Sari la conținut

Ajutor (Te-ai impiedicat? Arata-ne busteanul!)


piromaniakkk
 Share

Postări Recomandate

salut.am un cbr f3 din 98' si imi trebuie un disc de frana pt spate.are idee cineva de unde pot sa mi iau unul???

la un pret ceva mai jos decat sa comand unul la honda....

asfalt uscat!

 

Uitate la Vanzari la piese second si sigur gasesti acolo.

Eu mai luam piese pentru F2-ul meu de la 'davidcsaba@yahoo.com'.

Este un tip din Tg Muresc si piesele sunt din dezmembrari la preturi bunicele.

 

Da cred ca ar trebui sa tii cont ca e discul de frana, poate una dintre cele mai improtante componente ale motorului ( adica frana) si sa vezi daca merita o diferenta de cateva sute de mii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Oameni buni, HELP, am examen cu motoru la RAR pe 17 iar motoru meu a suferit un traumatism care s-a lasat cu o fractura deschisa la oglinda dreapta, mi-am comandat oglinzi (10x Riot pentru promptitudine) dar imi ajung un pic mai tarziu decat data programarii, astfel va intreb/rog cine imi poate imprumuta o pereche de oglinzi, am un Suzuki SV650N 2k1 sau unele care sa fie compatibile (din pacate nu stiu ce dimensiuni are surubu, dar ajung acasa si pun un subler, masor si revin). Please help, platesc in RONi sau beri. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, HELP, am examen cu motoru la RAR pe 17 iar motoru meu a suferit un traumatism care s-a lasat cu o fractura deschisa la oglinda dreapta, mi-am comandat oglinzi (10x Riot pentru promptitudine) dar imi ajung un pic mai tarziu decat data programarii, astfel va intreb/rog cine imi poate imprumuta o pereche de oglinzi, am un Suzuki SV650N 2k1 sau unele care sa fie compatibile (din pacate nu stiu ce dimensiuni are surubu, dar ajung acasa si pun un subler, masor si revin). Please help, platesc in RONi sau beri. :cheers:

nu stiu cum sunt ale tale dar daca se potrivesc de pe gsx-r te ajut :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un baiat, Sebastian il cheama, la care i-am vandut un suzuki sv k3 cu oglinzi aftermarket montate. Pe langa, i-am dat si oglinzile originale care erau putin oxidate. Am vazut ca si-a montat oglinzile originale, deci are de rezerva un set de oglinzi. Faza nasoala e ca nu am nr. lui de tel. Daca da caldura zilele urmatoare si ma vad cu el pe la livada sau prin oras o sa-i pun o intrebare, poate te ajuta.

 

Cazi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cazy - ar fi minunat, ca nu mi-am facut rost si se apropie deadlineul numai maine nu-i 17 :cheers: Din pacate nu am gasit un subler ca sa masor exact, dar la "rigla" mi-a iesit un aproape 10mm diametru surubului de la oglinda;

 

Si inca o intrebare se ia Garcea de mine daca imi indoi numaru rosu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cazy - ar fi minunat, ca nu mi-am facut rost si se apropie deadlineul numai maine nu-i 17 :D Din pacate nu am gasit un subler ca sa masor exact, dar la "rigla" mi-a iesit un aproape 10mm diametru surubului de la oglinda;

 

Si inca o intrebare se ia Garcea de mine daca imi indoi numaru rosu?

Pot sa te ajut eu cu o pereche de oglinzi de suzuki bandit daca se potrivesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna tuturor!!!mi am dat jos bordul la mobra ,un cbr pt ca am cateva becuri arse.am gasit problema,dar faza e ca nu gasesc nicaieri becuri de 1,7 wati pt 12 V....lam fost pe avram iancu si mi au zis ca la magazinele motot nu au,doar sa comand (o sa ma usture la buzunar si in + nu am rabdare pana vin de la honda becurile originale) si am fost si la toate mag de piese auto unde gasesc doar becuri de 1.2 wati la 12 V si sunt mai mici decat soclu in care tre sa le bag.asa ca......va rog o idee,un sfat unde sa mi incerc norocul.....

asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost ieri dar era inchis...o sa incerc maine la top auto.

dar aveau de 1,7 wati??tie de cat ti au trebuit?

sper sa gasesc...

asa arata becul ce mi trebuie...

 

asta e beg de bord de masina

am avut si eu problema asta doar ca mie imi trebuie becul care este intre becul de bord de masina si becul de pozitie si nu se gasesc deloc. dar am gasit becuri din astea pe 13 decembrie. cum vii din tractoru, treci de intersectia cu garii si pe partea dreapta pe undeva. eu un magazin de piese auto chiar pe colt cu strada... na ca-mi scapa...

au multe cauciucuri de masina inauntru...sper ca stii la care agazin ma refer ca nu stiu cum sa iti explic sa ma intelegi... :D

Editat de rramses
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost ieri dar era inchis...o sa incerc maine la top auto.

dar aveau de 1,7 wati??tie de cat ti au trebuit?

sper sa gasesc...

asa arata becul ce mi trebuie...

 

Mie mi-au trebuit pentru pozitii, nu mai stiu de cat sunt. Cert e ca nu am gasit nicaieri in alta parte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-au trebuit pentru pozitii, nu mai stiu de cat sunt. Cert e ca nu am gasit nicaieri in alta parte.

 

Si eu tot pentru pozitii mi-am luat! Incearca pe Aurel Vlaicu, imediat dupa catedrala mare e un magazin care are scutere expuse in fata si pocket bike-uri in vitrina! Eu de acolo mi-am luat! E un domn ungur de treaba... Mult noroc! :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ciclul ajutati-l pe Zainea incep prin a testa comunitatea cu cateva probleme care ma rod :D . Ca sa pot sa imi duc motorul cat mai rapid la rar am nevoie de:

1 o oglinda(deaia de GS500 neagra patratzoasa) imprumut pana cand mi-o trimit baietii veseli pe cea de la motorul meu (aau demontat-o cand au prins-o in duba si au uitat sa o mai ia )

2 nu merge claxonu si nu stiu ce sa ii fac [problema pe care o voi rezolva cu fratemiu (electrician auto la Peugeot)] dar daca o sa imi zica ca e ars sau chestii de genu de unde pot sa imi cumpar unul ?

3 de unde sa imi iau beace pt semnalizare dreapta si pozitie spate ca nici astea nu merg

cam asta ar fii tot in speranta ca voi fii ajutat la nevoie va multumesc aticipat..... :D asfalt uscat va doresc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ciclul ajutati-l pe Zainea incep prin a testa comunitatea cu cateva probleme care ma rod :P . Ca sa pot sa imi duc motorul cat mai rapid la rar am nevoie de:

1 o oglinda(deaia de GS500 neagra patratzoasa) imprumut pana cand mi-o trimit baietii veseli pe cea de la motorul meu (aau demontat-o cand au prins-o in duba si au uitat sa o mai ia )

2 nu merge claxonu si nu stiu ce sa ii fac [problema pe care o voi rezolva cu fratemiu (electrician auto la Peugeot)] dar daca o sa imi zica ca e ars sau chestii de genu de unde pot sa imi cumpar unul ?

3 de unde sa imi iau beace pt semnalizare dreapta si pozitie spate ca nici astea nu merg

cam asta ar fii tot in speranta ca voi fii ajutat la nevoie va multumesc aticipat..... :D asfalt uscat va doresc

:lol: :D Suna frumos titlul ciclului!Vezi ca o porecla pe cinste pluteste in aer!!! Treci diseara prin Bavaria si vei avea raspuns la intrebarile tale. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! :lol: ... poate ar trebui sa postez aici , poate nu :D dar fiind din Brasov vreau sa va rog daca stiti careva unde as putea gasi o curea de transmisie pentru un scuter Malaguti F10, marimea 16,5 x 792.

Cu scuzele de riguare, sper ca ma poate ajuta cineva :D !

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca pe Aurel Vlaicu pe la juma,

pe acolo se mai duc scuteristii dupa piese

 

 

Am fost pe acolo si din pacate nu am rezolvat nimic :D ca nu avea marimea asta :D .

Nu stiu unde sa mai caut....stie careva? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta pe ebay. Eu nu am timp sa studiez problema si sa caut ce ai nevoie, dar daca gasesti ce-ti trebuie, te ajut s-o cumperi.

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost pe acolo si din pacate nu am rezolvat nimic :D ca nu avea marimea asta :lol: .

Nu stiu unde sa mai caut....stie careva? :D

salut! te pot ajuta eu ....suna-ma (0721615101)..sa-ti dau un pret.

MALAGUTI curea dințată (16,5x792)

MALAGUTI/F10-JETLINE(92-98)..uite si poza!

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in ;egatura cu problema mea cu becurile ,anunt oficial ca nu se gasesc becuri de 1.7 wati in oras nicaieri nici la piese auto,nicaieri...doar pe comanda!!!

am fost pana la urma in codlea la adi de unde mi am luat motorul si mi am luat de acolo.

 

aviz amatorilor care cauta becuri din astea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...