Sari la conținut

Sa Facem Ceva


aoreus
 Share

Postări Recomandate

Vizitator montecristo

singura propunere ar putea fi sa nu mai zburati peste meses ci sa circulati pe el. nu vrau sa fac acuzatii, nu va atacati, dar logic este ca riscul accidentelor cresc odata cu cresterea vitezei, deci mai puitne riscuri de accidente? viteza mai redusa. si desigur si alti factoi, soferi idioti si cu mintea incuiata, carosabil ca valurile marii negre in zi de furtuna si lista poate continua. stiti vb aceea? nu stiu exact cum era dar ceva de genul, daca mahomed nu merge la munte, va veni muntele la mohamed. sau invers, nu mai stiu sigur, dar cred ca ati prins ideea mea. de la o vreme incoace ma tot gandesc la o pista in zalau...unde si cat de mult ar costa amanajarea uneia? cine stie din vb in vb poate ideea ajunge unde trebuie si poate se gasesc si sponsori. nu ar fi frumos sa avem un zalau trophy? :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 102
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

singura propunere ar putea fi sa nu mai zburati peste meses ci sa circulati pe el. nu vrau sa fac acuzatii, nu va atacati, dar logic este ca riscul accidentelor cresc odata cu cresterea vitezei, deci mai puitne riscuri de accidente? viteza mai redusa. si desigur si alti factoi, soferi idioti si cu mintea incuiata, carosabil ca valurile marii negre in zi de furtuna si lista poate continua. stiti vb aceea? nu stiu exact cum era dar ceva de genul, daca mahomed nu merge la munte, va veni muntele la mohamed. sau invers, nu mai stiu sigur, dar cred ca ati prins ideea mea. de la o vreme incoace ma tot gandesc la o pista in zalau...unde si cat de mult ar costa amanajarea uneia? cine stie din vb in vb poate ideea ajunge unde trebuie si poate se gasesc si sponsori. nu ar fi frumos sa avem un zalau trophy? :moto:

 

:( :)

apropo de pista :moto: se ridica la ordinul milioanelor de Euro pt vreo 2500 mt...si nu ma refer la pista de GP la una asa in limitele bunului simt..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O pista implica teren, proiect, constructie, bani multi la mijloc. Nu prea gasesti pe cine sa fie interesat de asa ceva pentru ca numai din inchiriere nu scoti in veci profit. Ca sa poti sustine cat de cat competitii ( nu GP ) iti tre o gramada de constructii auxiliare gen baruri, hoteluri, restaurante, service-uri, sa nu uitam de drumuri bune de acces etc. ori asa investitia , ca sa fie aprobata de FIM sau FIA duce la muuuuulte zeci sau sute de milioane, nici nu pot numara atata. S-a mai discutat asta pe forum de multe ori. Abia acum se va face pista in tara, ati vazut poate ca pt reclama au venit in Romania M. Duhan si J. Trulli.

Concluziile le trageti, da cel dispus sa bage bani in asa ceva ar trebui sa fie un tiriac innebunit dupa motorsport, ori pana sa il gasim pe ala ............

De unduro e mai usor :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e, o pista care se ridica la standarde pentru MOTO GP costa in jur la 24 milioane de euro, asta numai pamantul,proiectul, infrastructura si pista la asta se mai adauga si ce zicea Alin, hoteluri, baruri, servisuri etc!!

Dar pana una alta cei impatimiti de viteza pot sa foloseasca pistele vecinilor nostri maghiari, sunt bune mai alest ptr incepatori si preturile sunt acceptabile si ai si de unde alege.De exemplu HUNGARORING-ul e ptr cei cu putina experienta,dar mai e si Panonia care e un circuit pe care se poate invata, e un circuit constant,iar ptr cei cu posibilitati se poate merge in Grecia la Seres,este la 1000 de km de Zalau dar merita, un circuit de aderenta maxima si usor de retinut!!

Cam astea ar fi cu circuitele! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator montecristo

mda, oi mere amu pana in hungaria ca sa dau la mine cu motorul meu , mda cum sa nu... poate in grecia mai degraba numa de nu ne bontozasc moldovenii si rusi pana acolo sau merem cu feriboutul? ;))

 

mda, trebuie multi bani dar se poate, eu daca as avea as investii si nu cred ca baruri si anexele nu ar fi, ca nu e prosti astia, s-ar face imediat daca ar fi pista, nu-i stres, numa ca mno, treba bani, teren, aprobari, iar aprobari, si foarte multe aprobari, ca uneori am impresia ca tara asata numa prin aprobari si taxe traieste...dar stai! chiar asa si este!! :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ezact :laugh: :laugh:

:P

cu jeruntii pe jos

 

amandoi odata? si mai bine, ;)

Rossi, Watch Out !!! Rock'n'Roool !!!

 

Hai ca de cand cu casca integrala nu te mai deranjeaza nici vantul nici musculitele. ;)

 

clar protejeaza bine, dar nu prea merge cu motorul ...

da' ii mai fain cu Wermacht-ul, am gasit in America cu DOT, luna viitoare cred ca maresc colectia

sincer, de muste nu prea am avut parte la viteza supersonica cu care merg, parca seara erau mai multe anu' trecut

 

complet off topic, sorry, Bogdan e de vina cu circuitele lui cu tot (choppersit il facem !!!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Apropo de mersul in sigurantza,sa-mi bag stiti voi ce si unde in TOTI SORICEII DE SEMAFOARE :) :) :) :P si in cei care le tureaza pana decupleaza,mergeti drqlui pe MESESRING si schimbati acolo vitezele numai cand decupleaza....e, si tot in pantaloni scurti si-n maieu sa mergeti ! :)

 

dar sa nu uitam nici ATV-istii...la fel... :) :) :D

 

 

P.S. TOT MESESUL,DE LA CAP LA COADA.. .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator montecristo

uite cum ies demonii afara....uite!! :) nu te mai deranja, ca iti racesti gura degeaba. 1 la noi nu sunt drumuri, 2 sa fie mereu de genul celor ami sus mentionati de tine, 3 nu poti sa-i schimbi si 4, o sa fie mereu cineva care o sa vrea sa faca ceva dar in zadar. inca lumea nu e obisnuita cu asa ceva, si plus de aia suntem pre putini cei care privesc motociclismul cum trebuie ca sa facem ceva care sa se simta, sa conteze. puteam sa zic si mai pe scurt ca suntem ca pestii pe uscat. bafta si asfalt uscat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de mersul in sigurantza,sa-mi bag stiti voi ce si unde in TOTI SORICEII DE SEMAFOARE :) :) :) :P si in cei care le tureaza pana decupleaza,mergeti drqlui pe MESESRING si schimbati acolo vitezele numai cand decupleaza....e, si tot in pantaloni scurti si-n maieu sa mergeti ! :)

 

dar sa nu uitam nici ATV-istii...la fel... :) :D :D

 

 

P.S. TOT MESESUL,DE LA CAP LA COADA.. .

fara oprire in Ciumarna!!! :) ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

problema e ca daca accelereaza pana decupleaza pe meses ring nu o sa-i mai vada fetitele care sunt tot asa sumar imbracate in maieu si rochite ca ei, deci in concluzie "prostul nu e prost destul daca nu e si fudul" :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Care mortii lui ii viteaz acuma prin oras? ca de pe Olarilor il aud si el ii undeva in centru. Ii cu ceva SS dupa cum suna trompeta , in blana desigur. Luara-l stalpii in brate. Any day now, imediat ne ia si pe noi gaia la intrebari de tobe, asa cum fac deja in alte orase. Pt faggeti din astia.

MORI MA !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acuma au vorbit doar cei care au tobe stock.Mai terminati si voi ca daca ati avea si voi tobe sport nu ati zice nimic asa ca shhht. :D

Zmeule, si eu am avut pe celalalt motor toba aftermarket, nici nu era omologata de strada, era goala-goluta si suna de numa , dar asta nu inseamna ca o duceam in 13 000 de ture in treapta 1 pe bulevard la 1 noaptea, asa ca shhht :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zmeule, si eu am avut pe celalalt motor toba aftermarket, nici nu era omologata de strada, era goala-goluta si suna de numa , dar asta nu inseamna ca o duceam in 13 000 de ture in treapta 1 pe bulevard la 1 noaptea, asa ca shhht :D

 

Apai fiecare cum poate.Unu tre` sa fie mai rasarit dintre toti.

PS.Tre sa ma simt cumva? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie pana mea care sa fie ca is o groaza de trompetisti care procedeaza asa.Daca se baga ceva restrictii din cauza lor propun sa le dam in bot. :D

 

cred ca urmam noi dupa atv-isti daca nu se potolesc aia cu trompetele in toiul noptii.... ia uite ce parere are primaru' nostru;

http://www.zalautv.ro/stiri-video/social/g...-in-centru.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care mortii lui ii viteaz acuma prin oras? ca de pe Olarilor il aud si el ii undeva in centru. Ii cu ceva SS dupa cum suna trompeta , in blana desigur. Luara-l stalpii in brate. Any day now, imediat ne ia si pe noi gaia la intrebari de tobe, asa cum fac deja in alte orase. Pt faggeti din astia.

MORI MA !!!

 

mah aline mai usutel... ca si tu mergeai cu banditu ala de 600 in blana prin oras..... toti sunteti lupi moralisti....

 

 

cred ca urmam noi dupa atv-isti daca nu se potolesc aia cu trompetele in toiul noptii.... ia uite ce parere are primaru' nostru;

http://www.zalautv.ro/stiri-video/social/g...-in-centru.html

 

sa ii dau multa mue la desteptu ala de primar... :D :D :D pai io stau pe bulevard ...cum ajung acasa? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...