Sari la conținut

Vtr 1000 F


bh99mes
 Share

Postări Recomandate

:)) glumeam. Cel mai probabil ma voi intoarce la constanta mea pasiune: moto mai vechi. Desi nu-s un conservator prin definitie, aici fac exceptie


» Post actualizat in 09 Dec 2014 15:59

... continuare: pt mine un model din '97 este din categoria "nou" :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

F.ute-i o cheie pe rezervor sa para mai vechi :)

 

Eu incep sa ma gandesc sa-l marit in primavara si sa-mi iau un Monster. Sau poate-l pastrez si-mi iau si un Monster mai mic :) Vedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Metal, nush ce sa zic, sa nu par hater p-aci pe forum. Monster e calumea, cel putin ala de 800 zapaceste vtr, ca sa ma exprim in termeni de reisar.

Eu pe-a mea sigur o pun la vanzare, poate facem o mare licitatie, sa vindem doua gemene :)) pe mine ma mai batea un gand de un k, dar cred ca raman pe japoneze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Metal, nush ce sa zic, sa nu par hater p-aci pe forum. Monster e calumea, cel putin ala de 800 zapaceste vtr, ca sa ma exprim in termeni de reisar.

Eu pe-a mea sigur o pun la vanzare, poate facem o mare licitatie, sa vindem doua gemene :)) pe mine ma mai batea un gand de un k, dar cred ca raman pe japoneze.

 

 

say WHAT????? inseamna ca merge intr un piston VTR tau:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-are cum. :)

 

Eu o sa fac tot posibilul sa pastrez cumva VTR-ul, imi place prea mult ca sa o dau altcuiva. Si, stiindu-se istoria ei, nu vad cine ar cumpara-o si ar crede tot ce-i spun, ca e schimbata, intretinuta samd... Asa ca cel mai probabil o sa i se alature si un Monster mic de care sa abuzez prin oras :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Bai, la scuter m-am gandit si eu, dar cred in secunda doi s-ar ocupa baietii de el :) Asa ca prefer un motor.

 

Da-ti doua palme:

 

tie-ti pare scuter VTR250 ???

 

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

say WHAT????? inseamna ca merge intr un piston VTR tau:))

Adrian, nu ma contrazic. Vezi aici motorul de care vb. Trecand peste faptul ca vtr meu functioneaza f bine pentru ca eu mai mult il ingrijesc decat merg, au mai fost si altii dezamagiti de mitul japonezei supersonice. Japo sunt mai fiabile decat italiencele, in general; si mai ieftin de intretinut. Dar cand vezi cum pleaca dracia aia de pe loc, o sa te mai gandesti :)) Eu la demaraje il "luam" putin la inceput, dar cu DR750 de l-am avut pt ca avea cuplu cat casa. Cu siguranta el va poate spune mai multe despre Ducati ca e mare fan ;)

Metal, ce nu mi-a placut la dinamica Ducati este unghiul de cabraj al ghidonului ( este foarte mic) ceea ce mi se pare ca-l face putin eficient in traficul de oras. Daca mai pui si ceva 200-300 EUR pt strict necesar la revizii (curele, role intinzatoare, ulei, filtre) fara kit lant si alte chestii, este un motor bun.

Editat de Roni
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Da-ti doua palme:

 

tie-ti pare scuter VTR250 ???

 

Da-ti tu doua palme... am zis S C U T E R, nu VTR250 (vezi sugestia lui GBV de pe pagina anterioara) :)

 

Da, ar fi interesant si SV-ul, plus ca un 2001-2002 e destul de accesibil. Dar parca tot Monster as vrea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man gandeste-te ca ducati e mai greu de intretinut decat sv-u.

Sa nu mai zic ca e ducati e racit pe ulei si pe oras cred ca n-o sa ii prea placa....

La ciclistica si franare cred ca sta mai bine ducati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, nu mi se pare asa de greu de intretinut un Ducati. Ca sa schimb o pereche de curele odata la 2 ani n-ar fi o asa mare investitie. PLM, am refacut o distributie sarita de VTR cu piese noi, OEM... deci, la Ducati ma indoeisc ca ar fi cu mult mai scumpa o chestie similara... Plus ca am avut intotdeauna o slabiciune pentru Monster. :) Iar SV la 2000-2500 E nu mi-as lua, mai repede as investi intr-un FZ6N sau FZS1000. Dar repet, nu renunt la VTR pentru SV sau M620 :), astea-s optiunile pentru o a doua motocicleta.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu mai zic ca ducati e racit pe ulei si pe oras cred ca n-o sa ii prea placa....

Cu ce mai precis deranjeaza un motor racit pe ulei in trafic urban?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Eu nu stiu ce ati fumat...


Am mers pe un Ducati 900SS imediat dupa ce m-am dat jos de pe VTR meu si mi se parea LESINAT.... Nu zic, la ciclistica/frane e mai ok, dar ca motorizare, nu poti compara VTR ul cu Ducati Monster (in afara de S4R poate)......


Comparatia mea a fost pertinenta, pt ca m am dat cu mobrele alea la diferenta de cateva minute, nu luni/ani/zile...


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ma, n-am zis ca un M900 ar fi peste VTR. Nu stiu ce citesti tu :) Eu am zis ca imi place Monsterul si atat. E cam singura pentru care as renunta la VTR. Bine, S2R, S4R par cam din alta poveste si alt buget, asa ca ies din discutie.

 

PS: eu tot sper sa se mai ieftineasca FZS-urile de 1000, dar se pare ca italienii tin la pret :)

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Da ma, n-am zis ca un M900 ar fi peste VTR. Nu stiu ce citesti tu :) Eu am zis ca imi place Monsterul si atat. E cam singura pentru care as renunta la VTR. Bine, S2R, S4R par cam din alta poveste si alt buget, asa ca ies din discutie.

 

PS: eu tot sper sa se mai ieftineasca FZS-urile de 1000, dar se pare ca italienii tin la pret :)

 

Nu ma adresam tie, vad ca ai PMS in dimineata asta...

 

Roni a spus ca VTR e slab fata de monster

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca te referi la modelul pe injectie.Asta ca sa mai faci economie la benzina...

 

Nu tin neaparat. Nu stiu daca sunt diferente notabile intre ele. Daca ma intrebi pe mine, as prefera carburatia.

 

Nu ma adresam tie, vad ca ai PMS in dimineata asta...

 

Roni a spus ca VTR e slab fata de monster

Pai tu te agiti pe aici :)

 

Am vazut ce a spus Roni, l-am ignorat si am trecut mai departe.

 

PS: lui Roni ii plac motocicletele vechi, ciudate... cum crezi tu ca trage el de VTR, sau crezi ca i-a dat vreodata capat sa vada cum merge? Orice om care trage de VTR cu simt de raspundere n-ar spune ca un Monster, chiar si din ala cu monobrat :P ar fi cat de cat pe langa VTR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Nu tin neaparat. Nu stiu daca sunt diferente notabile intre ele. Daca ma intrebi pe mine, as prefera carburatia.

 

Pai tu te agiti pe aici :)

 

Am vazut ce a spus Roni, l-am ignorat si am trecut mai departe.

 

PS: lui Roni ii plac motocicletele vechi, ciudate... cum crezi tu ca trage el de VTR, sau crezi ca i-a dat vreodata capat sa vada cum merge? Orice om care trage de VTR cu simt de raspundere n-ar spune ca un Monster, chiar si din ala cu monobrat :P ar fi cat de cat pe langa VTR.

 

 

ei na, eu n-am putut sa ma abtin cand am vazut ce-a scris, ca pana una alta, am avut 2 VTR uri, altfel nu ma trezeam sa mai postez pe aici....

 

 

Singurul avantaj al VTR urilor este ca sunt ieftine. Hai sa o dam pe aia dreapta...

 

Ca putere, dintre miare, e cel mai slab si consuma cel mai mult. Iar asta nu e o problema asa mare, daca ar fi fost ajutate de o suspensie & frana buna.... dar nu e cazul :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu tin neaparat. Nu stiu daca sunt diferente notabile intre ele. Daca ma intrebi pe mine, as prefera carburatia.

Carburatia e mai agresiva(cica).Eu decat pe un model din 2003 am apucat sa ma dau si mi-a placut.

Legat de consum,am inteles ca e e cam fomista(carburatia)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ei na, eu n-am putut sa ma abtin cand am vazut ce-a scris, ca pana una alta, am avut 2 VTR uri, altfel nu ma trezeam sa mai postez pe aici....

 

 

Singurul avantaj al VTR urilor este ca sunt ieftine. Hai sa o dam pe aia dreapta...

 

Ca putere, dintre miare, e cel mai slab si consuma cel mai mult. Iar asta nu e o problema asa mare, daca ar fi fost ajutate de o suspensie & frana buna.... dar nu e cazul

 

Da, sunt ieftine pentru ca la noi se devalorizeaza foarte repde. Uita-te de ex. in UK sa vezi ce preturi au alea intretinute. La noi nici intretinute si acesorizate nu gasesti :) Mai toate au ceva hibe.

Il urmarim pe conu' MotoRocker cum o intretine pe a lui :)

 

Carburatia e mai agresiva(cica).Eu decat pe un model din 2003 am apucat sa ma dau si mi-a placut.

Legat de consum,am inteles ca e e cam fomista(carburatia)

Eu tot pe 2002 am mers. Am inteles ca 2004 ar avea injectie - s-ar putea sa ma insel. Mi-a placut mai mult FZS1000 decat FZ1. FZ1 e mai interesant la aspect, dar ca si motor, FZS as zice ca-i mai motocicleta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are parte de aceeasi racire ca unu pe apa+ulei cum e svu

asta e logic insa, cu ce jeneaza motorul, functionarea si performantele lui. Intreb pentru ca, dr (ca pe asta l-am avut) mergea ceas in coada pe Victoriei vara cand bubuia asfaltul de caldura. Dupa aprox 1 ora de stat bara la bara n-a dat nici un semn de oboseala.

 

Roni a spus ca VTR e slab fata de monster

Am spus ca acel monster este mare piesa si da: a dat rusini nu doar vtr-ului ci si altor catorva vitzane respectabile. Iar omul chiar se dadea cu incredere pe ea. Cand vezi cum dracia aia parcurge DE PE LOC toata intersectia de la Victoriei in vreo 2-3 secunde ai sa intelegi despre ce vb. Sau ca tragi ca nesimtitul de gaz de pe loc si nu sare pe-o roata ci doar pune capu-nainte si-o ia la fuga ... nu sunt fan Ducati, dar mobra aia chiar e reusita. Acum are un DM 1000, sa vedem ce dracii mai face si cu aia.

Nu spun ca vtr e "p.p." pentru ca skill-urile mele de mobrist sunt departe de a scoate untul din ea ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...