Sari la conținut

Accidente


CHUCKY
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 571
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am vazut aseara pe National TV accidentul asta...

destul de nasol, dar bine ca nu a fost mai rau

sanatate si recuperare rapida!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Azi, 27 iulie, cand ma intorceam din Cannabis un pic.. mahmurit am vazut o poza si niste lumanari pe copou langa Centrul cultural francez. Era o poza acolo cu un baiat si un motor. Stie cineva ceva ? Cine e ? Cand a murit sau cum s-a intamplat ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi, 27 iulie, cand ma intorceam din Cannabis un pic.. mahmurit am vazut o poza si niste lumanari pe copou langa Centrul cultural francez. Era o poza acolo cu un baiat si un motor. Stie cineva ceva ? Cine e ? Cand a murit sau cum s-a intamplat ?

 

Cred ca e vorba de accidentul de anu' trecut de pe copou. Ala nasol rau.... :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Un iesean de 47 de ani se afla internat in stare grava la Spitalul de Neurochirurgie dupa ce, in timp ce conducea un motoscuter, a fost lovit in plin de un autoturism care nu a acordat prioritate. Totul s-a intamplat astazi, in Tudor Vladimirescu, in fata Facultatii de Chimie. Barbatul a fost diagnosticat cu traumatism cranio-cerebral cu fractura de baza de craniu, are ambele picioare paralizate, prezintand suspiciuni de fractura de coloana vertebrala.

 

sursa: http://www.bzi.ro/In-stare-grava-dupa-un-a...ter-A31982.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma cu fiori .... de fiecare daca cand citesc sau vad accidente ...... am scapat milimetric de cateva .... din cauza la unora cu mashina care nu dau prioritate , sau mai rau iti sar in fatza asa brusc .... nici nu mai stii ce sa le zici .... ma ia o stare nervi ... ca daca ash putea sai opresc iash opri si numai cu casca in cap iash bate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut ghinionul s-o patesc nu mult timp dupa ce mi-am luat permisul. De pe banda din dreapta mi s-a bagat unul cu un Opel brusc in fata pe banda mea si eu tocmai acceleram ca nu mai aveam nimic in fata. Ca sa evit ciocinirea am virat stringa ... am frinat cam brusc si m-am dus cu rotile-n sus. Ala nici n-a oprit (poate nici n-a vazut) iar eu am ramas cu paguba si umar luxat.

 

Acum doua zile mergeam spre servici si imi iese direct in fata din dreapta un Clio condus de o tipa. Si doar am vazut-o ca s-a uitat in stinga dar cu ochelarii ei de soare cit juma' de fata nu cred ca m-a vazut. Am vazut-o ca s-a asigurat si nici nu m-am gindit ca nu opreste.

Intr-o astfel de situatie daca, Doamne fereste, ai intrat in masina din fata cum te scoti la politie? Am impresia ca daca a apucat sa faca dreapta si mi-a bagat fundul masinii in fata si am intrat cu motorul in spatele masinii atunci cred ca-i vina mea ptr ca n-am pastrat distanta corespunzatoare. Daca lovesti masina in lateral atunci e foarte clar vina soferului.

 

Ultima faza mi s-a intimplat chiar azi. Imi spalam motorul parcat in rind cu celelalte masini in fata blocului. In spatele motorului ..pina la urmatoarea masina..mai era loc de una. Vad la un moment dat ca opreste in dreptul meu dar mai in fata o dacie care se pregateste sa faca o parcare laterala cu spatele pe locul liber din spatele motorului meu. Nu i-am dat importanta pina nu m-am trezit cu spatele daciei care a trecut milimetric pe linga mine si s-a oprit in bordura. Strig la sofer ..ii spun sa se opreasca ... imi scot motorul din zona ..si il dirijez sa faca parcarea aia. I-a iesit din vreo 3 incercari ... dar daca lasam motorul acolo...sigur mi-l dadea jos. Era un vecin de-al meu... mai in virsta si am zis ca pe la batrinete nu mai ai abilitatile necesare. Da' de unde .... cind a coborit din masina...abia se tinea pe picioare de beat ce era.

 

Mi-a fost frica sa nu buseasca si masina care era parcata mai in spate ... era tot a mea :D . Si cind ii vad pe soferii astia ca se tot pling de motociclisti imi vine sa-i :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Aseara(20-sept.) pe str. CANTA un scuterist nu a mai putut evita o portiera pe care un sofer neatent a deschis-o fara sa se asigure. Rezultatul ? o cazatura pot spune spectaculoasa. In primul moment am vazut doar scuterul cazut, scuteristul plonjase cam la 3-4 m. Prima reactie a celor din masina (care m-a scos din sarite) a fost sa-l apostrofeze pe cel cazut. Abia dupa ce am intervenit eu s-au potolit soferul recunoscind ca nu a fost atent la deschiderea portierei. Cu toate ca sunt vechi motociclist am invatat 2 lucruri:

1 Casca trebuie bine fixata pe cap ( casca o luase mult inaintea scuteristului)

2 Distanta fata de masinile chiar stationate (mai ales atunci cind in masina observam ca sunt oameni).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate scriu si eu aici.....

 

motoru nu are nimic decat un crashpad polizat

masina lui ala nu are nimic, decat niste urme curate pe masina ca i-am lustruito oleaca

si pe mine acum ma doare umarul

 

Si ce s-a intamplat pana la urma???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi, 25.09.08 ora ~19 a avut loc un accident cu moto in pacurari. parca o honda dominator si un opel vectra caravan.

motociclistul schiopata in rest ok(cat am reusit sa vad din masina) iar opelul bara fata pe jos si parbrizul spart.

 

poate are altcineva mai multe detalii. era si salvare venita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi, 25.09.08 ora ~19 a avut loc un accident cu moto in pacurari. parca o honda dominator si un opel vectra caravan.

motociclistul schiopata in rest ok(cat am reusit sa vad din masina) iar opelul bara fata pe jos si parbrizul spart.

 

poate are altcineva mai multe detalii. era si salvare venita

 

e vb de HHH e OK nu a patit nimic

Editat de orestte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...