Sari la conținut

Cine are BMW 650 F gs/Dakar (2000+, INJECTIE)


Postări Recomandate

scurt pe doi......Cine mai are???

 

Cum sta cu consumul?

Manual in engleza????(am in germana si... :wave: ...)

Pentru inceput cam atata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu am cumparat un F650 de circa o luna.

Consumul este de 5,5 l/100 in conditiile in care 80%din traseu este enduro.

Am si manual in limba engleza daca vrei pot sa-ti fac un set de copii xerox si sa-l pun la posta.

Daca esti interesat te rog sa ma suni la 0744508734(Ionut) sau sa-mi lasi un mesaj la contact@comaro.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru alegere, dintre cele 2 modele este cu multe trepte mai sus ca factor "fun" , utilitate si siguranta :wave:

Mi s-au scurs si mie ochii pe langa el dar m-am consolat cu faptul ca e prea joasa saua si mie imi plac caprele :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru alegere, dintre cele 2 modele este cu multe trepte mai sus ca factor "fun" , utilitate si siguranta :wave:   

Mi s-au scurs si mie ochii pe langa el dar m-am consolat cu faptul ca e prea joasa saua  si mie imi plac caprele :o

Iti multumesc.......da sunt convins ca are mai multa siguranta si +++ confort sporit. Ce sa fac daca sunt piticanie.....si asa coborata la minim tot nu ating cu toata talpa (stau cu ambele picioare dar cu 1/2 din talpa). Sper sa nu o scap din cauza asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....si asa coborata la minim tot nu ating cu toata talpa (stau cu ambele picioare dar cu 1/2 din talpa). Sper sa nu o scap din cauza asta.

Pai sa stii ca la un enduro..nici nu trebuie sa stai cu talpile pe jos. Daca atingi doar cu ambele varfuri pe jos e suficient :wave: .

Modelul asta e bun de touring pe asfalt si oarece drum forestier, daca te bagi mai adanc, o sa constati ca are garda f. joasa la sol :o

Daca l-ai cumparat, sa-l stapanesti sanatos :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat ai dat pe ea? Din ce an e? Are ABS?

Baga detalii  :o

 

Sa o stapanesti sanatos

Este din 2001 si nu are ABS :blbl:

Am dat.....o sa dau 6 ani din viata scalv la BCR :wave:

 

 

Baaiazid.....primul lucru o sa cumpar alarma de la tine. :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-au scurs si mie ochii pe langa el dar m-am consolat cu faptul ca e prea joasa saua  si mie imi plac caprele :o

Pentru cei ceva mai inalti perfect este Dakar-ul, un soi de "caprioara". Exact ca f 650 gs doar ca este cu mult mai inalt si o garda la sol apreciabila. :wave:

Editat de zigzag
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo, domnu'! cred ca pe la toamna poate-poate ma inscriu si eu in grupul vesel pe care l-ai deschis aici... asta cu putin noroc... mai vedem...

 

s-o stapanesti sanatos! de-abia astept sa iesim la o plimbarica... sambata de exemplu :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo, domnu'!  cred ca pe la toamna poate-poate ma inscriu si eu in grupul vesel pe care l-ai deschis aici... asta cu putin noroc... mai vedem...

 

s-o stapanesti sanatos! de-abia astept sa iesim la o plimbarica... sambata de exemplu :wave:

Cu ceea mai mare placere.......

Sambata merg dupa numere si dupa capra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aham, deci nu esti inca in legalitate... vedem... eu vreau sa ies din buc. sambata pe undeva... am si ceva idei..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum sunt foarte foarte curios cum se comporta "jucaria" da te las acum sa-ti faci dabmlaua si nu te uit.. chiar vreau sa vad cum merge... pentru ca vreau si eu asa ceva si nu o pot lua doar ca imi place cum arata... desi faptul ca scrie ceva de Bavaria pe ea mi-este aproape suficient... chiar daca e facut motoru de austrieci... am incredere :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie imi plac caprele

:lol: zoofilule :what:

 

On-topic: Rares, tata, sa o stapanesti sanatos si sa-i faci muuuulte poze si sa le postezi si sa dai de baut la preteni pt achizitie. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut sa o stapanesti sanatos si sa-ti aduca numai bucurii.Spune-mi si mie cum ai reusit si unde (adica service-ul) s-o lasi mai jos.

cand ajung la garaj o sa-ti fac cateva poze cu detaliiiiiiiii.....este foarte simplu....se coboara jugul furcii pe furca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva un manual in engleza ?

 

...dau n'spe beri, ca mi-am prin urechile cu Gothe asta...

 

:banana:

Da am eu.

Daca esti din buc sa-mi dai un cd sa-ti copies. Este in engleza dar din pacate doar pt CS. Partea cu motorul este la fel. difera rezervorul de ulei si pozitia baterie +esapamentul. Am si in germana pt GS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...