Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Comunicat de presă

Deschidere DN 67 C (Transalpina)

10.06.2016

Compania Naţională de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din România anunţă că începând de

mâine,

11.06.201, ora 07:00, se deschide circulația rutieră pe DN 67C, pe sectorul de drum cuprins între

km 34+500 - km 59+800.

Precizăm că accesul autovehiculelor în intervalul orar 20:00 – 07:00 este strict interzis. De

asemenea, viteza maxima de circulație pe sectorul de drum menționat este de 30 km/h. Accesul pe

acest tronson de drum fiind permis doar autovehiculelor cu MTMA mai mică sau egală de 3,5 to.

Informaţii suplimentare privind starea reţelei de drumuri naţionale pot fi obţinute de la Dispeceratul

Companiei Naţionale de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din Romania S.A., la numerele de telefon

021/264.33.33; 021/9360 sau pot accesa pagina de internet:

www.cnadnr.ro/Situatia

Drumurilor

Nationale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, a trebuit folosit dorn ... dinspre ext spre int ... in capatul dinspre roata pinul are ca o bucsa de tabla semirotunda care il tine fixat/centrat in gaura dinspre roata.

sa fie sanatosi!

 

paul

Le-am schimbat si eu astazi, erau terminate alea vechi. Mai rau e ca mi-au cam mancat din disc, l-am masurat si mai am doar 4.35...

Eu am impins cu varful surubelnitei, a iesit relativ usor. Si de pus la loc am impins cu varful patentului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De maine pana marti rupe ploaia la munte si prin tara....

Asa ca TRANASLPINA .... Ioc

:) asa este - a plouat urat dar erau multi pe Transalpina cu GS/GSA-uri (cele mai multe motorete intalnite erau din categoria asta).

eu urcat din Petrosani pana la Obarsia Lotrului (cheile Jietului) apoi coborat spre Sebes ... erau prea urati norii din zona transalpinei si in plus am pleacat prea tarziu din TM (dupa 1 pentru planul ce il aveam - petrsani/Brezoi apoi Novaci/Sebes) - dar mai este timp, muntii vor fi tot acolo.

In plus pe harta mai vad un drum de la Cugir la Oasa ... sunt curios in ce stare este.

 

Asa arat cutia de scule de la Touratech si merge decent si pe Givi:

post-18136-0-33572200-1465756721_thumb.jpgpost-18136-0-35845500-1465756738_thumb.jpg

 

Intra destule chestii acolo, capacul are garnitura de cauciuc si cand se incuie preseaza bine pe garnitura.

 

stima,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreo 150lei - Brembo albastre

stiu ca suna aiurea dara asta e ....

brembo albastre papa rau discul

e' eftine...... dar NU !!!!

 

bavaria avea la 900 ron cele 3 seturi ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

brembo albastre papa rau discul

e' eftine...... dar NU !!!!

doar daca sunt ceramice ...

 

bavaria avea la 900 ron cele 3 seturi ....

uau ... asta da pret.

pp ca sunt brembo sintered (nu am fost curios dar o sa ma uit pe cele ce le-am dat jos ce Brembo sunt dar dupa culoare - sintered).

Toti producatorii dedicati frane EBC(HH), Brembo(?/rosii?), CL(A3+) au placute sinterizate (sau organice pentru cine doreste) la jumatate de pret.

De diferenta faci Thassos dus-intors... din Timisoara (pp ca din Bucuresti faci 2 drumuri si jumatate).

:)

 

PS - cred ca este a doua oara pe topicul acesta cand simt nevoie sa completez ca atunci cand am ales un produs (placutele CL in acest caz) nu pretul a fost factorul decisiv (prima data nu mai stiu despre ce era vorba).

 

numai bine,

paul

Editat de ivanp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Road Carbon Ceramic

http://moto.brembo.com/en/detail/07BB28/bmw/r-1200-gs-abs/1200/2010/pads/rear/CC/09

 

It represents the evolution of the organic compound with the use of a higher quantity of carbon. High mileage and good performance when hot and cold, dry and wet, characterise this friction material.

Editat de shpixy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In final am hotarat sa echipez mobra cu cutiile Trax Adventure de la SW Motech. Deocamdata topcase-ul, saptamana viitoare si sidecase-urile. F.bine construit, nimic de reprosat. Se inchide f bine, perfect finisata.

attachicon.gif20160608_162125.jpg

attachicon.gif20160608_162137.jpg

Deja ai bagat GS-ul in SAVANA ! :mexicanwave:

Editat de revo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am orientat doar spre cele originale momentan. Nu prea credeam ca sunt si AfterMarket.

 

77 euro. Pare rezonabil zic eu pentru ABS. Probabil sunt Brembo in cutie.

:)

eu zic ca nu pare rezonabil ... placute brembo pe care le cumpar la pret de end user cu 30 de euro sa ti le vand tie utilizator de BMW cu 77eu fara sa le suflu cu un strat de aur.

posibil sa ma insel si Brembo sa aibe o linie de fabricatie cu compozitie speciala pentru BMW (dar gandindu-ma in acelasi timp la alte neglijente de 2 bani - ma indoiesc complet ca BMW ar investi in asta).

nah - nu conteaza - noi sa fim sanatosi cu oricare dintre placute!

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BMW are si o varianta mai ieftina pentru modelul fara ABS. Aveti idee care e diferenta ?

 

attachicon.gifplacute.jpg

pai unele sunt sinterizate si unele organice.

cele organice au consistenta mai moale, se uzeaza mai repede dar uzeaza mai putin discul. mai putin zgomotoase decat cele sinterizate, produc acel praf specific placutelor de frana. din punctul meu de vedere franeaza mai putin prompt decat cele sinterizate.

pe spate le-as trece cu vederea si as putea pune dar pe fata nu as pune organice.

 

stima,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu merg cu cele albastre.... astea scartaie :)

 

Le poti comanda la mag, de piese auto, importatorul le aduce sau le are deja. Eu asa le-am luat.

Editat de shpixy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, m-am hotarat. :) De unde le pot comanda?!

attachicon.gifbrembo.jpg

de la orice magazin de piese moto care aduce placute Brembo - incerc sa iti aflu un pret si din TM ca sa ai de comparatie.

sau poti sa comanzi de la BMW :P

 

stima,

paul

» Post actualizat in 14 Jun 2016 13:14

Eu merg cu cele albastre.... astea scartaie

am stiut eu de ce nu imi plac placutele brembo :P ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de busonul(dopul) de la ulei, voi aveti in trusa de scule ceva de desfacut busonul ?

da

» Post actualizat in 14 Jun 2016 13:31

era mai mult o gluma. ma bazam pe afirmatia citata de la tine ca scartzaie.

:)

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...