Sari la conținut

Vtr 1000 F


bh99mes
 Share

Postări Recomandate

Ehee....frumoase vremuri...

Cand ma dadeam jos,eram jumate (cuvant urat) pe mine :alcy:

Sa nu mai zic ca imi venea sa merg cu spatele ca si racul,de "frica" sa nu ma vada vreo pasarica si sa ma fac de ras :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

GBV,

 

te vad pe tine si pe Adrian cum va place sa mai veniti pe aici, sa bagati batul prin gard :) Daca vad pe vreunul dintrr voi ca-l apuca nostalgia si-si ia Firestorm si nu-l ia pe-al meu, se lasa cu bataie :)))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GBV,

 

te vad pe tine si pe Adrian cum va place sa mai veniti pe aici, sa bagati batul prin gard :) Daca vad pe vreunul dintrr voi ca-l apuca nostalgia si-si ia Firestorm si nu-l ia pe-al meu, se lasa cu bataie :)))))))

Adrian saracul e banat pentru ca a zis ceva la adresa unui moderator.

Legat de vtr-uri,recunosc ca e singura mobra cu motor in V pe care mi-as lua-o,dar nu ma mai urc pe sportive,daca pot s-o incadrez la categoria asta...

O mai calaresc pe a lu' fratemiu din cand in cand,dar pe oras si pe distante scurte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca la chicioare ar merge ceva protectii pe cadru in zona respectiva.

In alta ordine de idei, GBV si toti honda enthuziasts, asta este prima si ultima mea honda :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca la chicioare ar merge ceva protectii pe cadru in zona respectiva.

In alta ordine de idei, GBV si toti honda enthuziasts, asta este prima si ultima mea honda :))

Cu parere de rau,cam da...recunosc.

Urmatoarea mobra va fi Fjru de 1300,deci tot yamaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici pe mine nu m-au atras Hondele in mod special, daca gaseam TL in bani astia, luam fara nici o discutie. Voiam un V mare si cum modelele accesibile ca bani le numeri pe degete si cam toate-s pe acolo, am luat ce a picat. Adica VTR :)

 

De la Honda cred ca mi-ar placea X11, Hornet 900 si, evident, SP-urile. Altceva nu cred ca mi-as lua, poate doar constrans de finante sau alte motive (gen chilipir adevarat). In rest sa fie la ei acolo ca nu ma incanta cu nimic brandul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu de la honda mi-as lua .... un GS 750 de prin '80 si ceva :crack: sa-l cafe-resc de sa-i mearga fulgii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Metal, erau vro doua X11 de vanzare la un moment dat pe aici pe forum. Eu nu mai vreau honde din principiu. sper sa-si schimbe politica ultra-mercantila si sa se apuce sa faca mobre calumea nu petarde. Au avut in trecut cate ceva inovator, dar azi raman uimit de multii oameni care ridica in slavi marca asta si nu sunt in stare sa-ti dea macar un argument valid :rusinica: faptul ca sunt in moto gp ma lasa rece, nu ma intereseaza brand-uri nici la boarfe si nici la motoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu TLu nu rezolvati nimic.

In afara de motorul propriu-zis,restul e doar o reclama buna...

Pentu cei care vor si ceva naked din fabrica,ar merge foarte bine o cagiva raptor,unde e pus din fabrica o furca fata destul de buna si sistem de franare rambo(brembo)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu incerci sa te convingi singur, sau ce? :)

 

SV-ul e misto pentru o anumita categorie de oameni, dar saua aia nu e tocmai cea mai confortabila, franele si suspensia fata lasa de dorit. In schimb, daca pe un SV1000 se pune o furca de GSXR cu tot cu frane, atunci se schimb putin datele problemei :)

 

Oricum, dupa ce am dat tura asta scurta cu VTR-ul, parca incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult, a fost ca sexul intre indragostiti dupa o cearta apriga! :)) Poezie, frate, nu alta!


» Post actualizat in 29 Apr 2015 19:13

Si cum ziceam eu la un moment dat ca m-ar mainca in partea dorsala sa-i pun toata fata de 1000RR, acum vad ca daca-i pun niste arcuri liniare si ceva pistonase race prin furca s-ar putea sa obtin cam acelasi lucru. Deja incep sa-mi fac calculele. In suspensia fata ar mai trebui umblat, in rest e facut si schimbat tot ce se poate pe ea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma conving nimic, in 30 min plec sa iau Africana :) wish me luck :) ma asteapta 6 ore de drum (cu platforma)

Pune si tu link cu ea, sa vaza si bajetii ce-ti iei / ce ti-ai luat.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ajuns acasa, am mers cu ea doar 400 de metri :)

 

Prima impresie: mai grea decat ma asteptam la manevre pe loc (impins, etc). In mers,e parfum.

S-o stapanesti sanatos.

De apreciat ca are carenele originale.

De partea mecanica nu te mai intreb ca se stie by default de fiabilitate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pleci la dakar? :D

 

mi-a ajuns si mie suportul de topcase, ma rog...doar cracii, ca nu era ca in poze si mai am nevoie de piesele alea din semnatura ca sa-i prind placa de la topcasul meu, oricum, maine ii montez bridele alea de raman pe mobra/cadru de codita cand il dai jos...dup-aia pus si datul jos al suportuli va dira maxim 5 minute

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa africana, printre cele mai frumoase mobre de dual sport, asta si transalpu' al mai vechi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ajuns acasa, am mers cu ea doar 400 de metri :)

 

Prima impresie: mai grea decat ma asteptam la manevre pe loc (impins, etc). In mers,e parfum.

S-o stapanesti sanatos Adriane! Nu stiu de ce zici ca e mai greu de impins de pe loc, ca tragi de coarne mai usor decat de semighidoane, plus ca ai pozitia mai dreapta si te impingi mai bine in picioare cand tragi de ea... Cel putin TDM-ul il scoteam mai usor de pe o rampa din curte decat zx9r-ul, chiar daca era ceva mai greu...

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, daca nu o farami si pe asta, s.ar putea sa te bucuri mult si bine de ea

:crack: mare om, mare caracter, mare optimism. Succes cu ea Adriene, ia-o batraneste si intins :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adriane,

Apropo, cum esti cu recuperare? Ti.ai revenit complet, esti meteosensibil la fracturi? Pretena stiu ca a iesit si ea sifonata, cum e, e in regula totul?

 

Am vorbit intotdeauna tot felul de prostii, dar de sanatate am uitat sa te intreb...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa-ti placa africana ca-i schimbare majora de la sportive la dual sport

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...