Sari la conținut

Închirieri, căutări, oferte de garaje


zombi
 Share

Postări Recomandate

Salut!

 

Pana la primavara imi tin eu "mototolul" in garajul unui vecin al unui vecin ( :cheers: ) dar as vrea sa imi iau garaj in toata regula. Stie cineva care e procedura, ce trebuie facut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acest topic este dedicat exclusiv anunţurilor de ofertare şi căutare de garaje...

 

... cauţi garaj ? întreabă aici.

... ai un garaj ? anunţă aici.

 

Citiţi şi topicurile "construcţia unui garaj cuşcă": /index.php?showtopic=4321 şi "parcarea la bloc": /index.php?showtopic=14142 .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Varianta cu tinutul in fata blocului si ancorat cu un lant gros e chiar asa de proasta ? Parca nu as vrea sa mi-l sperie dupa 2 nopti.

 

:cheers:

Da. Noua ni l-au furat in conditiile astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Vreau sa stiu daca e cineva interesat sa participe la o co-inchiriere a unui garaj din Dristor(sa fim 2-3,hai si 4) pentru gararea motocicletelor sa nu mai te trezesti dimineata cu ea zgariata sau alte alea!

Pretul e in jur de 35 de euroi pentru garaj, urmand astfel sa impartim chiria!

 

Bafta!

Da. Eu- 1 bucata motor. Ozzy - una bucata motor. Dar numai pe vara, ceea ce nu cred ca e convenabil. Tot pe vara banuiesc c-ar fi si IvanDnepr interesat. De fapt, mai ales el, ca noi stam pe Ramnicu Sarat. Deci deocamdata nu promitem, dar poate vorbim cand se face cald.

Editat de dara
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. Eu- 1 bucata motor. Ozzy - una bucata motor. Tot pe vara banuiesc c-ar fi si IvanDnepr interesat.

Imi permit sa rectific . Ea- una bucata motor, eu- una bucata motoreta ( ca nu o pot numi motor) si IvanDnepr una bucata Nipru (adica un tractor pe doua roti) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. Eu- 1 bucata motor. Ozzy - una bucata motor. Dar numai pe vara, ceea ce nu cred ca e convenabil. Tot pe vara banuiesc c-ar fi si IvanDnepr interesat. De fapt, mai ales el, ca noi stam pe Ramnicu Sarat. Deci deocamdata nu promitem, dar poate vorbim cand se face cald.

Nu îmi permit să caut garaj doar pt. vară, iarna ce fac,

rămân să plătesc chiria singur?

Iarna unde o duc?Mai îmi închiriază pers garajul când vede ca după 3-4 luni renunţ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai exact asta scrisesem si eu, ca nu cred ca e convenabil.Nu aveam de unde sa stiu daca iarna ai sau nu unde sa o duci in alta parte, nu neaparat in zona. Intamplator, deocamdata si noi si IvanDnepr avem. Vara nu ne avantajeaza acele locatii pentru ca-s departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O mare problema dupa parerea mea sunt "magnetii". Acei coioti care aduna fier si care in curand ne vor lua si masinile din fata blocului. Acest pericol planeaza mai ales asupra posesorilor de comuniste. Eu sunt sigur ca motocicleta mea a fost furata pt. a fi dusa la fiare vechi. Cred ca le sticlesc ochii cand fad motoarele din aluminiu, metal foarte bine cotat pe piata. Eu am batut targul in fiecare duminica de cand mi-a fost furata motocicleta in speranta ca voi gasi macar un surub. Avem suruburi speciale aduse din Suedia. Intreba cineva de unde isi procura o prelata care sa nu atraga atentia. Solutia sunt cei care fac banere pentru afisaj stradal. Iei legatura cu ei si au tot felul de asemenea banere din panza care sunt perfecte. eu asa am procedat. .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut!S-ar parea ca eu sunt norocos...Am uitat-o cu cheia in contact si n-a luat-o nimeni...In fatza blocului,pe-o stradutza care da in Cismigiu!Iarna am bagat-o in scara blocului,chiar sub scara,intra la fix.Apropo de huse,am facut pina acum vreo zece,pt. toate tipurile de moto,facute pe masura.Folosesc un fis gri metalic,peliculizat.Pret cam 1,2 milioane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu,acolo sta un prieten,aia e o Yamaha Virago 535.Eu stau pe Victor Eftimiu,linga hotel Opera (aproape de blocul-turn).Pot sa te ajut cu un garaj,ieftin,incalzit,al unui prieten,pe strada Spiru Haret,vizavi de conservatorul de muzica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii unde e statia de autobuz de la Cismigiu,de pe Stirbey Voda? Spiru Haret e prima pe stinga.Sa nu-mi zici ca nu stii care e Stirbey voda...Aia pe care vii din Cotroceni...Dac-o tzii tot inainte dai in Calea Victoriei la Ateneu....Got it?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva vreun garaj/curte in zona Crangasi-Giulesti (pe langa liceu) ? Mai stiu pe cineva cu o motocicleta, deci am fi doi deocamdata.

 

Totusi, cu riscul de a dezamagi, am citit pe lista neagra ca ultimul furt s-a facut dintr-un garaj... deci cine vine hotarat sa fure, taie lacatul, fie el de la lantz sau de la usa garajului... Pana la urma nu cred ca sunt "ocazionali" hotzii de motociclete, adica o vede, o ia si pleaca. Avantajul cu garajul e ca nu prea are ocazia sa o vada...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva vreun garaj/curte in zona Crangasi-Giulesti (pe langa liceu) ? Mai stiu pe cineva cu o motocicleta, deci am fi doi deocamdata.

 

Totusi, cu riscul de a dezamagi, am citit pe lista neagra ca ultimul furt s-a facut dintr-un garaj... deci cine vine hotarat sa fure, taie lacatul, fie el de la lantz sau de la usa garajului... Pana la urma nu cred ca sunt "ocazionali" hotzii de motociclete, adica o vede, o ia si pleaca. Avantajul cu garajul e ca nu prea are ocazia sa o vada...

Eu stau dincolo de calea ferata, la aproximativ 5 minute de mers pe jos de la liceul acela din Giulesti. As avea loc de inca un motor in magazie (uscata dar neincalzita - pazita de doi dulai - doberman si boxer), poate chiar doua, cu conditia sa ma ajute cineva sa fac un pic de ordine pe acolo ca e balamuc total... Intrarea catre casa mea se face din sos. Chitila.

 

Bafta maxima si drum uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Stiu ca am vazut un topic din asta pe undeva, da nu mai dau de el, asa ca intreb: exista pe undeva prin Dr. Taberei (de preferat in apropiere de Orizont/Favorit/parc) un garaj unde pot fi lasate motociclete? Daca da, cam care sunt scorurile? Ca daca imi iau pana la urma, macar sa am unde s-o tin ... :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca mai este unul al fel de mare si la ORIZONT. tot subteran. si inca unul la prima statie de la Mall cum mergi spre Valea Cascadelor. Sub complexul ala comercial. Daca tot nu te descurci vezi ca pe Ghencea langa Steaua e o unitate militara cu un garaj subteran maaaaaaaaare de tot :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...