Sari la conținut

Bmw G450x


Postări Recomandate

  • 6 months later...
  • Răspunsuri 248
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Buna la toti enduristii in primul rand!

Vad ca nu a mai scris nimeni de mult in topicul asta. Nici o completare, o veste ceva?

Nu mai zic de locul 1 la romaniacs :blink:

S-au tinut ride teste cu 450 X, in Romania; nimeni nici o impresie nu are? Vor mai fi teste sa stiti :blink:

Daca mai sunt doritori lasati si voi un semn.

Pretul normal motocicletei este 9146 euro, nu 10 mii si ceva; din pacate bmw-motorrad.ro nu e updatat de vreun an si mai dureaza pana va fi pus la punct

Oricum acum 450 X e la oferta :rose:

 

Numai bine

Editat de Soso
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand o sa aiba Bavaria destul motoare. Nu-i fain sa faci test-ride cu un motor doar :rose: Daca vrei, te duci in Pipera la automobile bavaria si daca au un 450 disponibil il iei la test ride. Eu m-am distrat cu el pe dealurile de acolo :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna la toti enduristii in primul rand!

Vad ca nu a mai scris nimeni de mult in topicul asta. Nici o completare, o veste ceva?

Nu mai zic de locul 1 la romaniacs :laugh:

S-au tinut ride teste cu 450 X, in Romania; nimeni nici o impresie nu are? Vor mai fi teste sa stiti :laugh:

Daca mai sunt doritori lasati si voi un semn.

Pretul normal motocicletei este 9146 euro, nu 10 mii si ceva; din pacate bmw-motorrad.ro nu e updatat de vreun an si mai dureaza pana va fi pus la punct

Oricum acum 450 X e la oferta :laugh:

 

Numai bine

 

Pai si unde s-au tinut testele astea... ca daca imi amintesc bine si eu m-am inscris si nu mai mai sunat. Deci sa inteleg ca la SB nu au fost inca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
Buna la toti enduristii in primul rand!

 

Vor mai fi teste sa stiti :laugh:

 

Daca mai sunt doritori lasati si voi un semn.

 

Buna seara si tie!

Ce funny esti :laugh:. V-ati cumparat simulator?

Unde sa lasam un semn? Pe butonul de "report"?

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

To alesckool Da deocamdata la Sibiu nu s-au tinut inca

To Popescu MihaiRaul Acelasi raspuns ca si mai sus; intotdeauna apreciez ironia fina :laugh:

 

Revenind la subiect nu am uitat de nici unul dintre dvs care mi-au at datele lor de contact pt un test la Sibiu, nu v-am contactat deoarece acesta nu s-a tinut inca aici;cand va fi posibil testul la Sibiu va voi contacta, perioada nu tine doar de mine, probabil va fi peste aproximativ 1 luna. La Bucuresti au fost teste, de exemplu intrebati-l pe switch, el a dat o tura cu motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toata lumea o da cu criza, criza in jos, criza in sus; au mers in ultimii 20 de ani lucrurile cum trebuie in Romania ca sa putem vorbi acum de o criza?!

criza a fost afara unde treburile au mers si apoi a fost un recul, dar la noi... Romania tot in marsarier merge de mult timp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand o sa aiba Bavaria destul motoare. Nu-i fain sa faci test-ride cu un motor doar :laugh: Daca vrei, te duci in Pipera la automobile bavaria si daca au un 450 disponibil il iei la test ride. Eu m-am distrat cu el pe dealurile de acolo :laugh:

 

 

serios? dealuri?

mie mi-au zis ca ride test la Bavaria consta in 10-15 minute de "endureala", preferabil prin parcare

cred ca daca eram cuminte imi aruncau o roaba de pamant si o lopata de nisip...

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am dat cu el inclusiv pe podul in constructie, spre disperarea paznicului. De fapt, la modul asta am pus problema: e motor de off, pe unde pot sa ma dau offroad?

 

Daca dati de mobra aia a nu-stiu-carui austriac sau neam, nu incercati pe drum drept la peste 70 cu gumele si setarile alea... deja mergea pe unde voia mobra. Mi-am bagat picioarele si am luat-o pe camp, fara sa reduc viteza :laugh: Era mult mai placut :laugh:

 

...iar cu 1200le lor m-am dus si am baut o cafea la d-na ghica si am venit dupa vreo 40 de min. Nu mi-a zis nimeni nimic. La fel cum nu a zis nimeni nimic atunci cand am plecat la drum cu pasager pe motoarele mai mari.

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
To Popescu MihaiRaul Acelasi raspuns ca si mai sus; intotdeauna apreciez ironia fina :laugh:

Ma bucur sa aud asta. Si eu iubesc spammerii.

 

Revenind la subiect nu am uitat de nici unul dintre dvs care mi-au at datele lor de contact pt un test la Sibiu, nu v-am contactat deoarece acesta nu s-a tinut inca aici;cand va fi posibil testul la Sibiu va voi contacta, perioada nu tine doar de mine, probabil va fi peste aproximativ 1 luna. La Bucuresti au fost teste, de exemplu intrebati-l pe switch, el a dat o tura cu motocicleta.

:laugh: :laugh:

Ti-am spus eu ca esti un tip amuzant. Sterge-ma, te rog, de pe lista.

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

serios? dealuri?

mie mi-au zis ca ride test la Bavaria consta in 10-15 minute de "endureala", preferabil prin parcare

cred ca daca eram cuminte imi aruncau o roaba de pamant si o lopata de nisip...

:laugh:

Noi ne-am plimbat cu motorul pana ne-am saturat. Pe mine doar m-au rugat sa ii spun prietenului meu sa nu mai mearga pe o roata pe asfalt ca sa nu toceasca pneurile

post-2296-1254766539_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi ne-am plimbat cu motorul pana ne-am saturat. Pe mine doar m-au rugat sa ii spun prietenului meu sa nu mai mearga pe o roata pe asfalt ca sa nu toceasca pneurile

 

serios?

de la ce dealer ati imprumutat motorul?

ca sunt curios...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

pai ai auzit bine........... modele de 450 si 510 cross si enduro 2011 care o sa fie lansate in vara or sa fie deja cu tehnologia BMW, dar o sa fie copie fidela o sa fie mult inbunatatia: suspensii, motor si sasiu..........

abia astept :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

Nu am mers cu el dar m-am urcat asa de curiozitate. Fata de un exc450 mi s-a parut ca e cit un vapor, sincer nu stiu cum poti face enduro cu asa ceva, este mai mult spre rally raid, mobra asta este pur si simplu imensa cind te urci pe ea.

Despre mers nu stiu ce sa va spun, doar ca dupa prima iesire s-a intors destul de tavalita :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Uau ... am citit topicul si spre surpriza mea nu gasesti nimic despre modelul asta, in schimb mistocareala la greu .

Deci ... poate cineva sa-mi dea detalii despre intervalul de schimb a uleiului (kilometrii), costuri intretinere, etc.etc. Cred ca de astfel de informatii e nevoie pe un topic al unui model !

Inca o data rog cine are informatii certe(nu zvonuri) despre asa ceva sa le posteze.

Multumesc

:smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...