Sari la conținut

Plimbari In Week-end.... 2008


fully
 Share

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 138
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Deci ... sambata asta (21.06.2008), o excursie SUPER pe Transfagarasean, un pastrav in fulgi de porumb cum n-am mancat in viata mea, peisaje de iti taie rasuflarea si compania unor camarazi de drum cu adevarat ... MOTOCICLISTI.

 

Am plecat sambata la ora 06.00 din Alexandria. M-am intalnit in Pitesti cu ceilalti 3 care veneau din Bucuresti. Am mers spre Curtea de Arges, facut Transfagaraseanul, oprit la Pastravaria Albota, halit un pastrav, ne-am intors pe Rasnov - Valea Marului - Sinaia - spre Bucuresti si am sosit in Alexandria la ora 22.15.

 

Traseul a fost extraordinar, insa drumul de la sosea si pana la pastravarie a fost de vis ! Dupa de iesi de pe sosea mergi cam 10km pe un drum forestier si ajungi in ,,bratele" muntilor Fagaras unde gasesti un colt de Rai de unde nu ai vrea sa mai pleci vre-o data.

Cabana are de toate: cazare, restaurant, piscina, pastravarie, trasee de explorat in zona - erau foarte multi enduristi pe acolo.

 

Mi-ar placea sa va duc si pe voi pe acolo, insa partea din spre jud. Arges, a Transfagaraseanului ..... este ZOB ! ... lasand la o parte portiunea de off-road unde mobrele voastre nu v-ar permite sa ajungeti ! Asa ca dintre toti motoretistii plaiului Alexandriei, doar @mr.KTM poate fi un real candidat.

 

Peste 3 saptamani plec cu aceiasi baieti pe Transalpina. Traseu de calibrul Transfagaraseanului, insa nu exista ... sosea ! Excursia va dura 2 zile, iar noaptea ne vom chinuii langa corturi, langa gratar si langa cutiile de bere ce ne vor insotii ..... toate astea in vraf de munte !

 

Bafta ! :)

post-10224-1214202127_thumb.jpg

post-10224-1214202151_thumb.jpg

post-10224-1214202171_thumb.jpg

post-10224-1214202191_thumb.jpg

post-10224-1214202215_thumb.jpg

post-10224-1214202233_thumb.jpg

post-10224-1214202251_thumb.jpg

post-10224-1214202270_thumb.jpg

post-10224-1214202289_thumb.jpg

post-10224-1214202305_thumb.jpg

post-10224-1214202323_thumb.jpg

post-10224-1214202343_thumb.jpg

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot sambata (21.06.2008) impreuna cu Filip (tipu cu RR-ul ) am plecat la 12 din Alexandria si am mers : Laceni ,Pitesti,Curtea de Arges,Vidraru,Transfagarasan,am stat la Balea lac cateva minute,am coborat Sibiu,am facut dreapta spre Brasov,Bran,Rucar,Campulung,Pitesti Bucuresti si back in Alexandria la 23 00.

 

Traseul este super ...exceptand cateva portiuni cu multe multe gropi pe ele...

 

Pe trans a fost pentru prima oara cand am pus genunghiul jos pe curba :crack:

 

Incidente neplacute..:

 

cand am plecat din alexandria,unu nu -a dat prioritate lu Filip..L-a evitat cat a putut doar ca i-a dat lu ala spoilerul jos cu scarita si lui i-a frecat carena stanga..

 

pe trans mi-a cazut de pe cric...nu a patit nimic

 

in Bucuresti unu nu a mai reusit sa se opreasca la rosu decat in roata lu Filip...nu a patit nimic nici el nici motoru

 

si intre Prunaru si Bujoreni ..in vale un kamicaze de iepure a vrut sa ne intrecem nitel cand eu aveam 220... s-a suparat ca il faceam si a vurt sa imi taie calea...m-am suparat si eu pe el si i-am dat una cu roata din fata si cu carena drepata...pacat ca mi-a spart o....

 

 

 

cateva poze..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu blugii aia ai pus genunchiul jos?

 

Dar e' genunchiul lui, nu ? ... pe tine ce te doare ? :crack:

 

Eu il cred ! Este suficient de ,,dus cu capu'" ca sa puna blugii jos. Altii nu pun nici cu echipamentul pe ei ! :crack:

 

Cuba !

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.

 

 

bravo drace..... :crack: as vrea sa te vad odata.......sa vad cum sta motoru cand pui genunchiul jos....cred ca arata super din spate....

mie unu mi-e cam frica in curbe...nu stiu de ce ..poate de la cate curbe pline cu tarana am vazut...dar, in caz ca nu stiti toti, m-am apucat de experimente pe motor.....stiti ca honda cbr merge si cu motorina?:crack:))) care nu ma crede, ii aduc benzi-motorina scoasa din el...Petrica e martor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti....iese vreunu diseara la plimbare ? incetisor asa prin oras......daca iesiti , dati-mi si mie un tel...ca aseara m-am plimbat singurel 30-40 min pe dunarii..... :crack:

 

Asta da, plimbare ! :crack:

 

..... la cat mai multe plimbari din astea ................. pe str. Dunarii ! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pleacare Vineri 04 - 07 '08 7:00 AM

Alexandria - Bucuresti - Ploiesti - Valeni de Munte - CHEIA - Brasov - Fagaras -Transfagarasan - Vidraru - Curtea de Arges - Pitesti - Alexandria

 

 

1. Take

2. Marin

3. Cioaca

4. Filip

5. Bogdanel

6. ...

 

 

Daca mergi te treci la puncte si pui numarul urmator .

Editat de takke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma am fost doar eu, Take, Mary si Filip. a fost super frumos :lol: poze.. :D

 

 

daca nu ne si ploua intre Balea lac si Vidraru unde ne-a facut fleasca... :kiss: era mult mai frumos..oricum traseul a fost super tare mai ales cel de pe Valeni de Munte-Cheia...recomand pt vitezane.. :laugh: e circuit curat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu ne si ploua intre Balea lac si Vidraru unde ne-a facut fleasca... :kiss: era mult mai frumos..oricum traseul a fost super tare mai ales cel de pe Valeni de Munte-Cheia...recomand pt vitezane.. :lol: e circuit curat

 

Bravo fraiere te bagi si la recomandari mai nou :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut takke ......... iti dau un link unde aveti cateva poze de la balea lac :D ... bafta http://www.sorinelectronic.ro/transfagarasan/

 

 

Multumim pt poze.. :burnout: .weekendul urmator o sa mergem pe Cheia..daca vrei sa vii cu noi da-mi un PM cu numarul de telefon si te sun..nu stiu sigur daca ajungem iara pe trans ca data trecuta ne-a plouat si am coborat si pe vidraru unde era drumul foarte prost...In caz ca urcam iara,sigur trecem pe la tine prin Fagaras..sper sa te gasim acolo :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu dulapul meu ......... nu prea am sanse pe cheia :burnout: ........ am sperante ca-l vand saptamana asta dar ma gasiti aici daca mai traceti spre trans :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu dulapul meu ......... nu prea am sanse pe cheia :burnout: ........ am sperante ca-l vand saptamana asta dar ma gasiti aici daca mai traceti spre trans :blbl:

 

 

bafta la vanzare...ce vrei sa iti iei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...