Sari la conținut

Vtr 1000 F


bh99mes
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De fapt eu nu vreau sa o vand, vreau doar sa o fac de rusine :) Fix ca-n bancul de mai jos.

 

Se duce un om la targ sa vanda un cal, urat cu spume, slab, vai mama lui. Pana la urma, cineva se opreste si la el sa-l intrebe de cal.

- Calul asta e muncitor, trage la caruta?

- Nuuu, e o putoare si jumatate, da-l dracu.

- Da' de sanatos, e sanatos?

- Nuuu, e bolnav, da-l dracu. Mereu se imbolnaveste.

- Da' de mancat, mananca, bea apa?

- Nuuu, da-l dracu, si de asta ii ie lene!

- Da la samanta e bun? Se urca pe iepe?

- Nuuu, nici nu i se mai scoala, da-l dracu de cal!

- Bine domnule, pai crezi ca o sa vinzi vreodata calul asta?

- Nuuu, da-l dracu de cal!

- Pai si atunci de ce ai venit cu el la targ?

- Sa-l fac de rusine, sa rada toata lumea de el, da-l dracu de cal!

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tre' sa fac ceva cu lumanarea asta de far....chior mai e! pe langa ala de Bandit, care era un ceaun de naked, nu bate nici la jumtatate din intensitate.

 

sfaturi baieti? ceva becuri mai jmekere?

 

xenonul e ultima solutie pe care as alege-o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tre' sa fac ceva cu lumanarea asta de far....chior mai e! pe langa ala de Bandit, care era un ceaun de naked, nu bate nici la jumtatate din intensitate.

 

sfaturi baieti? ceva becuri mai jmekere?

 

xenonul e ultima solutie pe care as alege-o

Cauta un far auto pe care il dezmembrezi si scoti lupa din el.

Am vazut lupa de bmw e46 pusa pe un 954 care batea exact unde trebuia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rocker, am un bixenon cu tot ce-i trebe si bec de rezerva, daca te bate in final gandul serios, da un semn. Eu am jubilat daca sa-l pun au ba dar raman la ce spune Metal.

Metal, am pus si eu VTR-ul pe FB sa-l fac de ras, dar tot i-au dat cativa like-uri. 'pa ce ca m-a scos din sarite, mai e si o motocicleta nesimtita :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii cum e cu VTR-ul? E ca si atunci cand te indragostesti de o curva... incerci sa ii uiti trecutul, ea-ti promite ca s-a schimbat, tu o crezi. Dar curva tot curva ramane si are grija sa-ti reaminteasca asta :)))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)) eu n-am ajuns la o asemenea aspiratie psihologica. Dupa ce am mesterit la VTR simt o scarba viscerala si dispret fata de oamenii care au gandit-o si fata de compania care a lasat-o sa iasa pe poarta. Daca o pastrez si probabil modific, voi sterge orice denumire a companiei care a facut-o. Din punctul meu de vedere honda nu-si merita renumele si spun asta nu doar din perspectiva vtr-ului ci si a altor catorva modele de la lauda toti (vezi si F4-le). Poate suna prea personal dar pentru mine motoarele sunt mai mult decat un hobby iar buna lor functionare nu se face doar cu-n spray de lant si cuvinte de lauda ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

decat xenon, mai bine o lupa in far. E putina munca,dar lumina va fi net superioara oricarei tigai de xenon. Pt ca lumina este concentrata cum trebuie si unde trebuie. SI daca pui si lupa + xenon = esti bo$$ la capitolul lumina.

 

 

Cauta un far auto pe care il dezmembrezi si scoti lupa din el.

Am vazut lupa de bmw e46 pusa pe un 954 care batea exact unde trebuia

 

asta presupune ceva lipituri si alte trebi din astea prin far nu?

 

Incearca cu Philipsuri Ultravision sau Nightvision. Xenonul chinezesc pe moto mi se pare cea mai mare tiganie.

 

Am gasit...se numesc Philips X-Treme Vision

ttp://www.becurionline.ro/bec-far-h4-x-treme-vision-blister-1-buc-66336.p.html

 

30 de lei H4 cu 3350 K auto

 

si varianta dedicata moto

ttp://www.becurionline.ro/bec-motocicleta-h4-x-treme-vision-blister-1-buc-11148.p.html

 

53 lei H4 cu 4000 K

 

o fi doar marketing diferenta aia de bani? nu stiu...diferenta fata de stock pare maricica oricum, cred ca merg pe varianta asta

 

 

Rocker, am un bixenon cu tot ce-i trebe si bec de rezerva, daca te bate in final gandul serios, da un semn. Eu am jubilat daca sa-l pun au ba dar raman la ce spune Metal.

Metal, am pus si eu VTR-ul pe FB sa-l fac de ras, dar tot i-au dat cativa like-uri. 'pa ce ca m-a scos din sarite, mai e si o motocicleta nesimtita :))

 

Cum ziceam, Xenonul e ultima solutie la care as apela, chiar ultima!

Nu suport xenoanele after-market, sunt niste chacaturi si am umplut muuuulte frigidere din cauza lor...

 

Da-mi pe PM feisbucu tau...

 

Stii cum e cu VTR-ul? E ca si atunci cand te indragostesti de o curva... incerci sa ii uiti trecutul, ea-ti promite ca s-a schimbat, tu o crezi. Dar curva tot curva ramane si are grija sa-ti reaminteasca asta :)))))

 

nu va mai jigniti mah motoretele! :P nu e vina lor

» Post actualizat in 16 Apr 2015 05:59

 

Roni, on 16 Apr 2015 - 00:07, said:

Daca o pastrez si probabil modific, voi sterge orice denumire a companiei care a facut-o. Din punctul meu de vedere honda nu-si merita renumele si spun asta nu doar din perspectiva vtr-ului ci si a altor catorva modele de la lauda toti (vezi si F4-le). Poate suna prea personal dar pentru mine motoarele sunt mai mult decat un hobby iar buna lor functionare nu se face doar cu-n spray de lant si cuvinte de lauda ...

 

Si eu am dezlipit tot ce s-a putut cu HONDA de pe motoreta cam din acelasi motiv, ca "Honda-i Honda, frate!"

La un moment dat ma gandeam sa pun stickere pe carene cu Suzuki ZX10-R sau Yamaha GSXR sau ceva de genu

...parca am fi chopperisti d-aia de urasc compania Harley dar folosesc tot motoare HD si scriu pe rezervor "Fuck MoCo"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam da...N-am stat sa il intreb,dar am fost umit cat de bine se vedea

 

poate pe termen lung o sa fac si asta, doar lupa, fara xenon, acum raman la varianta cu Philips X-Treme Vision Moto

 

 

Roni, on 16 Apr 2015 - 00:07, said:

Daca o pastrez si probabil modific, voi sterge orice denumire a companiei care a facut-o. Din punctul meu de vedere honda nu-si merita renumele si spun asta nu doar din perspectiva vtr-ului ci si a altor catorva modele de la lauda toti (vezi si F4-le). Poate suna prea personal dar pentru mine motoarele sunt mai mult decat un hobby iar buna lor functionare nu se face doar cu-n spray de lant si cuvinte de lauda ...

Si eu am dezlipit tot ce s-a putut cu HONDA de pe motoreta :) cam din acelasi motiv, ca "Honda-i Honda, frate!"

La un moment dat ma gandeam sa pun stickere pe carene cu Suzuki ZX10-R sau Yamaha GSXR sau ceva de genu :crack:

...parca am fi chopperisti d-aia de urasc compania Harley dar folosesc tot motoare HD si scriu pe rezervor "Fuck MoCo"

Editat de MotoRocker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:))) astia toti cu vtr-uri suntem niste hateri. mie-mi plac aia care-si iau cruisere japan si pun logo-uri HD

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai mai putea sa faci o manevra,dar tot o sa coste....

Sa ii pui 2 proiectoare cu lupa.

In cazul asta ar trebui sa pui o baterie cu macar 2 Ah peste

aici mai intra in discutie si instalatia electrica stock, sigurante ... eu nu prea am incredere in ce au facut japanezii stock la cap up grade-uri din astea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici mai intra in discutie si instalatia electrica stock, sigurante ... eu nu prea am incredere in ce au facut japanezii stock la cap up grade-uri din astea

Daca se opteaza pentru proiectoare cu led,care se leaga direct din baterie,comandate de un buton separat,nu prea are ce sa se intample

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se opteaza pentru proiectoare cu led,care se leaga direct din baterie,comandate de un buton separat,nu prea are ce sa se intample

La asta nu ma gandeam. Mai ramane in cazul asta de aerisit regulatorul de tensiune, care si asa se incinge de-l gasesc toti dracii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La asta nu ma gandeam. Mai ramane in cazul asta de aerisit regulatorul de tensiune, care si asa se incinge de-l gasesc toti dracii :)

La mine s-a ars la 1 ora dupa ce am cumparat mobra,dar fostul proprietar(care e un om de nota 1000) mi l-a schimbat el.

Sunt topicuri legate pe tema releului si optimizarea racirii.

Oricum e pus de'anpulea sub sa,ascuns bine sub carene.

Am vazut ca unii ii pun o tablita mai mare de aluminiu sub el,apoi pasta termoconductoare.Ar mai merge si un cooler legat deasupra si alimentat de la stopul spate direct

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai e si varianta cu proiectoare puternice de bicicleta conectate la bateria mobrei...montate independent de far, dar neaparat REGLATE BINE

 

a facut cineva de pe forum chestia asta, topicul aici /index.php?/topic/722523-caut-electrician-electronist-pentru-un-proiect-moto/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai e si varianta cu proiectoare puternice de bicicleta conectate la bateria mobrei...montate independent de far, dar neaparat REGLATE BINE

 

a facut cineva de pe forum chestia asta, topicul aici /index.php?/topic/722523-caut-electrician-electronist-pentru-un-proiect-moto/

Simt ca motorocker vrea sa faca in curand upgrade-ul la SP2.

Aia are ce trebuie la distributie,ciclistica si 2 faruri :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fan honda nu ai cum sa fii dupa ce ai mesterit la vtr :)) Eu problema releului am rezolvat-o prin decuparea coditei la care o sa pun o plasa metalica (mi se pare mai simplu decat cooler-e sau alte chestii)

Daca o pastrez, ceea ce e destul de probabil, o sa-i fac o alta codita; aia originala e infect de urata :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simt ca motorocker vrea sa faca in curand upgrade-ul la SP2.

Aia are ce trebuie la distributie,ciclistica si 2 faruri

 

Nu ma, ca e prea sport pt ce vreau eu....

Sunt multumit de ciclistica si puterea F-ului....si ma gandeam ieri cand eram calare pe ea ca nu e deloc inconfortabila pozitia cu semighidoanele (cel putin 2001+) si ca in prima faza dupa ce-o fac naked o s-o las cu semighidoane...

La far e posibil sa am eu un bec de 2 lei si obosit, oricum...nu mai merg asa de mult noapte ca in "tinereturi" :) dar acum e prea de tot (e fix ca lumina de lumanare ca temperatura X-( si intensitate ioc)

 

La distributie nu comentam

 

Oricum, pt upgrade trebe bani, asta inseamna ca tre vandut VTR-ul actual, care pana acum a ajuns la peste 2.800 ca cost....cum nu cred ca-mi iau 2.200 pe el daca-l pun la vanzare, o sa mai stea la mine pana ma plictiseste :)

 

PS: Urmatoarea va fi europeanca, asta e clar...ori S4R ori Speet Triple

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

vezi ca e un Falco in Timisoara (si pe bikeshop),visiniu

 

Falco e EXACT echivalentul lui VTR de la Aprilia

 

E acelasi motor Rotax V990 de pe RSV, aceeasi furca, tot etc...

 

Motoreta aia are bascula si amortizor spate de pe RSV, jante O.Z. (de pe Mille R), toba sport, ECU cu 2 harti de injectie etc.. Si sunt sigur ca poti negocia mult ;)

 

Dupa ce dai o tura pe asa ceva, VTR ti se va parea o gluma proasta (iti spun asta ca am avut 2 VTR uri si RSV).

Ma gandeam eu ca n-ai cum sa stai departe de forumul asta! :) Tu nici cu bataia nu renunti! :)

» Post actualizat in 16 Apr 2015 12:43

Da' chiar, care a fost treaba cu Falco? Era sora mai de la tara a RSV-ului sau ce se voia cu motocicleta aia. Destul de raruta, dealtfel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...