Sari la conținut

Aprindere Mobra


Andrei_D
 Share

Postări Recomandate

la cine gasesc modelu asta de platina??? sa fie noua.. 1,2,3 bucati.....

 

multumesc anticipat.

Moped-urile piaggio ciao, si, bravo au acelasi tip de platina ( cu o mica diferenta, firul se fixeaza altfel ).....deci cum s-a zis mai sus cauta la cei care repara/comercializeaza piese de piaggio.

..... magnetoul tau e model "BOSCH", pe cele vechi scria bosch, iar cele mai noi electroprecizia. Au fost si cu magnetou ducati , dar la ala nu seamana platina cu aia de la piaggio

Editat de calin_cz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Vad ca nu se mai scrie pe aici,stie cineva cate tipuri de aprinderi a avut mobra?Eu am Bosch,Electroprecizia si Ducatti.au mai fost si altele?

Se poate muta topicul la mobra?

Editat de sabyn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De Electroprecizia nu am stiut.Dar restul sunt valabile.Si nici nu stiu sa fie altele.Sincer am dubii si in privinta lui Electroprecizia.Fii dragut si daca ai, pune o poza cu aprinderea respectiva.

Editat de HondaSan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cele Bosch sun doua modele,una cu doaua bobine mici si cealalta doar cu una,acum nu stiu care a fost folosita la Mobra 50(cea cu baterie si semnalizari).Cand am timp am sa fac poze la toate modelele si postez.Cea de Electroprecizia am impresia ca difera putin la platina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Si cele Bosch sun doua modele,una cu doaua bobine mici si cealalta doar cu una,acum nu stiu care a fost folosita la Mobra 50(cea cu baterie si semnalizari).Cand am timp am sa fac poze la toate modelele si postez.Cea de Electroprecizia am impresia ca difera putin la platina.

Pe cea din poza am avut-o eu la mobra 50 cu semnalizare, cele doua fire rosii ti se duc la redresor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...