Jump to content

Alatura-te grupului nostru pe FaceBook! Like & share! Like & share! Alatura-te grupului nostru pe FaceBook!
Photo

Detinatori de Suzuki Hayabusa

• Please log in to reply
10663 replies to this topic

#1 emylyo

emylyo

Hayabusa boy

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,912 posts
  • Interests:Hayabusa turbo
  • Moto: SUZUKI GSX 1340R Hayabusa
  • Numar: Undercover
  • Club: Hayabusa Club Ro

Posted 24 August 2007 - 01:40 PM

Am vazut ca s-au inmultit tare rau la noi in tara busele.Numai eu cunosc vreo 20 de posesori.Pentru mine Hayabusa este mai mult decat un motor-este o legenda,desi multi o catalogheaza ca vaca.Am vazut insa ce face un pilot priceput cu asa ceva.Depinde mult si de cel ce trage de ghidon.Asa ca va astept dragi posesori sa scrieti aici pareri despre busa si ce moto a-ti mai avut anterior ei.
VREI SA CUNOSTI LUCRURILE?PRIVESTE-LE DE APROAPE!VREI SA LE IUBESTI?PRIVESTE-LE DE DEPARTE! http://www.youtube.c...layer_embedded#!

#2 Sergiu 30

Sergiu 30

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,548 posts
  • Interests:Motociclism,Culturism,Fotbal
  • Moto: Honda CBR 954RR FireBlade
  • Numar: Format din cifre pare si impare
  • Club: Dinamo Bucuresti :P

Posted 24 August 2007 - 06:14 PM

busa e o moto fenomenala....dar am vrut ceva mai brutal ceva mai violent si m-am ales cu ce am acum :smoke: :agree:)

"Coincidentele sunt felul oamenilor de a supranaturaliza o coincidenta"....Sergiu!

#3 alex-bandit

alex-bandit

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 392 posts
  • Moto: Bandit 1200, GSX-R 1000 K4
  • Numar: B-xx-GSF
  • Club: Freelance

Posted 24 August 2007 - 06:41 PM

busa e o moto fenomenala....dar am vrut ceva mai brutal ceva mai violent si m-am ales cu ce am acum :smoke: :agree:)

kawasanki, la busa visezi noaptea, stie toata lumea...

#4 Sergiu 30

Sergiu 30

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,548 posts

Posted 24 August 2007 - 06:46 PM

true o hayabusa cu motor de zxr 750 :agree:

"Coincidentele sunt felul oamenilor de a supranaturaliza o coincidenta"....Sergiu!

#5 AllexxM

AllexxM

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 98 posts
  • Numar: 1
  • Club: Bercenarii

Posted 26 August 2007 - 03:34 AM

Ii cer scuze lui emylio ca scriu offtopic aici, dar....daca busa ar avea stergatoare de parbriz acolo ar folosi motorul de pe zxr 750.

Parerea mea emylio e sa iti iei 954 :agree: . Dar sincer, si eu mi-as fi luat o busa in loc de 929, insa chiar mi-a fost frica de vacuta. Gasisem una din 99, modelul nelimitat, la 5000, exact cat am dat si pe 929.

#6 paulynos

paulynos

Fat Ninja

• Carantina
  • PipPipPip
  • 3,474 posts
  • Moto: Tunet

Posted 27 August 2007 - 09:46 PM

sergiule eu inteleg ca iti place caterinca dar deja ai devenit un banc vechi, la a 10-a auditie de la acelasi poet(mai ales) iti vine sa plangi.Daca aud chiar si "te iubesc" de 20 de ori / zi de la gagica-mea, dupa o luna tot ai fac un branci pe scari.

Common sense is not so common.

#7 emylyo

emylyo

Hayabusa boy

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,912 posts

Posted 27 August 2007 - 10:52 PM

Mi se pare ca sunteti unpic pe dinafara.Rog adminii sa ia masuri si sa stearga ce este offtopic.
VREI SA CUNOSTI LUCRURILE?PRIVESTE-LE DE APROAPE!VREI SA LE IUBESTI?PRIVESTE-LE DE DEPARTE! http://www.youtube.c...layer_embedded#!

#8 Sergiu 30

Sergiu 30

Expert

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,548 posts

Posted 29 August 2007 - 03:38 PM

Ii cer scuze lui emylio ca scriu offtopic aici, dar....daca busa ar avea stergatoare de parbriz acolo ar folosi motorul de pe zxr 750.

Parerea mea emylio e sa iti iei 954 :D . Dar sincer, si eu mi-as fi luat o busa in loc de 929, insa chiar mi-a fost frica de vacuta. Gasisem una din 99, modelul nelimitat, la 5000, exact cat am dat si pe 929.

da si daca ar avea servo directie pompa servo ar fi un motor de 929

#9 Reaper

Reaper

ride with the reaper :)

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,533 posts
  • Interests:0
  • Moto: HUSKY
  • Numar: 58
  • Club: www.IPSC.ro / www.IDPA.ro

Posted 30 August 2007 - 04:41 PM

Busa este o motocicleta minunata atata timp cat iti doresti sa parcurgi distante mai mari cu ea.Un demaraj fulminant,sta bine pe curbe,silentioasa cu tobele originale,comoda insa varza la manevrarea pe loc si in oras.Asta e' !Totusi, mie imi place foarte mult pt ca nu prea ma dau in oras.Pentru mine este motorul perfect ! :D :bounce:

„Măreţia unei naţiuni şi progresul ei moral pot fii judecate după felul în care tratează animalele.” – Mahatma Gandhi

„Îmi plac porcii. Câinii ne privesc de jos. Pisicile ne privesc de sus. Porcii ne tratează ca pe egali.” – Sir Winston Churchill

#10 RoC

RoC

RoC

• Super Membru
  • PipPip
  • 611 posts
  • Interests:Sport, natura, motoare de orice fel....
  • Moto: GSX-R 1300 Hayabusa, FZ6-S Fazer
  • Numar: ...ROC

Posted 30 August 2007 - 10:34 PM

:D

Edited by rocristea, 30 August 2007 - 10:35 PM.

RoC...

#11 emylyo

emylyo

Hayabusa boy

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,912 posts

Posted 23 September 2007 - 05:46 AM

Rog frumos moderatorul sa puna acest topic in antetul paginii si sa stearga daca nu este efortul prea mare posturile in care userii bat un pic campii-sunt offtopic.Cu multumiri,Emilio. :finger:

#12 emylyo

emylyo

Hayabusa boy

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,912 posts

Posted 06 October 2007 - 11:48 PM

Dezinteresati posesorii de busa?Voiam cateva sfaturi.

#13 Emppu

Emppu

Forever Naked

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,299 posts
  • Interests:motorete, Rock, Gothic, mountainbikes
  • Moto: '97 B12 N Kult ușor bucătărit
  • Numar: cu GSF
  • Club: fără fără

Posted 09 October 2007 - 07:54 AM

Busa este o motocicleta minunata atata timp cat iti doresti sa parcurgi distante mai mari cu ea.Un demaraj fulminant,sta bine pe curbe,silentioasa cu tobele originale,comoda insa varza la manevrarea pe loc si in oras.Asta e' !Totusi, mie imi place foarte mult pt ca nu prea ma dau in oras.Pentru mine este motorul perfect ! :wink: :wave:

:friends: Cat de corect...

Daca omu nu vrea sa zica nimic... ma bag io. :blbl: Ii gazduiesc unui pretin o trotineta din asta in garjd... si o blestem de fiecare data cand tre sa ma coiesc sa o scot afara ca i grea ca pamantu si vireaza ca TIRu. :laugh: Am avut si eu ocazia sa trag (tare) de gazul unui Busalau. Se duce ca glontul si se duce din ture joase. Are parbriz reising aftermarket si protectia la vant e beton... la 250 bate vantu ca la 60 pe Bandit. Insa nu e de mine. Ma lasa rece. M am dat pe Bandit 1200 iar senzatia subiectiva! la repriza e comparabila, mai ales datorita pozitiei drepte de pe naked. I didn't miss a thing. :laugh: Daca e folosita in scopul in care a fost creata, Busa e brici. Daca e maltratata prin oras e muci. Cred ca doar un Goldwing s-ar comporta mai penibil in orasele sufocate de trafic.

Viaţa e prea scurtă ca să ne dăm pe motorete cu tobe stock.

Onenightstand | high voltage rock n' roll

#14 Reaper

Reaper

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,533 posts

Posted 10 October 2007 - 09:47 AM

la repriza e comparabila, mai ales datorita pozitiei drepte de pe naked. I didn't miss a thing. :friends: Daca e folosita in scopul in care a fost creata, Busa e brici. Daca e maltratata prin oras e muci. Cred ca doar un Goldwing s-ar comporta mai penibil in orasele sufocate de trafic.

de acord cu tine.Dar zic ca nici pozitia de pilotaj a hayabusei nu lasa de dorit,iar pasagerul sta foarte confortabil.Busa mai are insa doua probleme:prima ar fi ca nu iti dai seama de viteza(cel putin eu )si a doua ar fi sistemul de franare care nu imi place de loc.Pe ud functioneaza ok,dar pe uscat daca ai si un drum virajat devine cam prea elastica,adica nu mai prea reusesc sa imi dau seama de punctul exact de aderenta a pneului fata. :laugh:

„Măreţia unei naţiuni şi progresul ei moral pot fii judecate după felul în care tratează animalele.” – Mahatma Gandhi

„Îmi plac porcii. Câinii ne privesc de jos. Pisicile ne privesc de sus. Porcii ne tratează ca pe egali.” – Sir Winston Churchill

#15 Enduro Braesti

Enduro Braesti

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,404 posts
  • Interests:ENDURO
  • Moto: Husqvarna 300
  • Club: AMCKART RACING TEAM

Posted 10 October 2007 - 12:01 PM

Mi-ar place o hayabusa pentru calatoriile foarte lungi. Viteza si comfort :friends:

#16 Emppu

Emppu

Forever Naked

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,299 posts

Posted 10 October 2007 - 03:43 PM

de acord cu tine.Dar zic ca nici pozitia de pilotaj a hayabusei nu lasa de dorit,iar pasagerul sta foarte confortabil.Busa mai are insa doua probleme:prima ar fi ca nu iti dai seama de viteza(cel putin eu )si a doua ar fi sistemul de franare care nu imi place de loc.Pe ud functioneaza ok,dar pe uscat daca ai si un drum virajat devine cam prea elastica,adica nu mai prea reusesc sa imi dau seama de punctul exact de aderenta a pneului fata. :friends:

Nu am zis ca i nasoala pozitia pe Busa, sau ca la Bandit e mai buna. Sunt doar diferite. Si zic ca senzatia subiectiva de repriza e pe Bandit comparabila, in ciuda faptului ca e mai slab, pt ca stand drept in sa fortele G se transmit mai violent asupra corpului. In plus pe B12 e mai scurta transmisia. Faza cu viteza asa e... te fura tare de tot pe Busa, mai ales pt ca protectia la vant e asa buna. Referitor la frane... incearca sa-ti pui niste furtune cu manta otelita (Stahlflex), poate o sa poti simti mai bine punctul de presiune. Conteaza si placutele mult. Ia cu Lucas. :laugh:

#17 Emppu

Emppu

Forever Naked

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,299 posts

Posted 10 October 2007 - 03:43 PM

de acord cu tine.Dar zic ca nici pozitia de pilotaj a hayabusei nu lasa de dorit,iar pasagerul sta foarte confortabil.Busa mai are insa doua probleme:prima ar fi ca nu iti dai seama de viteza(cel putin eu )si a doua ar fi sistemul de franare care nu imi place de loc.Pe ud functioneaza ok,dar pe uscat daca ai si un drum virajat devine cam prea elastica,adica nu mai prea reusesc sa imi dau seama de punctul exact de aderenta a pneului fata. :friends:

Nu am zis ca i nasoala pozitia pe Busa, sau ca la Bandit e mai buna. Sunt doar diferite. Si zic ca senzatia subiectiva de repriza e pe Bandit comparabila, in ciuda faptului ca e mai slab, pt ca stand drept in sa fortele G se transmit mai violent asupra corpului. In plus pe B12 e mai scurta transmisia. Faza cu viteza asa e... te fura tare de tot pe Busa, mai ales pt ca protectia la vant e asa buna. Referitor la frane... incearca sa-ti pui niste furtune cu manta otelita (Stahlflex), poate o sa poti simti mai bine punctul de presiune. Conteaza si placutele mult. Ia cu Lucas. :laugh:

#18 Reaper

Reaper

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,533 posts

Posted 11 October 2007 - 05:26 AM

da,niste furtune racing ar fi potivite iar pt sezonul viitor ma gandesc la niste discuri lucas alien si daca nici asa nu sunt multumit,cred ca o sa cumpar un kit complet brembo dar cred ca o sa ma omoare costurile.Asta e'.Totul pentru siguranta ,nu? :bigstar:

#19 Emppu

Emppu

Forever Naked

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,299 posts

Posted 11 October 2007 - 08:19 AM

da,niste furtune racing ar fi potivite iar pt sezonul viitor ma gandesc la niste discuri lucas alien si daca nici asa nu sunt multumit,cred ca o sa cumpar un kit complet brembo dar cred ca o sa ma omoare costurile.Asta e'.Totul pentru siguranta ,nu? :bigstar:

Mai e si varianata unei pompe de frana radiala. Este la Louis Magura.

#20 Reaper

Reaper

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,533 posts

Posted 11 October 2007 - 11:37 AM

eu am incredere in brembo.Ai folost magura?

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status