Sari la conținut

Vtr 1000 F


bh99mes
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In asentimentul lui Metal, eu ma intrebam wtf e asta?! exceptand-o pe don'shoara calare si focoasa si rezumandu-ne strict la mecanica din mintea englezului care a facut bestia; un turbo combinat cu hypercharge?! :eek:

http://www.mototuning.com/honda-vtr-1000-turbo-compressor-street-fighter

» Post actualizat in 17 Jan 2015 08:30

2 intrebari:

 

1 - are/a avut cineva montat dublu xenon pe vtr? cat este de eficient si de fiabil? am luat un far de vtr care s-a nimerit sa aiba toata instalatia xenon si ma bate gandul sa-l pun pe mobra.

2 - vreau sa schimb bateria in primavara si nu stiu ce sa aleg (pe a mea nu mai are nici o eticheta ceva, stiu decat ca-i o Varta cu gel). Cati Ah, ce marca, de unde etc

1-Fara lupa o sa te injure lumea in trafic plus ca risti sa ramai si fara talon

2-10aH din cate imi aduc aminte.Buna alegere cu varta.Ai putea sa alegi si Bosch

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 intrebari:

 

1 - are/a avut cineva montat dublu xenon pe vtr? cat este de eficient si de fiabil? am luat un far de vtr care s-a nimerit sa aiba toata instalatia xenon si ma bate gandul sa-l pun pe mobra.

2 - vreau sa schimb bateria in primavara si nu stiu ce sa aleg (pe a mea nu mai are nici o eticheta ceva, stiu decat ca-i o Varta cu gel). Cati Ah, ce marca, de unde etc

 

1.Am eu xenon 3000k pe vtr fara lupa,(nu prea diclesc noaptea, sunt aragaz) e reglat un pic mai jos se vede bine si esti vazut bine :eek:

2.Baterie pe gel 10ah.

Editat de nyk23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 - saracia mea are lupa si tot ce-i trebuie. E vreo problema daca ma opreste control trafic RAR sau politia si am xenoane? n-am cochetat cu genul asta de up-grade si-s pe dinafara :)

2 - de 10 Ah sa fie, multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E voie dar vorba aia ''pe barba ta''!

 

Legislaţia rutieră interzice montarea la autovehicul a luminilor de altă culoare sau intensitate, a altor lumini, dispozitive ori accesorii de avertizare decât cele omologate.
Sancţiunea prevăzută de lege este amendă împreună cu reţinerea certificatului de înmatriculare până la remedierea deficienţelor. Incadrate in clasa a-III-a cu 6-8 puncte de penalizare. Art.101. - (1) Constituie contraventii si se sanctioneaza cu amenda prevazuta în clasa a III-a de sanctiuni urmatoarele fapte savârsite de persoane fizice:

10. montarea la autovehicul, remorca sau tramvai a luminilor de alta culoare sau intensitate, a altor lumini ori dispozitive de avertizare sonora sau accesorii ori modificari neomologate;

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu pe a mea am pus in toamna tot Varta. Cu gel. Voiam Yuassa, dar nu exista pe nicaieri pe stoc in momentul ala, dura vreo 7 zile pana venea si pe mine ma ardea buza. Asa ca am pus Varta. Inainte am avut un Volton, cea mai ieftina de pe piata, care m-a tinut 2 sezoane. Dar cand m-a lasat, m-a lasat dintr-o data!

 

Cat despre xenoane, eu nu sunt adeptul. Ii injur pe aia cu xenoane de nu se vad, orbesti lumea fara rost. Ai putea sa incerci cu niste becuri Philips night vision sau ce mai au ei prin curte. Plus ca-s chinezarii si s-ar putea sa ai mai multe neplaceri.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat despre xenoane, eu nu sunt adeptul. Ii injur pe aia cu xenoane de nu se vad, orbesti lumea fara rost. Ai putea sa incerci cu niste becuri Philips night vision sau ce mai au ei prin curte. Plus ca-s chinezarii si s-ar putea sa ai mai multe neplaceri.

doar intrebam de xenoane, pentru ca nu m-au interesat niciodata in mod deosebit; m-am nimerit cu ele si deh :)

daca le pun, sunt bine puse, daca nu, le fac cadou viitorului posesor :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat despre xenoane, eu nu sunt adeptul. Ii injur pe aia cu xenoane de nu se vad, orbesti lumea fara rost. Ai putea sa incerci cu niste becuri Philips night vision sau ce mai au ei prin curte. Plus ca-s chinezarii si s-ar putea sa ai mai multe neplaceri.

:cheers:

mai ales la masini...doamne ce le mai umplu frigideru'...nu stiu cum eu pot sa ma descurc cu farurile de matiz stoc...cre'ca lumea e cam oarba.

 

Metal ia monteaza tu lupa in far si apoi xenon sa vezi ce diferenta e...vezi şi bine,nu te mai injura nici lumea,nu te mai ia nici rar.ul...eu am pe a mea bixenon de 6000k si pot sa.ti spun ca face toti banii...bineinteles am si lupa:)

 

misto cadrul ala negru...l-ai vopsit sau imbracat cu colant?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers:mai ales la masini...doamne ce le mai umplu frigideru'...nu stiu cum eu pot sa ma descurc cu farurile de matiz stoc...cre'ca lumea e cam oarba. misto cadrul ala negru...l-ai vopsit sau imbracat cu colant?

 

E vopsit:) e un pic de munca pana o dezbraci si imbraci inapoi,dar rezultatul merita zic eu:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers:

mai ales la masini...doamne ce le mai umplu frigideru'...nu stiu cum eu pot sa ma descurc cu farurile de matiz stoc...cre'ca lumea e cam oarba.

Fara sa fiu carcotas dar, cand ai bani numa de-o solenza tunata sau toti banii tai se duc pe rata la un logan in leasing, iar tu vrei cu tot dinadinsul sa fii in rand cu "lumea buna" cred si eu ca merita o pereche de xenoane, chiar si fara lupa. Eu mai degraba injur taranii care merg cu faza lunga prin oras, cu cate vreun jipan ca sa se simta safe. Iar eu venind din fata, nu mai vad nici drumu' sa-l tin drept, ce sa mai zic de-o trecere neluminata sau de vrunu' care forteaza intrarea-n intersectie de pe drum cu cedeaza?!

motive sa ne injuram in trafic tot gasim, mai ales ca inteligentii care in loc de generala au facut 6 luni de scoala auto sunt la tot pasul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut si eu niste semnalizatoare de genul asta

http://www.ebay.co.uk/itm/TRIK-MOTO-LED-MOTORCYCLE-FAIRING-INDICATORS-FIT-HONDA-VTR1000-F-FIRESTORM-01-03-/181544704318?pt=UK_Motorcycle_Parts_13&hash=item2a44e8593e

 

Am sanse sa gasesc pe undeva pe la noi si sa se potriveasca pe modelul '98?

 

Mai trebuie sa-mi comand si un set de mansoane pt ghidon si capetele de ghidon. Ceva recomandari (sa n-aud de Rizoma)? Acum am pe ea niste chinezarii imitatie de Rizoma - o porcarie, le-am luat ca aveam nevoie urgenta si astea erau cel mai la indemana. Acum caut ceva simplu si bun, nu din alea cu logouri, embleme, flacari si sa-ti ramana manusa lipita de ele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lessy, tot chinezarii sinistre sunt si pe siteul ala. Am comandat ceva de la Amblanta Moto. Fara briz-briz-uri, old school :)

Placute de frana pentru fata imi recomanda si mie cineva ceva bun? Pe fata am acum SBS-uri. Nu m-au incantat deloc. Alte idei?

Cauciucuri, daca imi iau noi, imi iau 2CT, daca nu, vad ce gasesc pe second. Daca se aliniaza planetele, bag si un set de furtunase metalice pentru frane si ambreiaj...

Acum in martie trimit si saua la retapitat, vreau sa o fac Corbin look-a-like si vreau comand si un set de capace de protectie din carbon de pe ebay.

Intentionez sa-mi iau si toba de pe stanga (pe cea de dreapta o am) si sa le duc la taiat si golit.

 

Oare daca as vinde-o, cati bani mi-as putea lua pe ea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lessy, tot chinezarii sinistre sunt si pe siteul ala. Am comandat ceva de la Amblanta Moto. Fara briz-briz-uri, old school :)

Placute de frana pentru fata imi recomanda si mie cineva ceva bun? Pe fata am acum SBS-uri. Nu m-au incantat deloc. Alte idei?

Cauciucuri, daca imi iau noi, imi iau 2CT, daca nu, vad ce gasesc pe second. Daca se aliniaza planetele, bag si un set de furtunase metalice pentru frane si ambreiaj...

Acum in martie trimit si saua la retapitat, vreau sa o fac Corbin look-a-like si vreau comand si un set de capace de protectie din carbon de pe ebay.

Intentionez sa-mi iau si toba de pe stanga (pe cea de dreapta o am) si sa le duc la taiat si golit.

 

Oare daca as vinde-o, cati bani mi-as putea lua pe ea?

Pune CL-uri.

Am avut si eu sbs si nu am fost multumit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma mai gandeam la o chestie: inaltatoare pentru semighidoane: http://convertibars.3dcartstores.com/Honda-VTR1000-Super-Hawk-Bike-Specific-Kit_p_171.html

Dar la pretul ala va trebui sa ma gandesc un pic mai mult :)

 

Pune CL-uri.

Am avut si eu sbs si nu am fost multumit.

Nu mai merge nimeni cu Brembo in ziua de azi? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai merge nimeni cu Brembo in ziua de azi? :)

Ne-am bagabontit ce sa facem...

Mergi pe CL-uri si n-o sa iti para rau.

Da comanda tot la ambulanta ca are preturi bune.

Eu am pus anu trecut la tdm,care are etrieri de r1,120 pe set

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa vorbesc cu nea' Patrick sa vedem cum facem. Furtunasele de frana sunt scumpe rau, pe Fazer luasem acum cativa ani buni de la niste baieti din TM si erau Hell. Acum vad ca nu se mai stie nimic de ei... Si aveau preturi bune!

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nope. Am avut Fazer inainte si aveam etrierii cu steluta albastra, pompa de R1, furca sh luata din UK cu arcuri progresive, furtunase metalice Hell... cand i-am pus si cauciucuri noi era sa zbor peste ghidon :) Pe VTR mi se pare cumva spongioasa. Am mai vb cu un amic cu 954 care, la fel, avea placute SBS pe ea si cica o simtea spongioasa si nu tinea cum trebuie. Dupa ce a schimbat placutele cica era alta viata...


» Post actualizat in 29 Jan 2015 20:39

Nu te multumeste frana de la vtru?

Sa fi mers cu un gsxr sau ceva care are etrieri tokico...

Sa fi vazut acolo "placere"

Suzuki nu mi-a placut niciodata la frane. Vezi Bandit sau SV. Nici K1 straluceste (vs. R6 '99 sau R1 '98. Pana si Thundercatul frana bine, desi e ditamai barca). De abia de la K4 de cand au bagat etrieri radiali s-a simtit diferenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...