Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

520 e grosimea lantului, in general motoretele vin cu 525. Se traduce printr-o masa mai usoara a lantului si pinioanelor. In functie de rapoartele tale, daca scazi -1 pe fata si adaugi pe spate +1, +2 scade top speedul si creste cuplul. Exista un grafic pentru a afla raportul ideal, nu poti alege chiar orice.

Mergi la GRG la service si te servesc baietii de acolo.

 

edit: eu stock aveam 15/40, am trecut la 14/41 si era alta motoreta, mult mai responsiva, piscam putin acceleratia si fata se ridica. Dar eu nu pentru asta am schimbat rapoartele ci pentru ca intr-a doua, la manevre gen giratorii simteam ca e in treapta gresita.

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 hours ago, kevo82 said:

Dupa conversie va fi posibil sa fac power wheelie doar din acceleratie (no clutch)?

 

Dacă vrei să faci wheelie-uri, învață să lucrezi cu ambreiajul și cu frâna spate. Cele din gaz sunt mai greu de controlat și de ținut, și se limitează de obicei la "broscuțe".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

19 minutes ago, GoodKat said:

Salutare! Ma intereseaza sa cumpar urmatoarele:

 

Sursa cea mai bună pentru asemenea piese este ebay. Poți încerca și la Dafway. Nu-i recomand pentru service, dar știu că aveau la un moment dat multe piese dezmembrate de Ducati. Pentru far și parbriz, vezi că sunt cam scumpe dacă le vrei originale - cam 150€ bucata.

  1. Vezi dacă ai nevoie de varianta cu control de far sau nu. La 2005 cred că este fără, deci se potrivește și de 696/796. Uite una aici.
  2. Sunt câteva pe ebay, pune filtru pe Europa. Vezi și pe motorparts-online.com
  3. Este unul la 80€ pe ebay, sari pe el. Altfel sunt lejer peste 100.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...