Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am avut si io R1 din 99 si inaintea ei 919, zx9 si turere(a se citi gpz si rf900). Comparand cu Honda R1 trebuie sa o conduci mai concentrat, mai atent pe curbe ca daca nu fuge spatele(cred ca din cauza ca merge mai tare decat iti lasa impresia). In oras nu poti zice care-i mai buna ca daca nu poti sa te strecori mori de cald cu orice mobra dar odata ce iesi la drum.... se schimba treaba. Ce nu mi-a placut la ea e instabilitaea la viteze mari (250+) unde tremura si daca treci peste un chistoc de tigara(sa nu mai zic daca vine un tir pe contrasens). Per total o mobra buna dar am dat-o sa-mi iau una noua si cum Honda e Honda.... mi-am luat GSXR 1000 K8 care trebuie sa-mi vina luni, 14.07.2008

Bafta si asfalt uscat

Editat de piticot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cica r1 baga 1-a 160 kmh

 

 

 

Am un prieten care are un r1 din 99'. Am fost cu el pe moto cand a prins 135 in 1-a. Mai am inca unu care are unu din 2005 dar care ii putin modificat. El sustine ca i-a dat 175 in 1-a. Banuiesc ca depinde de anu fabricatiei, de la an la an cai-putere mai multi. Numai bine :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu propun joi seara pe la 8 la academia militara, intalnire r1.

 

Ar fi super daca ar veni mai multi, eu unu sigur vin si s-ar putea sa mai aduc si un R1 2007.

 

Haideti ftratilor sa ne vedem !!!

 

DECI INTALNIRE R1 JOI ORA 8 LA ACADEMIE

 

Toate cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu propun joi seara pe la 8 la academia militara, intalnire r1.

Vin si eu... :blbl: ...nashpa ca sunt 650 km ... :burnout:

Dar o sa am okazia sa ma intalnesc cu voi, cel mai probabil pe la ceva intrunire, daca nu atunci cand facem turul tarii, undeva pe la mijlocul lui August... :cheers: :unsure:

 

Pana atunci astept pozele ... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi vand tobele.

finale ajko. le am luat la 850E noi.

pret 500E.

astea sunt: http://www.ajko.it/images/catalogo/pages/carb3.htm

 

 

si aici saitul ajko:

http://www.ajko.it/Home_i.htm

Editat de sacal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vreo 3 luni de cand mi-am luat permisul(dar am mai mers pe moto si inainte) si mi-am achizitionat un cbr f2 foarte bun la anii ei (vb aia honda nu are moarte :() ) insa la anul vreau sa il schimb cu un r1 primele modele 98-00 si la el sa ma opresc.o parere ,un sfat dak aveti sa imi dati ,mi-ar face placere.va salut si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vreo 3 luni de cand mi-am luat permisul(dar am mai mers pe moto si inainte) si mi-am achizitionat un cbr f2 foarte bun la anii ei (vb aia honda nu are moarte :D) ) insa la anul vreau sa il schimb cu un r1 primele modele 98-00 si la el sa ma opresc.o parere ,un sfat dak aveti sa imi dati ,mi-ar face placere.va salut si asfalt uscat

Mai stai cam trei ani si pe urma cumpara-ti R1... :(

Mai acumuleaza experienta....nu neaparat in trafic, ci in general pe moto... :kali:

 

Bafta, :D

Raul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai stai cam trei ani si pe urma cumpara-ti R1... :(

Mai acumuleaza experienta....nu neaparat in trafic, ci in general pe moto... :hug:

 

Bafta, :D

Raul

stii chestia asta am auzito si cand le spuneam prietenilor ca vreau sa imi iau un 600 de inceput,ca domne e prea mult pt un incepator nush ce,eu zic ca problema este de mental .dak u esti cu capu pe umeri si nu bagi mana in gaz ca maimuta unde nu trebuie ,sau nu esti suferind de viteza etc(eu unu nu sunt) cred ca e ok si un r1 .ce greutate are?a mea are 210 kg,si sincer mi se pare usoara,eu avand 1.86 si cam 90 kg,deci in concluzie eu tin sa cred ca esti bine pe orice motor atata timp cat esti cu capu pe umeri .salut si ms pt sfat chiar dak nu sunt de acord cu el :hug:) :D

 

Aici imi permit sa te contrazic. Yamaha R1 este un motor ce isi protejeaza foarte usor pilotul. Este foarte usor de manevrat datorita constructiei sale dar si ultimelor tehnologii inglobate. Trebuie sa se familiarizeze cu 2 lucruri 1. greutatea; 2.cu puterea :hug:

Daca la primul punct in timp si cu ceva sala ajungi sa o stapanesti..la partea cu puterea...numai de el depinde...

ea este ce te poarta in senzatii incredibile..dar te poate duce la moarte in cateva fractiuni de secunda.

Iti trebuie o anumita maturitate pentru a conduce un R1, nu neapara luni pe carnet, si asta iti spune un om ce stie difernta intre experieta si puterea motorului.

Uite amic ce nu am mai condus nimic altceva decat motorul de scoala :) si ii imprumut motorul meu si am incredere ca il poate aduce intreg acasa :D

total de acord cu tine ,bravo :kali:

 

alte sfaturi ,pareri:)) ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai tocmai de asta zic si eu ,nu cred ca as avea cum sa nu o tin la inaltimea si greutatea mea ,iar la anu sper sa fiu sanatos si voinic si cu siguranta imi voi lua si eu un r1 ,ca vara asta deja e cam dusa si nici nu prea am fonduri acum ,insa la anu' dak totul e ok cu siguranta voi avea si eu una....ms pt invitatie insa nu cred ca vin pt ca acolo sunt numai r1 ,nu dau eu bine sa ma bag cu un f2 din 94 ,ma luati la suturi :() ...in alta ordine de idei am un prieten care a aavut un f2 ca al meu care zicea "bai frate mie imi e rusine sa ma uit la astya la semafor cu motoare d astea noi gen r1,r6 ,k8,636 etc :D)....insa nu e si cazul meu ,sunt mandru de motoreta mea chiar dak e ea mai babuta .ce e al meu e al meu :kali:))...salut cu respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:())...dak ma razgandesc o sa iau legatura cu tine ,ca mi se pare ca esti super ok si am ce discuta cu tine ,nu zic ca , cu ceilalti nu as avea ,dimpotriva ..in ceea ce priveste anul ,culoarea etc ...cred ca o sa fie un model mai vechi ,printre primele cred 98' - 00 ca sunt ceva mai accesibile,si am auzit ca sunt si cele mai fiabile modele fabricate in aceea perioada .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am un var cu un R1 2002 si a picat. Aveti sau stiti careva pe la dezmembrari ghidonul dreapta si oglinda dreapta ?

 

Multumesc, :baldy:

 

Idul lui alex_cobra666

 

Sau la mine MP !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am un var cu un R1 2002 si a picat. Aveti sau stiti careva pe la dezmembrari ghidonul dreapta si oglinda dreapta ?

 

Multumesc, :baldy:

 

Idul lui alex_cobra666

 

Sau la mine MP !

 

o sa ma interesez daca aflu ceva am ID tau si te contactez

 

numa` bine :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...