Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

Chiar multi posesori de R1.....Cat despre victime , poti avea si de 125 , daca nu esti cu capu pe umeri.....:(

:D

 

Care stie unde / la cine gases nishte piese de carenaj ?

M-ar interesa in acestea 2 buc, la mine lipsesc, si se vede foarte nashpa :rolleyes:

post-5937-1211269186_thumb.jpgpost-5937-1211269183_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Motocicleta asta e facuta sa mearga peste 100!!

Am fost de la Cluj la Oradea pe timp de zi,asfalt uscat si nu am obosit deloc,m-am intors pe ploaie,seara,s-a inoptat am fost extenuat!!!

Daca pleci sa te plimbi inafara orasului pana reusesti sa iesi ti se rup bratele(frana la pieton,frana la toleu,frana la semafor)

Te arzi la picioare cand se incinge motorul....Te scutura de mori daca ai suspensia reglata inspre maxim(si nu cred sa aiba cineva suspensia la un click in plus de la minim)

Inafara e o placere

Cine se plimba mult in oras sa nu is ia R1 ca o sa ii para rau.Daca vrea speed neaparat CBR-ul e un fel de "in bratele mamii" comparabil cu r1.Insa inafara.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta asta e facuta sa mearga peste 100!!

Am fost de la Cluj la Oradea pe timp de zi,asfalt uscat si nu am obosit deloc,m-am intors pe ploaie,seara,s-a inoptat am fost extenuat!!!

Daca pleci sa te plimbi inafara orasului pana reusesti sa iesi ti se rup bratele(frana la pieton,frana la toleu,frana la semafor)

Te arzi la picioare cand se incinge motorul....Te scutura de mori daca ai suspensia reglata inspre maxim(si nu cred sa aiba cineva suspensia la un click in plus de la minim)

Inafara e o placere

Cine se plimba mult in oras sa nu is ia R1 ca o sa ii para rau.Daca vrea speed neaparat CBR-ul e un fel de "in bratele mamii" comparabil cu r1.Insa inafara.....

Intradevar la "drum" e super ok motoru' ... dar nici in orash nu e rau, ma refer ca e usor de manevrat, cam ca si f4-ul care l-am avut, diferenta ca la r1 se "incinge" cadrul dupa 15 min in orash, si daca nu umbli turat cu el...

 

In schimb la drum intins poti merge linishtit numai cu treptele 4-6 ... :lol:

Consumul la un drum de bistrita, BM - Bistrita ~150km (viteza de 120-140 cu doua varfuri de 200++++ ) a fost de ~5.5 l/100 km ceea ce e super ok pentru un motor de o litera...CBR-ul a avut, la aceleasi viteze undeva la 7 litrii...

 

Numai bine, :lol:

Raul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SI eu am BATRANELUL R1 98 ce pot spune buna motoreta insa simt nevoia de ceva care miroase a mai nou ! dar pot spune ca R1 pt mine ramane unu dintre cele mai tari motoare !

 

si cel din imagini este jaful meu !post-21093-1211880050_thumb.jpg

post-21093-1211880107_thumb.jpg

Editat de NitrosOxide
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am gandit de mult sa facem un <<<<CLUB R1>>>>

 

Sa facem cateva intalniri numai R1.... eu zic ca ar fi ceva frumos.

 

Ce ziceti??? :lol:

La cati posteaza si pe topicul acesta, cred ca ar fi destul si curtea unei case de vacanta... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SI eu am BATRANELUL R1 98 ce pot spune buna motoreta insa simt nevoia de ceva care miroase a mai nou ! dar pot spune ca R1 pt mine ramane unu dintre cele mai tari motoare !

 

si cel din imagini este jaful meu !post-21093-1211880050_thumb.jpg

Spune lumii si ce ai mai avut inainte ca prin comparatie sa reiasa ca e unul dintre cele mai tari motoare..

Hai impartaseste....Eu sunt numai la al 2-lea,si primul a fost cbr 600 f2,deci nu prea pot compara puterea-cuplul-abordari viraje(guma de 160 parca versus 190)

De comod pot spune ca era mai comod cbr-u dar parca la viteze mari erai ca si cu fotoliul legat de un R8 :crack:))

Cine a mai avut 929?954?

Si mie imi place la nebunie r1,insa nu trebuie sa ne transformam discutiile in"cel mai cel...rupe,face,drege"fara a compara cu ceva.

Oare de ce nu se prea discuta despre r1?

Sa fiu rau si sa zic ca de rachete nu prea discuta lumea ca stiu totzi cam ce e o racheta,insa despre avioane se mai schimba pareri?:lol:)

 

Va doresc un sezon urmat de multe-multe altele iar ultimul sa fie ca si in reclama aceea cu batranul si motorul la nu stiu ce credite:))

 

Cu respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am un zx10r , dar as vrea sa imi iau un r1 sa vad cum e, toti mi-au zis ca e instabil pe curbe, proprietarii zic ca nu e foarte echilibrat dar e ok (vorbesc de la modelul 2005 in sus )

 

Voi ce pareri aveti ? (model >2005)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt foarte multumit cu el , am mers si pe curbe , si cu viteza mare ( 250km/h ) si e un motor foarte stabil , cel putin la viteza mare e super , daca imi voi lua altceva in viitor , tot R1..... :lol:

 

Cat despre intalniri , haideti sa facem o intalnire , cand vreti voi , anuntata din timp sa putem sa ne aranjam cu totii.... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt foarte multumit cu el , am mers si pe curbe , si cu viteza mare ( 250km/h ) si e un motor foarte stabil , cel putin la viteza mare e super , daca imi voi lua altceva in viitor , tot R1..... :lol:

 

Cat despre intalniri , haideti sa facem o intalnire , cand vreti voi , anuntata din timp sa putem sa ne aranjam cu totii.... :crack:

cu ce-l compari cand zici ca este un motor foarte stabil ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
iata ca am mai gasit ceva ideei .. arata super misto m-am indragostit zau :kiss:

 

 

Ma..tu porti numele de gixxer ,porti poza amantei (honda) si esti indragostit de mama tuturor...ea....ia...YAMAHA! :D

Nu ca ar fi ceva rau in asta :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...