanga, urbanRiders). Si multi vor mai pleca, dar intotdeauna vor veni altii noi care sa ii

inlocuiasca. Am urmarit si forumuri "din afara" si tot acelasi lucru se intampla. Se leaga prietenii, se stabilesc contacte pe mess asa ca forumul e inlocuit

cu contactul direct iar oamenii tind sa se retraga in timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mdea...imi este dor de forumul de atunci pe care daca intrai radeai juma de ora de te durea burta, sau de dicutiile pline de bun simt. plm...au aprut tot felul de "motociclisti" cu dorinta de afirmare, de a se face cunoscuti, care confunda forumul cu mess-ul...deh...a ajuns la o arecare maturitate generatia cernobal, si "polueaza"tot ce atinge...

poate asa trebuiau sa evolueze lucrurile. poate asta se numeste "evolutie"...

oricum...termenul de motociclist mi se pare fad. am inceput sa merg pe exclusivism...

 

THIS SHIT IS GOING DOWN...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Zappy - omul posteaza, ID-ul difera :crack:

 

@l.u.v. - e un "trend" al fiecarui forum sa se plece si sa vina "tineret". Motivele difera si sunt sau nu corecte, insa ideea de baza ramane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu m-am intrebat acelasi lucru de multe ori. Am vazut cativa pe urbanRiders

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inceput sa ma plimb mai mult, iar de cand nu mai sunt comuniste, practic nu mai sunt nici subiecte foarte interesante de discutie. Eu imi amintesc ca de acolo plecau toate treburile, de la fiarele care ne "dureau" zilnic :crack: .

Ce-i drept, e mult zgomot, si pe mine ma deranjeaza ca pierd lucruri importante de pe forum, cum ar fi adunarile, plimbarile... dar in principiu am preferat sa ma intorc aici, decat pe forumurile celelalte, pentru ca asa am inceput, mi-a placut faptul ca forumul e deschis si public, as fi incorect sa zic acum ca "nu-mi convine ca e deschis pentru oricine". Dincolo de zgomot, oamenii se decanteaza singuri, pana la urma...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inceput sa ma plimb mai mult, iar de cand nu mai sunt comuniste, practic nu mai sunt nici subiecte foarte interesante de discutie. Eu imi amintesc ca de acolo plecau toate treburile, de la fiarele care ne "dureau" zilnic :crack: .

Ce-i drept, e mult zgomot, si pe mine ma deranjeaza ca pierd lucruri importante de pe forum, cum ar fi adunarile, plimbarile... dar in principiu am preferat sa ma intorc aici, decat pe forumurile celelalte, pentru ca asa am inceput, mi-a placut faptul ca forumul e deschis si public, as fi incorect sa zic acum ca "nu-mi convine ca e deschis pentru oricine". Dincolo de zgomot, oamenii se decanteaza singuri, pana la urma...

 

nu as putea spune ca ma consider printre vechii forumisti , departe de mine gandul asta, mai ales ca din diefrite motive nu am avut ocazia sa ii cunosc personal , dar asa cum a zis moshulik, comunistele alea ne legau mult. eu sunt legat "emotional" de pro bike motiv pentru care acolo postez mai mult. eu pot sa va spun numai diferenta dintre mine si multi oameni pe care ii vad postand acolo : eu am carnetul din 2001, si mi-am cumparat motocicleta putin inainte. a trecut ceva timp de atunci. tin minte ca mi-a luat mult pana am inceput sa postez pentru ca imi era jena sa ma bag in discutii care nu ma privesc si intrebam numai ce aveam de intrebat.

 

lumea se schimba, din cand in cand mai aruncam un ochi pe forum dar e prea multa infromatie nefolositoare. schimbarea de care vorbim, este un lucru care se intampla cu toata societatea. am vazut asta cel mai bine cand am incercat sa predau informatica un semestru in liceul pe care eu il terminasem cu 4 ani inainte. in numai 4 ani se schimba multe.. forumul e numai o oglinda a lumii in care traim.

si sa fim seriosi .. cand eu ma duceam cu ijul la scoala si ajungeam muradar de ulei si unsori nici o gagica nu ma aprecia asa cum apreciaza acum pustoaicele o motoreta platificata , asa ca e normal ca si motoreta sa devina o moda.

 

acum, ca postul asta sa nu fie degeaba , se mai posteaza si lucruri interesante pe forumuri: de exemplu intrati pe pro-bike si vedeti acolo topicul "hai acasa" deschis de mine. poate va place . (puteti sa imi ziceti acolo daca topicul e de rahat si daca v-ati pierdut timpul)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca utilizator inscris mai demultisor, pot spune ca am avut contacte cu multi oameni, dar pe multi dintre acestia i-am cunoscut abia cand am venit in Bucuresti. Si eu sunt nostalgic cand ma gandesc la "forumul de altadata", dar roata timpului se invarte si poate asa se manifesta maturizarea noastra. Pe cei vechi si pe prieteni ii salut si ii admir pentru dorinta de a reinvia ce a fost odata.

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

probleme au fost dintodeauna..eu unul sunt nostalgic dupa unii forumisti de atunci,pe care nu i-am mai vazut sa posteze..asta neinsemnind ca am ceva cu noii veniti,multi oameni care au ceva-n cap!

de fapt zahei a postat acum vreo ora si sincer ma bucur ca i-am vazut avatarul ala interesant din nou,desi nu-l cunosc personal.

luigi vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt vechi ?? .. ca nu-mi mai aduc aminte ...

 

Asa offtopic...au vazut aia mici avatarul tau si m-au intrebat : " Ce are tata soricelu' asta ? Tremura de frig ?" :crack:

 

Asa ontopic si pe scurt desi nu sunt dintre cei vechi decat cu cititul : times have changed.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cind am intrat in breasla asta,prin 2004,erau membrii mai vechi de la care aveai de invatat..

nu era atita tiganeala/jigniri/dementa,forumul parca nu era asa plin de pusti increzuti,nu erau nici atitea accidente..intr-un fel de inteles..nu erau nici atitea motoare..dar erau citiva oameni educati,care stiau ce/cum sa spuna daca aveau ceva de spus..

ex;zahei/pavel/dobrescu/smokey/ares666/...si multi altii al caror nick nu mi-l mai amintesc acum..sa ma ierte..

imi este dor de ei,desi nu-i cunosteam personal,eram incepator pe atunci..

nu am mai auzit nimic de unii..ce-or face..citeodata mi-e sila de ce se intimpla acum pe forum..as vrea sa stiu macar daca sunt bine..

am rugamintea daca vechii forumisti care stiu despre cine este vorba ne pot da vesti..

respecte..

luigi vicol

Da ma...intr-adevar au fost niste vremuri extraordinarea alea....intai forumul de la pro-bike (tin sa ii salut pe baietii si fetele care faceau parte din club si care isi mai amintesc de mine..de pe net sau live), si apoi motociclism.ro...care a adunat si inca aduna un mare numar de motociclisti. Ceea ce regret eu este ca a cam disparut calitatea discutiilor, o adevarata placere sa le citesti pe vremea aia..Parca nici nu iti vine sa crezi ca a trebut atata timp.

Totusi ma bucura faptul ca inca mai exista o parte din cei vechi care inca mai posteaza ca de exemplu axa, roby, panonia, moshulik, coxanelu si inca cativa care nu imi vin in minte acum si a caror posturi era o placere sa le citesti...chiar si in ziua de azi multe din posturile scrise de ei "sar in ochi" prin acel stil de gandire diferit....si inca o chestie foarte faina...se pare ca sfaturile bune...tot de la cei vechi vin...mdea...sa fie oare vreo legatura?

Eu va salut si sper din tot sufletul ca cei care au incetat sa scrie pe forum sa mai lase macar din cand in cand cate un post...sa stim si noi ca mai exista...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu as putea spune ca ma consider printre vechii forumisti , departe de mine gandul asta, mai ales ca din diefrite motive nu am avut ocazia sa ii cunosc personal , dar asa cum a zis moshulik, comunistele alea ne legau mult. eu sunt legat "emotional" de pro bike motiv pentru care acolo postez mai mult. eu pot sa va spun numai diferenta dintre mine si multi oameni pe care ii vad postand acolo : eu am carnetul din 2001, si mi-am cumparat motocicleta putin inainte. a trecut ceva timp de atunci. tin minte ca mi-a luat mult pana am inceput sa postez pentru ca imi era jena sa ma bag in discutii care nu ma privesc si intrebam numai ce aveam de intrebat.

lumea se schimba, din cand in cand mai aruncam un ochi pe forum dar e prea multa infromatie nefolositoare. schimbarea de care vorbim, este un lucru care se intampla cu toata societatea. am vazut asta cel mai bine cand am incercat sa predau informatica un semestru in liceul pe care eu il terminasem cu 4 ani inainte. in numai 4 ani se schimba multe.. forumul e numai o oglinda a lumii in care traim.

 

acum, ca postul asta sa nu fie degeaba , se mai posteaza si lucruri interesante pe forumuri: de exemplu intrati pe pro-bike si vedeti acolo topicul "hai acasa" deschis de mine. poate va place . (puteti sa imi ziceti acolo daca topicul e de rahat si daca v-ati pierdut timpul)

 

Parca nici Baiazid si Axa cu Scame nu mai posteaza la fel de des ca inainte. Sau poate posturile lor sunt acum diluate de atatea matrimoniale, discutii despre politica, moravuri si altele tangentiale cu motociclismul.

Si eu pot spune ca sunt legat emotional de pro-bike, fiind primul forum unde "am activat", si pe care l-am citit integral la timpul lui. Din pacate, in comparatie cu motociclism, numarul de useri si cantitatea de informatie sunt mult mai reduse si m-am vazut nevoit, la randul meu, sa migrez. In ultimul timp, am mai bagat si eu un ochi pe acolo si ce am vazut: cei cativa moderatori (vreo 4 5 la numar) sunt singurii care posteaza si tot amana moartea lenta si agonizanta a pro-bike-ului.

Cat despre "noul val", este prezent si acolo. Chiar daca nu se posteaza atat cat se posteaza aici, ma uit doar la nickurile userilor online, si e mai mult decat suficient sa imi fac o parere...

Editat de mihaio07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

:D EU FAC BINE , cu toate ca nu-s "vechi" deloc! :crack:

 

bai frate ce-i cu avioanele astea americane FOUTUI IN GAT SA-I fuck , ca in fiecare seara la ora 21:00 (aproximativ, cu intarziere de maxim 10 minute) TRECE UNU SI MA SCOALA DIN MORTI ... se duce direct in directia NW si deja ma oftica , ca zboara si jos... :D sigur vrea sa vada ce fac eu cu jawa :lol: ... sau se duce la dreaqu-n cehia :lol:

 

americanii dreaqului ...ma deranjeaza ei pe mine

post-2592-1211998790_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ma gandeam la alta treaba... mi-am recitit o parte din primele mele posturi si-mi vine sa ma bat singur. Ma mir ca n-au facut-o colegii de forum la timpul respectiv. :lol:

 

Asa si io! Si peste inca ceva timp o sa zicem la fel despre posturile de acum. Cu timpul mai invatam cate ceva, se mai rafineaza gusturile, etc etc :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l.u.v. - ares din cate stiu e plecat pe meleaguri straine, asa cum si Baiazid a plecat.

Vietile se mai schimba, oamenii la fel...Dar si acum mai exista oameni extraordinar de treaba, mai rari si mai greu de observati intre atatea uscaturi insa exista!

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm.. nostalgia asta... :lol:

 

Intrebarea pe care mi-o pun eu acuma.. Ce s-a mai intamplat cu grupul de discutii pro-bike@yahoogroups.com? Eram candva membru acolo... A long time ago... Dar de cand s-a schimbat adresa de mail de la lucru (adresa cu care eram inregistrat pe grup)... n-am mai primit mailuri de acolo... Dar imi amintesc ca la vremea aia, deja grupul era cam "pe moarte".. Mai exista grupul ala? Stiu ca multi dintre userii vechi de aici, au fost membri si acolo.

 

Aici.. pot spune ca sunt pe forumul asta de pe la inceputurile lui... Acum vreo catziva ani buni am intrat aici si nu am regretat niciodata asta. Ii drept ca la inceputuri erau discutii mai putine si mai interesante. Pot spune ca am invatat multe de pe forumul asta. Iar acum, discutiile s-au inmultit exponential, dar numarul de chestii interesante a scazut foarte mult. Totusi, eu zic ca inca mai gasim multe topicuri interesante pe aici. Iar userii vechi, probabil sau nu mai au timp sa scrie pe aici, sau nu prea mai au ce spune....

 

Pana la urma... life goes on.. si sper ca si forumul asta va mai tine mult si bine.. eu unul inca ma simt bine aici....

 

:crack:

 

DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca mai exista..doar ca eu am primit mail cum ca s-ar fi mutat pe gugal...eu am renuntat la el...ca ma plictisea...de fapt...nu am trecut pe google cu el..cand s-a schimbat de pe yahoo l-am lasat

AAA...si inca ceva...discutiile s-au diluat pentru ca ..vorba aia....cum era...populatia in crestere iar inteligenta constanta...nu mai ajunge la toti :crack:

Editat de MadRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cind am intrat in breasla asta,prin 2004,erau membrii mai vechi de la care aveai de invatat..

nu era atita tiganeala/jigniri/dementa,forumul parca nu era asa plin de pusti increzuti,nu erau nici atitea accidente..intr-un fel de inteles..nu erau nici atitea motoare..dar erau citiva oameni educati,care stiau ce/cum sa spuna daca aveau ceva de spus..

ex;zahei/pavel/dobrescu/smokey/ares666/...si multi altii al caror nick nu mi-l mai amintesc acum..sa ma ierte..

imi este dor de ei,desi nu-i cunosteam personal,eram incepator pe atunci..

nu am mai auzit nimic de unii..ce-or face..citeodata mi-e sila de ce se intimpla acum pe forum..as vrea sa stiu macar daca sunt bine..

am rugamintea daca vechii forumisti care stiu despre cine este vorba ne pot da vesti..

respecte..

luigi vicol

 

facem bine sefu supravietzuim si luam peste bot de la vitejii de azi :crack:

Editat de andreigin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

ca bine spui..ne-o furam de la astia micii :crack:

de,tineret taurin..

in alta ordine de idei am primit mesaj de la zahei.m-am bucurat,desi nu-l cunosc personal,asa cum ma bucur sa stiu ca multi din vechea garda sunt inca pe metereze..

cu unii chiar am avut clinciuri( de idei..),dar vorbele trec si asta n-a facut sa nu-mi fie acum dor de ei..

cum spunea cineva..nostalgia asta..

..coxanelu..parca mi-e dor de vrajeala lui..si altii..

luigi vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...