Sari la conținut

Plimbari In Week-end.... 2008


fully
 Share

Postări Recomandate

Weekendu' 30-01.08.2010

 

Transfagarasan - Intrunire Sibiu - Brasov - Cheia - Bucuresti

 

Plecarea se va face vineri dupa ora 16.

VINERI Prima etapa pana la Curtea de Arges unde innoptam.

SAMBATA Dimineata - Transfagarasan - Intrunire Sibiu. Dormim in zona Sibiu.

DUMINICA Cea mai lunga din etape, desi nu stiu daca este indicat dupa noaptea de sambata, Sibiu - Brasov - Cheia - Ploiesti - Bucuresti , dar mergem lejer.

 

Putem face doua plutoane in functie de viteza de deplasare. Vedem.

 

Cazare la pensiuni. Sau cu cortul sambata la intrunire.

 

Deocamdata suntem 4 din Zimnicea (CBR600, Hornet600, VZ800, Vmax). Dar pana la sfarsitul lunii iulie poate nu mai ramanem nici unul sau poate ne inmultim. Se pot intampla multe.

 

Cine se mai baga? Macar teoretic :smoke:

 

PS La jumatatea lunii iulie facem o iesire de acomodare de o zi. La Veliko Tarnovo. Trecerea cu bacul pe la Zimnicea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

PS La jumatatea lunii iulie facem o iesire de acomodare de o zi. La Veliko Tarnovo. Trecerea cu bacul pe la Zimnicea.

 

La tura spre Veliko Tarnovo ma bag si eu ... sigur !

Intrunirea de la Sibiu nu ma intereseaza ! ......... de fapt nu ma mai intereseaza intrunirile ! E' pierdere de timp prea mult si am tot fost la multe ... imi place mai mult sa se invarta roata decat sa stau pe loc !

 

Bafta ne auzim ... cumva, pentru tura la Bulgari ! :smoke:

..... eventual, da-mi numarul tau de tel. pe PM ! Merci !

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici pe mine nu ma pasioneaza prea mult intrunirile si nici nu este nevoie sa ramanem ... dar drumul pana acolo ... si important e sa bem bere, sa se auda rock...

 

 

0765 36 37 86

Teodor Voica

Editat de choppermaniac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici pe mine nu ma pasioneaza prea mult intrunirile si nici nu este nevoie sa ramanem ... dar drumul pana acolo ... si important e sa bem bere, sa se auda rock...

 

 

0765 36 37 86

Teodor Voica

 

... vorbim despre tura in Bulgaria, la timpul potrivit !

Ti-am dat un SMS !

 

:lol:

 

,,Roger and aut" ! :smoke: ...... CORECT !

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 7 months later...

Weekendu' 30-01.08.2010

 

Transfagarasan - Intrunire Sibiu - Brasov - Cheia - Bucuresti

 

Plecarea se va face vineri dupa ora 16.

VINERI Prima etapa pana la Curtea de Arges unde innoptam.

SAMBATA Dimineata - Transfagarasan - Intrunire Sibiu. Dormim in zona Sibiu.

DUMINICA Cea mai lunga din etape, desi nu stiu daca este indicat dupa noaptea de sambata, Sibiu - Brasov - Cheia - Ploiesti - Bucuresti , dar mergem lejer.

 

Putem face doua plutoane in functie de viteza de deplasare. Vedem.

 

Cazare la pensiuni. Sau cu cortul sambata la intrunire.

 

Deocamdata suntem 4 din Zimnicea (CBR600, Hornet600, VZ800, Vmax). Dar pana la sfarsitul lunii iulie poate nu mai ramanem nici unul sau poate ne inmultim. Se pot intampla multe.

 

Cine se mai baga? Macar teoretic :smoke:

 

PS La jumatatea lunii iulie facem o iesire de acomodare de o zi. La Veliko Tarnovo. Trecerea cu bacul pe la Zimnicea.

pe cea cu transfagarasanul ma bag sigur,iar de cea de la bulgari ramane ''teoretica'' pentru ca nu stiu cum o sa fie prgramul exact de atunci.

sper sa vada si cei din rosiori si videle TURA asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe cea cu transfagarasanul ma bag sigur,iar de cea de la bulgari ramane ''teoretica'' pentru ca nu stiu cum o sa fie prgramul exact de atunci.

sper sa vada si cei din rosiori si videle TURA asta...

 

... poate ar trebuii sa te uiti putin la data postarii ! E' de anul trecut ... si tura la Bulgari sa consumat deja !

O sa mai bagam un Transfagarasean vara asta, dar sa se mai topeasca din zapada !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... poate ar trebuii sa te uiti putin la data postarii ! E' de anul trecut ... si tura la Bulgari sa consumat deja !

O sa mai bagam un Transfagarasean vara asta, dar sa se mai topeasca din zapada !

:rolleyes: greseala mea.

astept de foarte mult timp sa fac transfagaraseanul.

cam in ce perioada se deschide tot?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merge cineva sambata 28 mai la o plimbare scurta pana la Bucov (langa Ploiesti)? este ceva intrunire

plecare pe la un 8 din alexandria si sa ne intoarcem dupamasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merge cineva sambata 28 mai la o plimbare scurta pana la Bucov (langa Ploiesti)? este ceva intrunire

plecare pe la un 8 din alexandria si sa ne intoarcem dupamasa

 

As fi mers eu, insa sunt incurcat cu o pomenire ! Duminica nu se poate ??? ...... daca nu va incurc la caputolul ,,viteza de coraziera" insa !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As fi mers eu, insa sunt incurcat cu o pomenire ! Duminica nu se poate ??? ...... daca nu va incurc la caputolul ,,viteza de coraziera" insa !

 

duminica se sparge treaba, viteza de croaziera se poate adapta si la un 120km/h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

duminica se sparge treaba, viteza de croaziera se poate adapta si la un 120km/h

 

Nasol ... sa confirmat treaba cu pomenirea ! :( ... trebuie neaparat sa merg ca sa o duc pe mama si pe bunica mea.

Mi-as fi dorit sa ies putin din cotidian ! Poate merge altcineva, totusi ... sunt atatia motociclisti in Alexandria !

... poate week-end-urile viitoare bagam o tura ... undeva ?!

 

 

Cu bine ! :friends:

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa mai bagam un Transfagarasean vara asta, dar sa se mai topeasca din zapada !

Salut, dragilor!

Cand aveti de gand sa faceti Transfagarasanul, dati-mi si mie un zvon, sa ma lipesc si eu din Pitesti, ca poate ma intorc cu voi spre Turnu Magurele.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, dragilor!

Cand aveti de gand sa faceti Transfagarasanul, dati-mi si mie un zvon, sa ma lipesc si eu din Pitesti, ca poate ma intorc cu voi spre Turnu Magurele.

Bafta!

 

O sa scriem aici la momentul oportun. Eventual iti dau eu un PM !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

cu Transfagarasanu ce se mai aude?

hai ca intr-o sambata nu avem ce face cu el...

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

... pai e bine ! Mai asteptam ! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari motoristilor din Teleorman!Sambata,pe 18 Iunie,de la h 14,in Turnu Magurele va avea loc parada moto in avanpremiera Rock'n Port Fest,eveniment organizat de grupul Rockeri si Marea Imprieteneala Muzicala pe plaja de langa capitania portului.Dupa parada ne vom deplasa la locatie,unde ne asteapta pe langa bere,gratar si altele,la preturi ca pentru noi,un open air de zile mari,cu trupele Falze Reality(Brasov),Silver Bullet(Bucuresti) si Metrock(Bucuresti-trupa ce va deschide in Iulie Judas Priest si Whitesnake) si un show cu foc sustinut de cei 11 baieti si fete de la Hipnosis(Brasov).Dupa spectacol,ne vom antrena la un open stage-jam session,pe care-l vom repeta si Duminica seara.Mai multe detalii pe facebook-grupul rockeri,grupul marea imprieteneala muzicala,etc.

:cheers:http://www.youtube.com/watch?v=2My7FirR8Fk&feature=feedwll

 

Salutari motoristilor din Teleorman!Sambata,pe 18 Iunie,de la h 14,in Turnu Magurele va avea loc parada moto in avanpremiera Rock'n Port Fest,eveniment organizat de grupul Rockeri si Marea Imprieteneala Muzicala pe plaja de langa capitania portului.Dupa parada ne vom deplasa la locatie,unde ne asteapta pe langa bere,gratar si altele,la preturi ca pentru noi,un open air de zile mari,cu trupele Falze Reality(Brasov),Silver Bullet(Bucuresti) si Metrock(Bucuresti-trupa ce va deschide in Iulie Judas Priest si Whitesnake) si un show cu foc sustinut de cei 11 baieti si fete de la Hipnosis(Brasov).Dupa spectacol,ne vom antrena la un open stage-jam session,pe care-l vom repeta si Duminica seara.Mai multe detalii pe facebook-grupul rockeri,grupul marea imprieteneala muzicala,etc.

:cheers:http://www.youtube.com/watch?v=2My7FirR8Fk&feature=feedwll

 

... gata,am plecat la fest,ne vedem acolo ... io o sa beau primu' bere ... dahhhh ... !:friends:

post-65713-0-13527900-1308132023_thumb.jpg

Editat de jam session
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Vrea cineva o plimbare pe Clisura Dunarii, intr-un week-end de la sfarsitul lunii asteia ? Alexandria - Caracal - Craiova - Dirobeta T.S. - Orsova - Moldova Veche si retur - ~ 800km. Daca ii surade cuiva, sa dea un semn ! ..... dar nu dupa ce ma voi intoarce de acolo !

 

Va pup !

 

P.S. Asta ca sa nu mai ziceti ca am plecat si nu am spus la nimeni !

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrea cineva o plimbare pe Clisura Dunarii, intr-un week-end de la sfarsitul lunii asteia ? Alexandria - Caracal - Craiova - Dirobeta T.S. - Orsova - Moldova Veche si retur - ~ 800km.

 

Multam fain pentru anunt, deci cine se baga sa dea un semn:

 

1. Cand este plecare ? sa zici o data exacta, ora exacta.

2. Este o plimbare de 1 zi ? sau cu 1 noapte la Moldova Veche ?

3. Viteza aproximativa cu care rulezi tu la drum lung ?

 

P.S. Eu pot merge la o drumetie mai scurta: pana la Targoviste (191 km), Campina (180 km) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...